17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

KOČKY: Nešťastný kocouří ocásek

Jsou věci náhodné a jsou věci zakleté. Kocour Koček má zakletý ocásek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JanaBa 5.4.2006 11:16

Re: Re: Váš Koček

Zdeno bez psa, nekde jsem cetla, ze pokud kote neni socializovano do svych 8 tydnu, je uz tezsi zvyknout ho na lidske ruce. Mouryn asi nbyl hlazen ani hyckan a muchlan, proto tedy.
PetraK 4.4.2006 20:34

Re: Koček děkuje

Ri - Koček je nádhera v zrzavém kožíšku - mám pro zrzavce prostě slabost . A ta přeplivnutá pilule jako indikátor naprostého zdraví - tak ta fakt nemá chybu
PetraK 4.4.2006 20:31

Re: Re: Mám smíšené pocity.

Sáááfra - nevím co jsem udělala, že mě to podepsalo jako Alex??????
Alex 4.4.2006 20:30

Re: Mám smíšené pocity.

Zdeno - nebuďte smutná! Mr. Zrzavý je moc šikovný a chytrý kocour, takže je mu teď dobře někde kousek dál, je to takový krasavec, že se do něj tutově někdo zamilovat. Nebojte, jednoho  dne se dostaví a bude vyprávět
Hela S. 4.4.2006 19:39

Četla jsem to už dopoledne, ale až teď jsem se dostala ke komentářům

Takže Kočku, jsi krasavec a máš štěstí že máš tak prima lidičky. Tabletce přeplivnuté přes půl předsíně jsem se dobře zasmála. Opravdu skvělá indikace toho, že už je číča zdravá :-)))) Dávej na sebe pozor a vyhýbej se lidem s brokovnicí. Nemusel by to odnést jen ocásek.
ri 4.4.2006 17:28

Koček děkuje

za projevenou přízeň, ale o víkendu se zase stěhuje na chatu,protože se objevila první jarní myš v kuchyni.
 
Vave 4.4.2006 15:52

Re: Re: Kdybych tak mohla mít kočenku!

 I já doufám v úspěšné "nalezení" kočenky a ve vítězný boj s alergií. I když - obávám se - alergie bude z části dědičně psychická.
Lenka 4.4.2006 15:47

Re: Kdybych tak mohla mít kočenku!

Milá Vave,
i já žila dvacet let v manželství v přesvědčení, že kočka nesmí překročit práh domu z důvodu mužovy alergie (otékal, červenal a dusil se i v místnosti, kde kočka jen přespala !) Jednoho dne jsem nalezená dvě koťátka , která jsem v noci neměla kam dát, v zoufalství opatrně vykoupala a strčila potají pod peřinu mého spícího muže - pokus vyšel, nic se nedělo ! A jak to dopadlo?Koťata zůstala, tak cca 1x za měsíc jsem je vždy vykoupala, alergie sice párkrát chtěla ještě zahrozit, ale my jsme jí odpověděli zvětšením počtu alergenů (další zachráněné kočičky). Zpočátku jsem častěji koupala, dnes už nemusím a máme jich celkem 10 (!!!), spí s námi, bydlí s námi, mého muže obléhají a milují - a on je. Pravda, peru, vysávám, vytírám a převlékám neustále - ale co by člověk pro ty sladké kožichy neudělal. A tak dávám z vlastní zkušenosti zapravdu posledním výsledkům výzkumů - že čím více zvířat, tím méně alergie. Moc Vás zdravím a přeji jednou kočenku, nebo raději dvě, je to lepší...
Vave 4.4.2006 10:49

Kdybych tak mohla mít kočenku!

Všechna vyprávění o kočenkách mám moc ráda. I já bych chtěla kočenku, ale kvůli manželově alergii to nejde. Tak si alespoň vychutnávám vaše vyprávění a krásné fotky. .o)
Zdena bez psa 4.4.2006 10:26

Re: Váš Koček

Alčo, jak kdy. Náš Mouryn je milován od 30.8.2004. Doposud je velice ostražitý na krmení z ruky. NIKDY mu u nás nikdo neublížil a přišel jako mimi tak 2 měsíce malý. Musel ho někdo dost trápit  jídlem.  Když si u mne bere dobrůtku, tak je to nejdříve veliké zvažování a potom bleskurychlé zobnutí. To ostatní číči si krmení přímo vychutnávají i s důkladným olízáním sebemenších zbytečků.
Alča 4.4.2006 8:03

Váš Koček

má bezva dobrodružný život a k tomu přece nějaká zranění patří. On si je může dovolit, protože ví, že o něj bude dobře postaráno.
Vzhledem mi ihned připomněl dceřinu Micku (někteří si budou jistě pamatovat, že je to kočička, kterou dostala dcera jako vysněnou k MDŽ). Byli jsme u dcery teď o víkendu a Micka je božská. Se všemi se přivítala, každému věnovala hluboký pohled a otření o nohy a spravedlivě všem stejně dovolila, aby jí hladili  kožíšek a drbali pod krčkem a na bříšku. Na výraz vděčnosti pak spustila svůj vrnkací motorek a můžu říct, ře tak hlasité a krásné předení okamžitě kvalifikovalo zdánlivě obyčejnou mourinku na hvězdu dne.
Až když uondána usnula na svém polštářku, dozvěděli jsme se, že asi neměla lehký život, neboť první týden nesnášela světlo, stále zalézala někam do stísněných prostorů a byla velmi lekavá. Moc mě zahřálo u srdíčka, jak dokáže měsíc pěkného a laskavého zacházení  změnit zvířátko. 
Zdena bez psa 4.4.2006 7:43

Mám smíšené pocity.

Chudáček malý, loveček sladký . Víte, když ho vidím, stýská se mi. Kde jen zůstal můj Mr. Zrzavý.
Rpuť 4.4.2006 5:55

Ehm,...chtít na kocourovi, aby si dával pozor, když se ty kuřata tak hemžej...

...a pípaj...a provokujou....
Mirka - Houston 4.4.2006 4:06

NO - JO, rezavy kocourek - lovec...

to se ani nedivim, ze se mu libi kuratka. Mel stesti, ze jste se o neho postarali a pan doktor zapracoval. Ani se mu nedivim, ze se mu libi ve vasi posteli.
To nadherne " babickovske " povleceni, se mi libi take