3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

KOČKY: Felix píše

Ahoj Zvířetníci, kočkomilky a kočkomilové:) Panička prý o mě jednou psala a tak jsem se rozhodl vám napsat sám, abych to její vyprávění uvedl na pravou míru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Matylda 8.4.2009 8:03

Re: Děcka, kamarádi!

Držím palce, nejlepší je úvaha- tam lze nacpat cokoli...R^VR^

Jenda 9.4.2009 11:36

Re: Děcka, kamarádi!

Jasne. A pancitelka vam pak vysvetli, ze to nebyla uvaha, ale nejaky uplne jiny utvar.

Li 8.4.2009 8:10

Re: Děcka, kamarádi!

Já měla na kapesníku uzel, takže palce držím od samého rána R^R^R^VVVVVV

JiLe 8.4.2009 11:01

Re: Děcka, kamarádi!

Všechny palce držímR^R^R^R^R^R^

Bubu 8.4.2009 8:15

Re: Děcka, kamarádi!

R^R^R^ Terko, drž se.V

Bětuláskovo! 8.4.2009 8:22

Vono se to nezdá,

ale kůň se vejde všade. R^

Lucka V. 8.4.2009 8:36

Re: Děcka, kamarádi!

Samozřejmě jsem začala držet palce úderem osmé, ať Terka chytne nějaké psavé téma.R^R^R^ Naše Píďa si včera vybrala úvahu na téma ,,Svět v roce 2050" a říkala, že těch 5 stránek z ní vypadlo, ani neví jak.;-D

Karolína 8.4.2009 8:36

Re: Děcka, kamarádi!

R^Taky držím palce a vzpomínám si přitom lehce i na svojí maturitu, jo, to už je prehistorie, určitě je to dneska jinak!!Tak ať všechno dobře dopadne, tfuj tfuj tfujVV

zana 8.4.2009 8:50

Re: Děcka, kamarádi!

YGO, to víš, že myslím ze všech silR^V. Ostatně oni ty kantoři taky potřebujou a chtěj, aby to děcka udělali;-).

dalmatin 8.4.2009 9:07

Re: Děcka, kamarádi!

Samo R^

Louk 8.4.2009 9:08

Re: Děcka, kamarádi!

Držíme Terce všechny palce a drápky, hlavně ať ukočíruje nervy R^VV.

Taky jsem si mimoděk vzpomněla na maturitní češtinářskou písemku a přiznávám bez mučení, že bez taháku bych asi rupla. Neumím psát rychle a na povel, navíc pod tlakem. Naštěstí jsme tušili téma a vyšlo to. Ale "podklad" jsem si doma poctivě vypotila.

Miki 8.4.2009 9:11

Re: Děcka, kamarádi!

Taky držím už od rána, Terce, naší Sarin i ostatním, kteří to dnes potřebují.  U nás je to ale naopak, já už několi nocí "nervózou" nespím a dcérenka je v klídku. Tak snad něco čitelného spastí.....  R^R^R^R^R^R^

Velká kočka 8.4.2009 9:30

Re: Děcka, kamarádi!

Milá YGO, jsem s Terkou. I když nevím jestli bych takovou maturitní písemku z mateřského jazyka sama zvládla. Ale držet palce ještě mohu, artróza neartróza. VVR^R^VV 

Jakub S. 8.4.2009 9:44

Re: Děcka, kamarádi!

Jo - palečky může držet aji člověk, pozvolna se měnící ve zkamenělinu. Natož ty, nepřeháněj!

Já bych se do toho teda po těch desítiletích nerad pouštěl. TY znalosti z toho školního akvária či skanzenu, co po nás chtěli v osmé a pak v jedenácté třídě, byly z dobré poloviny potom k ničemu - a dokonce mi to už tehdy bylo jasné.

Z ruštiny jsem psal na téma "SSSR dnes" o srovnání dneška s Wellsovým Ruskem v mlze. To bych dneska moc rád věděl, co tam tehdy bylo... nú, i moje buduščeje sejčas tože sovsem tumannoje... ničego ně podělaješ, golubčik.

Jenda 9.4.2009 11:41

Re: Děcka, kamarádi!

Ja padělaju skoro cokoli.

Alex 8.4.2009 9:41

Re: Děcka, kamarádi!

YGO, neboj se Terka to zvládne a perfektněR^

Xerxová 8.4.2009 10:01

Re: Děcka, kamarádi!

když bude šikovná, tak téma koně nacpe do všeho ;-P

Určitě to zvládne VV

Jakub S. 8.4.2009 10:39

Téma: Naše aktuální politika. Začátek:

NAP může budit dojem, že přímo vyžaduje, aby pouhý daňový poplatník co nejdřív podlehl znechucení a pravil: Ježíši - nechme to koňovi, ten má větší hlavu... ovšem: jakou hlavu má kůň, víme to vůbec? Napřed tudíž stručně zjistěme, jakou mozkovou kapacitu rod Equus má...  - Téma: Postupné omezení vyjadřování vinou SMS. Začátek: No tohle je něco pro mne! Na esemeskách jsem ulítlá od prváku - a to ještě nevíte, že je to hlavně o koních. Super - jenže na mobilu je z toho kun. Kdyby tak moje Vranečka tušila, jak vypadá bez akcentů - ale vždyť je klisnička, tak vyřešeno. Jenže... neměla bych napsat kobylka? Vyjasněme si to: ---  Téma: Člověk na Měsíci a Marsu - proč? Začátek: Ano, typické. O člověku kdekoliv se uvažuje, přemítá, jenom Homo, jasně, sapiens... no jaký jiný. A co druhy, co tu jsou desetkrát déle - nechoďme daleko - třeba obyčejný kůň? Toho tu necháme, postěhujeme-li se někdy jinam?! Jenom stručně k emocionální kapacitě koně: --- (dalších deset odstavců, konec papíru).

Jakub S. 8.4.2009 10:41

Re: Téma: Naše aktuální politika. Začátek:

Tzv úkrok stranou. Klasický manévr, definovaný už - samozřejmě - Mistrem Járou.

YGA 8.4.2009 10:53

Re: Téma: Naše aktuální politika. Začátek:

Jéje - proč jsi to nenapsal už včera, Terka si to mohla nachystat už dopředu - např. popis, charakteristiku, vyprávění či referát na téma Koně, no a ten první odstavec by za ty čtyři hodiny už nějak vypotila, že ;-D. No nic, jsem zvědavá, s jakou přijde - a taky jsem už od rána rozklepaná ...

Lucka V. 8.4.2009 13:39

Re: Téma: Naše aktuální politika. Začátek:

A co teprve jmelí!!! ;-D;-D;-D

Jakub S. 8.4.2009 14:39

Re: Téma: Naše aktuální politika. Začátek:

A n o ! ! !

YGA 8.4.2009 10:24

Děkuju všem

Tak počítám, že už to nejhorší má za sebou - teď ještě čitelně 8-o přepsat a opravit případné pravopisné chyby a čárky ve větách .

Vave 8.4.2009 10:53

Re: Děcka, kamarádi!

Milá YGOVV, sice opožděně, ale držím! R^

terra 8.4.2009 11:05

Re: Děcka, kamarádi!

Taky pozdě, ale Terka je podle všech zmínek děvče šikovné, tak to jistě nezmastí. Jakubova strategie úkroků stranou je účinná, ale nikdy jsem ji nepoužil, nemaje toho zapotřebí - jsem od přírody upsaný a ukecaný až dost (ale upsaný víc). Při matuře z češtiny jsem páchal úvahu na jakýsi Komenského citát a strašně jsem si lál, neboť se mi to vymklo z ruky (mělo to asi 8 stran...) Hloupé pro mé studenty pak bylo, že tuhle strategii bezpečně rozpoznávám a v ústním projevu jsem jim aktivně bránil se k "úkroku stranou" uchýlit, což mi na oblibě nikterak nepřidalo...:-D Získal jsem pověst pedagoga urputného... Takže - abych se vrátil k tématu: Terko, a všichni ostatní maturanti - tfuj! tfuj! tfuj! - zlomte vaz. A přes všechnu trému si to zkuste patřičně užít, protože maturitou vzdělání nekončí, alébrž začíná...;-)

Louk 8.4.2009 11:18

Re: Děcka, kamarádi!

No tohle, takový sympaťák a jako pedagog takový ras! Terro, tys mařil studentstvu úkroky? Hrůza! 8-o  Ještěže jsem na tebe a podobné moc nenarážela, bych skončila se základním vzděláním ;-D.

terra 8.4.2009 11:34

Re: Děcka, kamarádi!

Louk, že se začnu červenat? Zahanbeně přiznávám, že jsem jim při pokusech o úkroky zavile podrážel nohy. Ale jinak jsme vycházeli dobře, oni si to řekli, co jsem zač,  a pokoušelo se jich o úkroky pořád míň a míň a zkoušelo se mi pohodověji a pohodověji. Na svou omluvu mohu uvést, že jsem byl potměšilý, ale ne "vyhazovací" - potřeboval jsem to ty lidičky naučit, ne si zvyšovat sebevědomí na jejich účet. Napodruhé jsme se většinou dohodli...Zdravíme vodního netopýrka i s paničkouV

HanaW 8.4.2009 14:01

Re: Děcka, kamarádi!

Hele, Terro, ty studentske bocaky jsem kvalitne provozovala se stridavym uspechem na pravech - konec koncu je to do urcite miry sila argumentace - narozdil od exaktnich ved. Ale majstr v tomhle oboru byl muj sarmantni stryc, ktery studoval farmacii (a skoncil jako dobry vedator v oboru tropickych chorob), ale na zkousky se zrovna nepretrhnul. Kdyz delal zkousku z biochemie u nejakeho veeelmi prisneho profesora, tak dostal otazku, o jejimz predmetu vskutku vedel malo. lec nezavahal. Mel napsat nejaky ten obrazec (chemickou rovnici??8-o cestyn>-) a tak se zovialnosti kavarenskeho povalece vznesl dotaz "pane profesore, a jak by jste to napsal vy?" Naprosto udiveny profesor k Honzove stesti to na tabuli napsal, Honza se zahloubal, pak zarazil prst na jednu cast vzorce a s uznanim v hlase pravil tak tady bych udelal chybu.

Jakub S. 8.4.2009 14:11

Tož to byl majstrovský přístup. Klobouk dolů!

Můžete takového vyrazit - ? No, můžete... Chemické vzorce jsem neovládal nikdy, při lab. pracích občas byly drobné exploze, poleptání a tak.

Ale hele - pro právníka, přesněji advokáta, je schopnost takto se chovat při řeči velice pozitivní, velice chvályhodná a praktická, ne?

terra 8.4.2009 14:58

Re: Děcka, kamarádi!

HanoW., nevím, jestli bych nebyl trochu šokován, ale moc lekavý nejsem:-D Na uvedenou otázku bych patrně mrazivým tónem konstatoval, že u zkoušky je dotyčný kolega a ne já.  Co kdybych to, nedej příroda, napsal sám špatně, že? Chemické vzorce velkých organických molekul jsou svinstvo i pro dobrého biochemika... Ale myslím, že na právech je tento postup nejen omluvitelný, ale dokonce potěšující. Může se hodit v další praxi. Asi bych to bral sportovněji, paragrafy nejsou tak pokroucené pro nic za nic...:-D