23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

KOČKY: Bublík aneb dělová koule z krabice

Náš nový pacient, kocour Bublík tímto zdraví všechny přítomné. Ačkoliv kocour... původně to bylo podivné odložené stvoření, které se poněkud opozdilo ve vývinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JanaBa 12.3.2009 10:08

?

Je tohle Ušátko opravdu kocour? Jak tak furt něčím listuji, kdesi jsem se dozvěděla, že z jakéhosi důvodu jsou tříbarevné -zrzo-bílo-černo- kočky právě jenom kočky. Je to blbost?

Rpuť 12.3.2009 10:44

Re: ?

Není to blbost - vždyť to říkám, viz níže. Tříbarevné kočky, včetně želvovinových jsou mutace výhradněš kočičích chromozomů. Pokud vím, vědělo se o pár želvovinových kocourech, ale byli neplodní.

Rpuť 12.3.2009 10:08

Všimla jsem si až teď!

Bublík je tříbarevnej - tudíž je to určitě Bublinka;-D

Majka 12.3.2009 10:47

Re: Všimla jsem si až teď!

Je to vážně TEN Bublík - vet si i sáhnul 8-o a konstatoval, že tam něco má ...

dokonce je to něco vidět už i pouhým okem - ale jinak je to tydýt

s operací váháme i z důvodů ryze prozaickým - finančních, nebylo by poprvé, kdy se zdálo, že to bude mít zcela snadný průběh bez komplikací ( když pominu hrůzu z narkozy u těhle exotů ), a pak se najednou věci děly, a byla z toho x dní hospitalizace, pooperační péče atd ... a my zírali jak vizír ...

Rpuť 12.3.2009 11:14

Re: Všimla jsem si až teď!

Majko, pár kočičáků, co vet sahal a "říkal" a oni se pak z ničehož nic okotili/y, jsem už viděla;-). Ale možné to je. V tom případě bych obrátila pozornost i k tomu možnému genetickému poškození. Mohlo by to i vysvětlit tu jeho nedovyvinutost. Nevím, z fotky toho moc nepoznám.

Majka 12.3.2009 12:17

Re: Všimla jsem si až teď!

Vy nám teda dáváte 8-o

Zato uši má vyvinuté perfektně ... vážně, my máme samé lepší kousky :-)

jak jsem psala o zmrzlících, máme mezi nima dokonalého mentálka, na pohled vypadá jak dítě s down syndromem a psychický vývoj též stojí za to - ale co, hlavně že mu chutná !!!

Rpuť 12.3.2009 12:36

Re: Všimla jsem si až teď!

Majko, já nerada;-), ale vzhledem k tomu neznámému původu... příbuzenská plemenitba koček v určitém okruhu ... ta koťata moc velkou šanci nemívají. Já to vidím na naší Lízince, taky má ten ksichtík trochu "mongoloidní", divně spláclej, prodělaná rachitida je dodnes patrná - i když se u nás ohromně vylepšila. Ale tu kýlu bych operovat asi nechala. Ono skutečně může dojít k zaškrcení části střeva a k následné nekróze. Nehledě k tomu, že to moc bolí.

Vave 12.3.2009 9:34

Ušatý

Bublíček je krásný! VVR^  Ale radit se neodvážím, to musí vet.

Rpuť 12.3.2009 7:30

Dobrá rada drahá, takhle na dálku!

Jestli je to určitě jen kýla, tak bych se asi rozhodla pro operaci. Kýla není zas až tak těžká a naopak při neoperování hrozí uskřípnutí... Ale rozhodnout to musí vet ...

Dede 12.3.2009 9:46

Re: Dobrá rada drahá, takhle na dálku!

Mia (kotě:-)) kýlu měla už jako mimi, když k nám přišla. Operovat jsem ji dala asi ve 4 měsících, zvládla to bez problémů - lépe, než následnou kastraci. Jenže kýla je legrace, proti jiným možnostem... tohle musí určit vet. Pokud by to kýla byla, nečekala bych, u aktivního kotěte je s kýlou malér na hned.

Fallowa 12.3.2009 6:57

Bublík

má opravdu poměrně velká ouška:-),ale je roztomilý a patří vám velký dík za to,že jste se ho ujaliR^.Pokud baští,běhá a nejeví známky bolestí,tak bych zatím operaci odložila,než vyroste ve statného kocoura.Pokud ho necháte vykastrovat,tak by se to mohlo pak vzít při jednom.

Zdena b.p. 12.3.2009 9:54

Re: Bublík

Veliká ušiska budou patrně nerovnoměrným vývojem. Mouryn měl neskutečně dlouhatánský ocásek, který si při posezu obtočil přes obě packy a špičku měl až u stehýnka. Bez dvou cm kolem celého kocoura. :-) A vyvstalé lopatky a žebírka. Časem se disproporce vyrovnají. Ale s tím bříškem bych byla ve střehu. Asi bych ještě nějaký čásek vykrmovala kondici aby měl na operaci dost sil. VV