18.10.2021 | Svátek má Lukáš


KOČKY: Nový domov hledá perská kočka Tereza

9.6.2008 10:35

Je mazlivá a přítulná, leč taky dáma v letech, nicméně stále ještě i velmi hravá, když má náladu :) Je naučená na kočičí záchod, čistotná, zvyklá na život v bytě. Co se stravy týká, je zvyklá na kvalitnější granule - v žádném případě ne značky typu Whiskas či Friskies (to blila už jako kotě), kapsičky nepotřebuje, z nich akorát vysosa tu šťávu, zbytek nechává, krmíme ji Purinou One, ta je bez problémů a dostupná i v hyper a supermarketech. Baladová - Tereza 1
Je naučená na svoje místečka (košíky, odpočívadlo, deky). Nemá moc ráda, když se má někam přemísťovat v kleci, je jedno, jestli čuchá návštěvu veterináře, nebo ji sebou někam vezeme, to s ní nějakou dobu není řeč a zaleze si, kam to jde.
Je zvyklá na svoje teritorium a druhou kočku by asi nerozdýchala, chtěli jsme to tak dva roky zpátky zkusit, ale raději jsme to vzdali. Byla by ideální společnicí pro člověka, který si na více koček netroufá a chce jenom jednu. Psy nesnese v žádném případě, těch se hodně bojí. Je hodně zvědavá, jakmile má volný výběh, chodí do terénu na průzkum.
Prošla si operací střev - byla ucpaná srstí a nešlo to ven. Nebyl v pořádku ani žaludek, to brala prášky na ochranu žaludeční stěny, které jsme po letech téměř vysadili. Má odoperované oční kanálky, bez problémů, ale je to perská kočka, takže občas je potřeba oči vyčistit. Dlouhodobě se ji objevuje kožní plíseň ve velmi mírně formě, je očkována proti jejím projevům, standardní léčba nezabrala, prostě má tečkovanou kůži, nic víc. Kvůli lepšímu dýchání kůže je pravidelně stříhaná nakrátko.
Myslím, že přechod do nové domácnosti pro ní nebude lehký, ale když to bude někdo trpělivý, bez dalších zvířat a bude se ji snažit ukecat, mohla by být časem v pohodě. Já mám alergií na kožní plísně a projevuje se mi to právě rozsáhlým ekzémem, po porodu se to výrazně zhoršilo, a malej má dispozice po nás k astmatu - loni to vypadalo na atopicky ekzém, různě se v různých formách vrací.
Nechci nic riskovat, zdraví máme jen jedno, ale taky nechci Terezu odsoudit k útulku. Bohužel se pro ní u nás hodně věci změnilo, skoro nic teď nesmí, je zavírána, aby aby :( Mohla by se jinde mít třeba líp, proto budeme rádi, když se někdo takový najde a my ji s celou výbavou odevzdáme do dobrých rukou.
Máte o Terezu zájem? Ozvěte se Evě na email eva.baladova@parlament.cz

Baladová - Tereza 2

Baladová - Tereza 3

Eva Baladová


Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle
Stylová jako Dana Morávková v brýlích Crullé. Vyhrajte 500 Kč na nové brýle

Zvažujete pořízení nových obrouček? Hledáte stylové sluneční brýle nebo perfektně padnoucí čočky? Zapojte se do soutěže, vyhrajte poukázku a...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !