3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

KOČKY: Kočičí nadělení

Přiznám se, že nevím, jak začít. Tak to vezmu od úplného začátku. Když jsme si v únoru vzali domů Mikeše II, tak jsem si myslela, že teď bude od toulavých koček snad klid... ale to jsem se pěkně spletla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
radanova 29.8.2008 11:57

Re: Pozor, hlavně Matyldo:

přilípnu se Jakube a nechám u Tebe pro Matyldu vzkaz, jo?

Četla jsem, že to s Betty nevyšlo, udělala jsi Ty i rodina co šlo, nelam si tím hlavu, co se nedá to se nedá, bolavý myšlenky zaháněj představama štěníska se kterým si sednete líp, za pokus s Betty Ti přesto děkuju a teď alespoň v útulku vědí, že bude potřebovat rodinu s klidnějším méně proměnným prostředím a to rozhodně plus je a taky to že Tvůj kluk si zmenšil odstup od psů není k zahození. Ono štěnísko dá taky zabrat, třeba to jejich hlodání než se přezubí;-D, nebo než se naučí nedělat loužičky, tak se připravujte, uvidíš bude to ok.  Náhodou na tu štěnísku strakatou co jsem na ní dávala včera odkaz jsi se nedívala? Kuju železo;-P

Lucka V. 29.8.2008 13:37

Re: Pozor, hlavně Matyldo:

Matyldo, lípnu se sem s dovolením taky. Usilovala jsi o dobrou věc a není tvoje vina, že to nevyšlo. Betyna je zřejmě určena jinému páníkovi, s tím nic nenaděláš. Ale jestli trváš na tom, že bys ráda pomohla, jukni, prosím, sem: http://www.cz-pes.cz/diskuse/10_8865_0.html. Náhodou jsem na to narazila a připadá mi kouzelnej... Ale hlavně - nenech se tlačit k unáhlenému rozhodnutí a řiď se srdíčkem i rozumemV

Matylda 29.8.2008 18:36

Re: Re: Pozor, hlavně Matyldo:

Právě že ten rozum mi radí teď chvíli počkat a po naší diskusi už vím, že si pro pejska půjdu k chovateli a to k nějakému, kterého doporučíte, protože už musím hrát tzv "na jistotu". Mám za sebou dlouhé diskuse s Evou Ž(díky!) a tohle je výsledek mého rozhodnutí. Jen mě mrzí, že útulek dal Betynu na stránky s původním textem, tzn. že hledá velkou rodinu, což evidentně nejde a výslovně jsem je na to upozornila, že pejska nesnese ruch,  a velká rodina, to jsou i děti a jejich kamarádi atd.

Xerxová 29.8.2008 20:36

Re: Re: Re: Pozor, hlavně Matyldo:

Matyldo - jen nepodlehni dojmu, že námi doporučený štěník bude  ideální. To konečné rozhodnutí si musíte udělat sami. A stejně z té "živé hmoty" se vykulí určitě alespoň trošku neznámého překvapení.

Já, po odchodu Xerdy, chtěla dogu jakoukoli - jen s černým nosem a KLIDNOU... nos tedy černý má, ale typická doga to není rozhodně a klidná už vůbec ne...;-D. A to znám chovatelku, psí maminku i tetičku, zprostředkoval mi ji poradce chovu = majitel psího tatíka ...byl to vymazlený vzorně opečovávaný štěník a je to křivonohý hysterický třeštiprdlo ;-D;-D. Ale neměnili bychom VV

Matylda 29.8.2008 20:41

Re: Re: Re: Re: Pozor, hlavně Matyldo:

Já vím, ale pokud si na to budeme zvykat od malička, asi to bude jinak.... Mimochodem, velmi těžko Betčin odchod překonává můj muž, který se vrací až večer a vždycky si s ní jen hrál, takže ty problémy s ní zažil málokdy... Tvrdí, že štěníka teď rozhodně ne, ale ty děcka ho časem stejně zlomí, oni moc a moc chtějí.... Prostě si myslím, že mrňousek se bude vychovávat jinak a nebude to jen o zkoumání, co tam proboha může být za problém. Rozhodně štěně se nejspíš spřátelí s CELOU rodinou, t.j. i s rodinou mého bratra a mými rodiči...

Xerxová 29.8.2008 21:01

Re: Re: Re: Re: Re: Pozor, hlavně Matyldo:

určitě - štěně je tou nejlepší volbou. Prostě si od malinka zvykne na váš životní styl a zapadne do rodiny. Nebojím se, že byste to nezvládli :-). Já si jen prostě vždycky vzpomenu na můj požadavek profesorského psíka (Tojefuk se mi vysmíval) a pak se podívám, co mám doma ;-D;-D

jakub S. 29.8.2008 20:58

Je to plavná půvabná holka ve vývinu a nepomlouvej ji.

Jakás byla ty v pubertě? Akorát že asi ne křivonohá. Ale jinak - ?

Lucka 29.8.2008 21:11

Matyldo!

Všimla jsem si, že ti někdo doporučuje jako vhodného kamaráda kavalírka. Nemám nic proti a myslím si, že je zrovna u něj vysoká pravděpodobnost, že přesně zapadne do vašeho životního stylu. Jestli chceš vědět víc v obecné rovině, tak minulý pátek jsem o nich psala článeček na zvířetník. Jestli chceš vlastní zkušenosti, tak mi napiš na luckaveselazavináčseznam.cz a zeptej se na cokoli, co tě napadne. Můžu i doporučit některé chovatele spolu s ostatními, kteří tu už psali.. Netrap se a mysli na budoucnost se štěníkem, to ti zvedne náladu! Btw chovatelé občas prodávají i odrostlejší štěníky, když třeba špatně přezubili nebo jim nesestoupilo varlátko a tak jsou nechovní a většinou i za nižší cenu. Bývají už dobře socializovaní a naučení čistotě.

Matylda 29.8.2008 22:36

Re: Matyldo!

Přiznávám, že kavalírek je zrovna z těch, kteří by se mi líbili a rodina vcelku není proti, jenže ne hned teď. Ten odklad do listopadu mi přijde rozumný. (Teda jestli to do té doby s harantíkama vydržím, na ulici hodnotí každého psa). Ale ještě budu studovat, jestli bych nenašla nějaké další vhodné kandidáty- problém je v tom, že to prostě musí být rasa, co snese ty kamarády mých dětí (každý z nich si sem tahá aspoň čtyři) a šest mých studentíků, navíc rodinu.... Existuje i jiná rasa schopná tohle akceptovat?

Lucka 29.8.2008 23:08

No myslím, že

takový boloňáček, bišonek, havanský psík  - ti jsou přátelští a neagresivní, ale musí se buď stříhat na krátko, nebo hodně udržovat dlouhou srst. U lhasy, ši-tzu a tibetského teriéra se píše, že jsou k cizím lidem odměření a jen tak s někým se nekamarádí. Podobný je i tibetský španěl a pekinéz a šiperkaPudlík nemusí být špatný, ale chce to dobré vedení - někteří mají sklon být hysteričtí. Čivavu, jorkšíra nebo trpasličího pinče vůbec nedoporučuju - jsou hysteričtí, přecitlivělí a tomu, kdo si je pořídí, zpravidla "měkne mozek". Přátelský by měl být papillon i phaléne, ale jsou malí a z osobní zkušenosti je nedoporučuju - ti, co znám, jsou ustrašené hysterky. Kamarádští jsou boston teriér, buldoček a mops, ale ne každý má rád spláclý čumák. Nedoporučuju šeltii - jsou to dost často bázlivky, jsou labilní a jakákkoli sebemenší špatná zkušenost jim zůstane strašit v hlavě... Knírač se někdy povede jako super kámoš k dětem, ale vždycky jsou to hlídači.. a můžou být ostří na návštěvy, takže tam se poraď s tím, kdo je má. Všeobecně teriéři mají sklon být tvrdohlaví a dominantní a často taky vyhledávají rvačky (doporučují přečíst Robina od Zdeny Frýbové), u loveckých psů jsou problém pudy, pokud se nehodláte věnovat myslivosti. A nedoporučuju borderku pro začátečníka - jsou hyperaktivní a velmi inteligentní, potřebujou hodně zaměstnat, jinak se nudí a vymýšlí lumpárny. Toť zatím vše, co mě napadlo. Věnovala jsem se spíš menším psům, jestli stojíš o referenci k velkým, tak to upřesni.

Jinak nevím odkud jsi, ale pokud někde z okolí Prahy, tak se můžem domluvit na nezávazném setkání s tvou rodinkou, aby si okoukli kavalíra naživo ;-)

Matylda 29.8.2008 23:32

Re: No myslím, že

Jsem z Brna. Proto měla mimo jiné asi Betty problémy- velké město, stará, ale hodně obydlená čtvrť... Upřímně, velkého psa ne. Bišonka mají lidi u nás v domě a neznám široko daleko uječenější zvíře, ale tam je to možná tím, že pes putoval a oni jsou asi pátí majitelé. Vážně potřebuju psa, který snese ty pubertální děti a jejich kamarády. Já to totiž vždycky nějak zvládnu, už proto, že nejsem zrovna drobeček, ale oni by to asi zvládali těžko. Hysterického pudla už jsme v domě měli taky. Nevyzpytatelného jezevčíka taky a čivavu, co si hraje na velkého zlého psa taky. Radši bych delší chlupy, než ty hodně krátkosrsté rasy.

Xerxová 30.8.2008 6:19

Re: Re: No myslím, že

Věř tomu, že i plemena, která třeba mají ve standardu "k cizím nedůvěřivá" - si na lidi kolem zvyknou. Tuto větu mají dogy ve svém standardu taky a všechny tři ty naše byli lidumilné. Vítají všechny naše známé s nadšením, a neznámé taky přivítají (Zana či Dede můžou říct, jak vypadá dogy k cizím nedůvěřivé ve svém prostředí). Tak snad jen že na ulici se nevrhají lidem kolem krku... A pokud si štěně zvykne na mládežníky, bude jim jedno, jestli si páníček přivedl kamaráda A či B a nebo zcela nového X...

Ještě mě napadla osrstěná varianta naháčka (vzhledově jak malý afgánský chrt) - veselé, pohyblivé zvířátko. Jinak Lucka poskytla myslím poměrně široký výběr.

Uštěkanost je hodně ovlivněna výchovou - takže i temperamentní plemena jdou utišit - pokud mají možnost se vyřádit jinde, než jen hlídáním sousedů... Znám i malé špice, kteří dokáží bydlet tiše.

Máte krásný úkol - užívejte si ho. Už jsem tu asi psala, jak naši známí měli atlas psů a každý ze 4 členů rodiny si do něj psal poznámky typu - toho nikdy, ten se mi líbí, ten by ušel, přinejhorším.... a pak to průměrovali;-D. Mají krásnou zlatou retrívku

Velká kočka 30.8.2008 11:05

Re: Re: Re: No myslím, že

Collie snad mají mít odstup a nedůvěřivost k cizím lidem, v tom případě byli moji psi neobvykle přátelští a k cizím vlídní. Možná proto, že přicházeli ke mně vymazlení od chovatele v malém. Jsem přesvědčena že mnohé vlastnosti různých ras je možné potlačit a nebo podpořit. Důležité je vědět o plemeni co nejvíce, ale bez překvapení se to stejně neobejde. Matyldina rodina  by měla rozhodně hledat plemeno které nemá agresivitu a ani přílišnou plachost v popisu vlastností. Udává se to vůbec a nebo to je jenom ústně předávaná zkušenost? Nepamatuji se, že bych něco takového četla v atlasech psích plemen.

Přeji všem krásnou sobotu a neděli !!! VV:-DVV  My tu dnes máme sluníčkový podzimní den.

Eva B. 1.9.2008 0:10

Re: Re: No myslím, že

Maty, já můžu za nás referovat o ši-tzu a myslím, že Akimek je ukázkový příklad šicí povahy :-) takový kočkopes...svobodymyslný, hrdý, statečný pejsek, přitom ale pohodový a veselý, milující obdiv okolí a hlavně ať se něco děje... klidně doprovází páníčka kamkoliv - já jsem s ním vždycky chodila do města i na dlouhé procházky, byl se mnou i na dovolené v Harrachově a courali jsme s přestávkami třeba celý den. teď je mu 13 a aktivity jsou umírněné :-) válení na gauči je ovšem taky v oblibě, hlavně  když je společnost.vztah s páníčkem a jeho rodinou a okolím je u šicky založen na vzájemném respektu.... je bystrý a rychle chápe, co se má naučit a proč a naučí se rychle, když se chválí :-) dril je úplně zbytečný a nefunguje na něj. pravda je, že si vybere vždycky jednoho člena rodiny jako hlavního páníčka a za tím je schopen chodit jako stín a udělá, co mu na očích uvidí. ostatní bere na pozici č. 2,3 a další :-) když se nad ním rozplývali cizí lidi na ulici, byl nadšený a předváděl se, ale hlídal si svojí paničku :-) ostatně, nechceš přeci, aby ho odvedl kdokoliv, kdo ho uvidí...šicka respektuje i širší rodinu a přátele, ale svoje city dávkuje, jak píšu výše. není problém, aby se o něj střídaly v péči děti a domem procházelo x přátel... když se bude nudit s nimi, zajede si do pelíšku ,otočí se zadkem a pro něj jasná věc. Akimek nikdy nevystartoval bez varování, když mu bylo něco nepřijemného a já ho znám už tak dobře, že stačí pohled a vím, co se děje. totéž platí i naopak, jinak jako správný lví pes ( to značí v překladu ši-cu) dobře vychází s kočkami i s ostatními pejsky. btw: větších psů se nebojí (  tak okouzlujícímu pejskovi přece nikdo nemůže ublížit :-)) z králíků a morčat byl mimo...lovil by pernatou, kdybych mu to dovolila . tolik stručně...osud mi přihrál šicího pejska úplně nečekaně, ale nikdy jsem této volby nelitovala a jsem šťastná, že jsme v jeho majetku už 13 let :-) ptej se na cokoliv tě bude zajímat, pokud budu vědět, odpovím :-)

Pitrýsek 30.8.2008 1:01

Re: No myslím, že

Lucko, správně jsi to vykreslila. Chválím, vážně! Jako dlouholetá chovatelka malých kníračů jen upřesňuji. Nové linie kníračů mají daleko milejší povahy než staří klasičtí "němci".  Jsou nejen elegantní co do exterieru, ale fakt mají příjemnou a veselou povahu. Dá se s nimi provozovat jakýkoliv pejskařský sport. Napsala jsem už článeček, je u šéfové v pořadníku.

alimo 29.8.2008 10:48

Krásný nadělení

je moc dobře, že už mají zajištěný nový domovR^V Jste moc hodní a šikovní, kočička měla velké štěstíV

Zdena b.p. 29.8.2008 10:41

Jindřiško,

tohle kočičí zpravodajství je za poslední týdny jedno z nejkrásnějších. Díky, velikéééé díky.VV

jiný Honza 29.8.2008 11:13

Re: Jindřiško,

Tak tohle je ten správný komentář - sem se lípnu! Souhlas. R^

zana 29.8.2008 16:43

Re: Re: Jindřiško,

Já takyV

terra 29.8.2008 10:27

Říkám to jen potichu,

ale letošní sezona se zatím obešla bez většího množství nalezených nebo přinesených koťat. Výjimkou byl rezavobílý kocourek, kterého soused našel na půdě - máma zmizela bůh ví kam a kotě bylo tak malé, že bychom ho obtížně udržovali. Tak MLP našla známou s kojící kočkou a toho zrzouna jsme přidali k ostatním koťatům. Číča to vzala na vědomí a nedávno se rezavec stěhoval na statek do služby... Jednu dobu brousila kolem nás právě taková tříbarevka, a skoro na 100% s outěžkem. Už jsme chystali krabici a sepisovali seznam potenciálních ubytovatelů, když se našel majitel. Číču usilovně hledal, koťátka byla očekávaná a chtěná - jen chlupatá madame se rozhodla, že si ještě trochu užije svobody... Takže díky za tuhle tříbarevnou krasavici a její potomstvo, snad už bude všem jen dobře...R^

radanova 29.8.2008 23:03

Re: Říkám to jen potichu,

aspoň šeptem gratulujiR^

Beda 29.8.2008 10:05

krásné, dojímavé, šťastné

moc hezky se to četlo a z diskuse vidím, že už VŠECHNA koťátka mají zamluvené domovy - takže skvělé, moc tleskám a děkujiVVVVVVVVVV

P.S. a mně se líbí ta maminaaaaaaaaaaaaaaaa!!

jindra 29.8.2008 11:47

Re: krásné, dojímavé, šťastné

A právě na maminku máme taky už zájemce. Sousedky známá chce kočičku (ale ne koťátko) a tahle se jí moc líbí.Tak nechám na nich,jak se holky domluví. Kočička je velmi přítulná a ráda se chová.V

radanova 29.8.2008 12:44

Re: Re: krásné, dojímavé, šťastné

kočička je skutečně moc krásná, je neuvěřitelný jak se vám daří najít nový domovy, že vy máte nějakej fígl? 

vůbec jsem netušila že existuje něco jako většinový pravidlo že celorezavý jsou kocouři a trojbarevky že bývají kočky, no toto

Xerxová 29.8.2008 13:28

Re: Re: Re: krásné, dojímavé, šťastné

Kočky neumím - ale mám pocit, že kocour může geneticky být max. dvoubarevný. Proto tříbarevné jsou vždy kočičky. A protože kočičky mají těch barevných vazeb víc, tak jsou málokdy rezavé - tam se většinou přidá ještě další barva. Takže rezavé být můžou, ale s podstatně větší pravděpodobností je rezavý kocour.

LA 29.8.2008 13:48

Re: Re: Re: krásné, dojímavé, šťastné

Odborník nejsem, ale trojbarevná je vždycky jen kočička. Bílo-rezavé můžou být kocourci i kočičky (máme v "rodině"). S celorezavými nevím, u toho nemám zkušenosti, já jsem spíše na černé kočičky.

Maminka jse sice krásná kočička, ale Sisinka umí hezčí trojbarevky. ;-)

abyt 29.8.2008 9:18

Taky

mě vždycky dojímá jaké jsou kočky vzorné mámy. A taky vždycky zatrne když si vzpomenu na některé ty lidské. Mám slabost pro proužkované kočičky, tahleta koťata jsou obzvlášť úžasná.:-)

YGA 29.8.2008 9:03

Milá Jindřiško

Zaplať pambu, že to s kočičkou a koťátky tak dobře dopadlo - jsem za všechny vděčná. Teď by to chtělo upozorňovat a naléhat, ať budoucí majitelé dají kočičky (a kocourky) vykastrovat. Jinak mám dotaz - to mourovaté rezavé je kocourek? Jestli ano, potvrzuje to moji teorii, že pokud je kočka rezavá, je to vždycky kocour - jednoho takového mám doma ;-D! ale ten má bílou jenom bradičku.

Zdena b.p. 29.8.2008 10:32

Re: Milá Ygo,

Taky mne tahle teorie napadla. Dělám průzkum, a zatím to je 12:1 Dobré, ne? Jo, a ta 1 vyjímka měla jednu ponožtičku. Ale jen tu kratičkou těsně nad patu :-)

abyt 29.8.2008 10:38

Re: Milá Jindřiško

Mám dotaz k té teorii. Jedno ze Scarlettiných koťat je oranžovočernobéžová kočička bez jediného bílého chloupku. Otec celozrzavej. Ty želvičky jsou vždycky kočičky?