Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

Tak zácpu jsem zatím u čičin neřešila. Díky za článek, Maričko, máš krásné kočky! V

Foto

L27i29k40a 98L41i21k64a

18. 6. 2024 16:08

Zapomněla jsem zdůraznit, jak mě potěšila Woody v květináči - ten elegantní ocásek!;-D

Foto

Liko, Woody miluje květináče všch velikostí:-). V tomhle malém jsem měla (zde kdysi zmíněné) naklíčené avocado, co mi rychle ukousla veverka. Sotva byl květináč volný, Woody ho zabrala, když chce umí se do něj stočit i s ocáskem :-). V horku si teď oblíbila středně velký květináč, kde je menší cykas. Umí se pod ty ostré listy doslova vplazit a stočit tak, že není vidět. Květináče jsou takové její vnější krabice :-)

Foto

Chuděra Rusty, ještě že jsi přišla s šikovnou léčbou.

Že aloe zabírá na zácpu, jsem nevěděla, může se to hodit.

Mimochodem Rusty je krásná!

Foto

Zano děkuji. Ano, aloe pomáhá skoro na vše - vně i vnitřně. Já ji přikládám nejvíc na rány, pomáhá hojení.

Foto

Maričko, dobře jsi odhalila problém a pomohla Rusty. Nadarmo se neříká a ví se to, že střeva jsou druhý mozek organismu a když nejsou v pořádku je závada ve fungování lidského i zvířecího strojku nabíledni. Je třeba řešit zavčas. Naštěstí to dobře dopadlo a léčba pomohla. Jste dobří chovatelé zvířectva i dalších bytostí. Díky! R^VV

Foto

OT

Jajko děkuji za zpracování článku ze "Setkání 2024" R^V Dočítám zmeškané.

ZJ

Maričko, jsi nad doktory! Kočky a vůbec zvířata se máj, že tě maj:-)!

Foto

Děkuji Jano! Už někdy loni jsem četla jaký problém může silná zácpa koček být a že to může skončit i na operativním stole (nebo dokonce tragicky), tak jsme se fakt vylekali. Dobře to dopadlo, Rusty se zase chová normálně a já "hlídkuji".:-)

ŠM

možná by stálo za to,Maričko,nečekat až nastane problém, ale dávat jí do jídla pár kapek oliváče nebo kousínek aloe..aby chodila pravidelně a bez bolesti ve střevech a podbřišku..

Foto

Šarko, ta zmíněná pasta se spolykané chlupy je na bázi oleje a melasy a tu všem kočkám nabízím poměrně často. Nic co má projimací účinky by se nemělo kočkám dávat dlouhodobě (prý ani to aleo), protože by jim střeva mohla zlenivět, což též není dobře. Ale tahle zácpa byla zatím nevětší, co jsme u ní zažili a tak budu dávat mnohem bedlivější pozor .

Ž. Eva

18. 6. 2024 9:04

Je zajímavé, jak má každé zvíře jiný problém. Naši psi mívají spíš průjem (jen staří nesmí mít moc kostí, to je zacpe. Jen Laudie si vymyslela něco extra. Žere trávu. Což to každý pes, ale Laudie v množství větším než malém a dlouhou. Takže pak chodí a ten chumáč směsi stolice a trávy jí visí u zadku a ona se ho nemůže zbavit. Nosíme igelitové pytlíky na sběr trusu, tak ji chytneme a ten kus, (klidně 30-40 cm) z ní vytáhneme. Nemá to ráda, ale trávu žere pořád. Není to zravotní problém, ale umaže si dlouhé chlupy. Skye ji žere také, ale zřejmě kratší a v menším množství, takže tyhle problémy nemá.

Foto

Evo, všechny naše kočky také žerou trávu a už několikrát jsem některé tahala ven poslední zbytek, který se klimbal právě na kousku vycházející trávy a klimbajícím na kousku trávy :-)

Foto

L18i58k63a 15L65i97k74a

18. 6. 2024 8:54

Jakmile kočka "zvadne", je to silný varovný signál a blahopřeji, že jste to rychle a elegantně vyřešili R^ Moje kočička Suzinka se kvůli vodě na plicích nemohla pár posledních týdnů normálně vykadit (nedokázala to udýchat a byl to strašlivý pohled, nepřeju nikomu) a zemřela by na to, nebýt pomoci veteriny - naordinovali nám macrogole v kapslích, které, pomazány chutnou sýrovou pastou, Suzinka docela ochotně zbaštila. A pak šlo všechno lehce. Takže ještě jednou blahopřeji ke zvýšení kvality života R^V

Foto

Liko V. Však i my jsme jásali, pohled na Rusty, jak chodí, hrbí se na trávníku a stále nic byl fakt smutný.

Foto

Vaše kočky se mají, že vás mají:-)R^. Já ani nevím, jestli bych to zaznamenala, naše kočky používají jak záchůdky (mají tři), ale chodí i venku, takže jeden neví. Ale ta aloe by mne nenapadla, přitom jí mám dva květináče:-) , takže díky za radu.

Foto

Právě, že i naše kočky chodí ven si někdy člověk hned nevšimne, ale myslím, že kdyby se některá z tvých koček začala najednou chovat jako Rusty, určitě by sis také všimla. Aloe klidně použij, ale jen vyříznutou slizkou dužinu, opláchnutou od dráždivé šťávy.

ZM

Z45. 45M49a47t26y36l52d86a

18. 6. 2024 8:13

Jak má zvíře problém s bříškem, je potíž na světě hned. Ještě žes to vyřešila takhle přírodní cestou.

Foto

Ano,malé děti pláčí, dospělí na sobě problém sami poznají. Bohužel kočka si neumí hlasem postěžovat, tak si "stěžovala" chováním. Jsem ráda, že jsme ji včas porozuměli a úspěšně pomohli !

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz