19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

KOČKY: Ferdík - kocour z ulice

Párkrát jsem se už zmínil o tom, že naše rodina již dlouhou dobu pečuje o nalezené kočky. Protože čas běží jako voda, je to už více než patnáct let, co jsme se ujali prvního kocoura. Od té doby prošlo naším neoficiálním útulkem pro kočky asi dvacet koček a kocourů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Louk 28.11.2008 21:24

Re: Dotaz - neděle

Nó, pokud bezpsímu podstrčíš Carmen, tak asi bude potřebovat brzdný padák, ne?;-D

zana 28.11.2008 21:50

Re: Dotaz - neděle

No, já taky;-)

štětinka 29.11.2008 8:53

Re: Dotaz - neděle

u nás taky bude víc rukou bezpsích...

Lucka V. 29.11.2008 15:17

Re: Dotaz - neděle

Carmen radši půjčovat nebudu, má sílu jak tank, i když zatím jí nezkusila zneužít. I když dneska si ji na běhání vzala Péťa a v pohodě jí zvládla. A už jsme taky otestovali kontakt s cizími hafany a je hodná, akorát úplně pitomá;-D Když se rozhodne, že si chce hrát, tak si prostě hraje bez ohledu na názor toho druhého, nějaké výhrady nevnímá.

JoVo 28.11.2008 20:12

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Přišel muž k psychiatrovi a říká: "Doktore, moje krásná žena mi je nevěrná. Každý večer jde do baru U Larryho a balí tam mužské. V podstatě se   vyspí s každým, kdo ji U Larryho o to požádá. Já se z toho zblázním. Co mám dělat?„ "Uklidněte se, především se uklidněte," říká doktor. "Uvolněte se. Hezky se zhluboka nadechněte. Nejdřív mi povězte kde je Larryho bar.":-)KLIDNÝ VEČER A HEZKÝ VÍKEND VŠEM.8-oVVR^

Anezka Sejbalova 28.11.2008 20:18

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Jeeee JoVo, ten ja neznam.

Nakej Mates,  u Kance povidal Vosahlikovi ( jestli teda prednosta nekeca ): " hele, ja jsem nevedel, ze ta tvoje ma takovej smysl pro humor. Tuhle jsem ji vykladal vtip a vona se tak rehnila, az spadla s postele " !!!

 MaRi, je tam to "s" spravne ?

JoVo 28.11.2008 21:02

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Milá Anežko, tak ještě jeden pro přednostu. –

V manželské posteli se odehrává vášnivá scéna, náhle se ozve hlasité zabouchání na domovní dveře. Vyděšená žena křičí: "Ježíšmarjá, to je manžel!“ Chlap se vrhá pod postel.  Po chvíli ticha vyleze zpod postele, sedá si na její okraj, vzdychne, otírá si pot z čela a říká: "Vidíš, ženo, jak máme oba pocuchaný nervy?!"

Anezka Sejbalova 28.11.2008 21:15

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Jeee  JoVo, to je bzunda,von zadnej manza nesel, ze jo JoVo ?! 

Kdo to tedy  sakra bouchal ? Asi nakej blbec.

Jakub S. 28.11.2008 21:41

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Tak to asi bude. Teda ti měli nervy v kelu, že?

Vave 28.11.2008 22:09

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

To bude nějaký zastaralý totalitní vtip, ten manžel byl u STB a chodil k sobě na prohlídky, jestli tam není nějaký disident. A protože to byl dvojitý agent, tak vůbec nevěděl, kdo vlastně je. A byl hloupej, protože na dveře bouchal vlk, který nesl domovníkovi psaní, jenže domovník nebyl doma, tak to chtěl nechat u sousedů, což shodou okolností byl ten dvojitý agent.

Tak, bylo to tak! A na věčné časy nikdy jinak! ;-);-D;-D;-D

Zdena b.p. 28.11.2008 22:21

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

AAAAUUUUUU Jojo, je to tak a to jsem se naučila od toho vlka, který nádherně vil adventní věnce a u toho takhle vyl, páč pošta málo platí, tak se nějak živit musel. Tak. jo. ;-);-P;-D;-D

Vave 28.11.2008 22:24

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

No, přesně ten vlk to byl, přivydělával si vitím a tak koza zůstala celá!     ;-)

Jakub S. 28.11.2008 22:59

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

A eště byl zmatený, esli to není ten tuleň, co ho jako podřízeného agenta pověřil, aby jako donesl tomu domovníkovi dýmku. V tom aby se prase vyznalo. Natož StB s IQ 50,5. Že, Vave?

MaRi 28.11.2008 22:26

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

víš, Anežko, to "s" tam není správně. Postaru to správně bylo, ponovu ne. Dřív totiž záleželo na to, jestli Vosáhlová byla V posteli nebo NA posteli. Fčil už je to jedno. A kromě toho - říká se přece "se starou se žít nedá", takže...

Jakub S. 28.11.2008 23:03

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Po staru se žít nedá, pravda. Ale aji za starého vykořisťovatelského řádu mohla vypadnout z postele, byla-li v ní ukryta (třeba kvůli odposlechu).

Jakub S. 28.11.2008 23:05

Esli tohle čte nějaký zápaďák, co umí snesitelně česky, leč nezná reálie a kytáty -

řekne si, že jsme se zbláznili...

zana 29.11.2008 0:00

Re: Esli tohle čte nějaký zápaďák, co umí snesitelně česky, leč nezná reálie a kytáty -

neřekne. Řekne si, probůh, takovejch let se tu češtinu učim a furt nic. Dyť já tomu vůbec nerozumim, co melou...;-)

Jenda 29.11.2008 0:48

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Dle ustavu pro jazyk cesky: "V případě, že chce pisatel vyjádřit význam ‚z povrchu pryč‘ či ‚po povrchu dolů‘, může místo předložky z zvolit předložku s, např. vzít se stolu; sundat se skříně. I v těchto případech je však základní předložka z, psaní s chápeme jako silně knižní až zastaralé."

Koukam, ze v ramci zjednoduseni pani ustavnici zas neco podelali. To je ksakru rozdil jestli si neco vezmu SE nebo ZE stolu!

lLENKA S 29.11.2008 18:24

WWW,ODPOVĚ´D NA TVŮJ DOTAZ ZNÍ:

OBOJÍ, "S " I "Z"JE  DNESKA  SPRÁVNĚ. ABY  TO  DNESKA  TOTIŽ  MĚLY  DĚTIČIY  JEDNNODUCHÉ,  NEBERE  SE UŽ  OHLED  NA  TO  "SHORA  DOLŮ  APOD ". DNESZKA  SE   MŮŽE UŽ  PSÁT  V TĚCHLE  PŘÍPADECH   Z. A PODIV SE. NENÍ  TO  SICE  CHYBY, ALE  S  TÍM "S" UŽ  NEBUDEŠ  MODERNÍ, I KDYŽ  CHYBU  NEDĚLÁŠ. " ZHORA,  Z  POSTELE"- TO JSOU  DNESKA   SPRÁVNÉ A PROGERÍVNÍ  TRENDY PRAVOPISU. JÁ BYCH  SE  Z  TOHO  TAKY  PICLA A NEJDE  MI  TO  DO KLÁBOSNICE, ALE  TAKOVÁ  JE  DOBA. ZA  CHVÍLI BUDEM VŠUDE  PSÁT TVRDÝ  NEBO  JEN MĚKKÝ   ÍČKA  A  BUDE  POKLUZENÉ, JAK BY  PRAVIL JAKUB.

Jakub S. 30.11.2008 18:16

DĚKUJU ZA CITOVÁNÍ.

JÁ UŽÍVÁM S V TOM KLASICKÉM VÝZNAMU NEUSTÁLE, TVRDOŠÍJNĚ, SVEŘEPĚ. AJI KDYBY TO NEBYLO PŘÍPUSTNÉ. TAKOVÁ JSEM JÁ, MATINKO!

Hana W 28.11.2008 19:46

Ach jo, ti nalezenci...

... kdyz jeden ma odvahu a odhodlani ujmout se zubozeneho zvirete, tak casto z toho vyjde krasa a spokojene souziti, ale nekdy to nevyjde, a pak je smutno. Ale jak uz spousta lidi prede mnou rekla, mel teply pelisek a lidi kolem sebe v poslednich dnech.VVVVVV

EvaP 28.11.2008 16:52

!!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

Zviretnicci, jelikoz se uz jen 2x vyspinkame a bude tu "tradicni" ;-D 2. uhrinevske venceni, dovoluju si sem hodit update papu, ktere si velka vetsina z vas (a my s Blazou vam za to dekujeme) zodpovedne vybrala. Kdyby u nekoho bylo uvedene jine jidlo, nez jake si vybral, nebo kdyby nekdo vubec chybel 8-o dejte pls co nejdriv vedet. Vedeni hospudky je k nam velice vstricne, mame jako loni cele patro (normalne to vubec nedelaji, mame vyjimku), ale musime taky trochu spolupracovat. Koneckoncu delame to pro sebe, abychom na jidlo necekali hodiny, bude nas mooc ;-)R^ Takze:

1 - kureci steak s hermelinem, 2 - vepr panenka, 3 - spagety, 4 - losos, 6 - kolinko (5 - smazeny syr nikdo nechtel ;-P )

Blaza - 1,2,6. EvaP - 4,6. Dede - 2,6. Li - 1. Zdena b.p. - 1. PetraK - 6. Hedus a Pudlikova - 4,4. Zana - 2. Veram - 4,6,6. Nelina - 2. Radanova - 4. Beda - 1. Kacer - 1,2. LA - 2,2. Lucka - 1,1,6. Vave - 6. Louk - 6. Zdena od Bony - 3,6. Jajka - 3. reina - 6.

Chybi nam Kastanek, Ela, LenkaS a maminka od AP,  jeste nekdo?

Na videnou v nedeli, pejsanky (kdo ma) a dobrou naladu (fsichni ;-) ) sebou, taky pytliky na psi bobky, tvrdy chlebik pro jelinky od Li na Drackove, dobre obleceni (minule bylo nadherne, ale dost foukalo, jde se casto mezi poli) a fotaky :-) at i ti, kteri tam byt nemuzou, z toho pak neco maji...

ri 28.11.2008 17:25

Re: !!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

já se hlásím jen malinkým fontem, Vypadá to, že přece jen přijdeme zamávat, ale na jak dlouho nevím, takže bez jídla.

LA 28.11.2008 17:32

Re: !!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

Proč by nám nevyšli vstříc? Uděláme jim tam přece velikou tržbu. ;-) A strašně moc se těším.

A já mám trochu jiné OT: Vánoce se blíží, tak se tu chlubím.

týna 28.11.2008 20:51

Re: !!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

8-o?

zana 28.11.2008 21:54

Re: !!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

týý jo, takhle způsobovat lidem depky8-o;-)

týna 28.11.2008 19:13

Re: !!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

nebude-li extra vošklivo, sbalím dítě a přijedem vystoupit z ilegality. doufám, že trefím a nebudu zbloudilá ovec ztracená. ale Jáju nechám doma, on se ven bojí.

zana 28.11.2008 19:42

Re: !!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

Určitě bude krásně;-)V

LENKA S 28.11.2008 20:14

Re: !!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

AHÁÁÁ, TÝNA  TO BYLA, KDO  CHTĚL  DORAZIT  S KOČÁRKEM I  S  MIMÍSKEM.  DOJEDEŠ  SAMA NEBO  S PŘEDNOSTOU, TÝNO? UŽ JSEM  DODĚLALA  JMENOVKU.

týna 28.11.2008 20:31

Re: !!!! OT nedelni Mikulaske venceni okolo Drackova !!!!

jen s Andulkou. drahý můj se zrovna odebral do místních hlubokých borových lesů, aby spolu s pěti kamarády něčeho popil a pojedl a hluboce meditoval o naprosto nejdůležitějších chlapských věcech;-D. sbalil můj spacák a možná v neděli k večeru se nám vrátí. přibalila jsem mu polštářek a tatranku. velice dnes očekával můj návrat ze školy, aby náhodou nebyl ve srubu poslední-takový opozdilec pak totiž musí celou první noc obstarávat ostatní, aby jim nechyběly tekutiny.