16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

KONĚ: Arabská princezna a Muf z rodu Vikingů

Ahoj, já jsem Muf. Že mě neznáte? Tak se pojďte seznámit, jsem totiž Muf přátelský. I když... Moje spolubydlící ke mně zpočátku pojala nedůvěru, protože jsem jí nakopl. Já už vím, že se to nemá, jenže ona mě nechtěla pustit k jídlu. Že to seno je v její stáji...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucka V. 23.11.2009 8:45

Re: Jelikož jsem baba zvědavá,

To, co tu píší, přesně sedí na Mufa. Až na ty pastviny, protože i když má možnost být celý den venku, moc rád zaleze do stáje, tam si lehne a kouká otevřenými dveřmi ven;-D A má naprosto dokonalou srst - ačkoli má dlouhou zimní, vypadá pořád velice upraveně, protože chlupy perfektně přiléhají. Jsou tvrdší a tvoří dokonale nepromokavou vrstvu.

Pitrýsek 23.11.2009 9:08

Re: Jelikož jsem baba zvědavá,

Kruciš, LuckoV., proč se mi, při čtení o Mufovi, zamžila sklíčka? Ať Vám to spolu vyjde. V dobrém - jak závidím všem dětem, kterým rodiče dovolí mít zvířátka. A ještě jim přivedou domů to nejkrásnější a nejvznešenější zvíře - koníka.

Rpuť 23.11.2009 9:09

Re: Jelikož jsem baba zvědavá,

Já tohle znám od nalezených psejků a kočičáků, co nikdy neměli nic svého. Tohle je ideální stav věcí - mít svoje doma s otevřenými dveřmi a vědět, že kdykoli můžu. Ale nemusím....:-)

Emteska 23.11.2009 9:47

Re: Jelikož jsem baba zvědavá,

Po 2. světové válce se fjordem křížili huculi, aby byli mohutnější a více vhodnější na práci v lese. Došlo to až tak daleko, že jen na poslední chvíli bylo v 70.letech zachráneno několik čistokrevných huculských klisen a hřebců.:-)

Zdena b.p. 23.11.2009 8:17

Krásné pondělí!!!

Opravdu krásné pondělí, které začíná povídáním Lucky V. Muf má životní kliku. Lucko, prosím, že nám časem podáš zprávu, jak se všichni máte. VV:-)

Matylda 23.11.2009 7:43

Parádní kůň i příběh

Holt měl Mufík štěstí, že se dostal zrovna k LucceV. Na fotkách vypadá moc pěkně.

Sousedovic vnučka chodila na jízdárnu. Jelikož nebyla kamarádka majitelů, tak klidného koně dostali prý vždycky nějací známí. Pravidleně dostávala kobylku, která ji shazovala, takže dneska jezdit nechce a koní se bojí. No, řekla bych, že slečna je trochu fňukna (znám ji z karate), ale výsledek celé věci je ten, že koně už ne. Asi kdyby chodila se o koně i starat, nejen jednou týdně na placenou hodinu, tak by se skamarádila i s tou paličatou kobylkou, jenže to já zvenčí neposoudím.

Alex 23.11.2009 10:08

Re: Parádní kůň i příběh

Matyldo, ze zkušenosti vím, že je lepší že koně nee, než aby si na nich dokazovala jaká je jednička. Žádná ztráta pro jezdectví. Koně jsou živé bytosti a dokazovat si svoje ego bude lepší na tom karate.

Ap 23.11.2009 7:33

Lucko super!

Blahopřeju k novému přírustkuR^VV!! Fjorďáci jsou takoví huculci, akorát z Norska;-). Byla to dobá volba:-).

Zdravím všechny! Jsem tady po týdnu psí dovči a zoufale nestíhám, ale nakouknout jsem musela. Cakov jsme zvládli, i když nás provázela smůla, ale bylo dobře a dajli nám oběma i medajli;-)....

Lucka V. 23.11.2009 7:58

Re: Lucko super!

Jééé, vy jste zase závodili!!! A už píšeš článek?;-) 

Rpuť 23.11.2009 7:32

Dobré ránko!

Týjofka! To je pěknej koník! Tak ať vám to spolu pořád tak klape!R^VV

EvaŽ 23.11.2009 7:08

OT. Tak Ája

je v očekávání. Máme úspěšně nakryto moc pěkným klukem. Pro zájemce o konkrétní informace máme odkazy na oba snad rodiče na stránkách. (www.chstercius.cz).

Oba rodiče jsou dual šampioni (krásy i práce), oba mají báječné povahy (Ája je občas lehce paličatá, Bingo je zlatíčko). Tak uvidíme, co z toho bude.

Lucka V. 23.11.2009 8:01

Re: OT. Tak Ája

Tak to je krása, yase bude hromada černého chlupatého nadělení!V Tak ať se mamince Áje daříR^

Matylda 23.11.2009 8:23

Re: OT. Tak Ája

Gratulujeme. Moc se mi líbí, že tatík je Bingo Téměř děsivý;-D

EvaŽ 23.11.2009 9:27

Re: OT. Tak Ája

No a přitom je to takové lízátko, všechny nadšeně vítá a olizuje. Možná je děsivý proto;-D. Dávám přednost psovi, kterého znám osobně a vím jakou má povahu. U prvního vrhu se mi to vyplatilo.

Pitrýsek 23.11.2009 9:03

Re: OT. Tak Ája

Držím Áje všechny R^, aby (před)maminkovské období dobře VVdopadlo.

Emteska 23.11.2009 10:10

Re: OT. Tak Ája

Držím R^R^, ať máte spoustu černého lízacího nadělení.:-D

Alex 23.11.2009 10:13

Re: OT. Tak Ája

Evi, jeví se mi to tak, že přibude do Vaší smečky malá černá princezna od "B"!! Po takových rodičích by to byl hřích, kdyby neee!

EvaŽ 23.11.2009 10:23

Re: OT. Tak Ája

Tentokrát to nemám v plánu (nepokoušej;-P). Opravdu a na mou duši ne! Ale bude mi je líto dát. Jenže my zatím tak tak zvládáme naše pothlé mimino od A, která má druhou nebo kolikátou pubertu a blbne (hrabe, krade, řve u plotu). Později asi ano, ale tentokrát fakt to nejde (a nechte toho, už tak se musím ukecávat;-P).

Xerxová 23.11.2009 10:51

Re: OT. Tak Ája

Tak ať vše  dobře dopadne VV A ty na sebe první den v pracovním procesu dávej pozor :-) 

EvaŽ 23.11.2009 10:58

Re: OT. Tak Ája

Dík.

Pracovní proces je fyzicky nenáročný. Psychicky teď s chřipkoovou epidemií je to horší;-). V novinách jsou zprávy neúplné, zmatené, lidi se ptají u nás. Ale to jsem měla i doma (zatr. mobil). Proto výše dávám informace do diskuse.

Mamina má nepřítomný výraz a chce furt drbat. Hormonální zblblík. Ještě zítra jedeme překrýt.

Bubu 23.11.2009 11:28

Re: OT. Tak Ája

Tak se nepředři a maminu podrbej, je prostě zamilovaná.... a na obláčku....;-D A držím palce, ať je všechno bez potíží.

zana 23.11.2009 10:46

Re: OT. Tak Ája

Ať se mamině dobře daří (a tetě taky)V

Dede 23.11.2009 11:45

Re: OT. Tak Ája

Evo, blahopřeju a nejen budoucí mamině držím palce V:-) Dostat štěně z takto láskyplného prostředí a od výborných rodičů, to je dar - pro lidi i ty pejsky. Tak ať je všechno OK VV

EvaŽ 23.11.2009 12:50

Re: OT. Tak Ája

No doufám, že si to lidi uvědomí a štěňata dobře umístíme;-);-D

EvaŽ 23.11.2009 7:04

Tedy Lucko,

obdivuji jak to umíš ty i tvoje rodina se všemi zvířaty. I s nedocvičeným koněm! Tvoje zvířata mají fakt štěstí (i ta dvounohá;-))

Xerxová 23.11.2009 7:01

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-), těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej VV

Lucko - dík za fjorďáčka. Muf vám všem určitě přinese spoustu radosti a až doroste, tak to bude rodinný kuň pro všechny členy rodiny.

A Péťa dostala koníka v odpovídající výšce - přeci jen odrážedlo by ji za chvilku bylo malé ;-D Sherylce držím palečky, ať se minimimísek vykulí v pořádku a vám přeji zdravou a veselou celou smečku VV

Vave 23.11.2009 6:44

Některá zvířata

prostě mají štěstí, že na svých cestách potkají Lucku V. VV

Pozoruju ji už dlouho, jak začala poměrně skromně, sbírala ptáčky a ježky a kuny, pejsky a kočičky, a teď už si troufá i na koně. 8-oR^ Pravda, zatím menšího vzrůstu, ale ono zdaleka ještě není všem dnům konec! ;-)

Milá Lucko V, už jsem Ti to psala víckrát, ale musím zas: jsi obdivu hodná ženská a máma.VVVVVV

Přeju všem krásný den!VV

Xerxová 23.11.2009 7:04

Re: Některá zvířata

mám pocit, že Lucka skromě začínala jako malá holka koněm ;-D (a vší ostatní živou havětí)... Že se jedná jen o návrat k celoživotní lásce VV

Jenda 23.11.2009 20:04

Re: Některá zvířata

No uvidime. Vubec by neprekvapilo, kdyby si casem poridila slona.

Lucka V. 23.11.2009 21:12

Re: Některá zvířata

Slona si nepořídím, nevešel by se do stáje a byla by mu zima. Musel by mít kombinézu s kapucou a futrál na chobot;-P