21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

KOČKY: Píšek má kamarádku Áju!

V pátek 16. 1. 2009 byl večer podobný těm, které mám rád. V klidu jsme s mamkou a s Píškem trávili konec pracovního týdne, v peci praskalo dřevo, ve vzduchu vůně z hořící pryskyřice a na stropě nad pecí se skrz škvíru v plátech promítaly obrazce plápolajícího ohně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 20.1.2009 23:07

K včerejšku o busech:

Někdo totálně mi neznámý, očividně z UK, tam teď večer dodal zajímavé porovnání s Londýnem!

Hana W 20.1.2009 22:42

Ohromne stesti

mela Aja malinka, ze narazila na Ruzickovic rodinu. V

Jiří Růžička 20.1.2009 20:25

Zdravím Zvířetníky!!!

Tak jsem se konečně vrátil z cest. Díky za reakce a Áju i Píška budu pochopitelně pozdravovat. Oba se mají čile k světu. Píšek sice první dny sveřepě seděl u misky, a že jako ani nápad, ale dnes již galantně uhnul, když princeznička měla snědeno první. No to víte, že mu ještě uloupila. Ale on dobře ví, že příjde prémie a po večeři ještě BUBÍK!!!

Právě teď se schoulili k sobě a chrní jako dudci. Taky bych...ale musím ještě cosi naťukat do kolbenky.

Ještě jednou tedy - mnoho hezkých dnů přeje R.+P.+Á. Mrcha trucuje!

Jakub S. 20.1.2009 21:37

Re: Zdravím Akvaristu!

On dobře chápe, že je to mládě, ne? Dospěláka kočku by asi kéroval. Vlastně - ale možná naopak.

Bětuláskovo! 20.1.2009 19:49

Ájo! Ty zlobidlo ztracené a nalezené!

Hezký a potřebný čtení, to něco nad všemi námi Vám jistě odpustí spousty hříchů - a kočička je překrásná, však která nejni. Gratuluji Vám všem! :-)

Dnes jsem přišla domů fakt pozdě, také jsem byla patřičně semňoukána, a tak vykládám nákup a současně se odstrojuji a furt chlácholím, že bude jídlo (jakoby nebylo? Dyk tam dycky vodu a granulky má?!) a strouhám mražené kuře a to zmizí bleskem. Co je? Ztratila jsem úsudek? Je Bětulka už tak veliká, že potřebuje mnohem více? Záhada... Pokus: minule jsem zkoušela lososa s trávou a moc nedoznal úhony, vlastně Bětule žádné konzervičky nikdy nesblafla, leda ochutnala. Sypu králíka s játry a přijede kebulka a vymlaskne půl misky - no je to možný? To má takovej hlad? Nemůže mít takovej hlad! Tak asi zima, či snad rozpoložení - no hlavně, že teď už se napapaná cítí. :-) Mlsouně jedno! Pupkaté!! :-))

Podhistorka: trafika - doplazila jsem do kopce s nákupy přetěžkými, mimo jiné skrývaly filé, kuřecí stehna a písek pro kočku, takže s mým nákupem dokupy tak třicet kilo, no na zapocení důkladné, si pište, ale potřebuji ještě cigára a minerálku a tak v trafice tajně stírám kapky potu z nosu po té tůře a uvidím... Co neuvidím? Ženu za pultem! První a druhý díl! Vždy jsem si přála vlastnit a znovu shlédnout tyto nekonformní seriály typu Muže na radnici - v mláděcím věku jsem je ignorovala a o mnoho štěstí tak přišla. "Jéžiš, to se nachechtám" - prohlašuji a pokládám k pokladně Ženu. Kyselej ksich jak paní pokladní, tak obou přítomných odborářů mne dostihne bleskem. Vida! ;-)

Hlásím nadšeně šéfovi, že mám Annu, on mi odpovídá, že má sebranýho Zemana i celýho stürnbanführera Stierlitze se všemi 17 zastaveními jara (určitě to píšu gramaticky nesprávně, ale to mi mé štěstí nezkazí), kontruju čtyřmi z tanku, které jsem znovu shlédla předloni na Polácích - Bětuško, pocem, tos eště neviděla, poď na českej seriál! Všude tam bude záběr na jeden druh kafe a jeden druh medu a žádný vložky. Pocem, Bětule - to musíš vidět! :DD

Jakub S. 20.1.2009 21:41

Re: Ájo! Ty zlobidlo ztracené a nalezené!

Sturmbahnführera. Nevrmajnd, jak říkáme my Španělé...

A JÁ JSEM TO TEDA (V DOSPĚLÉM VĚKU) PO PRVNÍM DÍLU UŽ SNÁŠET NEMOHL. ALE DNES, MOŽNÁ, Z NADHLEDU A ZA BEZPEČNOU HRADBOU PŘEVRATU - možná ano!

Bětuláskovo! 20.1.2009 22:08

Díky, věděla jsem, že konám chybu. :-)

Tady nemám šanci se progůglovat a opravit. .-)

Ale vo tom to právě je! V mým mladým dospívání jsem se na ty seriály co možná nedívala, znám jen útržky, a potřebuju to vidět celý! Potřebuju vědět, proč mne máma přemlouvala, že se mám ostříhat jako Bartošová (ona máma si myslela, že každá žena nad 18, rozhodně každý vdaná, se musí ostříhat... a pod.), proč mi ségra tvrdila, že Palach byl blázen... vlastně kecám. Vlastně dobře vím, proč v tom režimu tak poklidně všichni přežívali a vlastně se nechci na nic už ptát. Chci to jen vidět. Jen se na to chci podívat... Připomenout si tuhé trvalé na hlavách a dederonové zástěry na tělech mých sester a matky a znovu se podivit, proč jen tohle všechno snášely. Nic víc. Nic méně.

Nu, možná je ještě politovat. Ale to by ony nepřijaly.

Matylda 20.1.2009 22:16

Re: Díky, věděla jsem, že konám chybu. :-)

Bartošová? Která Bartošová? Moje babička mě dodnes nutí zpátky ty blonďaté vlásky á la Ivetka Bartošová a nechápe, jak můžu nusit na hlavě rozježený sestřih s barevným melírem... Ale na Tankisty se psem jsem se musela podívat znovu, protože to mě nějak minulo. Jinak ty české seriály jsem trochu viděla a zatím nemám chuť se na to dívat znovu. Zato jsem si postahovala věci, co televizí proběhly a je to taky klasika- Star Trek (různé řady), Hercule Poirot (třicátá léta, že ano) a tak...

Bětuláskovo! 20.1.2009 22:42

Drahá Pátá z Devíti

s neposlušným mrňavým škvrnětem! :-D Na Star Trek jsem si brávala i dovču, když bylo třeba. Potřebovala jsem osudy kapitánky Janeway (upřímně řečeno Picard mne až tak nepálil) znát hned, dnes.

A to je pěéékný, takhle magořit i za dospěla, noné?!

Matylda 20.1.2009 22:52

Re: Drahá Pátá z Devíti

A já můžu nejenom Janeway, ale i Picarda, oblíbenec byl i poručík Worf a pamatuješ Benjamina Siska z Hlubokého vesmíru 9? Většina lidí se na mě dívá jako na blázna, ale každý máme svou pohádku... A Sedmá z devíti bych být nemohla, ta Pátá z devíti je fakt lepší:-)

Bětuláskovo! 20.1.2009 23:03

Pátá je lepčejší,

Sedmá stejnak byla až moc umělá... ;-)

Jakub S. 20.1.2009 22:26

Re: Díky, věděla jsem, že konám chybu. :-)

B, smekám. Dovedeš dokonale formulovat, vytyčovat otázky a názorně zviditelňovat obecné problémy/stavy (společnosti).

Já vlestně nevím, jestli vím, proč všichni atd. ... Čím su starší, tím víc vím, že skoro nic nevím. Chtěl bych být poustevníkem nebo rybářem u Řeky na starém čínském svitku. No až jindy.

Léty jsem zmoudřel. Co je moudrost, nevím. - Mathesius, znáš, že.

Života moudrost? Píseň rybáka, zpívaná z dálky přes hor rozmezí...

Anebo: Jsem pouhý básník, radar pod lipami. Není mi odpovídat. Ptám se. - Brňačky budou vědět, kdo to je.

Bětuláskovo! 20.1.2009 22:50

Přiblížíš mi tu píseň rybáka?

Něco mi připomíná, ale zaboha nevim co, a fakt jdu spát. Do křesla. Pustím si k tomu spaní Annu proletářku. Můj machosimus mezí nemá. ;-)

Bětuláskovo! 20.1.2009 22:57

Masochismus.

Krucipráce! Podvědomí? :D Omluva!! :DD

Vobčas píšu rychlejš, než myslím...

Jakub S. 20.1.2009 23:05

Re: Přiblížíš mi tu píseň rybáka?

Mathesius, Zpěvy staré Číny. To poslední je ovšem můj drahý přesmutný někdejší soused Honza Skácel. Ale Anna, plavá proletářka - to fakt přeháníš... probralas to s psychoanalytikem - ? My do vás  t a k é , paní! ... a splynutí nikoli duší na temném schodišti - núúú, i proletáři a služky jsou koneckonců, mimo jiné¨, i lidé... Kupředu, kupředu, Toníku a Anno!!! Sieg - é, čo to... Na stráž - taky né -čest, souzi!

Bětuláskovo! 21.1.2009 0:08

Dík, to už si najdu,

doteď jsem koukala na inauguraci. S Annou jsem vtipkovala, kamarád věděl,l Ty ses domyslel. A zkus bejt obecně méně nesrozumitelný, vono se totiž s Tebou těžko komunikuje. ;-)

Dnes ráno se mi zdálo o atentátu na Putina. Vstala jsem a řekla jsem si, že dnes někdo zemře. A vida. Zatím nezemřel ani jeden. Zvláštní. Obvykle se mi sny plní. Zvláštní...

assol 21.1.2009 8:58

Re: Dík, to už si najdu,

Jo, sen mohl mít souvislost s Ruskem - předpověděl úmrtí další den - 21. ledna (1924) totiž umřel Lenin...

Já zase mívám pěkné zážitky s knížkami - občas se vyskytuje v knize datum, které je zároveň i aktuální v realitě.

Matylda 20.1.2009 18:45

OT- Borůvčí fotky

z ledna jsou k nalezení tady

Xerxová 20.1.2009 18:53

Re: OT- Borůvčí fotky

Kouzelné fotky - nejen ty zubařské ;-D Roste slečna, roste...

YGA 20.1.2009 18:59

Re: OT- Borůvčí fotky

Óóóó - jenom jsem obdivně vydechla. Nejenom že Bobrůvka vypadá nádherně, ale tobě se podařily prefektní fotky. Jste šikovné obě ;-DR^

Zdena b.p. 20.1.2009 19:03

Re: OT- Borůvčí fotky

Páááni, ta vyrostla. Už je z ní úplná hafuší princezna. Nádhera.

Joooo a naši plyšáci (už to pozoruju od neděle)se usnesli, že je jaro na obzoru a oni vyhlašují hubnutí do plavek. Začali se ďoubat v jídle. Proti minulým měsícům jedí tak slabou 1/4.:-)

Louk 20.1.2009 19:15

Re: OT- Borůvčí fotky

Vidíš, plavky mě nenapadly (vzhledem k té děsné čvachtě jsem na jaro ani nevzdychla, spíš jsem rozjímala o rybářských botách ;-D), ale naši se taky ďoubou. Což je vzhledem ke sváteční rozcapenosti nápadný. A Pedrouš začíná línat. Hlasuju pro jaro.

A Zdeno, parádní fotky mourovatého dua - moc jsem se potěšila V

Zdena b.p. 20.1.2009 19:46

Re: OT- Borůvčí fotky

Děkuju, to bylo pohrabáno z celého roku, možná i dýl. Mne to jejich nechutenství po novém roce vždycky překvapí, než mi dojde, že je konec s ukládáním mišelínů a já se musím přizpůsobit. Budu se muset zastavit v lékárně pro B-komplex. Já musím hlavně kvůli Míně, než bude "přepeřovat". To už by bylo pozdě.:-)

Zdena b.p. 20.1.2009 22:36

Re: OT- Borůvčí fotky

Tak už je to pravda. Předjarní dietu vyhlásila i Baronka a ta bydlí 4 km od nás. :-)

Louk 20.1.2009 19:05

Re: OT- Borůvčí fotky

Borůvka je fakt plyšáček k pomuchlání, krásná V. A taky je vidět, jak získáváš cvik ve fotolovu - čím dál tím lepší R^.

zana 20.1.2009 19:28

Re: OT- Borůvčí fotky

Že je to ale frajerkaR^:-)!!

MaRi 20.1.2009 19:48

Re: OT- Borůvčí fotky

nádhera - fotky i hafuší princeznička. A hodil by se jeden z našich povelů: Srovnej si to ucho.

Janka 20.1.2009 20:10

Re: OT- Borůvčí fotky

Já su sice kočičí, ale Borůvka mě dostala. To čištění zubů je prostě bóží.

Jakub S. 20.1.2009 21:48

Re: OT- Borůvčí fotky jsou překrásné.

Čištění zubů je bohovské. Pošli to někam nějaké firmě, co dělá zubné kefky!

Matylda 20.1.2009 16:20

Teeeda,

ta Ája měla ale štěstí!! Blahopřejeme k přírůstku!!! :-)