3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

KOČKY: Hra na kočku a myš

Příběh, který chci nyní vyprávět, se stal v době letních prázdnin. Během nich jsme vždy naši kočičku opouštěli na několik dní. Jezdili jsme s rodiči na dovolenou tam, kam s námi kočka nesměla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
evam 31.5.2006 17:26

šikovná kočička

 Ta vaše Vaska byla prima zvířátko a vy jste prima spisovatelka. Moc se vám to povedlo:-D:-D:-D

Vakandi 31.5.2006 15:02

Skvělé povídání LENKO S ! ! ! :-)

MOC JSEM SE POBAVILA, ŘEHTÁM SE TU OD UCHA K UCHU ;-D ;-D KOUKÁM, ŽE V KAŽDÉ RODINĚ SE VYSKYTUJE TAKOVÁ "MILÁ TETIČKA" ;-);-D

LENKA S. 31.5.2006 15:10

Re: Skvělé povídání LENKO S ! ! ! :-)

 NEJEN NAŠE TETIČKA, ALE I VASKA, JSOU UŽ BOHUŽEL DÁVNO ZA DUHOVÝM MOSTEM, ALE RÁDA VZPOMÍNÁM. JSEM  ŠŤASTNÁ, ŽE  NĚKOHO BAVÍ, ČÍST TY MOJE KOČIČINY A KLUKOVINY. DÍKY.

Vakandi 31.5.2006 16:29

Re: Re: Skvělé povídání LENKO S ! ! ! :-)

PÍŠEŠ BEZVADNĚ , S HUMOREM A NADHLEDEM !! R^;-D TĚŠÍM SE NA DALŠÍ POVÍDÁNÍ.

Irena 31.5.2006 12:45

košišky

Kočky máme tři + psinu, když se trochu oteplí je náš dům stále otevřený. Zvířátka přeci musí mít volný přístup do domu a ostatní se nemusí namáhat se stálým otevíráním dveří. Říkám, že dům je načichlý kočičinou a proto se mu myši vyhýbají obloukem. Je pravda, že jsem doma myšku neviděla hodně dlouho a to se v zahradách vyskytovali i potkani. Jediné co vadilo při otevřených dveřích byly mouchy! Vloni jsme však pořídili do vchodových dveří závěs z korálků (bambus) - funguje bezvadně a kočky i psina jím procházejí přímo suveréně.

Iva 31.5.2006 12:27

MILÁ LENKO

PSALA JSEM DLOUHÝ PŘÍSPĚVEK OHLEDNĚ MÉHO ZDRAVOTNÍHO STAVU A PŘÍSPĚVEK BYL VYHODNOCEN TAKTO:

Litujeme, ale redakce Neviditelného psa si nepřeje, aby se příspěvek tohoto znění objevil v diskusi. Pravděpodobně obsahuje neplacenou reklamu, vulgární slovo nebo má rasistický obsah.

tAKŽE TO ZKUSÍM JEŠTĚ JEDNOU, ASI TAK PŘED TŘEMI MĚSÍCI JSEM UTRPĚLA ŠÍLENOU CHŘIPKU, KTERÁ CHŘIPKOU NEBYLA, ALE NĚJAKÉ KOKY, KTERÉ SE NASTĚHOVALY DO PLIC A NYNÍ NAPADLY I OSRDEČNÍK.

NERVY V PRÁCI, JISTÁ HORMONÁLNÍ PORUCHA A TOTO, PROSTĚ VYTVOŘILY TŘASKAVOU SMĚS A SRDEČNÍ SLABOST, TAKŽE JSEM HLAVOU TREFILA OBRUBNÍK NO A TEĎ LÍTÁM PO DOCHTORECH A JE TO JAK NEKONEČNÝ JAK NEJMENOVANÝ AMERICKÝ SERIÁL DA..AS

Zdena bez psa 31.5.2006 12:50

Re: Ivo, já sice nejsem Lenka, ale trocha hraběcích rad není na škodu :))

Ve vlastním zájmu to nevzdávej a dotáhni ty dochtory do vítězného finále. A používej mozek a nedej se!!!!!!Asi tušíš o čem tady hlaholím. Správná ženská jako Ty má sklon k tomu, že se trošku oklepe a sama sebe přesvědčí, že už je to OK a zbytek se vypotí na pracovišti. NEVYPOTÍ. Já už to dnes vím. Ale přiznávám, že mi dá dost práce, abych  podle toho, co píšu, také sama jednala :-/. Málokterý dochtor Tě vezme celou. Jednoho zajímá Tvoje blokující koleno, druhého vysoká sedimentace atd. Ale aby to jeden dal dohromady, ani náhodou. Mám dojem, že by k tomu přispěly ty skrečované zdravotní karty na síti.  Tak ještě jednou : ty dochtory určitě neflinkej a ještě přemýšlej, jestli jim něco nedošlo, an co by se měli kouknout.

Jéééé to jsem chytrá jak rááádio (by řekl můj děda).

evam 31.5.2006 17:11

Re: Re: Ivo, já sice nejsem Lenka, ale trocha hraběcích rad není na škodu :))

Je to pravda. Člověka to nebaví, ale vydržet to musí a souhlasím,že člověk musí doktory na leccos upozornit. A řekla bych, že jak tady jsme tak máme každá či každý nějaký řádný problém. Máme pochopení a držíme palce! :-(:-DVV!!

Iva 31.5.2006 12:57

Zdeno

já se na ně ani nezlobím, ani nic nevzdávám, jen už mě to unavuje a otravuje, zvlášť když hodinu sedím na neurole, aby mi pak doktorka řekla, že dnes mě vzít nemůže a navíc, když vím, že tam nic nenajde a že to vyšetření je jen pro jejich klid.

tojefuk 31.5.2006 13:11

Re: Zdeno

Nejde o jejich klid, jde o jejich body!

LENKA S. 31.5.2006 13:59

IVO, NEVZDÁVEJ TO TAK SNADNO. JÁ MÁM TĚCH NEMOCÍ FŮRU. MÁM VŠAK JEDNU OBROVSKOU VÝHODU- 2 SKVĚLÉ SPECIALISTY

KARDIOLOGA I NEUROLOIŽKU. KARDIOLOGA MI NA NETU NAŠEL MUŽ IHNED, JAKMILE ZJISTIL, ŽE  V DALEKOŠIROKÉM OKOLÍ NENÍ ŽÁDNÝ SPECIALISTA. KARDIOLOG JE VYHLÁŠENÝ A NESKUTEČNĚ DOBRÝ. NEPLATÍM U NĚJ ŽÁDNÉ POPLATKY  A MÁ VEŠKEROU POTŘEBNOU  PŘÍSTROJOVOU VÝBAVU VLASTNÍ. HLÍDÁ MNE PO VŠECH STRÁNKÁCH A VYŽADUJE PŘI KAŽDÉ NÁVŠTĚVĚ   VÝSLEDKY VEŠKERÝCH, DOSUD PROVEDENÝCH  VYŠETŘENÍ. SÁM JICH TAKY HODNĚ POŽADUJE. CÍTÍM SE AŽ NESKUTEČNĚ HÝČKÁNA V JEHO PÉČI.S NEUROLOŽKOU JE TOTÉŽ. DÍKY NÍ A JEJÍ PÉČI A ZÁJMU  SE MI DOSTALO VÝHODY PRŮKAZU ZTP/P,  KTERÝ JE  U NÁS FAKT DOST TĚŽKÉ OBDRŽET. VYTRVEJ A HLEDEJ JINÉ SPECIALISTY. BOHUŽEL SE ALE U NICH MUSÍŠ PŘEDEM OBJEDNAT A ČEKACÍ DOBY NA VYŠETŘENÍ JSOU NĚKDY ZVLÁŠŤ DLOUHÉ A NEPŘÍJEMNÉ.

Iva 31.5.2006 14:22

Re: IVO, NEVZDÁVEJ TO TAK SNADNO. JÁ MÁM TĚCH NEMOCÍ FŮRU. MÁM VŠAK JEDNU OBROVSKOU VÝHODU- 2 SKVĚLÉ SPECIALISTY

NIC NEVZDÁVÁM A HLAVNĚ SI JEDU UŽ PO SVÉM, VŽDYCKY KDYŽ JSEM DALA NA NĚČÍ ROZUMY A NE NA SELSKÝ ZDRAVÝ ROZUM, TAK JSEM NARAZILA.

TOJEFUKU NO O TĚCH BODECH NEPOCHYBUJU, ALE NA TO MĚ POSLAL DOKTOR, KTERÝ MĚ PŘIJÍMAL V NEMOCNICI A TEN S NEUROLOGIÍ NEMĚL NIC SPOLEČNÉHO ANI S VÝPLATOU PANÍ DOKTORKY:-)

tojefuk 31.5.2006 14:38

Re: Re: IVO, NEVZDÁVEJ TO TAK SNADNO. JÁ MÁM TĚCH NEMOCÍ FŮRU. MÁM VŠAK JEDNU OBROVSKOU VÝHODU- 2 SKVĚLÉ SPECIALISTY

Můj bývalý Dr mě s naraženou patou poslal ke všem svým známým, na které si stihl vzpomenout! A vykřikoval, když se mně to nelíbí, ať si najdu jiného Dra. Poslechl jsem, on má vyvalené oči a já lepšího Dra!

Iva 31.5.2006 15:19

Re: Re: Re: IVO, NEVZDÁVEJ TO TAK SNADNO. JÁ MÁM TĚCH NEMOCÍ FŮRU. MÁM VŠAK JEDNU OBROVSKOU VÝHODU- 2 SKVĚLÉ SPECIALISTY

ale to já už jsem taky některé povyměňovala;-PAle on mě napsal doporučení na vyšetření s tím, že se mám objednat a to fakt asi nemohl vědět ke komu se já objednám. A ze zásady hledám ty lepší pohnutky;-D

Zdena bez psa 31.5.2006 10:35

ANO, ANO.

KOČICKY JSOU OSOBNOSTI. LENKO MOC UMÍŠ.  MUJ  PÍSEMNÝ PROJEV SE NA  DLOUHÉ ROKY SCVRKNUL JEN NA SMLOUVY, REKLAMACE, URGENCE A JINÉ PÍSEMNÉ LEGRACE OKOLO FINÁLNÍCH DODÁVEK. KDYŽ JSEM PSALA PRVNÍ PŘÍSPĚVEK DO DUMKY, UŽ JSEM SI NEDOKÁZALA VYBAVIT ANI POLOVINU SLOVNÍ ZÁSOBY. PÍŠEŠ BÁJEČNĚ.

Lenka S. 31.5.2006 12:35

ZDENO BEZ PSA,

UŽ JSEM KDESI  DO DISKUSE PŘIZNALA, ŽE JÁ SE PSÁT UČILA V HODINÁCH TVŮRČÍHO PSANÍ OD 6.DO 9. TŘÍDY. VEDLA NÁS  PŘI NICH NAŠE SKVĚLÁ ČEŠTINÁŘKA. OD NÍ MÁM SPOUSTU RAD A  POTŘEBNÝCH POUČENÍ OHLEDNĚ VÝBĚRU  VÝRAZŮ, STUPŇOVÁNÍ  NAPĚTÍ A VYVRCHOLENÍ A ROZUZLENÍ ZÁPLETKY. JE TO SICE UŽ MOŘE LET( VYCHÁZELA JSEM 9.TŘÍDU V ROCE 1968) ALE  JEJÍ TY RADY  NEZAPADLY V ZAPOMNĚNÍ. MNE MOC BAVÍ TO PSANÍ, I KDYŽ DĚLÁM HODNĚ CHYB ZEJMÉNA V DISKUSÍCH. TAM MI MOC UNIKÁ. ALE JÁ MÁM RÁDA LIDI A RÁDA SE S NIMI O SVÉ PROŽITKY DĚLÍM. DCERY MÉ POVÍDÁNÍ UŽ ZNAJÍ. TY UŽ HO ANI SLYŠET NECHTĚJÍ A  VNOUČATA ZATÍM ŽÁDNÁ NEMÁM. TAK  ASPOŇ POTĚŠÍM I JINÉ. 

Iva 31.5.2006 10:11

Ještě k lovení ptáčkůl

moc z něho nadšená nejsem, ale pokud vím, tak je to přirozená selekce, prostě jsou obvykle chyceni nejslabší a nemocní jedinci. On to tojefuk nebo Lída určitě doplní a rozvinou.

terra 31.5.2006 12:11

Re: Ještě k lovení ptáčkůl

Nejsem tojefuk, nevadí? :-)Mám zahradu, mám kočky obou pohlaví, v počtu od 2 (svých) do 6 (cizích nebo "na volné noze"). Bydlí na zahradě. Zahrada je po léta plná ptáků, a to bez ohledu na kočky. Ptáci tam v poklidu hnízdí a vyvádějí mladé. Protože ona ta zahrada není přehledná jako mlat, je plná stromů, keřů a občas i neposekané trávy nebo neuklizených větví, je taky plná všelijakého hmyzu (na komáry mám v rybníčku pár ropuch...) pro ptactvo nebeské a různých skrýší pro všelijaké živouny. V přísavníku na fasádě je každoročně pár hnízd a neznám kocoura, který by se tam sápal, to už by musela být nouze nejvyšší, a ta u mne (kočičákům) nehrozí. Takže podle mých letitých zkušeností se ptactvo a kočky na zahradě nevylučují, jen se tam prostě musí najít bezpečný prostor a podmínky k životu pro obé. Je fakt, že aby tahle podmínka byla splněna, nemusí být ta zahrada ani nijak velká, ale zato docela určitě MUSÍ být malinko neupravená, nevymydlená, přírodnímu chaosu blízká... Což je přesně to, co já rád... Přeji krásný den.

Beňa ml. 31.5.2006 12:46

Re: Re: Ještě k lovení ptáčkůl

To se musím kocoura Viktora zastat, ten ptáčky určitě nelovil proto, že by měl hlad, zřejmě to bral jako sport, protože u nás měly zvířata vždycky dveře od špajzu a lednice otevřený dokořán. Myslím, že ho provokovalo všechno menší a pohybujícíse. I zahrada se zdaleka ani zblízka nepodobá Lobkovické, rostou tam (snad dosud) staré ovocné stromy, a i když úroda z nich leckdy nebyla žádná, rostly a stárly tam s námi. JÓ, i kočky jsou individuality, jako lidi!;-D

tojefuk 31.5.2006 13:09

Re: Re: Ještě k lovení ptáčkůl

Ivo, někdy to tak je. Když ale je zima jako letos, loví co je k mání.

Terro, já si zase myslím, že v přírodě řád je! Zahrada je umělý ekosystém. Dokud se do toho nevloží lidi. S potravinovým řetězcem ( nemyslím hypermarkety ) se nedá hnout. Když s ním lidi pohnou, končí to špatně i pro tvory, s kterýma to nikdo nespojoval! Ekologie je neskutečně rozsáhlá věda. Jedinej, kdo ji má v malíčku, je divadelní kritik pan Just! ( To je ten, co zachraňoval hodné kůrovce před pitomými lesníky! )

Zdena bez psa 31.5.2006 13:52

Re: Re: Re: Ještě k lovení ptáčkůl

Jééé a nešel tento rok do Tater? Tam už asi nezůstane ani jedovatej lýkovec ;-(.

tojefuk 31.5.2006 14:35

Re: Re: Re: Re: Ještě k lovení ptáčkůl

Kam šel, nevím. Kam by jít měl, vím, ale nepovím!

LENKA S. 31.5.2006 23:20

JÁ SICE NEVÍM, ALE PŘESTO POVÍM.

TEN PÁN  BY URČITĚ MĚL JÍT   KONEČNĚ  DO ŘITI. ZMRŠIL TOHO UŽ DOST A ZASLOUŽIL BY SI TU CESTU. MÁM ALE OBAVY, ŽE SE VYDAL NĚKAM VZHŮRU, DO JEŠTĚ VYŠŠÍCH FUNKCÍ. JAKO ZA KOMANČŮ: ČÍM VĚŠTŠÍ HLUPÁK, TÍM VYŠŠÍ FUNKCE. ABY DOLE NEPŘEKÁŽEL A NEBUZEROVAL HLOUPOSTMI, ZBAVÍME SE HO. VYKOPNEME HO O POST VÝŠ- MEZI VĚTŠÍ V/OLY.

Pája 31.5.2006 12:19

Re: Ještě k lovení ptáčkůl

Já taky nejsem nadšena z lovení ptáčků, navíc zas máme v  průjezdu hnizdo, tak doufám,že letos se mladí naučí lítat rychle.

A jednou, není to tak dávno, jsmě měli doma na záchodě živého ptáčka, nevím co to bylo zač, možná špaček, měl dlouhý zlutý zobáček, ale nechtěl se nechat chytit, nakonec jsem ho ulovila do krabice a vypustila na dvůr, a za dva dny byl doma znovu, tentokrát už živý nebyl, ach jo, někdy ty naše kočky nemám moc ráda:-/

Lenka S. 31.5.2006 12:46

Re: Re: Ještě k lovení ptáčkůl

TAK TO JÁ MÁM  TAKY NEUSTÁLÝ A NĚKOLIKALETÝ PROBLÉM SE SVÝMI NECHTĚNÝMI  NÁJEMNÍKY. JEJICH PROTESTY MI NEDOVOLUJÍ ROZSVĚCET NA WC ANI POUŠTĚT ZABUDOVANÝ VĚTRÁK. POSÍLALA JSEM O NICH  UŽ PŘED NĚKOLIKA TÝDNY SVÉ POVÍDÁNÍ PANÍ DAGMAR. ZATÍM NEVYŠLO. TAK SNAD NA NĚJ TAKY NĚKDY DOJDE. 

D. R. 31.5.2006 13:23

Re: Re: Re: Ještě k lovení ptáčkůl

Lenko, já to NEMÁM! Prosím, pošlete to ještě jednou...

Beňa ml. 31.5.2006 10:01

Móóc pěkný čtení!

Kočky halt těžko chápou, že lidi nemusejí myšky. Nebo že by to některé dělaly naschvál? Náš Viktor, když byl mladej kočičí kluk, chytal s oblibou na zahradě ptáčky. Za to samozřejmě pochválen nikdy nebyl a u dědy měl vždycky velkej  průšvih. Za týden mu děda vždycky odpustil a  zase spolu svačili rybičky v oleji.Ty měli oba moc rádi. Ne že bych Viktorovy činy schvalovala, ale kočičáci asi nevidí rozdíl, jestli chytí myš, nebo ptáčka, nebo kdovíco ještě jiného. Nám se takhle jednou ocitl doma v kuchyni i netopýr. Číča Jarmilka, která dneska už loví v kočičím nebi, večer jednou tak bloumala v okně, a najednou jsme v záři telvizoru viděli, že nese v tlamičce něco neidentifikovatelného. Nemohla vidět ani na cestu, protože netopýří křídla jí visela přes oči. Ale byla nesmírně pyšná a důležitá! Dlouho jí to však nevydrželo, protože úlovek jsem jí okamžitě zabavila a nebohého netopýra odnesla na zahradu. Nevím, jak tenkrát dopadl, ale pořád doufám, že to přežil. 

Iva 31.5.2006 9:39

TAK A POKUD SI VZPOMENU TAK ASPOŇ VZKAZY PRO LENKU

SE BUDU SNAŽIT PSÁT VELKÝMI. jEN MĚ PROSÍM NEKAMENUJTE, KDYŽ NA TO ZAPOMENU. PÁČ KDYŽ JSEM PADLÁ NA HLAVU......;-D;-D

Lenka S. 31.5.2006 11:21

Re: TAK A POKUD SI VZPOMENU TAK ASPOŇ VZKAZY PRO LENKU

IVO. MOC, MOC DÍKY. JÁ  MĚLA TYTO STAVY TAKY. PADALA JSEM TOLIK, ŽE TO BYLO NEÚNOSNÉ. KSICHT VĚČNĚ ROZTŘÍSKANÝ- JEDNOU DOKONCE PŘÍMO O KOLEJNICI- TO SKONČILO OTŘESEM MOZKU.  DVAKRÁT JSEM SE MÁLEM UTOPILA V KÝBLU VODY, KDYŽ JSEM CHTĚLA VYTŘÍT DOMA PODLAHU. NEKOLIKRÁT JSEM VYPADLA I Z VLAKU ATD... DOKTOŘI NAKONEC  ZJISTILI, ŽE TOHLE PŮSOBÍ 8X3 CM VELIKÁ  CYSTA. TA BYLA PŘÍČINOU VLASTNĚ EPILEPTICKÝCH ZÁCHVATŮ. DNES JSEM V POHODĚ, ALE MUSÍM BRÁT DENNĚ SLABÝ LÉK, KTERÝ NESMÍM VYNECHAT.

tojefuk 31.5.2006 9:21

Kočky jsou

fikané, ale někdy nad nima zůstává rozum stát.

Koček bylo doma vždycky několik a chovaly se jako kočky. Po stěhování zůstaly kočky u nových obyvatel, ti byli taky rádi, takže všecko klapalo dál. Jezdil jsem tam často služebně, kočky mne přivítaly a zas šly po svých.

V novém bydlišti nebyly kočky, ale zahrádka. U potoka, s hryzcema. Místo mrkve šlupky, místo hrachu stopky, Kdo potkal někdy hryzce, závidí Mr. Owcropovi zajíce! Přinesl jsem koťata, už dost odrostlá, v mrkvi bylo sem tam cosi zahrábnuto a sousedka remcala. Nějak nechtěla uvěřit, že je lepší pár kočkových tentononců a mrkev, než záhony bez tentononců a bez mrkve. Kočky si poradily samy. Všechny myši a hryzce začaly nosit sousedce před vchod, na druhou stranu domu. Sousedku bral čert, nadávala kočkám i mně. Po vytahání mrkve a dalších plodin nadávat přestala, kočky se vrátily ke konzumaci úlovků a teď má kočky sousedka. Mně zbyl jenom koček, který mne adoptoval.

LENKOS, PIŠ JAK TI TO JDE!