17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

KOČKY: Záhada velikonočního myšáka

Vloni jsem si koupila náušnice ze světlého jantaru, náušnice mých snů. Na Sázavě mám v posteli hned u ucha misku s vlastnoruční levandulí. Náušnice jsem tam odložila a když jsem je za pár dnů hledala, našla jsem jen jednu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
karakal 31.3.2008 12:36

Re: Re: Re: Re: Kytička

Já si tu ráda čtu (sem tam s nějakou přestávkou už několik let), ale na povídání moc nejsem. Ale když jsem poznala tu kytku, tak mi to nedalo. Zvíře nemám, ale jest pravdou, že ke kočkám mám blízko. A jestli se někdy vzmůžeme na domeček se zahrádkou, tak i zvíře bude.

A jako myška prostě proto, že tu s vámi jsem tak dlouho a nikdo o mě nevěděl.

YGA 31.3.2008 12:43

Re: Re: Re: Re: Re: Kytička

Víš milá Karakal - počítám, že takových tichočkých spoluzvířetníků je tu víc. A je škoda, že o nich nevíme. Díky za jméno kytičky - jenom, jsa lamou, neumím její název napsat do albumu - vždyť já hodinu dumala, jak tam herdekfilekkrucityrkl, ty fotky dostat ;-D - od minula jsem to totiž zapoměla. Ale snad si její jméno zapamatuju.

veram 31.3.2008 15:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kytička

milá Karakal, neboj se a taky si s námi povídej! Vítáme každého, co vystoupil z mlčící anonymity! :-DR^

P I T R Ý S E K 31.3.2008 17:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kytička

Jo, jo, milá Karakal, to by se TI pěkně zabukovávalo a tiše se hihňalo do hrsti. Žádné takové a šup před buk  a mezi nás.  Podívejme se na to, kolik ono těch zabukistů je!!  Ale uvedla jsi se hezky, napověděla jsi jméno kytičky. Tak vítej:-):-):-) a piš.

zana 31.3.2008 20:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kytička

YGO, mám pocit, že jednou nahraný rajče už nejde opravit. Jedině nahrát znova.:-/

Jakub S. 31.3.2008 19:49

No to je typický rys karakal, áno:

Vyskočí, dá o sobě vědět - a zase splyne s okolím... tož tohle ne, to se netrpí. A když, tak sotva! Tady nikdo nikoho nesní, přestože tady je furt dokola, jak se baštíme. Tak nezalízat, prosím - !

Jakub S. 31.3.2008 13:34

Teda ta Yva ráda diskredituje, na tom Brnění.

Já jí vyjadřuju svoje uznání a díky,  že ten chlap mezi růžema je tak šetrně rozmazaný... To ty žluté sasanky mě ohromily - tady už nejsou desetiletí. A barvínek normálně v lese, divoce, samorodny? To není zplanělé, rozlezlé ze zahrádek?

Zdena b.p. 31.3.2008 13:41

Re: Teda ta Yva ráda diskredituje, na tom Brnění.

Jakube, asi tě pozvu na kafe, protože tady v Polabí, kousek od soutoku s Jizerou jsou v Lipovce barvínku koberce.

Lucka V. 31.3.2008 14:08

Re: Teda ta Yva ráda diskredituje, na tom Brnění.

Barvínek taky roste u nás v lese divoce a to na jediném místě: Na starém židovském hřbitově, o kterém jsem tu kdysi psala. Plazí se spokojeně přes hroby a popadané náhrobky a vytváří jedinečný modrý koberec. Jinak teď nádherně kvetou podléšky, fialky a na skalách koniklec.

terra 31.3.2008 14:18

Jakube, barvínek

je v Evropě domácí a u nás roste jako planý roztroušeně po celé zemi (zavlečen byl naopak do Ameriky s prvními osadníky...) Kromě toho se ale často přesazoval do stinných zahrad, parků a na hřbitovy, a odtamtud si to často namíří zase zpátky do přírody. Brčál barvínek  - Vinca minor -tůrista. A ta sasanka pryskyřníkovitá (žlutá) je hodně hojná třeba v okolí Kravař ( ale samozřejmě i jinde) a je jen na jedné fotce - ty zbývající dvě jsou orseje. Ale to je jedno, kytky jsou to krásné a fotečky taky:-D. Tak jsem si jen trochu zaplevelil s botanikou. Mávám a mizíííím...

Bubu 31.3.2008 14:48

Re: Jakube, barvínek

U nás (východní čechy) taky roste jak sasanka pryskyřníkovitá, tak sasanka hajní a jsou jich v lese koberce. Stejně tak podléšek, plicníků, orsejů, křivatců. Na dymnivky si ještě tak týden počkáme (u nás je to maličko později). Ale roste nám tu cosi, neznám to a v chytré knížce jsem to nenašla. Vypadá to jako sestřenka od šťavele, ale netuším. Poradí Terra?

Jovovi 31.3.2008 15:30

Pro Bubu !!!

:-/ Bude to asi zapalice žluťuchovitá.

Bubu 31.3.2008 15:46

Re: Pro Bubu !!!

Jovásci, jste hvězdy! Já věděla, že tady se někdo najde.

A píšou, že roste roztroušeně ve východních Čechách, u nás jí teda roztrousili docela nahusto. Ale kousek vedle, na podobném stanovišti se nepotká. Tatánek, coby pochodující encyklopedie, čučel jako puk a prý, že ji ještě nepotkal.

Hana W 31.3.2008 21:35

Re: Pro Bubu !!!

Jejda, a ja jsem si napredmyslela, ze zapalice zlutuchovita je for - jako Rozvernicek. A ono ne.;-)

YGA 31.3.2008 23:41

Re: Pro Bubu !!!

A jejda - roste i u nás (podle místa fotografování) - já si hnedle říkala, že tuto "sasanku" znám z dětství 8-o.

terra 31.3.2008 16:03

Re: Re: Jakube, barvínek

JoVové mě předběhli, ale to neznamená, že nemají pravdu - je to ona, zapalice žluťuchovitá, vlastním jménem Isopyrum thalictroides. V současné době u nás její populace ubývá (není zařazena mezi ohrožené druhy, je vedena jako "druh vyžadující další pozornost"), hojný výskyt se udává ve východních Čechách a na východní Moravě. Pryskyřníkovitá jarní bylina bohatých listnatých lesů, potřebuje vlhkou, humózní půdu a stín. Je jedovatá (jako většina pryskyřníkovitých), a rozhodně to není úplně běžný plevel:-D. To jen tak na okraj... Jo - a ty fotky jsou moc hezké, Bubu.

Bubu 31.3.2008 17:04

Re: Re: Re: Jakube, barvínek

Díky, Terro. Co o kytkách neví tatánek, ví Terra, Jovásci a nějaký jiný zvířetník(ce). Teď ještě, aby mi zapalice žluťuchovitá nevypadla ze palice.

Hana W 31.3.2008 22:10

Re: Jakube, barvínek

To je fakt, ze nam tady vinca roste jak pitoma.Soupu to vsude, kde se nedari trave ci jinemu a vinca se o to postara. Ale zas nevim, ze se tomu cesky rika barvinek.

YGA 31.3.2008 14:28

Re: Teda ta Yva ráda diskredituje, na tom Brnění.

Tak Jakube - za prvé - náhodou, jako jediný jsi na fotce k poznání - nojo, krasavec inteligentní se hnedle pozná. A za druhé - sasanky žluté u nás rostou houfně - když říkám u nás, myslím tím jak v lesích u "brány LVA", tak i v lesíčku u mého rodného domku ;-). A ty kytky se špidlatými okvětními lístky jsou fakt orseje (našla jsem si na netu ;-D), ale mě se líbí, že jsou takové lesklé. Jinak - všimli jset si, že brzo jarní kytičky jsou zásadně žluté a modré - kdepak červená či bílá. A ještě jsem včera viděla první letošní motýly - nádherné žluté a poměrně vělké - ale vyfotit se nedali - byli moc rychlí.

P I T R Ý S E K 31.3.2008 17:15

Re: Teda ta Yva ráda diskredituje, na tom Brnění.

Víš, Jakube, ono toho tady v LVA lese, roste víc.Krajiny se dotkla  ruka člověka stvořitele. A  ona si ten dotyk zapamatovala. Tak nejen, že jsou tu (no spíš jen kobetečky) barvínku, ale celé aleje šípkových růží a vůbec všelijak kvetoucích keřů.

K fotkám z Thálie, nikoli šetrně rozmazaný, ale my dva jsme, pro ostatní Zvířetníky, stálým tajemstvím:-). Však, až se zjevíme ve své přirozené a přímo živočišné kráse, to bude divení.

YGOO? bacha, u nás hlásali, že jsou v lese rozhozené proti vzteklině ty návnady pro lišky!!

Jakub S. 31.3.2008 19:37

No a co - šak Yva není liška, dyť je kočka - ?

Taky rozhodně každému chlapovi v zeleném neskočí na špek, ne?

Jovovi 31.3.2008 15:06

Pro YGU !!!

:-DTa kytička je dymnivka dutá a je tady.

YGA 31.3.2008 23:45

Re: Pro YGU !!!

Díky Jovásci za jméno kytičky - ale ruku na srdce kačenka je stejnak hezčí jméno než nějaká dymnivka - a navíc dutá ;-D. Už si to snad budu pamatovat.

Lucka V. 31.3.2008 11:28

O.T - hurá, JARO!!!

Lidi, ono asi fakt začalo jaro! Od pátku do neděle jsem vegetovala v roli pořadatele a zároveň Pétina technického doprovodu na mezinárodních rychlobruslařských závodech. Na zimáku bylo max. pět nad nulou, přes dvě stovky lidí z jedenácti evropských států, kteří se neustále něčeho dožadovali – Babylón jak vyšitej. Zmrzlí jsme byli jak rampouši a absolutně zničení. Když už mi včera začal pátý člověk v pátém jazyce vyčítat, že nejsou startovní listiny ( které si všichni rozebrali už den před tím a zapomněli je v hotelu), začala jsem je posílat do háje česky. A ejhle, chápali. ;-D A pak jsem vylezla ven a rázem mě přešla frustrace… Teplo, sluníčko, kytičky… nasávám do sebe teplo jak houba, nejradši bych se někde rozplácla a hřála se!!!:-P

Zdena b.p. 31.3.2008 11:47

Re: O.T - hurá, JARO!!!

POTIHOUČKUUU, prej je to jaro eště plachý a může nám od středy utéct. BACHA !!!!!!My chceme taky jaro, nesmíš ho zaplašit.

Zdena b.p. 31.3.2008 11:18

To je pořád myšák sem, myšák tam...

Hele, nebyla to nakonec paní myšová?  A nepůjčila si nášušnici jen na ples? Je po plese, tak slušně vrací. No, co je na tom divného. Dobré účta dělají dobré přátele. :-);-)VV

abyt 31.3.2008 12:17

Re: To je pořád myšák sem, myšák tam...

Omlouvám se za tu diskriminaci.;-D

Zdena b.p. 31.3.2008 12:27

Re: Re: To je pořád myšák sem, myšák tam...

No, vlastně máš pravdu, i myšák se mohl na bál vypiplat pořádnou náušnicí. :-)

Bubu 31.3.2008 12:54

Re: Re: Re: To je pořád myšák sem, myšák tam...

no jasně, do každého ouška alespoň jednu náušnici. to říkám já, Bubu náušnicová.

Rpuť 31.3.2008 10:54

Za to já tu mám úplně rozvrácenýho psa!

Páníčka sklátila chřipajzna, což Blesan ještě nezažil - posedává kolem, pokníkává, šťouchá do páníka nosem a vůbec si neví rady......;-P;-D