20.2.2020 | Svátek má Oldřich


Diskuse k článku

KOČKY: SOS - kočky z klece

Vím, že žádostí a proseb o pomoc je mnoho - zprava, zleva, shora, zdola, vím to. Někdy však situace přesáhne nejen únosnou, ale už i neúnosnou míru…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 126, poslední: 6.1. 2009 19:50, přehled diskusí

29.10.2007 12:48

Re: Re: Re: Bedo,

určitě, adresu mám kompletníR^... ale nemám mail na tebe, kdyžtak přes Dede (promiň, ale zase jsem si popletla JanuBu, kterou v adresáři mám,  a "norskou" JanuBa, kterou nemám) ... anebo použij ten můj mail z článku:-)

29.10.2007 13:29

Re: Re: Re: Re: Bedo,

Je to v suchu, adresu už mám. Paní Smejkalova se ozvala, příspěvek je poslán.

Já tady vždycky otravuji s tou adresou kterou k účtu potřebuji, ale bez adresy nemohu transakci ukončit, banka mě nepustí dál. Je mi to blbý,  rozhodně se nechci zviditelnovat, ale bohužel to tak funguje:-/.

29.10.2007 14:46

Re: Re: Re: Re: Re: Bedo,

ježííííš, neotravuješ!!!! hlavně že se to povidlo, děkuju i tobě:-)R^

29.10.2007 9:41

české úřady

Nejhorší na tom je ,že jedna "klec " se vyprázdní,životaschopná zvířata zachrání,třeba najdou i  nové domovy,ale tito lidé okamžitě svojí "klec" zaplní novými a novými zvířaty.Pro nim nelze účině bojovat ,viz případy typu paní Kaprálové a spol.-jedině opravdu "zavřít" do klece a nepouštět ven! Nebo mít účiné zákony,kdy chovatel musí prokázat adekvátní podmínky chovu-prostor,potrava,veterinární zajíštění!Ale to je sci -fi.

29.10.2007 9:49

Re: české úřady

jano, ale on není chovatel:-/ .... ale přesto doufám, že se to nějak podaří zatrhnout... ovšem dodržování zákonů v této republice a jejich vymáhání...Rv

29.10.2007 10:01

Re: české úřady

Já právě nechápu,za jakým účelem to dělá,jaký zisk z toho má,tady nemůže být ani řeč o nějaké nezištné pomoci zvířatům.A představa stále a stále zaplněné klece mě děsí.Co se stane s těmi,která se nepodaří zachránit a mizí.

29.10.2007 10:11

Re: Re: české úřady

al., a víš že je to pravda? taky to naprosto nechápu

jo a přestože bych chlapa nejraději pověsila za cosi do větru;-€, tak... už jsem to dnes odpovídala do jednoho mailu - skoro mi je už tak trochu ukradený postih dotyčného, hlavně ať se to podaří zarazit!!... není to trochu smutné, že uvažuji takto??????:-/

29.10.2007 11:10

Re: Re: Re: české úřady

Smutné, ale pochopitelné. V Čechách je bohužel situace taková, že postih by byla jen pokuta a nic by se nestalo. Zarazit ho je v tuto chvíli důležitější.

I když takový pobyt v mraveništi po dobu několika týdnů....

29.10.2007 11:31

Re: Re: Re: české úřady

Bedo,stále mi to vrtá hlavou a napadají mě i  děsivé souvislosti.A sice,že on může být jen článkem nějakého řetězce a "zboží",jak ta ubožátka nazývá, putuje někam dál a možná hodně daleko.Stálo by za to vystopovat podezřelá auta a osoby,co se tam vyskytují.

29.10.2007 11:53

Re: Re: Re: Re: české úřady

Mám trochu obavu, že ty kočenky mohou opravdu končit v hadích žaludcích;-€ - nemám nic ani proti hadům, ani proti jejich chovatelům, ale jestli je ta obava správná, rád bych některému ze "zákazníků" zprostředkoval schůzku s korálovcem. Zn. "Hada dodám."

29.10.2007 12:02

Re: Re: Re: Re: Re: české úřady

Je mi z toho vážně na nic a ta Vaše obava se mi vůbec nezdá nemístná.Přeci to,že je vydává nastrčeným zájemcům za 20kč pro něho žádný zisk není.Z nějakého zištného důvodu to ale dělat musí.Vůbec mi to nejde do hlavy.Jedině vážně že by byl dotován obcí a ta mu jeho činnost povolila.

29.10.2007 12:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: české úřady

já to popravdě taky slyšela, ale jelikož ta informace není ověřená, neuváděla jsem to... ovšem avizovat "nové zboží" za dvacku8-o - do *** já už zas zuřím;-€;-O

29.10.2007 12:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: české úřady

Právě,že ho nikdo nemůže z ničeho jen tak obvinit bez důkazů.To jsou jen samé úvahy.Ale člověka napadá lecos.Stále mi totiž uniká smysl jeho "podnikání".Láska ke zvířatům to ale určitě nebude.

29.10.2007 12:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: české úřady

když - já zatím nemůžu zveřejnit vše ani z těch i tak ne zcela úplných informací, které mám... snad se to pohne a ještě se k tomu vrátíme! jinak -

že všichni všechno zatučou... to je bohužel velmi běžné

29.10.2007 12:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: české úřady

To je jasné,zatím je třeba zachovat rozvahu a postupovat obezřetně a v první řadě pomoci Hance.To je nejdůležitější v tuhle chvíli.

31.10.2007 22:21

Re: Re: Re: české úřady

Není to smutné, je to hloupé. Dokud budou takhle lidi uvažovat a pachatelé nebudou trestání, budou zvířata týrat dál. Dokud svědkové nebudou svědčit, ale psát články na internet a bát se pachatelů, zákony nic nezmění. Z vlastní , opravdu dlouholeté zkušenosti vím, že zákony nejsou vymahatelné proto, že se je nikdo vymáhat nesnaží. Jaký důvod má pacahtel přestat s tím, co dělá, když mu sponzorské dary od lidí, co píši, že přispěli přesměrujete na jeho "konto" v rámci výkupu koček ??? Co je třeba místo toho předisponovat na účet právníka, když si evidentně nevíte rady ?

29.10.2007 8:46

české úřady

Pravděpodobně tento člověk  hromadí "namnožená "zvířata od majitelů ,asi těžko dělá sám odchyty,je to smutné čtení,ale těmto lidem nezabráníte ,aby tyto "zvěrstva" páchali.Na naše úřady vůbec nespoléhejte,oni prohlásí,že na svém pozemku si ten člověk může dělat co chce a líný zkorumpovaný veterinář /který se pravděpodobně nebude obtěžovat,aby provedl fyzicky nějaké šetření/ na to dá úřední razítko! P.S.To je "demokracie made in ČR"!

29.10.2007 15:34

Re: Na naše úřady vůbec nespoléhejte...

jano, nerada to říkám, ale v podstatě s vámi bohužel souhlasím.... jenže - vzdát se to nesmí!!!!!!

29.10.2007 8:43

Milí Zvířetníci

nevím, pod koho se píchnout, tak to udělám samostatně... v článku píšu, že prozatím nemohu zveřejnit bližší údaje o lokalitě a dotyčném (Dede je ovšem má), důvodem je právě obava ze zmaření úředního postupu, který nastupuje - ovšem jakuvádím v článku, už se jednou stalo a... proto v tuto chvíli prosím "jen" o pomoc Hance - finanční, protože to je opravdu "nálož" , a kdyby byl někdo z okolí a mohl přiložit ruku k dílu, bylo by to rovněž naprosto úžasné - skoro všechna koťata jsou nemocná, potřebují léky, mají průjem, nejedí takže se musí krmit, zkuste si to představit tolikahlavé smečce několikrát za den... a Hanka chodí normálně do práce - jelikož učí, dost jí pomohlo, že teď čtvrtek a pátek byly prázdniny, ovšem dnes... sma nevím...

já jsem lehla s bacilem, ale budu chodit nakukovat a pokusím se odpovídat, bude-li třeba a budu-li moci (případně i mailem)

a ještě - pro ty, kdo se ptají, proč úřady (VS, obec) nezasáhnou, doporučuji připomenout si tento příspěvek pod článkem o ponících - je to "furt pryč" to saméRv;-€;-O .... ale nekončíme!!!!

dodatek - koťata se prý začínají mazlit jako oživot, i ta nemocná se k Hance natahují - poprvé v životě zažívají láskyplný dotek, pohlezení, pozorost a péčiVV

29.10.2007 6:39

To je ale hrůza!

Milá Bedo, něco na koťata pošlu, ale nedovedu pochopit, že s tím neudělají něco úřady! ;-(;-(;-(

(takového chlapa strčit do klece a nechat ho celý den a noc venku, ale předtím mu ještě řádně nakopat p*del, aby si taky užil!)

29.10.2007 8:54

Re: To je ale hrůza!

Vave, věděla jsem, na co se všichni budou ptát... doufám, že není všem dnům konec...

jinak souhlasím - už jsem něco podobného zažila tolikrát, že by mě ta zlost opravdi vedla k jediné reakci - udělat do tyčnému to samé, co on činí těm zvířatům... a s dovolením (snad nevyzrazuji listovní tajemství) - napsala jsi téměř doslova to stejné, co Dede, když mi odpovídala

29.10.2007 10:07

Re: Re: To je ale hrůza!

i sem pod Vave se vracím s poděkováním:-)R^ (mě ta situace natolik irituje, že jsem zapomněla na tuto slušnost - omlouvám se... )

29.10.2007 6:28

Bedo,

to,cos tu popsala je strašný!Jakmile zaberu důchod,pošlu aspoň pár korun.A jak se správně ptá Rpuť,proč ta lhostejnost úřadů?To nikomu nedojde,že kdo dokáže být takhle krutý ke zvířatům (notabene mláďatům!) je nejspíš sadista a může být takový i k lidem (nedejbože dětem)?Vždyť ten "člověk" to má nejspíš v povaze(Y) -dělá mu dobře utrpení jiných živých tvorů;-(!

29.10.2007 15:31

Re: Bedo,

Fallowo, i tobě díky:-)R^

omlouvám se, ale odskakuji sem z postele a vždy zapomenu někomu odepsat - ale vím, víííííím... a vážím si toho - od všechVV

29.10.2007 6:21

to je hrůza

Přidávám se k Rputi - proč vetrinární správa toto neřeší?? Všem kočičkám přeji, aby našli brzy milující domov.

Jinak přeji hezký start do nového týdne všem Zvířetníkům a zvířátkům. Hance držím palce, aby ji dnes na operaci vzali a aby měli páni doktoři šikovné ruce. Pochopitelně myslím i na další člověčí i zvířecí pacienty - ať je líp

29.10.2007 8:51

Re: to je hrůza

Xerxová, dole odpovídám Rputi - přesto příslušné podněty odejdou... viz rovněž můj příspěvek výš

29.10.2007 6:19

bedo,jasně že

pomůžu,ale co to je za "lidi" ? To bych zase musela ošklivě nadávat a to já něchačú. To je snad nějaká zrůdnost,úchylka? Vidím zase rudě.Raděj pošlu nějakou kačku.. Ted mi přišlo 2x poslat na Afriku..Taky posílám,jenže důchod mi klepe na dveře a co potom?

Hezkej,mlhavej den! A neztraťte se v mlze.V

29.10.2007 15:30

Re: bedo,jasně že

zkumavko, kladeš správné otázky, na které já teď ale nemám odpověď:-/ ... za tu "kačku" díky:-)R^

29.10.2007 5:29

Děs!

Bedo, dobře, žes to napsala. Pomůžu, samo. Ale znova se musím ptát - proč ta lhostejnost oficálních úřadů? Krucifix proč?

29.10.2007 6:37

Re: Děs!

Pošlu, co budu moct, ale přijde mi to málo na výlohy, které jsou s takovouto záchrannou akcí spojené. Jenže víc nemůžu, mám v péči hordu chudáků zvířecích plus lidi.

Obávám se, že většina přispěvatelů do zvířetníku na tom bude podobně. Ocení úžasné úsilí o záchranu kočiček, polituje je, ale jejich finanční příspěvek nevyřeší tak náročnou situaci.

Proboha, co s tím? Nemohla/neměla by vypomoct obec? A klec nelze zatrhnout podle zákona o ochraně zvířat?!