18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KOČKY: Kocourem pro lepší kondici!

Netušila jsem, že bych mohla svou fyzickou kondici vylepšovat pomocí kocourka Darečka. Ale náš miláček se snaží, abych fyzicky nezakrněla. Zahájil dvoufázový trénink mé osoby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Šusová 1.12.2016 11:16

Re: Nelaj mu milá SkoroLibuše,

jehehéééé, nejsi protvná, jsi ftipná. Páč. Než k nám přišla docentka Talířová, každičké ráno jsem si vstala a cvičila,nejen na záda, ale posilovala, dělala kliky, dřepy, s činkama.... a tak jako podobně. Moc dobře mi to děllalo. Od září mám bohužel každé ráno trochu jiný program, protože mě čeká jedno venčení s Rumíčkem, výměna psů, která taky něco zabere, a druhé venčení s Talinkou. Pro mě už bohužel čas nezbývá a je to zatraceně znát. Cvičit bych potřebovala, ale fakt už to ráno před odchodem do práce nedám. Snad časem se podaří zase najet do starých kolejí.

Ž. Petrs01 1.12.2016 15:23

Re: Nelaj mu milá SkoroLibuše,

Omlouvám se, na tyto diskuse už mi moc času nezbývá, ale - co se stalo, že venčíš zvlášť?

Z. Lika 1.12.2016 17:11

Re: Nelaj mu milá SkoroLibuše,

Mají přírůstek, bude článek :-)

Ž. Petrs01 1.12.2016 20:31

Re: Nelaj mu milá SkoroLibuše,

Přírůstek jsem zaznamenala, jen nechápu venčení zvlášť, zejména to ranní když člověk pospíchá a pstejci maj za úkol jenom vypustit útroby a páru a mazat zase do pelíšků.

E. Šusová 2.12.2016 13:14

Re: Nelaj mu milá SkoroLibuše,

Pokud sem ještě koukneš - venčit zvlášť je nutnost, protože díky jejím projevům při fungování s ní musí mít člověk namířenou pozornost čistě jen na ni, to je ten hlavní důvod. Druhý důvod je ten, že pokud chci aby se něco učila, musím mít volné ruce opět jen na ni a to i ráno, musím využívat každé situace, která mi přijde pod ruku- jako třeba dneska, když se mi podařilo odklikávat jí sezení při tom, když mi za zády procházela sousedka se psem. Poprvé od té doby co ji máme tohle zvládla. Pokud by tam byl Rumíček, celá tahle situace by vypadala logicky úplně jinak a to nepotřebuju. My ráno nevypouštíme jen útroby, my vypouštíme i páru a díky tomu nemáme doma žádné velké ztráty na majetku- zatím. Společné venční bývá o víkendech a zpravidla večer, kdy jde opravdu už jen o vypuštění útrob.

Ž. Petrs01 2.12.2016 16:03

Re: Nelaj mu milá SkoroLibuše,

Na tohle bych neměla čas/chuť/energii. Vždy jsem teda zažila jen kombinaci fungující pes + nefungující pes. Fungující prostě funguje, aniž bych jej musela okem zhlédnout a řeším nefungujícího. S choďákem toho Barouš lehce zneužíval, s Vaškem už ani ne. Pak se to obrátilo a fungujícím se stal Vašek a to tak, že jsem opravdu chodila krůček okolo Bardy a u Vaška jsem se pouze snažila zaregistrovat případný bobek. Až měl Barda dost, šla jsem s Vaškem většinou ještě jednou (často i ráno), ale to bylo DOvenčení, představa venčení postupného, brrrr, fakt nee. Barouš se třeba půl hodiny coural, ušel 200m. Vašek mezitím lítal a čmuchal a vypouštěl (tekutiny i páru). Zvlášť by to byla další půlhodina!

Na Rumíčka se ještě nedá spolehnout tak, aby naopak nováčkovi ukazoval jak to má vypadat? A domácí škody - jak jsou teď ti dva vůbec staří? Už by mohli mít kousíček rozumu, ne?

E. Šusová 3.12.2016 0:02

Re: Nelaj mu milá SkoroLibuše,

Na Rumíčka se spolehnout dá, ale Taly má opravdu příšerný projev. A teď v době tmy jsou pro mě ranní procházky jedna z mála příležitostí, jak se jí plně věnovat a nějak se ji snažit vést. Krom pochopitelně víkendu a pátečního odpoledne, kdy stačím aspoň část procházky stihnout za světla. A já se taky Rumníčkovi chci věnovat tak, jak byl zvyklý. Tedy tak, že i ráno se nejen venčí, ale trochu hraje, trochu pracuje. A pokud dám Taly na úvaz třeba u lavičky a půjdu pracovat/hrát si s ním, tak ona se tam oběsí, jak bezmyšlenkovitě poletí za balonkem.

Rumíčkovi jsou dva a3/4 roku, Taly bude za pár dní roční. A rozum u ní opravdu nehrozí. Je to s ní fakt dost náročný. Těžko se to popisuje, muselo by se to vidět.

Z. Matylda 1.12.2016 8:46

Víš, Alex,

na to kocouři přišli celkem rychle, že vydolovat mě z postele v podstatě nelze. Oriáš si to pamatuje zatraceně dobře. Takže vyřvávání po ránu má za následek jen to, že kopnu do duchny, aby pleskla dotyčného kocoura a ten přestal. Stejně je v noci většinou venku. Teď v zimě odkráčí před půlnocí a ráno málokdy stepuje na rohožce, obvykle chvilku počká, než se po něm psice venku rozhlídnou, a pak teprve milostivě přijde.

A. Lex 1.12.2016 11:11

Re: Víš, Alex,

Kopnout do duchny, aby přestal, tak se vrhne pod duchnu po mé noze a citelně kousne nebo škrábne. Já metám pantofle.

Z. Lika 1.12.2016 11:25

Re: Víš, Alex,

Já mám pro tento účel lehounký šustivý polštářek. Dobře drží směr a neublíží. A když se mi povede trefit horním obloučkem, kocoura to nadlouho zaměstná, protože civí nahoru a zkoumá, odkud to spadlo :-)

Z. Lika 1.12.2016 8:27

To noční buzení

znám velmi dobře, vodili mě s ocásky nahoru k plné misce, vyčkávavě se na mě podívali, já jsem je začala drbat za ušima a to bylo to pravé, co potřebovali: s chutí se pustili do téhle před-snídaně. Pak mě budili se sluncem, jako by snad hořelo nebo co, taková naléhavost v tom byla. Takže jsem vstala, oni si opět něco zobli k snědku a spokojeně usnuli - jako by mi předávali hlídku nebo co.

Nakonec se mi je podařilo "vycvičit", aby mě nechali vyspat. Neříkám dospat, protože půlhodiny před plánovaným vstáváním se začnou mlátit a honit (přes mě) a Suzinka si libuje ve válečných pokřicích, něco jako MacDonaldové před bitvou. To vycvičení spočívalo v tom, že jsem nesměla hnout ani brvou, když mě budili. Trvalo to asi 14 dní, ale od té doby je pokoj :-)

Dareček je kráááásný! A jak je veliký, panejo. To se nedivím, že má respekt. Alex je určitě ráda, že má tak fešáckého trenéra. A očividně ví, jak na ni, umí dodat ke cvičení motivaci :-)

A fotky jsou parádní, Dareček na skalce má vyloženě výstavní postoj.

A. Lex 1.12.2016 11:12

Re: To noční buzení

Na noc mu necháváme plnou misku granulí, už nás to naučil. Pokud je poloprázdná, tak ječí, že má hláááád.

Z. Lika 1.12.2016 11:26

Re: To noční buzení

Jo tááák, musí být plná, nestačí poloprázdná. Člověk se pořád učí, díky za tip :-)

Z. Yga 1.12.2016 11:56

Re: To noční buzení

To znám - u sousedů měli takového chlapečka - jak odpil z hrnku mlíka, začal řvát, že není plný (:o)). Za tu snídani klidně vypil celý litr jenom tím dolíváním "do plna" ... a jak hezký a šikovný chlap z něj vyrostl (;o)

O. Joklová 1.12.2016 12:07

Re: To noční buzení

ano, musí být PLNÁ - nebo tak aspoň vypadat... miska s granulemi rozprostřenými po celé ploše se hodnotí jako plná, zatímco s vyjezeným středem že kouká dno je prázdná, toť kočičí logika

http://cdn.thecatsite.com/2/2d/500x700px-LL-2dbc2ee5_catlogic.jpeg

Z. Rpuťová 1.12.2016 8:15

A proč nemáš na nočním stolku misku s krmením?

Oni chápou docela rychle, věř mi!

Čičulína se nenechá rušit a klidně chrápe v posteli, i když jdu ráno jen na záchod. Kdybych šla třeba 10x, jí se nehne ani chlup. V okamžiku, kdy se rozhodnu opravdu vstávat, je Číčule na nohou, slušně pozdraví a jde se postavit k misce... :)))

A. Lex 1.12.2016 11:26

Re: A proč nemáš na nočním stolku misku s krmením?

Misku má na svém místě, dole u kuchyně, protože hlasitě křoupe a mlaská.

T. Zana 1.12.2016 7:53

Chlupatý trenér

Alex, to je krásně napsané :DD

Tak pevné zdraví a hodně elánu!

Z. Vave 1.12.2016 6:58

Chichichi!

Musím kajícně přiznat, milá Alex, že mě Tvé strádání opravdu pobavilo, protože ho popisuješ neodolatelným způsobem. Úprk před kocourem do lesů prostě nemá chybu.

Dareček je krásný kocour a rozhodně je to vyhraněná a nezapomenutelná osobnost. Se kterou si ještě užijete. :o)

A. Lex 1.12.2016 7:45

Re: Chichichi!

Vave, včera jme byli s Darečkem, s MLP u pana doktora na preventivním očkování. Už noc před tím jsem špatně spala, ervózní co se bude dít tentokrát. Pan doktor rukou zkušenou a neohroženou hrábl do přepravky, zkušeně a nekompromisně chytil kocoura za kůži na krku a vytáhl na světlo boží. Kocour nic ani nepípl. V rámci prevence bylo i odčervení, protože si Darek dá na přilepšenou tu a tam nějakého uloveného haboše. Odčervení Darka u mne způsobuje takovou nervozitu, po předešlých zušenostech, že jsem mu minule raději kápla za krk spot. Tentokrát jsem to zbaběle nechala na panu doktorovi. Napřed jsme v klidu Darka zvážili (6,67 kg), potom vzal neohroženě velkou plastovou stříkačku s odčervovací pastou, já držela kocoura ve předu, MLP vzadu a potom se začaly dít věci! Darek výkružně a hlasitě zavrčel, pan doktor trošku roztřeseně mu kónickým koncem aplikátoru opatrně otevřel tlamku a zasunul aplikátor do tlamky. S hrdelním zařváním se Darek do té drzé plastové věci zakousl, ale doktor duchapřítomně mu do zakousnuté tlamy vstříkl pastu a radostně zajásal: "A je to!" Všichni tři jsme si utřeli pomyslný pot z čela, my ještě chviličku a neohroženě drželi s MLP vrčícího a zmítajícího Darka, aby dostal preventivní injekci. Aplikátor Darek zničil a rozkousl! A máme zase na rok klid. Jenom to odčervení budu muset na radu pana doktora alespoň příště zase provést pomocí spotu, protože tak naštvané zvíře, které jsme vezli v přepravce domů, jste neviděli.

Z. Yga 1.12.2016 8:07

Re: Chichichi!

Já vím, že se to nemá, ale nemohu si pomoci a z hrdla mi vychází škodolibé checheche (:o)) ... já to vidím v živých barvách!

Z. Lika 1.12.2016 8:33

Re: Chichichi!

Tak to vidím v živých barvách a aspoň vím, co se děje za zavřenými dveřmi na veterině, odkud se ozývá lví řev a vzrušené lidské hlasy. Darkovi blahopřeji k zakousnutí aplikátoru, drzouna. Lepší než veterináře, že.

Děkuji svatému Františkovi za našeho Myšánka, který je v tomhle zlatý. Akorát má ve zvyku se přetáčet v kůži, takže i když ho držíme velmi pevně, dokáže se nějak provléct třeba mě na záda.

Z. Vave 1.12.2016 11:57

Re: Chichichi!

No páááni! Dareček je prostě dáreček, co k tomu jinak říct. :o) Lepší, než aby to bylo nějaká ořezávatko .... nebo ne? ;o)

Z. Xerxová 1.12.2016 6:17

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp...

hicht - trochu dost škodolibě se tu chechtám... Představa, jak zdrháš před kocourem... Ano - chlupatci se starají o naše venčení a kondičku, ale spíš bych to dávala do spojitosti s Ajvinkou. Dárečkovi Darečkovi bych maximálně nechala tvůj výcvik v lezení do výšin :o)

Krásné fotky

Z. Xerxová 1.12.2016 6:22

poznámka pro Zanu

je obleva, dva stupně nad nulou a pršosněží. Ze včerejší sněhové nadílky hodně zbývá... ale myslím, že bude brzy jen totální břečka. Teplota má stoupat... a má lejt