18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KOČKY: Ve dvou se to lépe bojí

Jak já závidím vám všem, kteří máte domácnost v bezproblémovém soužití kočky a psa, natož pak koček a psů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bubu 12.10.2009 11:39

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ.

YGO - všechno nejlepší V

YGA 12.10.2009 11:55

Děcka, kamarádi!

Ani nevím, jak mám vám všem poděkovat - jste všichni moc hodní (tak se mi nějak chvěje monitor). Jováskovi - vašek kytička mě opravdu potěšila - miluju jiřinky. Veram - to je fotka pro mě - noční Velikonoční ostrov je úžasná. Mám vás všechny moc ráda VV

baty 12.10.2009 12:19

Re: Děcka, kamarádi!

a eště z Brna přáníčko!!!!pro jednoho z opěrných duchů Zvířetníku, folkloristku, fotografku a frandistku první třídy V

Hanča 12.10.2009 13:10

Re: Děcka, kamarádi!

Milá Ygo, krásné narozeniny !! V mailu más ode mě malé překvapení (snad jsem to poslala ma správnou adresu). V

Jenda 12.10.2009 16:58

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ.

Tak ¡cumpleaños feliz! :-)

Beda 12.10.2009 8:01

Dixie a Smoky mají dnes také video!! :-))))

pokud jste si někdo náhodou nevšimnul;-)R^VV

Karolína 12.10.2009 8:00

Nestačím zírat

jak to Velká Kočka nádherně a diplomaticky zařídila: rovnou dvě kočičky! Včera jsem už u počítadla večer nebyla a to je najednou novinek! :-D

Tak Ti, milá Velká Kočko, přeji upřímně jen samé štěstí a radost s dvěma čičinkami, pookřeješ s nimi a omládneš a budeš sledovat jejich řádění a hry, v noci budou spát s Tebou a hřát Tě heboučkými kožíšky, vrnět jak motorky bez knoflíku na vypnutí a trochu Ti srovnají domácnost, ono je to taky někdy zapotřebí! Jsem ráda, že ses opravdu řídila tím srdcemVV

Rpuť 12.10.2009 8:46

Re: Nestačím zírat

Velká kočko, tak ať ti to s těma dvěma mimískama krásně klape!R^V:-)

Xerxová 12.10.2009 7:01

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-), těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej VV

Krásné povídání o smíšené smečce. Jste hodní, že se snažíte každému zvířátku (od pejsků po želvičky) dát vše, co potřebuje ke svému štěstí V

RenataE 12.10.2009 3:05

Maričko

probírali jsme to sice v Praze, ale znova smekám nad Tvojí češtinouR^V

Karolína 12.10.2009 8:00

Re: Maričko

I já i já!R^VV

zana 12.10.2009 12:28

Re: Maričko

Taky!

Marička 12.10.2009 2:42

pro Velkou kočku

Milá Vk - blahopřeji k budoucím kočičkám:-)R^R^ Já mám také prvně v životě dvě kočky a jak  moje povídání naznačuje, nebylo to vždycky lehké soužití - oproti těm v úvodu zmíněných šťastlivců. Přesto jsme ani jedinkrát nezalitovali, že jsme si nechali i Smoky - když se objevila v naší garáži, byla tak plachá, že mi trvalo týdny, než se ode mě dala pohladit a naděje na její umístění tak byla nulová. Ale ty si bereš sestřičky - tedy přímo dvojčata - nejen vzhledově si podobná, ale doslova spolu rostla od prvních dnů. To je ideální situace, máš totiž vyhráno, co se starosti o vzájemné soužití týče. Zbývá jen, jak to půjde s Garykem. Jak sis mohla přečíst, já jsem sice po této stránce neuspěla, ale každý pes se chová jinak (viz Sadie a Smoky) a tak ti držím moc a moc palceR^, aby vzájemné seznamování proběhlo v klidu, pohodě a v co nejkratší době. Kočičky budou dvě proti jednomu, takže jim jistě kuráž chybět nebude, rychlé budou jako blesk a už teď si dovedu představit, jaká to může být legrace.Což Garyka s sebou vzít, až se půjdeš na kočičky příště podívat (ještě máš na to týden, ne?). Možná by v neznámem prostředí byl Garyk trochu "zakřiknutý" a choval se klidněji, než jak se třeba chová doma - což by mohlo mít své výhody při seznamování. A koťata by naopak byla v prostředí domácím a tak by se chovala volnějí a nebyla by ztresovaná jak novým prostředím, tak neznámým Garykem. A až bys kočičky konečně přinesla domů, už by jim Garyk nebyl tak úplně cizí. Každopádně ještě jednou gratuluji, přeji kupu štěstí a těším se, jak nás o tom budeš informovat.

Dede 12.10.2009 10:31

Re: pro Velkou kočku

Velká kočko, myslím, že ten šrumec, co tě čeká doma, tě povzbudí na duchu - podle mých stále ještě nezapomenutých zkušeností (moje kočičí holky nebyly sestřičky ani úplně stejně staré, ale pořád ještě to byla dvě koťata) se budou střídat chvíle bláznivého smíchu, trnutí strachy, když malý prevít vyleze kam nemá, velké něhy, když komando na chvilku usne a příležitostného zoufalství, až zjistíš, že tvůj domek ti už tak úplně nepatří ;-D Myslím, že ty i Garyk takové povzbuzení a zpestření nutně potřebujete a já doufám, že budeš poctivě podávat zprávy :-)

Velká kočka 12.10.2009 11:31

Majitelů domu už bylo několik

Milá Dede, naposledy bylo v domě kotě asi před 25 lety. Puňťa nalezenec už byl trochu odrostlý ale dokázal páníčka přivádět k šílenství když si trénoval horolezectví na vzácných amplionech. Abych pravdu řekla tento domek mi nepatřil nikdy a už několikrát vyměnil skutečné majitele. První byla Mourečka, pak přišel Puňťa. S Lailou panovali nějaký čas dohromady, ale Laila panovala podstatně více. Pak se Puňťa ztratil a Laila mohla panovat v klidu sama. Obávám se, že si tak docela nejsem vědoma co mě doopravdy čeká, prostě jsem to po těch letech zapomněla. Daisy s Tindrou mi to teď připomenou a já doufám že to připomenutí s Garykem přežijeme. ;-D;-D;-D 

Xerxová 12.10.2009 12:02

Re: Majitelů domu už bylo několik

Kočko - jen zkus hlavně zezačátku ohlídat dveře ven - kotě je mrška rychlá, hbitá ... ať se neztratí, když ještě nebudou u tebe DOMA. Pokud máš zavírací nějaký pokoj, tak vždy, když půjdeš s Garykem či sama ven, tak koťata musí být za jinými zavřenými dveřmi V

YGA 12.10.2009 11:19

Re: pro Velkou kočku

Milá Velká kočičí mámo - budeš mít doma veselo - dvě kočičky jsou super. Já tě (podobně jako Beda) nechtěla ponoukat, ale nakonec zjistíš, že se ti do domu nastěhovala dvě štěstíčka. A taky si myslím, že Garyk to ustojí - koneckonců, už tak trošku na kočku je zvyklý a navíc uvidí, že s koťaty je veliká legrace.No a kočičky na něj budou dvě, tak to snad bude v pořádku - jenom prosím podávej podrobné zprávy. V

Marička 12.10.2009 2:18

pro HanuW - as vcerejsí zmínka o tea olive

Hanko, my máme dva keříky tea olive na zahradě, jeden dokonce v želvím výběhu. Rostou dost pomalu, ale to nám nevadí, hlavně, že kvetou. Doporučil nám jí před lety náš veterinář, když jsem při jedné jarní návštěvě komentovali vůni jasmínu, který měl před ordinací. Řekl tehdy, že to nic není proti vůni právě tea olive a ať si sazenici koupíme. A měl pravdu! Také nám oba keříky právě kvetou a ta vůně se nedá popsat, ta se musí nasát!!! Mě připomíná vůni broskve, ale tak tisíckrát silnější. Kdyby s touhle vůní byla k mání voňavka, hned bych si jí pořídila. Od té doby jsem se s to úžasnou vůní už dostatečně seznámila, keře se tu vysazují v parcích a když se vzduchem line ta nezaměnitelná vůně, hned vím odkud pochází a hledám keř, abych do něj mohla zavrtat hlavu. Jak může i jeden jediný mrňavoučký kvítek vydávat tak lahodnou vůni?

Veram děkuji za detailní odkaz, už jsem si ho uložila a hned zítra ráno si půjdu nějaké kvítky utrhnout a ochutím si jimi čaj. Mohla bych si i nějaké usušit, ale je mě líto je trhat, když ta vůně je tak nepopsatelně omamující, tak je tam asi nechám.

A od aidy teď dokonce vím, že česky je to "vonokvětka", "skořicovník" nebo "oliva libovoná".

Marička 12.10.2009 2:49

Re: pro HanuW - as vcerejsí zmínka o tea olive

tam mělo být "AD" včerejší zmínka, ne "AS" - překlep:-/ Já píši všemi deseti a nedívám se na ruce. Takže se mi někdy stane, že všechny prsty omylem posunu o kus doprava a pak žasnu, co to písu za nesmysly. Mohl by z toho být docela zajímavý tajný kód (tedy psát všechno na klávesnici o písmeno vedle) a zajímalo by mne, zda by to někdo rozluštil - tedy přišel na ten správný klíč ;-)

Marička 12.10.2009 2:52

Re: pro HanuW - as vcerejsí zmínka o tea olive

Jak to, že to naskočilo pod Velkou kočku:-( No raději už toho dneska nechám a jdu od počítače, to musí být tou 20 let starou slovenskou slivovicí (přiveženou od kamarádky), kterou jsme si před večeří dali "na procedůry" (jak vždy říkával její tatínek) ;-D

Jenda 12.10.2009 16:55

Re: pro HanuW - as vcerejsí zmínka o tea olive

Xtpbms ypj;r nu yslpbu [tpn;r, mrnu;

Jakub S. 12.10.2009 20:00

Re: pro HanuW - as vcerejsí zmínka o tea olive

Ano, to je správná připomínka k věci. Kolega Chocholoušek ji zajisté vezme v úvahu! :-D:-P

Jenda 12.10.2009 21:37

Re: pro HanuW - as vcerejsí zmínka o tea olive

Jenom nevim jestli by nebylo lepsi nechat interpunkcni a podobne znaky na pokoji a klabosnici zacyklit.

Takze

Xtpbms ypjar nu yslpbu qtpnarz mrnua.

Jakub S. 13.10.2009 0:25

Re: pro HanuW - as vcerejsí zmínka o tea olive

Ano, teď je to bezchybné!