17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

KOČKY: Jak se koupe Bubák

Jak už všichni víte, mám slabost pro "hairless" zvířátka. Mařenka sice trochu vybočuje z řady, ale byla u nás první a je to kápo smečky, čili může mít výjimku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Matylda 25.1.2010 8:07

Koupání divé zvěře

je nesmírně zajímavé, milá Blážo! Pokud při tom Bubíček vrhá stejné pohledy jako Borůvka, kterou koupeme mnohem méně, tak je výraz jasný- Přežiju to, když na tom trváš. Podle jejího názoru je šampón fujtajbl. Ale Bubíček vypadá na fotkách vyrovnaně. Tváří se tak i koupající se Krejg?

Bláža 25.1.2010 11:35

Re: Koupání divé zvěře

Krejg vodu nemiluje, ale koupání přetrpí bez problémů. Ovšem co si hodně užívá, to je fénování. To miluje! Ještě že sušení naháčů netrvá moc dlouho :))

Vave 25.1.2010 8:03

To je

kouzelná fotka! Krejg na ní vypadá, že má dekorativně stočený holý ocásek - óóó, to se povedlo! DDDD!

Milá Blážo, Tvoje "holátka" jsou kouzelná, příjemná na dotek a mají skvělou povahu. Myslím, že jsi pro propagaci "hairless" udělala obrovský kus práce. Vždyť než jsem poznala Krejga, tak jsem naháče známé jen z fotek považovala přinejmenším za něco podezřelého. :o) A přitom jsou tak úžasní!

Mytý Bubíček je okouzlující, a vůbec celá série je povedená.

Přeju všem krásný den z v mrazu zatuhlé Prahy. *srdíčko*

Vave 25.1.2010 8:36

Re: To je

Jo! A moji kosourci se nekoupou. Jen jednou Bertík, když se naolejoval krétským olivovým olejem. To pak chudák vypadal skoro dva týdny jako Vydrýsek. Mikeš vodu nezná vůbec, ten se do koupelny bojí i jen strčit čumáček. A Anka se ve vaně koupe provinile, protože koupel je téměř vždy následek jejího pokusu o vylepšení exteriéru, resp. pokusu o "navonění" vybraným hnusem. Takže když jí chci jen osprchovat podvozek, musím jí vysvětlovat, že ona je hodná. :o)

Bláža 25.1.2010 11:43

Re: To je

Mařenku jsme taky nikdy nekoupali. Ona ráda pije tekoucí vodu z umyvadla, nebo z vany a když si při tom namočí tlapky, tak s nimi pěkně mrská rokec, aby se té fuj vody zbavila  :))

EvaŽ 25.1.2010 7:30

OT stav štěňat na našich tocích

10 malých černoušků prospívá. Máme tlusťocha i hubeňoura, ale všichni se mají k světu a přibývají. Ten nejtlustší už má 600g (ze 460). Hubeňour přibral jen 30. Ale živí se a vypadá spokojeně.

Ája je matka - suverén. Včera se zuřivě dožadovala procházky, pak neméně cílevědomě to obrátila domů. Občas je nechá v bedně samotné. Už dokážou ležet i po jednom, to znamená, že jim není zima a jsou v pohodě. Pokud se vyvětrá, tak se shluknou a hřejí o sebe. Pozitivně diskrimunujeme hubeňoury. Ale když vzpomenu, že nám dělal starost Roník a později Percy a z obou je teď pořádný kus psa... Percy šel pryč jako drobeček, no, ale říkala jsem si, je na mazlení, výstavy majitelé nepotřebují...  No je z něj CACIB a velký mohutný pes. Tak i já jsem zkušenější, nejen Ája.

O nejslabším štěňátku jsem psala včera. Neměl správný sací reflex, nebyl schopen se udržet u struku, ani když jsem všechny ostatní odstranila. Hubnul, byl studený, dehydratovaný. Neměla jsem to srdce ho nechat dál trápit. Musela tam být nějaká zásaní chyba (jestli se přidusil při porodu, nebo měl horší výživu už v děloze - v tomhle počtu štěňat je to běžné).

Takže máme 10 malých černoušků - no nevím, jestli to bude detektivka, nebo horor. Nejšpíš western (rodeo).

Matylda 25.1.2010 8:09

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Tak ať jim chutná, černouškům... Víš, Evo, tohle mi na chovatelství přijde těžké, to rozhodování, ale zbytečné trápení mi je proti srsti. (fňuk, fňuk).

EvaŽ 25.1.2010 8:27

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Máš pravdu, tohle je to nejtěžší. Ale člověk se nesmí vyhýbat ani těžkým rozhodnutím. Umíš si představit, jak moc jsme to zvažovali. A s odstupem času jsem přesvědčená, že to bylo nejsprávnější řešení.

Vave 25.1.2010 8:21

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Milá Evo, představuju si tu kníkající, mlaskající a hekající porodní bednu a musím se usmívat. Ája je perfektní mamina a Ty jsi skvělá chovatelka. Je prima, že berete miminka tak trochu s nadhledem, alespoň si je lépe vychutnáte. :o)

EvaŽ 25.1.2010 8:34

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Oni se zatím moc hlasově neprojevují. Tedy běžně. Když se někomu něco nelíbí (třeba ho máma čistí, nemůže se prodrat k jídlu, ztratí cestu a motá se v bedně), tak umí ječet mocně. Jinak si nejvýš tiše zavrní. Mlaskají jen občas. Je legrace, jak někdy mlaskají ze spaní. Občas dumlají nohu sourozence. Je to divadlo už teď, což teprv až povyrostou. Ale když vezmeš štěně do ruky a necháš ho stočit v teple v náručí (pokud nemá hlad), tak se spokojeně zavrtá a usne. A víš co je nejlegračnější? Když začnou pít, tak vrtí ocáskem. Prostě flet (stálé vrtění ocasem má i ve standardu) Projevuje se už od druhého dne věku :-)

Emteska 25.1.2010 8:57

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Přesně tohle se stalo i nám.Jedno ze štěňátek vyditelně sláblo, nepilo,plakalo a Eiša z něj byla nervózní a utíkala od štěňat z bedny. Nenechali jsme ho trápit a pak jsme zjistili pohmatem, že mělo neprůchodné střívko.

Hlavně, že ostatní štěňátka se mají k světu a za pár týdnů to bude u vás skutečně rodeo. :))

LA 25.1.2010 9:36

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Řekla bych, že pro nezúčastněného pozorovatele to bude i groteska. 10 malým černouškům + 2 velkým posíláme podrbání.

Toho mrňouska je mi líto, ale někdy se nedá nic jiného dělat. (a teď mi tu chybí obrázky)

Li 25.1.2010 9:53

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Tak se tady usmívám a mám před očima všechna svoje mimi:-) Ono tohle období je krásné, ale v podstatě se nic neděje. Papají, spinkají. Jsou to takové housenky:-) Ale až začnou otvírat oči, překvapeně čučet do světa, to teprve začne být legrace:-) A pak se to vybatolí, začne pochododovat po bedně, vydávat se objevovat svět:-) To už nebude Eva sedět jen tak u bedny, to jí začnou už ty nááádherné radostarosti:-)

Kamarádce, majitelce tatínka mého F vrhu, se v noci taky narodila miminka:-) Je to šest kluků - Lotrando, Lord Frajer, Lion King, Lucifer, Lothar, Lubera porodní váha 900 - 1000g:-)

a porodní váha 900 - 1000g:-)

mishi 25.1.2010 11:16

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Ty jo, zavidim! Ale jen teď, mně to za chvíli přejde. :-) Musíte mít hroznou radost!!! Bych se jen bála, že je nebudu umět dát pryč. Švagrová má takhle 12 koček, protože ty koťátka prostě nemohla dát nikomu jinýmu. :-))) Naštěstí už jsou vykastrovaný a teď shánim do smečky černou labradorku.

Xerxová 25.1.2010 11:30

Re: OT stav štěňat na našich tocích

proč sháníš labradorku, když je tu deset fleťáků... Retrív jako retrív (tedy skoro :o))

mishi 25.1.2010 13:29

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Páč si prostě švagrová řekla o černou labradorku, se asi zamilovala bo co... Mně by to bylo šumák, ale můj pes to nebude. :-) Jsem se jí snažila narvat štěnda od Barúny, páč jí necháme v březnu připustit, ale taky nechce. Nevim, co proti ní má. :-))))

YGA 25.1.2010 13:53

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Ad "Nevim, co proti ní má" - možná ta velikost ji kapku zarazila - chichichi

EvaŽ 25.1.2010 12:23

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Ty jo, to jsou macci. Naši měli od 350 do 450 g. Ti poslední od 410 do 490 (bylo jich přece jen méně.) A to už mají jména, to jsou rychlíci. My ještě spekulujeme. Tenhle vrh by měl být královský - hrdinský - irsko - britská směs. Takže asi  Birgit a Berengaria a kluci Brenan, Beowulf, Brittanicus, jo na objednávku je tam Blackberry, sakra, já si je ještě nepamatuju. Vím, že je tam jeden z rytířů kulatého stolu, Braveheart, Baldwin a ještě jeden. Vybírala jako obvykle v historii zběhlá dcera, ke každému má komentář. Jen já jsem natvrdlá a nepamatuju si je. Jen ti irští, Brenan a Birgit je můj nápad (ale schválený).

Jakub S. 25.1.2010 12:08

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Ale proti tomu bude paní Agatha Christie hadra, ve vší úctě. A u vás tro napětí a pot+ěšení vydrží podstatně dýl než dvě hodiny - nespa? Spa!

EvaŽ 25.1.2010 12:29

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Přesněji - vydrží to tak maximálně 2 hodiny, ale několikrát denně a pár týdnů. Takže repríz bude poměrně hodně - prostě trhák.

Bubu 25.1.2010 14:19

Re: OT stav štěňat na našich tocích

Škoda mrňouska hnědého, ale něco prostě bylo špatně. Tak ať se černouškům daří. A prosím o další zprávy....

EvaŽ 25.1.2010 7:19

Zajímavé

neuměla jsem si představit, že jsou naháči náročnější na "údržbu". Muslela jsem, že se dají vzít vlhkým hadrem, pokud se ušpiní a dost. A ono lázně :-)

Drbu smečku (čtvernohou, dvounohou bych si netroufla)

Bláža 25.1.2010 11:48

Re: Zajímavé

Evo, ona je ta údržba vckukuletu hotová. Mnoho lidí má představu, jak jsou naháči náchylní k nemocem atd. Opak je pravdou, tím, že je od vnějšího prostředí chrání "jen" kůže a ne chlupy, mají kůži velmi odolnou. Píchnout sphynxovi například injekci jde docela ztuha. Na chatě strčíme Bubáka do umyvadla a je to. Ty fotky byly dělány se záměrem dokumentárním :)

Xerxová 25.1.2010 6:29

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům. Těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej.

Blážo, dík za "nahatej" rozhledníček. Je fajn, když se o "jiné" obsluze nahatých obludek dozvíme všichni. Informací není nikdy dost... Pohlaď všechna tři svoje zlatíčka (teď myslím jen ta zvířecí, ale svoje chlapy můžeš podrbat za uchem taky  :o))

Betka koupání nemiluje - ale přežije ho... Prostě ví, že musí  :o)

Marička 25.1.2010 2:38

Renato, zase jsem pekla placku

Renato, opravdu jsem tvuj recept (znám ho od tebe, tak je "tvůj") zařadila k pravidelnému pečení a před pár dný jsem pekla chlebovou placku znovu. Nějak jsem na bagetky lína, takhle je to raz dva, chuťově je to ale určitě stejné - tedy moc dobré. Jenže tentokrát mě těsto v troubě opravdu vykvetlo, vytáhla jsem krásný baculatý chlebový koblížek. Po přiložení utěrky (aby kůrka zvláčněla) ta bublina částečně splaskla, ale i tak jsem krájela velkou pitta-placku.

 

Co se týče fotek některých alb na rajčeti. Mně se také občas nedaří kliknout na jednotlivou fotku, vrací se to na celé album. Ale zjistila jsem, že když u otevřeného alba kliknu dole na to "vytvořit fotoknihu" a jakmile se to otevře, tak hned zase kliknu zpět do alba, tak to pak funguje jednotlivě po fotkách. Nevím proč, asi se tam něco uvolní.

 

Ten chleba jsem dělala k polévce, míváme jí často jako hlavní jídlo. Tentokrát jsem dělala květákovou s masovými knedlíčky (ty už kupuji hotové) a přestože jsem si po přidání jíšky dávala na hrnec bacha, stačil moment a polévka mi přetekla. Když se mi tohle stane, tak si vždy vzpomenu na moji milovanou tchýni, od které mám své nejoblíbenější a tak pravdivé přísloví "A WATCHED POT NEVER BOILS" (pozorovaný hrnec se nikdy nevaří). Ona zase s velkou chutí používala moje přísloví "Hlad je nejlepší kuchař", kupodivu to nikdy neslyšela. Máte také nějaké nejoblíbenější rčení či přísloví ???

Marička 25.1.2010 2:31

Bubíčkova lázeňská procedůra

 Milá Blážo, tady to jsem opravdu netušila, že se naháčci /psí i kočičí) musí takhle pečlivě opečovávat!!! A navíc tak často. To je opravdu jako kdyby Bubíček chodil pravidelně do salónu krásy na pedikůru, manikůru a celkovou masáž (tady tzv. Day-spa). Jsou to krásné doprovodné fotky a neuvěřitelné, jaký špinavý rantl po koupeli zůstane. Zabalený Bubíček v ručníku vypadá táááák roztomile. A mají tihle naháčci opravdu tak krásné ohromné mandlové oči, nebo je to jen tím, že kolem nich nemají srst  a jen se zdají větší než u chlupatých koček?

Já jsem obě naše kočky nekoupala už ani nepamatuji. Smoky se strašně ráda válí venku v prachu a hlíně, takže jí pak musím žínkou tu špínu vytírat  (aby si jí šla hned zase zabahnit) - ale přímo koupel každá podstoupila (velmi nerada) snad jen jednou nebo 2x, když byly ještě malé. Dixie moc ráda leze do vypuštěné vany, vyhřáté po mé horké koupeli. Tak když přijde do koupelny, zatímco se voda vypouští, zvednu jí a ona se bez protestu nechá postavit do vany, kde je ještě několik cm vody . Spokojeně v ní ťape a pije (nevadí jí, že je ve vodě mýdlo či šampon) tak dlouho, než všechna voda odteče a pak si na dno vany lehne. Ale jakmile bych jí chtěla stříknout vodu i na kožíšek, tak prchá. 

sempervivum 25.1.2010 10:13

Re: Bubíčkova lázeňská procedůra

Reomír( Reaumur) chodil dozorovat při koupeli. Procházel se po okraji vany. Byl součástí týmu a proto se účastnil všeho. ( pletí zahrádky, úklidu ve sklepě, mytí nádobí, čtení knížky v křesle, psaní poznámek na stole.) :-)

Koupat kocoura? Kde jste na tohle přišli?

Bláža 25.1.2010 11:22

Re: Bubíčkova lázeňská procedůra

Koupati sphynxe povoleno, dokonce žádoucno :))

LA 25.1.2010 11:48

Re: Bubíčkova lázeňská procedůra

V uzavřené místnosti, kde je kocour pachově výraznější. Mužský (kočičí i psí) se musí koupat nejméně 1x za kvartál, u kočky stačí 1x ročně.

Jakub S. 25.1.2010 13:55

Re: Bubíčkova lázeňská procedůra

A lidský - kolikrát by měl, za ten kvartál...?  teda nepřipadals mi taková zlá... -:)