14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

KONĚ: Arabská princezna a Muf z rodu Vikingů

Ahoj, já jsem Muf. Že mě neznáte? Tak se pojďte seznámit, jsem totiž Muf přátelský. I když... Moje spolubydlící ke mně zpočátku pojala nedůvěru, protože jsem jí nakopl. Já už vím, že se to nemá, jenže ona mě nechtěla pustit k jídlu. Že to seno je v její stáji...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jiný Honza 23.11.2009 21:24

Re: Některá zvířata

To není důvod. Stáj se dá zvětšit a naše děvčata šikovná by určitě sloní kapucku i futrálek na chobůtek zvládla. Jak je znám tak i piškvorkové. ;-P

gill 23.11.2009 1:00

krásný příběh s dobrým koncem

Ale nemuselo to zak dopadnout, proto mne trochu jímá hrůza: jaký vztah to mohou mít Mufovi předchozí majitelé ke koním? A kolik takových středisek je? Jistě, oproti všem, kteří se o koně poctivě starají, nemají jen jako stroj na vydělávání peněz a rozumějí jim...

Když  vlastníme - tedy formálně - zvíře, existuje rozdíl mezi základní "dobrou" péčí a trochou něčeho navíc: pozorností, pečlivostí, láskou. Ten nevelký rozdíl ale může znamenat v krajním případě i zvířecí život, jinak "jen" jejich zdraví a psychickou pohodu....

Maťa 23.11.2009 9:04

Re: krásný příběh s dobrým koncem

Gill, absolútny súhlas.

A Lucke možno len závidieť takú úžasnú smečku!!

Určite si to vyžaduje hodne síl, tak želám vám, aby nikdy nechýbali. VV

Lucka V. 23.11.2009 9:21

Re: krásný příběh s dobrým koncem

Když ono to všechno není zdaleka černobílé. Je bez diskuse, že koním je nejlépe s vlastním stádem. Na druhou stranu - s lidmi žijí odnepaměti a každý národ měl vždy ,,ten svůj" způsob, jak koně vychovat. Můj léty vytvořený dojem je, že mezi koněm a jeho člověkem musí především být obrovská dávka důvěry, pak ten vztah může fungovat. To ale znamená s koníkem být co nejvíce, společně řešit obtížnější situace a vzájemně poznávat své reakce. Pokud o koně pečuji tak, že má vše, co potřebuje, ale zná mě jen z hodinky práce pod sedlem, odvádění do výběhu a krmení, něco tomu možná chybí. Naši koníci jsou prostě s námi. Mají volný přístup prakticky až  na dvůr ,,pomáhají" se vším, co kdo venku dělá. Je kouzelné, jak prakticky polodivoký Muf po týdnu asistuje při luxování auta, zdraví každého, kdo vyjde z domu a na čištění ho ani nemusím uvazovat, protože se mu to strááášně líbí. O Ráchel nemluvím, ta kdyby mohla, spí s námi v posteli;-P Uznávám, je to možná poněkud neprofesionální přístup, ale docela nám to funguje...