2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

KOČKY: Mikeš II.

Jsem městský panelákový kocour. Ještě v loňském roce jsem se musel o své území dělit s Mikešem. On si zabral pravou část území a na mě zbyla ta levá. On byl na tom líp. Ujala se ho rodina, která mu poskytla domov. Já byl na tom hůř. Mě nikdo nechtěl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
p i t r ý s e k 26.2.2008 22:11

Re: TAK VIDÍM,

No ba, s tou činorodostí, to jsi pěkně kopla do fialek;-D. Můj nejoblíbenější sport: "Pojďme se někam válet! Já bych se napřed třičtyři roky válel!"             (Z čeho to je?..ináretev iřT)

EvaŽ 25.2.2008 12:09

Mikeš

je nádherný kus kočičáka, moc se mi líbí. Kastrace je určitě v pořádku. I veti (podobně jako MUDři) mají lecjaké pověry, které šíří mezi prostý lid. Kastrací se na metabolismu nic nezmění, jen ta hormonální změna může (ale nemusí) vést k pohodlnosti a tloustnutí.

Jinak je dobrá zásada (nejen u koček): za mlada cpát, ke stáru omezovat.

Ale to už říkali přede mnou jiní, v kočkách větší znalci.

Diety (opět nejen u zvířat) jsou totiž bezva kšeft. Proto zdravý rozum a pozorování zvířete, ketré znáte sami nejlíp je nejlepší recept. V dietách je móda a mění se každých pár let. Pokud není zvíře vysloveně nemocné, není rozumná a vyvážená strava problém. Jen pozor - domácí zvíře už nemá správné instinkty a nepozná, co mu dělá dobře (pozná, co mu chutná;-))

JanaBa 25.2.2008 11:20

Takovýhle Mikešové

se mi moooc líbí a takovéhle povídání jakbysmet. At se vám spolu hezky žije!

Kvůli kastrování si nedělej vrásky, rozhodli jste dobře. Pro kastarci jsem a důvody jsem tu již ventilovala několikrát. A abych jenom neplácala do větru, vyslala jsem v pátek, právě z těchto důvodů, svého muže s Hrníčkovým Harrym k vetovi. Vet profesionál správně zvolil k operaci Hrníčka, leč ukázalo se, že chlapec už je vykastrovaný. Můj muž se zpotil a začal couvat ke dveřím, ale pak se nějak dohodli a aby vůbec celá navštěva u veterináře byla nějak důstojně zakončana, přejmenovali Hrníčka na Sigmunda;-(. Hrníčkový Harry byl prostě nad norské síly. Manžel za tu legraci vyplázl tisícpětset NOKů a tak máme Sigiho:-)

terra 25.2.2008 11:43

Re: Takovýhle Mikešové

:-DJano Ba., omlouvám se za tu pusu od ucha k uchu, ale jak říkal kamarád žilinčan: škodoradosť - najkrajšia radosť... To je jedna z těch chvil, kdy bych si přál být mouchou a sedět na stropě v ordinaci toho veta. Naše smečka zdraví na sever a Sigi "černobílý s pěšinkou" zdraví Sigiho rezavého(?-nepletu se?).

JanaBa 25.2.2008 13:34

Re: Re: Takovýhle Mikešové

Nepleteš, terro, jest to tak.

EvaŽ 25.2.2008 11:59

Re: Takovýhle Mikešové

No, ještě ře tak. Co kdyby jako profesionál se rozhodl, že někoho teda vykastrovat musí, když už jste se objednali;-P. To by se couvalo ještě rychleji8-o

Jakub S. 25.2.2008 12:02

Ty brďo...

:-D...:-(...! :-P

LFSHA 25.2.2008 12:27

Re: Re: Takovýhle Mikešové

Možná právě proto začal couvat, aby to veta nenapadlo. Na druhou stranu, co kdyby kocourek navrhl ke kastraci veta?

JanaBa 25.2.2008 13:29

Re: Re: Takovýhle Mikešové

No právě proto chtěl manžel vzít roha;-D.

JanaBa 25.2.2008 13:40

Re: Re: Re: Takovýhle Mikešové

Teda tady se to zamotává. Moje poznámka k EvěZ se dostala až za LSFHA a je vidět, že kombinací kdo mohl být kastrovanej je povícero;-).

Zdena b.p. 25.2.2008 13:54

Re: Re: Re: Re: Takovýhle Mikešové

Téééda, tady se dějou divy. Koho to tedy ve finále za ty prachy kastrovali? ;-) Ale jméno mu zvolili jako pro krále. Zdravím Janu Ba se smečkou

JanaBa 25.2.2008 14:32

Re: Re: Re: Re: Re: Takovýhle Mikešové

Já už sama nevím, ale pokusím se to večer zjistit8-o.

Jakub S. 25.2.2008 23:15

No Jano - !

Teda dneska ty dámy, no...

Bubu 25.2.2008 9:14

Mourkové jsou stejně nejkrásnější....

Mikeši, ty prouhatý muchloni, tak se ti to povedlo. R^ Vkecat se domů k muchlací paničce až do postele! 8-o  A Julinka to taky časem vydejchá.;-)

Alča 25.2.2008 9:12

Moc hezké povídání

a Mikeš II. se hezky vybarvil...;-) Tak ať se vám všem spolu hezky žije a dobře daří!V

Magda 25.2.2008 9:05

kastrovaný kocour

No, já si myslím, že i kastrovaní kocouři mohou chodit ven. Měli jsme dva, oba chodili ven, vždycky si tam udělali potřebu, zkontrolovali zahradu a okolí a pak se zase vrátili nebo přišli na zavolání. Výhoda je, že se netoulají a nemají potřebu se s ostatními kocoury prát o území a kočky. Oba jsme krmili normálními konzervami a ani jeden netrpěl problémy s ledvinami, ani veterinář nás na žádné takové nebezpečí neupozornil. Náš současný kocour byl na kastraci před týdnem, zatím jsme ho ven nepustili a předtím chodil dost dlouho jen na procházku na kšírách, protože přišel dvakrát pokousaný a potrhaný a bral antibiotika. Podle mě je důležité je hlavně nepřekrmovat, aby netloustli, když k tomu mají sklony. Naši dva předchozí kocouři byli, ač kastrovaní, spíše hubení. Felixe budeme muset hlídat, žere jak nezavřený a už teď je ho pěkný kousek... Tak vám přeji mnoho štěstí a radosti s tak milým kocourkem, který si vás už dávno vybral a nevadilo mu si počkat...

jindra 25.2.2008 9:46

Re: kastrovaný kocour

Mikeš II. nemůže být bez dozoru sám venku.Jak už jsem se zmínila v příběhu,házeli si tam s ním přes plot a betonový roury.Byla to jen otázka času,aby narazil na někoho,kdo by mu ublížil. Je to takový bambula.;-PDáme mu kšíry a bude s námi chodit na přivaděč.Bydlíme skoro v přírodě,kolem nás je přivaděč, zahrádky a les.Taky žere jak nezavřený,tak bude fuška uhlídat jeho váhu;-D

terra 25.2.2008 10:39

Re: Re: kastrovaný kocour

Jestli je to fakt moula - kromě toho, že je krásný - tak bych se přimlouval za ty kšírky. Kócové to neberou jako potupu, jen se na vodítku chovají jinak než pes, ale na to si jeden zvykne. Udělal jsem totiž před léty špatnou zkušenost s kastrovaným "venkovním" kocourem - tedy, tu špatnou zkušenost udělal spíš on s ostatními kočičáky: jak byl kastrovaný, neměl potřebu ani schopnost se prát - a vracel se příšerně porvaný a zkrvavený. Skončil jako domácí mazel a vůbec si nestěžoval. Jinak by to snad nepřežil...

Rpuť 25.2.2008 12:27

Re: kastrovaný kocour

Náš Žofík, ač 10 let kastrován, vládne tu packou pevnou - ono taky v okolí moc šestikilovejch kocourů není...;-)

Vave 25.2.2008 8:24

Jsem

moc ráda, milá Jindřiško, že jste se takhle krásně sblížili! R^ VV Pamatuji se, jak jsem se přimlouvala s tím, že pro pruhované Mikeše mám slabost. :-)

Určitě jsi udělala dobře, i s tou kastrací; nakonec nás taky čeká, dokonce dvojnásobná! :-/

Krásný den přeju všem! VV

jindra 25.2.2008 10:36

Re: Jsem

Z kastrace jsem měla trochu obavy,ale zvládl to na výbornou.První dny nechtěl moc chodit na kočkolit a brečel u dveří.Dnes už to zvládá levou zadní a u dveří brečí jen občas a ze zvyku-aby se neřeklo:-)

Rpuť 25.2.2008 8:02

Dobré ránko!

Rozhodfnutí o kastraci bylo správné, specielní stravu mít nemusí, stačí nepřekrmovat. Držím vám palce ke vzájemnému sžívání....

Zdena b.p. 25.2.2008 7:57

Mikeš II

Mikešek je kocourek krásný. Asi po mamince. V naší smečce by se mu asi říkalo z legrace krátká tlapka. Ale to bude rodová záležitost která ho dělá zajímavým. Je nádhera pozorovat jak ti plyšáci rozkvetou když mají pořádný domov. Včera v noci mi přinesla Mína ptáčka. Byl šedý jako vrabec ale tělíčko měl štíhlé a asi o čtvrtinu delší. Když ho donesla k mým nohám a pustila, naštěstí ho ani neponičila, tak si ulítl ke stropu na voskovku. Vařečkou jsem ho nasměrovala k poličce, kde se uvelebil na džbánku. Mína byla vykázána na chodbu. Po zhasnutí se pipi nechal přenést i se džbánkem za okno. Nabral výšku a letěl si vybrat lepší místo na spaní. Dost se mi ulevilo. Ale co to bylo, netuším. Krásný den FŠEM :-)

Xerxová 25.2.2008 7:52

hezký den

hezký den Zvířetníkům i zvířátkům

Mikeš II. je hezký kocourek mourek;-). Jsem ráda, že další kočičák dostal možnost vyměnit život na ulici za pohodu domavaV

jindra 25.2.2008 8:36

Re: hezký den

zdraví Jindru.On mě spíš ukecal,ale teď mi to dvojnásobně oplácí.Běhá za mnou jako pejsek a chce se pořád chovat.Doma nevím co dřív,Julie s Paschou opět marodí a tak mazlení a chování u nás nebere konce.V

LFSHA 25.2.2008 8:54

Re: Re: hezký den

V takových chvílích by bylo dobré, kdyby existoval ten Inteligentní designér Američanů. Šel by u něj reklamovat počet rukou. Jak má člověk všechny najednou hladit, chovat a drbat, když má jen dvě ruce! ;-);-DVV

Jakub S. 25.2.2008 9:18

Teda!

Beru - R^

Jakub S. 25.2.2008 7:13

No to je dobrodružství, oboustranně, že?

Jenom jsem nepochopil, v čem bylo to území dominantního kolegy lepší. Je to věc principu? Jakmile tu není ten nade mnou, zaujmu jeho místo, dokonce doslova? Bývá to tak principiálně?

LFSHA 25.2.2008 7:18

Re: No to je dobrodružství, oboustranně, že?

To je jako s jídlem, ten druhý má něco lepšího. Proto také někteří jedinci občas ohrnují čumáček nad svojí miskou, ale kvůli tomu samému v cizí misce jsou ochotni se i poprat. V tomto případě šlo o území s miskou a teplým pelíškem. ;-)

jindra 25.2.2008 8:10

Re: Re: No to je dobrodružství, oboustranně, že?

Přesně tak.Šlo o jídlo.Mikeše I. jsme pouštěli ven,protože nebyl kastrovaný.Všichni ho znali a krmili ho.Mikeše II. zřejmě někdo vyhodil, připadal mi venku jako ztracený a k nám chodil kvůli plné misce.Když na sebe náhodou oba kocouři narazili, byla z toho pěkná mela.Mikeš I. vždy zvítězil.:-D