24.1.2020 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Bublík aneb dělová koule z krabiceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 12.3.2009 12:36, přehled diskusí

?:
Autor: JanaBa Datum: 12.3.2009 10:08

Je tohle Ušátko opravdu kocour? Jak tak furt něčím listuji, kdesi jsem se dozvěděla, že z jakéhosi důvodu jsou tříbarevné -zrzo-bílo-černo- kočky právě jenom kočky. Je to blbost?

Re: ?:
Autor: Rpuť Datum: 12.3.2009 10:44

Není to blbost - vždyť to říkám, viz níže. Tříbarevné kočky, včetně želvovinových jsou mutace výhradněš kočičích chromozomů. Pokud vím, vědělo se o pár želvovinových kocourech, ale byli neplodní.

Všimla jsem si až teď!:
Autor: Rpuť Datum: 12.3.2009 10:08

Bublík je tříbarevnej - tudíž je to určitě Bublinka;-D

Re: Všimla jsem si až teď!:
Autor: Majka Datum: 12.3.2009 10:47

Je to vážně TEN Bublík - vet si i sáhnul 8-o a konstatoval, že tam něco má ...

dokonce je to něco vidět už i pouhým okem - ale jinak je to tydýt

s operací váháme i z důvodů ryze prozaickým - finančních, nebylo by poprvé, kdy se zdálo, že to bude mít zcela snadný průběh bez komplikací ( když pominu hrůzu z narkozy u těhle exotů ), a pak se najednou věci děly, a byla z toho x dní hospitalizace, pooperační péče atd ... a my zírali jak vizír ...

Re: Všimla jsem si až teď!:
Autor: Rpuť Datum: 12.3.2009 11:14

Majko, pár kočičáků, co vet sahal a "říkal" a oni se pak z ničehož nic okotili/y, jsem už viděla;-). Ale možné to je. V tom případě bych obrátila pozornost i k tomu možnému genetickému poškození. Mohlo by to i vysvětlit tu jeho nedovyvinutost. Nevím, z fotky toho moc nepoznám.

Re: Všimla jsem si až teď!:
Autor: Majka Datum: 12.3.2009 12:17

Vy nám teda dáváte 8-o

Zato uši má vyvinuté perfektně ... vážně, my máme samé lepší kousky :-)

jak jsem psala o zmrzlících, máme mezi nima dokonalého mentálka, na pohled vypadá jak dítě s down syndromem a psychický vývoj též stojí za to - ale co, hlavně že mu chutná !!!

Re: Všimla jsem si až teď!:
Autor: Rpuť Datum: 12.3.2009 12:36

Majko, já nerada;-), ale vzhledem k tomu neznámému původu... příbuzenská plemenitba koček v určitém okruhu ... ta koťata moc velkou šanci nemívají. Já to vidím na naší Lízince, taky má ten ksichtík trochu "mongoloidní", divně spláclej, prodělaná rachitida je dodnes patrná - i když se u nás ohromně vylepšila. Ale tu kýlu bych operovat asi nechala. Ono skutečně může dojít k zaškrcení části střeva a k následné nekróze. Nehledě k tomu, že to moc bolí.

Ušatý:
Autor: Vave Datum: 12.3.2009 9:34

Bublíček je krásný! VVR^  Ale radit se neodvážím, to musí vet.

Dobrá rada drahá, takhle na dálku!:
Autor: Rpuť Datum: 12.3.2009 7:30

Jestli je to určitě jen kýla, tak bych se asi rozhodla pro operaci. Kýla není zas až tak těžká a naopak při neoperování hrozí uskřípnutí... Ale rozhodnout to musí vet ...

Re: Dobrá rada drahá, takhle na dálku!:
Autor: Dede Datum: 12.3.2009 9:46

Mia (kotě:-)) kýlu měla už jako mimi, když k nám přišla. Operovat jsem ji dala asi ve 4 měsících, zvládla to bez problémů - lépe, než následnou kastraci. Jenže kýla je legrace, proti jiným možnostem... tohle musí určit vet. Pokud by to kýla byla, nečekala bych, u aktivního kotěte je s kýlou malér na hned.

Bublík:
Autor: Fallowa Datum: 12.3.2009 6:57

má opravdu poměrně velká ouška:-),ale je roztomilý a patří vám velký dík za to,že jste se ho ujaliR^.Pokud baští,běhá a nejeví známky bolestí,tak bych zatím operaci odložila,než vyroste ve statného kocoura.Pokud ho necháte vykastrovat,tak by se to mohlo pak vzít při jednom.

Re: Bublík:
Autor: Zdena b.p. Datum: 12.3.2009 9:54

Veliká ušiska budou patrně nerovnoměrným vývojem. Mouryn měl neskutečně dlouhatánský ocásek, který si při posezu obtočil přes obě packy a špičku měl až u stehýnka. Bez dvou cm kolem celého kocoura. :-) A vyvstalé lopatky a žebírka. Časem se disproporce vyrovnají. Ale s tím bříškem bych byla ve střehu. Asi bych ještě nějaký čásek vykrmovala kondici aby měl na operaci dost sil. VV