16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – červen 2017

Letošní červen byl tady u nás jako vystřižený z těch nejhezčích představ a vzpomínek o tom, jak má takový červen vypadat. Rozkvétalo léto, ale tak hezky – jen sem tam bylo 30 stupňů a když to už vypadalo k nevydržení, zapršelo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Ruščáková 2.7.2017 19:17

Zano, jak jste dopadli na horách?

Vystačily ti bundy? Tady lilo i v sobotu večer a v pak v noci až do rána... :)

T. Zana 2.7.2017 19:35

Re: Zano, jak jste dopadli na horách?

Ale jo, takový krkonošský počasí bylo ;-)

První den jsme zmokli jednou (ale trvalo to hodinu), druhý den dvakrát a třetí třikrát. Dneska jenom ráno mrholilo a pak se udělalo krásně. Normálně sprostý...

Utěšuju se tím, že mlha je fotogenická.

Synek se nám posmíval, že máme starý a nemožný vybavení, když promokneme :P

D. Ruščáková 2.7.2017 19:39

Re: Zano, jak jste dopadli na horách?

Mlha JE fotogenická:))

Pokud jde o promoknutí, tak bych synkovi řekla, že pokud nemáš stan, tak je to vždy jen otázka času - delšího nebo kratšího, to podle kvality toho vybavení:)))

Z. Janaba 2.7.2017 12:06

Oh, červen!

Dede, pokochala jsem se lahodným podkrkonošským červnem a trochu mi sklapla pusa nad tvými aktivitami! Apropó - ta zaslechnutá poznámka ty voe, dyť to je Ruščáková - nezačínáš ty být tahlencta místní celebrita? Řekni, bude nám potěšením jen tak utrousit jo Dáša, s tou my si tykáme!

O. Joklová 2.7.2017 12:19

Re: Oh, červen!

kde, co, jaká poznámka?????? to jsem nikde nečetla - nebo už jsem vážně úplně pitomá???? :-((

Z. Janaba 2.7.2017 14:02

Re: Oh, červen!

Ale to Marek zaslechl dva hochy, kteří přihlíželi scénce pani Huberty s její dvorní dámou. No a právě ve dvorní dámě poznali tu Ruščákovou! To už je ke krajské celebritě jenom kousek ne? Zvláště když už ji poznají i dva puberťáci! :-) .

O. Joklová 2.7.2017 14:21

Re: Oh, červen!

no tak to už rozhodně celebrita JE!!!!!!!!!! :-)))

D. Ruščáková 2.7.2017 17:45

Re: Oh, červen!

Díky Jano, málem se tu rdím:)) Ale ono u nás na vsi a v okolí to zase není až takový problém, být poznatelná, když k divadlu třeba ještě přidáš vítání občánků, řečnění na dnu dětí, při vánočním zpívání u stromečku a podobně:))) Prostě jak nás na vsi není moc, jsme my (ti malinko aktivnější) multifunkční a tedy jsme i vidět :D

T. Zana 2.7.2017 19:36

Re: Oh, červen!

Takže jo, celebrita ;-)

Z. Yga 2.7.2017 10:48

Milá Dede

krásně jsi nám popsala červen tam u vás - je vidět, že je řádně barevný a tak to má být!

U nás začínají kvést slunečnice, ale nefotím - opět mám Brooke na prázdninách (přiznávám, že zjišťuji, že opravdu nejsem dvojpsí panička), tak doufám, že na mne počkají, až budeme s Ernestem zase sami (sobota).

D. Ruščáková 2.7.2017 17:58

Re: Milá Dede

Ygo, já bych řekla, že bys mohla být dvojpsí, ale s jinou skladbou psů - Brooke potřebuje prostě víc pozornosti, no:))

Těším se na fotky slunečnic, ty my tu nemáme :)

Z. Lika 2.7.2017 9:23

Přeji pěknou neděli

V noci pršelo a stále je zataženo, teploty příjemné. Doufám, že popršelo i na Jižní Moravě!

Z. Matylda 2.7.2017 11:31

Re: Přeji pěknou neděli

Nás příjemně pršelo teď dopoledne- ach! Ale mělo by ještě, jen to syklo...

Z. Nelina 2.7.2017 13:39

Re: Přeji pěknou neděli

Po 1 h. v noci nejen že lilo, a to hodně, ale i vichr, polámalo mně to hodně těch těžkých palic muškátů. Den je příjemný, hezky užívejte zbytku víkendu.

D. Ruščáková 2.7.2017 17:42

Re: Přeji pěknou neděli

Nelino, já mám muškáty na okně pod převisem střechy a všechny květy se pod tíhou vody skoro úplně sklonily... ale už se zase zdvihají, tedy většina:))

M. Crossette 1.7.2017 19:53

Milá Dede

tedy ne, že by tvá předešlá alba nebyla krásná, ale tohle je prostě náádhera, jedna fotka krásnější, než druhá a ještě k tomu jsi s nimi nešetřila, což je dobře. Také jsem heřmánek cítila až sem :)- byl na pole nasetý (podle té hustoty), nebo jen tak divoce rostl mezi máky? Jestli byl divoký natrhala sis? A moc se mi líbila fotka kvetoucího "pravého máku". No a ty krásné chrpy - už dlouhoo jsem je neviděla, tak jsem se kochala. Krásné ovce, Pierotce její jméno padne. ALE udivily mě jejich oči, netušila jsem, že jejich panenky jsou zúžené "na ležato", vždyť kočky je mají zúžené vertikálně. Nebo mají takhle úzké oči stále? A lesy u vás-prostě krása. Hubertě to take moc sluší a ta fotka "nad vyšíváním" mě fakt rozesmála, protože vím, jaký máš k této ruční práci vřelý vztah :) (nemáš náhodou ve scénce, právě při tomhle zápase s bavlnkou, nějaký odpovídající komentář?)

Liko ke včerejšku. Já dlouhé banánové papriky griluji přesně jak jsi to popsala (a je jich někdy až 60 najednou, krásně se svrknou a je to fakt dobrota). U těch bachratých zelených to nejde, sice se opečou, ale mají moc tlusté "stěny" a nedají se sloupnout, zatímco žluté, tenké jsou krásně svléci.

M. Crossette 1.7.2017 20:00

Re: Milá Dede

A ještě - koukala jsem na ta fialová poupata zimolezu? Ten zdejší je má buď bile, nebo nažloutlé, tuhle vaši barvu jsem tu (zatím) neviděla, možná je to nějaká evropská odrůda.

D. Ruščáková 2.7.2017 17:34

Re: Milá Dede

Maričko, já nevím, neznám kytky, ale tohle je ten nejobyčejnější, jaký rostl u babičky kolem branky. Vlastně proto ho mám:))

D. Ruščáková 2.7.2017 17:40

Re: Milá Dede

Maričko, takové oči mají běžně "stepní" zvířata, která musí dávat pozor na predátory - řekněme, že díky tomu mají v podstatě širokoúhlé vidění:)) K tomu vyšívání - kopíruju kousek ze scénáře:

H: To by mě zajímalo, koho napadlo udělat z vyšívání málem hlavní povinnost dvorních dam. Počítám, že to byl nějakej mužskej, kterej si myslel, že tím ženské udrží v bezpečné vzdálenosti od jeho politiky, lovu a pití. Pche, vsadím se, že takovej mudrlant nikdy nevyšíval, protože by musel přijít na to, že při takhle pitomé činnosti mozek prostě hledá sám způsoby, jak se zabavit. Hm, možná i to je důvod těch nekonečných dvorních intrik.

V jiné části hry Huberta zdvořile leč naléhavě žádá svoji královnu: Má paní, mohla bych s vaším souhlasem přestat předstírat, že vyšívám?

Žofie odpovídá: V žádné případě, milá Huberto, jestli někdo potřebuje vyšíváním ukáznit svoji neklidnou mysl, jsi to ty!

(ale směje se u toho - cílem tohoto výstupu bylo uklidnit královnu znepokojenou náhle získanou zodpovědností za město:))

M. Crossette 2.7.2017 20:29

Re: Milá Dede

Hihihi Dede, tak koukám, že jsem se trefila odhadem, že výraz na fotce nebyl, že tě právě zašimralo v nose a snažila ses nekýchnout :) Díky za odkaz na scénář, chechtám se tu a už jen z téhle krátké ukázky je vidět, že celá scénka musela obecenstvo pobavit. Moc doufám, že si ji budeme moci časem poslechnout i my v hledišti nepřítomní. Dede, máš fakt talent !!!

Z. Matylda 1.7.2017 18:14

OT

červen u žabek: http://malcka.rajce.idnes.cz/2017_cerven

D. Ruščáková 2.7.2017 17:59

Re: OT

Taky je u vás krásně Matyldo - ale psice a Oriáš jsou nej:))

Z. Hanča 1.7.2017 17:15

Krásný červen,

hýřící barvami - ty chrpy a vlčí máky (a nejen ony) jsou nádherné! Šíři tvých aktivit, milá Dede, není třeba komentovat, jen podotýkám, že převlek dvorní dámy Huberty byl dokonalý a chápu naprosto poznámku, kterou zaslechl Marek v publiku. :-)))

U mě má tento červen jedničku s hvězdičkou za krásné letní dny i za blahodárné deště, které nakonec přišly. Jen ty houby jsem ještě nepotkala, ale já na ně nemám to správné oko. Zato jsem posbírala pár droubounkých, ale sladkých lesních jahůdek a zítra se chystám na borůvky.

Léto budiž pochváleno!

D. Ruščáková 2.7.2017 17:33

Re: Krásný červen,

Hančo, ty dvě vyfocené houby jsou všechno, co jsem našla - růžovky nepočítám, páč je nesbírám. Ale vím, že lidé od nás ze vsi dokážou přinést košík hub jako nic. Já si to vysvětluju tím, že v lese koukám po psech a ne po houbách!:))

A. Lex 1.7.2017 14:12

Dede

měla jsi krásný, bohatý měsíc. Fotky jsou nááádherné, umíš se dívat a FOTIT MOBILEM! OBDIVUJI TĚ!

Je tam u Vás fakticky nádherně, bydlíš v kouzelné vesničce v dechberoucím kraji! A stihneš toho moc a moc :-) .

Pozdravuj paní Hubertu - jste výborná parta lidiček!

D. Ruščáková 1.7.2017 15:07

Re: Dede

Díky moc, Alex, jsi moc hodná! Ano, u nás je tak krásně, že mě to pořád bere za srdce - a že jsem viděla pořádný kousek světa:))

Z. Matylda 1.7.2017 12:37

Prima měsíc

a navíc jsi ukázala moje oblíbené máky, chrpy a heřmánek, takže za mě jednička s hvězdičkou :)

Já jsme ráno odvezla do Brna děti s hromadou krámů, Mušketýr odjel včera šermovat a já jsme doma sama se smečkou, takže se snažím dát dům trochu do pořádku...

D. Ruščáková 1.7.2017 15:06

Re: Prima měsíc

Dej do pořádku hlavně sebe a dělej přesně to, na co jindy nemáš čas:))

Jinak při focení máků a spol. jsem opravdu myslela na tebe :)

O. Joklová 1.7.2017 11:49

bohatý měsíc

byl to ostatně už letní měsíc, třebaže astronomicky(logicky?) až od jednadvacátého, takže červen já uád, moooooc uáááááád :-)))

fotky jsou prostě nádherné, duo black&white, ovečky, kozénky, koníci, slunce v lese, zrcadlení, červené vlčí máky, ano konečně někdo našel i modré chrpy (a kolik!!), do toho heřmánek, nádherné louky, no a to zrající obilí naprosto úchvatné - vůbec nevím co bych měla vyzdvihnout, nejspíše všechno :-))))))))

a to že Labe může být AŽ TAK červené, to mi vyrazilo dech!!!!

a na závěr perlička - "Měla jsem přichystaný náš obvyklý program..., ale fakticky se to zvrhlo v hromadné hlazení mých psích holek" - to jsem se teda rozesmála, pusu od ucha k uchu, díky za článek Dede (srdíčko, moooooc srdíček)

D. Ruščáková 1.7.2017 15:05

Re: bohatý měsíc

Jo, tenhle měsíc to bylo zvířátkové! A s holkama jsem měla pravdu - klidnou a ke konci už odevzdanou Berry hladilo tak 300 dětiček, Ari, kterou jsem radila nehladit, pohladilo tak 100 rukou:)) Byl to fakt nápor - ta akce tam má tradici a dorazily školky a mladší školní děti... Mimochodem tam ukazovali výcvik jak parašutisté, tak policejní jednotka rychlého nasazení... fakt akční záležitost! Tam jsme neměli šanci konkurovat, ale hlazení fungovalo:))