18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KOČKY: Kocouří starosti aneb Co je to za ženskou

Sedí na okně, kouká na to, co kde lítá. Když kolem něj přejdu, otočí hlavičku, upře na mě jantarové oči a nepatrně svraští čelo, až se mu z plamínků nad očima stanou čárky. A já vím, že mu něco zase vrtá hlavou. Však si to poslechněte. V závorkách je můj komentář (:o)).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pitrýsek 30.9.2009 8:19

No néééé, YGO,...

to jsi měla kliku, když se k Vám Ziki nakyblíčkoval do bytíku. Tak nádherný a zdobící kocourek s očima jak odrazky na kole. Vloni to bylo ještě takové mimí, moc pěkné, ale přece jen to byl takový chlapeček. A teď? Ta noblesa! Snaž se, aby na Vás ostatní spolubydlící, mohl být vlídný a neemigroval.:-)

YGA 30.9.2009 9:02

Re: No néééé, YGO,...

Já myslím, že na emigraci nepomýšlí - já to tedy na něj prásknu - on se z něj stal totiž trošku strašpytlík - když přijdeme s Toyou z venku, tak jí před bytem kartáčuju tlapky (na čištění tlapek se mi nejvíc osvětčil starý šatní kartáč), tak otevřu, aby se Zikmund mohl podívat, co je za dveřmi - dříve si vyšel i na podestu nebo i do dalšího patra (zajímavé - vždycky nahoru, nikdy dolů po schodech), teď se už jenom ometá kolem nás a když řeknu "tak my už jdeme domů", tak si to mastí před náma, jenom se ocásek natřásá, abysme ho náhodou nenechali venku (jednou ho tam zapoměl Jenda a to bylo křiku a mlácení tlapkou do dveří 8-o). A návštěva z něj nezahlédne ani ocásek - ze svého úkrytu vyleze, až je doma zase klid. V tom je jako Toya - absolutně fixovaný na své lidi.

Pitrýsek 30.9.2009 9:15

Re: No néééé, YGO,...

Krásná charakteristika zviřátek. Přesně, jak to umíšR^:-D

A teď už letím něco dělat.

PetraK 30.9.2009 8:18

a ještě jedno O.Téčko- hodně důležité OTRÁVENÉ NÁVNADY NA BRUNTÁLSKU!

PetraK 30.9.2009 8:20

Re: a ještě jedno O.Téčko- hodně důležité OTRÁVENÉ NÁVNADY NA BRUNTÁLSKU!

jsem pitomá, odklepla jsem to brzo, takže:

http://bruntalsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/jedovata-pochoutka-radi-v-bruntale-zabijak-psu.html

plus ještě přibylo: VRBNO POD PRADĚDEM 6 mrtvých psů a DÍVČÍ HRADY asi 4 mrtví psi;-€

Kdo jste místní či se tam budete pohybovat, prosím, buďte ve střehu.

terra-san 30.9.2009 10:10

Re: a ještě jedno O.Téčko- hodně důležité OTRÁVENÉ NÁVNADY NA BRUNTÁLSKU!

Asi nemá smysl uvažovat, proč tohle někdo dělá, že? Tak prostě jen DÁVAT POZOR! A furt a všude. Věřím, že se to tomu člověku vrátí v té nejhorší podobě... ;-€

PetraK 30.9.2009 8:17

PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Moc se omlouvám, že než začnu číst, tak jsem v rychlosti hodím PRO KOČIČÍ LID VELMI NALÉHAVOU PROSBU - jedná se o chov stanici EUREKMOOR - hledají se původní majitelé koček - peršanky a exotky - kteří své kočky prodali této stanici. Víc info tady

http://www.ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis.php?r=7&thema=830757

a tady:

http://www.zmatrixu.com/cz/winona_flirty.htm

Lide kočičí, můžeš to přehodit dál, ať se to dostane co  nejdál? Děkuju moc a Ygo, za chvíli jdu na to přečíst si Co to je za ženskou;-D

Pitrýsek 30.9.2009 9:20

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Propánajána! To jsou dva kruté příspěvky. Prostuduji po obědě. Teď už vážně letím postarat se o domácnost a tu svoji bandu fousatou (1+3). 

Velká kočko, asi mi uteklo, co se u Vás stalo, ale pochopila jsem, že se někomu ztratil milovaný pejsek.  R^, aby se brzy a šťastně vrátil domů.VV

Apina 30.9.2009 9:46

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

A je to na příslušných chovatelských stránkách perských a exotických koček?? Ty fotky jsou dost úděsné. Jenže já nemám jakýkoli kontakt na lidi, co mají kočky s papíry, a tady jde evidentně o zvířata s rodokmenem. Chudáci, takhle znečištění, jeden záchůdek pro všechny? Vždyť nakonec odejdou na ledviny, jak to v sobě asi drží do poslední chvíle než to pak někam vypustí. A těm psům asi také není nejlépe. Snad si to tu přečte nějaký zabukista, který nějaký ten kontakt má.

PetraK 30.9.2009 10:02

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Apino - já nevím, jestli to tam je, já na to narazila na psím fóru, tak jsem to v rámci toho, aby se to dostalo co nejdál, vyhodila dál do světa, tož prosím právě, kdo děláte do kočiček,jestli s tím můžete nějak naložit, páč já se zas tolik v kočičím světě internetu nepohybuju. Rozeslat to dál mezi lid kočičí a tak. Děkuju

Apina 30.9.2009 10:14

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Souhlas, když ne já (fakt nikoho neznám), tak si to tu může přečíst někdo kompetentní. Tady by to chtělo někoho od perských a exotických koček, ty mainské jsou už zřejmě v pohodě u původních majitelů. Určitě je dobře informaci rozhodit, kde se dá, tak asi uvažoval i ten, kdo to hodil na psí fórum. Cestičky jsou nevyzpytatelné. Pro mě je hodně náročné vůbec pochopit, proč to ti "chovatelé" dělají. Kočka s papíry stojí tisíce i desetitisíce, jen bývá určitá sleva na budoucího mazlíka, u kterého nejsou předpoklady do chovu. Kruci, když nemám podmínky, tak si další zvíře neberu. Tedy mainská mývalí nebo norská kočka, ty by se mi líbily ihned. Na kočkách-online se jeden občas dočte o důchodkyni, která si těch koček nasáčkovala domů desítky, a pak přestane situaci zvládat a kočky jsou v úděsných podmínkách, to už je choroba, ale tyto paní nevynakládají desítky tisíc na opatření takových koček. Jen seberou každé zvíře v okolí a ještě je nechají mezi sebou množit. Tedy musím pěkně poprosit toho nahoře, aby mě podobných chorob ušetřil.

terra-san 30.9.2009 10:15

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Zkusím se podívat na Perské kočky v nouzi a ještě leckams jinam - s mnoha chovateli kontakt nemáme, ale tohle by mohlo fungovat, jsou tam i jiné dlouhosrsté kočenky v nouzi, tak snad... zdá se, že ta současná "chovatelka" to prostě nezvládá a neumí a nemá pro to talent...narozdíl od toho traviče bych nepředpokládala až tak zlou vůli. Doporučuji pořídit plyšáky. Ty stačí jednou za čas vyprat:-/

PetraK 30.9.2009 10:24

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Terra - san - paráda, ono to stačí rozhodit na pár míst a pak už to vezm drajv a bude to žít vlastním životem. Páč ty znáš pár chovatelů, oni sami dál budou znát pár jiných...... a taky hlavně to hodit teda na ty stránkyR^R^R^

Díkujůůů

terra-san 30.9.2009 10:37

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Poslala jsem odkazy s vysvětlením na Perské kočky v nouzi. Jdu vymýšlet dál - moc chovatelů totiž neznáme, jen paní od "Céček"...a ta chová výhradně stříbrné činčily, mám dojem, že na těch fotkách žádné nebyly. Ale máš pravdu - ona zase zná...a její známí znají...  To by v tom byl čert, aby ten voves nechyt - říkávali jsme, když jsme si na sportovním táboře dělávali večerní táborák kousek od ovesného pole...

Apina 30.9.2009 11:01

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Vidíš, kdyby jsi nenapsala, e existuje fórum Perské kočky v nouzi, ani by mě nenapadlo ho hledat. Našla jsem, ale už tam psát nebudu, aby těch stejných informací nebylo příliš. Pokusila jsem se najít ještě něco jako "exotické kočky v nouzi", ale zatím bez úspěchu. Jak jsem ale pobrousila po stránkách peršanů, poměrně hodně lidí od perských koček, chová současně i exotické. Jen zatím dost dobře nevím, jak vůbec vypadají. Musím si najít nějaké foto, abych vůbec věděla, o co go.

terra-san 30.9.2009 11:09

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Už to jedéééé! Na perských kočkách a taky na kocky-online tady:

http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=7057. Tohle jsou momenty, kdy blahořečím internetu (ač jsou i takové, kdy ho posílám do míst velmi temných).

http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=7057. Tohle jsou momenty, kdy blahořečím internetu (ač jsou i takové, kdy ho posílám do míst velmi temných).

Apina 30.9.2009 11:19

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Ještě jsem teď napsala na "První společnost za práva koček". Tak snad to zveřejní. Zatím nevím, kam dál.

terra-san 30.9.2009 11:21

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

8-o8-o8-o Já vím, že je to důležité, ale proč dvakrát?

terra-san 30.9.2009 11:16

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Exotické kočky jsou Apino "krátkosrsté peršanky" (prosím nebít, není to úplně přesné), mají zkrácený perský nosík, široký obličej a velmi hustou, ale krátkou srst. Často se používají v chovech peršanek pro osvěžení krve nebo získání určitého rázu, ale zároveň taky "můžou" za ten hodně vpáčený nosík - perské kočky bez exotické krevní linie se vracejí "do módy", už jsem několikrát narazila na sdělení chovné stanice, že má "čistou" perskou linii... A tyhle "staré" perské kočky mají přece jen alespoň nějaký čeníšek...:-D

Apina 30.9.2009 11:34

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Díky za vysvětlení. Nevěděla jsem, že se přikřižují k peršankám. Mě se moc líbí dlouhosrsté kočky, ale pro mě musí mít čeníšek. Přiznám se, že tohle přešlechtění, kdy těm kočkám čeníšek chybí, považuji spíše za zmrzačení zvířete. Jak má chudák dýchat, když má dýchací cesty celé sražené a to vše jenom kvůli nějaké lidské módě. Asi proto se mi tak líbí ty mainské, norské nebo sibiřské - ty vypadají jako skutečné kočky. Moc pěkné jsou také činčily, ty také mají čeníšky. No, dokud máme našeho starouška, musím si nechat zajít chuť, protože ho nenechám bojovat o místo u nás doma s další kočkou, už je na to moc starý a bezzubý a neumí si už vybojovat svůj prostor. Chápu ale, že jsou naopak lidé, kteří neodolatelně touží po perských kočkách, zvláště, když jsou černé;-) A pak v jistých odmácnostech, kde vládne pohoda a láska ke kočičkám je přece jejich ráj na zemi.

Jakub S. 30.9.2009 13:07

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

A chyt - ?!

terra-san 30.9.2009 13:11

Re: PRVNÍ DŮLEŽITÁ O.T. I KDYŽ VLASTNĚ NE JE KOČIČÍ

Ne, Jakube - nechyt nikdy, proto jsme si z toho taky rok co rok mohli dělat špr´touchlata. Kdyby nám byl jednou zahořel, přešel by nás smích...;-P Na soustředění tam do těch míst už nejezdíme, ale úsloví se udrželo...

Matylda 30.9.2009 7:15

Ó, pěkný pan kocour

se ze Zikmunda, šelmy ryšavé stal!  Hezky jsi mu to, Ygo, zapsala, jen tak dál, houšť a větší kapky! Co nám doma umřela želva a potkan už je dědek nehravý, vnucuju doma různé nápady ohledně dalších zvířecích spolubydlících- a zatím mi prošla jen nová želva, až Kája spraví želvárium:-) Jenže s tím s emusí počkat na konec šermířské sezóny- a to bude ddoufám tenhle pátek na slavnostech v Hustopečích:-)

YGA 30.9.2009 8:55

Re: Ó, pěkný pan kocour

Držím palce, ať je želvárium co nejdřív richtiku a ať se želvičce u vás daří. A bude to vodní nebo suchozemská želva. Naše želva Želva je vodní, ale vodu moc nemusí 8-o - tam vlastně jenom baští a vylučuje - jinak sedí na kamení nebo ještě častěji pochoduje bytem a vyhřívá se na sluníčku - když je, nebo sedí na trafu od počítače.

Matylda 30.9.2009 8:59

Re: Ó, pěkný pan kocour

Vodní:-)

Apina 30.9.2009 9:24

Re: Ó, pěkný pan kocour

Z toho, co píšeš soudím, že případné koťátko zatím neprošlo;-P. Kočka je ale lepší než televize, zvláště mladá. Ke stáru je to pak důstojné stvoření, které si ale dovede prosadit svou, když chce (tuto etapu zrovna prožíváme a doufám, že dlouho vydrží).  Nemusíš spravovat žádné želvárium, kotě byt uspořádá vlastní tlapkou. Kočka při troše štěstí může být i poměrně dlouhověká. Není velká, tudíž náklady na potravu nejsou enormní. Dále můžeš ulevit nějakému útulku, jistě mají koťata na výběr, nebo si můžeš pořídit nějakou šlechtičnu s dlouhatánským rodokmenem, vše podle vkusu. Jen bych případně nedoporučovala dospělou číču, už by si nemusela zvyknout na psa. Od potkana se dá oddělit důsledně dodržovaným zákazem přístupu do jím obývaného pokoje. Lepší by bylo kotě, které by vzalo na vědomí stav věcí. Kočku můžeš mít v bytě a nemusíš ji venčit, pouze nesmíš mít doma alergika, to by bylo špatné. Nestálo by to za úvahu?????;-) Jinak přeji šťastný výběr jakékoli živé duše a mnoho radosti s ní.

Matylda 30.9.2009 9:32

Re: Ó, pěkný pan kocour

Obávám se, že než kočka by mi spíš prošel chameleon. Bylo mi zcela jasně naznačeno, že do klecí a akvárií si můžu dát kde co, ale na korzování po bytě a okupování pohovek, křesel a postelí stačí jeden pes;-)

Sempervivum 30.9.2009 18:28

Potkan s kočičkou

Jedni naši známí se tři roky rozplývali, jakou mají uvědomělou kočičku,když jejich andulákovi líhá u klece. Až jednou někdo špatně dovřel dvířka. Kořist je kořist.;-D

Jakub S. 30.9.2009 21:13

Re: Potkan s kočičkou

Jo - pud je sviňa... a dyž tam lítá furt to jídlo...

Vave 30.9.2009 6:56

No ano!

Bertík tady mocně přikyvuje, že máš pravdu, milý Zikmunde, že to je hrozně těžké vymyslet oslovení. Co jen on si hlavu nalámal, než přišel na to, že jsem Vona.;-)

A ještě Ti vzkazuje, vlastně oba kosourci Ti vzkazují, že jsi do svých tlapek vzal celkem dobře - s těmi řízky a pangasem a bičíkem. Chce to jen nepolevit v pozornosti (vzkazují kosourci), na lidi musí být důslednost, jinak zvlčí. A prý Tě obdivují, že jsi toho zvládnul hodně, i když jsi na své lidi sám - protože z fotek je jasné, že Toyenka ti s tím moc nepomůže, je stejně laxní jako Anka.

Tolik kosourci. Já dodávám, že jsi náramný krasavec s úžasnýma očima. Moc by se mi podobný kocourek líbil - takové zrzečky mívala babička mečová a já mám pro ně velkou slabost.

Přeju všem krásný den! VV