26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

KONĚ: S koňmi na maškarní (3)

Poté co nám maškarní jízda beznadějně propršela, byl stanoven náhradní termín na 29. 5. 1999. Pro změnu byl hrozný hic. Slunko, bezvětří, mraky hmyzu. Ten déšť mi byl skoro milejší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
NNniki 17.12.2007 17:03

super

:-D;-):-);-D;-)moc hezký

Xerxová 29.5.2007 21:12

Re: To by mě zajímalo,

Zuzko neboj - těžcí koně unesou hodně - a na nastupování jde použít rampa, květináč, ohrada...:o) A oni zkušení koňáci umí vyhodit do sedla i pořádnej kus ženský - neboj. Pokud je to tvůj sen, tak určitě není nesplnitelný.

Zuzka 29.5.2007 19:44

To by mě zajímalo,

kolik nejvíc unese kůň na hřbetě. Takový pořádný kůň, ne nějaký poník ani rychlonožka dostihová se štíhlým kotníkem. Ptám se z prozaického důvodu - jestli můžu snít o pohledu z koňova hřbetu (i když nemám představu, jak bych se na něj vyšplhala - leda za použití kladky ;-D). Nebo zda mám tuto část snů vymazat definitivně.

Ap 29.5.2007 14:52

Re: Re: Re: a jen někdy trošku smutně koukám na staré fotky ....

R^R^R^!

Lucka V. 29.5.2007 13:56

Re: Re: a jen někdy trošku smutně koukám na staré fotky ....

Zvířecí rodinu už teď mám naštěstí taky. Jenže až na druhý pokus a mezitím už přestal být čas na to, abych s koníkama začala znovu. Ale říkám si, že až začne být potomstvo soběstačné, třeba...jednou...si zase vezmu nějakého problémového, všemi zatracovaného koníka a zkusím mu vrátit důvěru v lidi.

Ap 29.5.2007 12:01

Re: a jen někdy trošku smutně koukám na staré fotky ....

To já mám štěstí a rodinu zvířecí.Mamča okusila koně až díky mě asi tak ve čtyřiceti. Teď ráda říkám, že náš dědouš ČT je důchodce pro důchodkyni.Mají spolu krásný vztahR^:-).Akorát vnoučátka musel babičce obstarat brácha, já spíš dotáhnu nějaké to zvíře;-P.

Lucka V. 29.5.2007 10:57

a jen někdy trošku smutně koukám na staré fotky ....

tohle se odehrávalo tak před 20 lety, byly to skvělé akce, někdy nechápu, že jsme přežívali všichni ve zdraví. 8-o Pak už bylo stále méně času, bohužel taky stále méně pochopení od těch nejbližších. Koníky jsem nakonec vzdala, ale pořád ještě jezdím moc ráda a naše starší holky, zejména Píďa, jezdí výborně.  Synovec má mírně řečeno poněkud problematického plnokrevníka, který moc rád testuje jezdce, ale vyjasnili jsme si to a když mám čas, vyrážíme spolu do lesů, přesně jak říkášR^

Ap 29.5.2007 10:32

Re: Horko

Jéje, šermíři! A kde je povídání a fotečky?! Jinak v kategorii vzpomínajících už jsem. Zorča by sice ještě nějakou akci zvládla, ale náš dědek závislák by se asi doma bez ní zbláznil. A k tomu bývalé spolujezdkyně, co si pořídily mladší koníky,  se vrhly na trénování a sportování a už s něma není žádná sranda.  Takže teď se raduju z každé běžné vyjížďky, kdy nám přeje počasí, dědouše nic nebolí a má chuť se proběhnout a potkáme venku nějaké divoké zvířátka...a jen někdy trošku smutně koukám na staré fotky :-).

Lucka V. 29.5.2007 9:54

Horko

je na některých koňských akcích fakt příšernost. Na jednom šermířském srazu spojeném s filmováním jsem ve vedru dvě hodiny v brnění seděla na koni a držela korouhev. Kolem ,,bitevní vřava", občas výstřel, kůň se zkoušel rozprchnout několika směry najednou. Poté následovalo noční natáčení - mělo to být v bouři, takže proti nám stříkali vodu, hnali to na nás obrovitým ventilátorem a pouštěli světlice coby blesky. Nevím, jestli z toho měli větší radost koně nebo my. Ale jak psal Jakub  S., krásně se na to vzpomíná;-D 

alimo 29.5.2007 9:49

Moc hezký

z povídání i z fotek je znát, že si opravdu užíváteR^, počasí nepočasí. A ty vzpomínky...po letech to špatné odvane čas a zbudou jen ty super:-). Koně nemám a nejezdím, ale závidět alespoň trošku snad můžu, ne?:-)

Xerxová 29.5.2007 9:48

Re: Ani horko ani zima

V horkém létě byly nejkrásnější vyjížďky za svítání - bylo ještě přijatelně a spokojení byli dvoj i čtyřnožci. A sice pro některé vstávání nebylo snadné, ale vyplatilo se to. A v zimě si pomatuji jednu projížďku, kde mi jedinkrát v životě chutnala whisky z placatice. A vůbec nechutnala po mejdle, jako jindy... Ale ty zmrzlé ruce i nohy ...

tosca 29.5.2007 9:21

Ani horko ani zima

není tím správným parťákem pro vyjížďky :-) V horku je mokrý jezdec i kůň, v zimě se kůň třepe chladem, jezdec má zmrzlé prsty na rukou i nohou, ruce zasunuté pod sedlo pomáhají jen chvíli a špatně se v nich drží otěže ;-), na nohy neplatí nic a v jezdeckých botách mrznou prsty strašně a k tomu všemu se přidává děs, že onemocní koník, tak padne rozhodnutí dát na koně deku ...(sakra, kde zůstala ta deka ... děcka, podejte mi ji z auta, podrž ho, STŮJ troubo, neboj se, deka tě nesežere... počkej, nebude ti zima ... sakra, jak mám zmrzlými prsty zapnout sedlo? .. tak znovu, pod sedlem se deka shrnula... podrž ho ... STŮJ troubo...) ;-P no a to nemluvím o tom, že v dešti a mraze země pěkně klouže ...

Jenomže větší akce se plánují dopředu a větru a dešti se poručit nedá. Holt, takový je úděl těch, co si užívají nejkrásnějšího pohledu na svět :-)

Dík za moc milé povídání :-)

Jakub S. 29.5.2007 8:55

Stejně máte tak úžasné zážitky, lidičky -

no a na co se nejvíc vzpomíná? Na to, co vybočuje z normálu. Jednou budete vykládat: Dě-e-e-ti, tto ssi ppo-slech-ně-te- já sem byla kominííík! - a  byl tak strašnej h-hic-a-a Šípková-růů-ženkka sottva vydržela! a já sem byla kominík...a ta vooda bbyla ttak zelená a kalná - jééé... Mami, co to babička vůbec vykládá? Ale nic, dyť sem vám říkala, že se jí nemáte na nic ptat, nechejte ji povídat, no, dyť vám to nic neudělá - !

Alča 29.5.2007 8:16

Ano, souhlasím

že vedro je největším nepřítelem všech akcí a z duše ho nesnáším - to opravdu raději zimu nebo déšť. Ale stejně jste holky šikovné ... R^