19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

KOČKY: Kočka není pes aneb jak jsme ke kočičákům přišli (3)

Moje představa byla, že doma otevřeme přepravku, koťata se vrhnou sobě do náruče, pak si dají babu a začnou se honit a Anka na to bude moudře dohlížet. Ale ouha!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 22.11.2007 12:13

Re: Vave,

Milá VeramVV, moc děkuju za obrázky! :-) Je úžasný tenhle servis, který pro nás děláš!  O kolik krásy bychom jen přišli, kdys pro nás obrázky nevybírala!

P i t r ý s e k 22.11.2007 23:37

Re: Vave,

Veram, také já děkuji za kouzelné obrázky. Naučilas jsi mě otvírat stránky astro.cz a už jsem postupně otevřela moooooooc dopředu?-zadu??, ale na začátek jsem ještě nedolezla. Ale je to snové. A polární záře je úchvatná, uložena a přeposlána.

Julča 22.11.2007 9:37

Vavísku

Vave milá VV u vás je tak nádherně heboučko a příjemně. Krááásně se to čte, a díky za krásné ráno V 

Vave 22.11.2007 12:14

Re: Vavísku

Děkuju moc, milá Jůlinko! VV Písnu Ti za chvíli mejlík, na něco se Tě nutně musím zeptat! :-)

LuckaV. 22.11.2007 9:22

Teplo a láska

vyzařuje z tvého povídání, Vavísku! Je úžasné, jak se chlupatci různých druhů dokážou sžít. Ale pozor, funguje to jen někdy. Myslím, že platí, že když jsou lidští členové smečky láskyplní a chápaví, dokážou zpřátelit ty nejneuvěřitelnější  kombinace!:-DV

Vave 22.11.2007 12:11

Re: Teplo a láska

Milá LuckoVV, Ty jsi toho nejlepším důkazem! Co se pod Tvýma rukama už všechno dokázalo sžít! 8-o Klobou dolů! R^:-)

YGA 22.11.2007 9:19

Milá Vave

Budu se opakovat jako předpisatelky (dneska ještě žádný chlap 8-o - žeby kluci zaspali ;-)) - krásné vyprávění. Tady už není co dodat (snad jenom ten Rputí dovětek, že ;-D). Máš krásný život - se všemi dvounohými a čtyřnohými zlatíčky. Přeji ti , ať to vydrží co nejdéle - a přeji nám, abys o tom zase něco hezkého napsala. Ti naši chlupáčci nás umí pohladit po duši, což :-)?

Vave 22.11.2007 12:10

Re: Milá Vave

Milá YGOVV, máš naprostou pravdu! Umí pohladit po duši i po tváři - to Mikešek se už zase chodí mazlit.:-)  Ale velmi důstojně! ;-)

Jakub S. 22.11.2007 22:52

- chlapi přídou později.

Tečka 22.11.2007 9:12

Nádhera...

Já už mám taky nějaké to sžívání domácích a přišlíků za sebou, pokaždé to bylo jiné, ale stejně zábavné, jen bych to takhle hezky nedovedla popsat. A ta úvaha na konci...přesně tohle cítím taky, jen bych to tak dokonale nevyjádřila. Díky za hezký začátek dne, těším se na pokračování.

Vave 22.11.2007 12:04

Re: Nádhera...

Děkuju, milá Tečko! VV Pokračování, to teprve přinese čas. A určitě! :-)

jenny 22.11.2007 9:03

Milá Vave,

ty nepotřebuješ nic leštit, všechny Tvoje příběhy , glosy a vůbec všechno co píšeš je tak vždycky povzbuzující a krásné až to bere dech, nic prosím nedolešťuj, to první intuitivní je stejně nejpepší.Moc Vám všem přeji krásný kočičopsí soužití , ty mi Vave svým písáním mluvíš z duše a nikdy! bych to tak nenapsala. VV

Vave 22.11.2007 12:02

Re: Milá Vave,

Děkuju moc, milá Jenny! VV Doufám, že už Ti je lépe, že Tvé uzdravování vaše kočenky pevně drží ve svých hedvábných tlapách. :-)

Vave 22.11.2007 9:00

MIKEŠ NA LINCE

Musím ještě dodat, že dneska ráno jsem Mikeška našla poprvé na lince. Chodil po ní tak pyšně a radostně! Sundala jsem ho a za okamžik tam byl znovu, předtím se ale ozval zvláštní zvuk.  Tak jsem ho zase sundala a číhala jsem za dveřmi. A vidím okem Mikeše, jak vyleze na odpadkový koš a z něj se vytáhne nahoru na linky, žádný skok ze stolu jako mrňavější Bertík! 8-o

LFSH 22.11.2007 9:03

Re: MIKEŠ NA LINCE

Za chvíli začnou skákat rovnou ze země a vše, co tam najdou, bude jejich.

Ap 22.11.2007 9:17

Re: MIKEŠ NA LINCE

Krásné povídání! Kocourci jsou rozkošní plyšáčci a Anka ochranka;-). Ale kocourci na lince to je slabý odvar Elsy, která se jako malá procházela po horní hraně otevřených dveří - po výskoku ze dřezu. A okousala mi je tam nahoře, potvora černá. A létala pod stropem mezi skříněmi - skok přes metr dlouhý;-D. Jak mě mrzí, že nestíhám psát:-/, určitě by Vás to všechny pobavilo. No, snad někdy. Teď mám už celé dva odstavce povídání o závodech seveřanů v Cakově...přežili jsme musherský křest8-o. Mějte se tady krásně, tiše, příležitostně sleduju cvrkot.

terra-san 22.11.2007 11:41

Re: Re: MIKEŠ NA LINCE

Tak na to vyprávění se, milá Ap, hrozně moc těším.

P i t r ý s e k 22.11.2007 23:29

Re: Re: MIKEŠ NA LINCE

Api, to tedy musíš a to dost rychle, napsat. Protože na tem musherský křest jsem napnutá jak kšandy a o kočindách čtu v poslední době víc než dost a jsem silně nalomená, ale ještě odolávám. CD.

Jaga 22.11.2007 8:58

.

Krásný článek a výborné fotky, jak se tam čumáčci tulí, to je paráda!

Beda 22.11.2007 8:14

nádhera!!!!!!

"Pojď, budeme spolu lovit, budeme přátelé a já tě budu chránit stejně, jako ty budeš chránit mě ", řekl kdysi pes!

"Pojď, budeš mě uctívat a já se s tebou podělím o tajemství lásky", řekla kočka.

já bohužel pádím a nemám čas vymýšlet to, co už jiní napsali tak dobře:-)R^VV ... co píše Rpuť, je naprostá pravda, Vave popsala v článku vlastně totéž, trochu jinými slovy... a právě tato závěrečná pasáž mě dostala nejvíc - v mém vnímání (ač jsem pejska nikdy neměla) je pes asi lepší parťák:-) a kočička je zase něžnější:-), o její léčivé síle tu psala i tosca... už bych opakovala co všichni dávno víte, jsem na tom jako třeba terra a cítím se "doma" ve vztahu já pán - ty pánVV... tajemná mystická kočka je ten, kdo mě přitahuje a s kým chci sdílet svůj životVV

jsme strašně moc a moc ráda, že u Vave dopadl ten zvířecí triumvirát tak jak dopadl - přátelstvím všech... a jsem ráda, že se mi potvrdilo, že Vave člověk stejně psí jako kočičí a chápe oba a sdílí s nimi vše co lze, přijímá od nich s porozuměním a dává jim sebe a svou láskuVVVV

Vave 22.11.2007 8:55

Re: nádhera!!!!!!

Milá Bedo! VV Moc si mě dojala, děkuju Ti! :-)

Na oplátku vyřiď svému přednostovi, že se u nás v obýváku bude rušit jedna skříňka a místo ní přijde velké šplhadlo pro dva kocourky. Šplhadlo jsem namalovala sama, inspiraci jsem našla v odkazu od Terry, a každý detail jsem prokonzultovala s kocourky. :-) Ještě se spolu trošku dohadujeme ohledně materiálu a barvy, ale to už se doladí snadno! :-)

terra-san 22.11.2007 11:01

Re: Re: nádhera!!!!!!

Vave, že neuhodneš, proč se tu pochechtávám? U nás padla šplhadlu za oběť knihovnička...:-D

Zdena 22.11.2007 7:59

Budu opakovat již napsané

Moc krásné! Je to tak.

Úplně Vám závidím, jak se kočičáři sžijli s pejskovou - náš Běsík (11 a 1/2 roku) si na čubiznu za ty 3 roky zvykl, ale pořád je to tolerance a nikoliv přátelství. Jsou schopni spolu sdílet NAŠI postel, každý na svém koutku, ale nikoliv u sebe.

Vave 22.11.2007 8:49

Re: Budu opakovat již napsané

Milá Zdeno, VV říká se, že je lepší, když je starší pes/fenka, přijetí koťat je snazší. Starší kočka prý naopak na štěně kouká hodně z výšky!

A taky jsem měla štěstí, že první kocourek Mikešek je takový jemný a klidný. Fascinuje mě, že když ho Bertík moc pošťuchuje a zlobí, Mikeš se odejde natáhnout k Ance. A to doslova, vedle Anky vždycky udělá dlouhatánskou pruhovanou žížalu. :-)

terra-san 22.11.2007 10:59

Re: Re: Budu opakovat již napsané

Pes Míša a kocour Kulich I.Bojovný byli skoro na den stejně staří a vychovaní spolu od štěněte/kotěte. Vyrostla z nich strašlivá, dokonale sehraná dvojka - co nedokázal jeden, dovedl druhý, a když se packa k pacce vinula, dílo se zpravidla podařilo a my jsme nestačili 8-o 

IvaBat 22.11.2007 7:25

ad škrabadlo

Ahoj,

my jsme problém se škrabadlem vyřešili tak, že kocour má pevný škrabací sloupek - kus starého trámku. Zkoušeli jsme i kobercem obalenou trubku (papírovou), ale ta se mu nelíbila. Nejlíp si na škrabadlo zvyknou, když to napustíte odvarem z kozlíku lékařského. Pro lidi je strašná rychna, ale kočky to milují. Náš kocour mi při této operaci asistoval tak, že v extázi vylizoval štětec i obsah hrnku a dodnes má "vánoce", když mu trochu kozlíku nasypu na zem.

Přeji hezký den všem jedno i vícedruhovým smečkám.

Vave 22.11.2007 8:43

Re: ad škrabadlo

Dekuju milá IvoBat! VV Měli jsme slíbený stromek, jenže nějak z toho sešlo. Ale trámek, to není špatné! A na ten kozlík se konečně nesmím zapomenout zeptat v lékárně, děkuju za připomenutí! :-)

Tečka 22.11.2007 10:07

Re: Re: ad škrabadlo

Prosím, sehnala jsem kozlíkové kapky, jak to naředit aby se to líbilo kočičkám a já se nemusela stěhovat? Kdo je používáte, prosím poraďte, děkuji

LFSH 22.11.2007 10:19

Re: Re: Re: ad škrabadlo

Je to dost individální. Nejlepší to bude asi zkusit: nějaký kelímek s vodou usadit na místě škrabadla a přidávat po jedné kapce. Po kápnutí chvíli počkat, případně na chvíli odejít z místnosti (veškeré kožíšky s sebou!!), aby dojem byl čerstvý. Hlavně si pamatovat kolik těch kapek je. Jakmile kapky překročí únosnou hranici, vodu opatrně vylít a udělat nový roztok, kde bude o jednu kapku míň.

terra-san 22.11.2007 10:46

Re: Re: Re: Re: ad škrabadlo

Je to až tak moc individuální, že některé z našich kocourů nechávala valeriána naprosto v klidu v jakékoliv koncentraci, i již zcela lidskému (hlavně terrovu) nosu nemilé. Zato se mohli zbláznit z levandule a Taz (zrovna jeden z těch, co je kozlík nezajímal) šílel po zázvoru. Kdybychom mu to dovolili, okousal by ho do základů, a to je zázvor kytka přes půl metru vysoká. Takže zbývá jedině experiment. A jen tak na okraj - pokud se kozlíkové kapky při ředění zakalí, stačí přidat trochu lihu (vodky) a zákal zmizí. Je to totiž lihový extrakt a některé složky se ve vodě nerozpouštějí (takže se vysrážejí a vypadá to jako zákal...)