30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Vepřové na houbách a bůček na víně

Mezi vánocemi, kdy jsou všichni přerybovaní, přesalátovaní, přeslazení a přež... ehm, zkrátka přejedení, přišlo vhod něco jiného než štěpánská husa či kachna. My to pojali tak, že o „vánočním“ volnu nesmějí chybět houby a omáčky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 22.1.2021 8:13

Při prvním náhledu na fotky v záhlaví článku jsem si říkala ....ááá bude buchta! A ono prt, je buček - a mezi námi děvčaty, takový pečený bůček lepší než pečený dort, co si budeme namlouvat! ;-D;-D

To vepřové na houbách mne teda velice láká, akorát ta rýže by se musela zaměnit - myslím, že klidně i za brambory! Ještě k té maizeně - a když se to přihřívá, nezřídne ta omáčka?

Ten bůček musí být lahoda lahodná. Možná, že je to konečně recept, kterým bych mohla vyzkoušet ten můj pomalý hrnec, co mi trčí v regále. Akorát s vínem je u nás problém - teda ne že by nebylo! Samosebou je, ale červené (takový blauberger - och, och, nebo dobré svatovavřinecké, i ten merlot se dá, když se podaří), maximálně tak rosé - no tak asi bych tam vrhla to roséčko z frankovky ;-).

P.s. - včera jsem poslala Jeníka pro krkovičku a on mi donesl kotletu! A to se mu stalo již podruhé! Prý - mě se zdálo, žes říkala svíčkovicu. ;-D;-D. Takže na hříbkách nebude, budou bifteky...

Š. Matyášová 22.1.2021 8:37

Ege, já nevim, ono nezbylo, tak nestihlo seřidnout...a rejži nahraď čím chceš..jde k tomu brkaše, knedle,těstoviny....

M. Skálová 22.1.2021 10:55

těstoviny jsou k tomu moc dobré, děláme si s Janou ty dlouhé z Lidlu /nazývají to špecle/ otecko je nejí tak má k tomu brambor ale to už není ono.

právě ty ryzce nebo lišky mají takovou specifickou chuť.

Z. Matylda 22.1.2021 13:06

Když chci zaprášit šťávu k masu něčím jednoduchým a rychlým, co nezřídne, tak na to mívám pytlík instantní kaše. Třeba rýžové nebo pohankové :-) Takové té, co se do ní musí dát mlíko a nemá žádnou příchuť :-P

M. Skálová 22.1.2021 20:55

Já mám pro tu potřebu instantní bezlepkovou jíšku, je sice trochu dražší ale já ji používám opravdu jen občas. Moukou zavařené nemám ráda.

Š. Matyášová 22.1.2021 8:39

roséčko bude dobré...já to chci zkusit i na červeným, tak dám vědět....

Z. Yga 22.1.2021 8:47

Chuťově to asi nebude špatné, ale ta barva je někdy taková nehezká - ale třebas hovězí na červeném dělám, tam se to ztratí...

Š. Matyášová 22.1.2021 9:01

bude to tmavší, s tím počítám a jiná chuť...uvidíme...

J. Fialová 22.1.2021 8:46

Pomalý hrnec je fajná věc, hlavně že se v něm nic nedá připálit, doporučuji ho odtrčet :-)

Bůčku momentálně doma nemaje - že bych učinila experiment? Prasečí koleno v mrazáku maje, tak koleno na víně? Šárka mě prokleje ;-D ;-D

Z. Yga 22.1.2021 8:51

Já myslím, že dobrým vínem nemožeš nic zkazit, ale musíš si nechat aj neco na zapití ;-D

Š. Matyášová 22.1.2021 9:02

neprokleju, ty vrstvy jsou prakticky stejný....:-P

J. Fialová 22.1.2021 9:04

A co spáchat to místo na víně tak na pivě? Mě napadlo, když Yga píše o tom zapíjení - že pivo by na zapíjení bylo lepší ;-D

Z. Yga 22.1.2021 9:16

A je ti jasné, že už vaříš úplně něco jiného?! ;-D;-D;-D

J. Fialová 22.1.2021 9:21

To se mi stává víceméně vždycky ;-D ;-D

Š. Matyášová 22.1.2021 9:39

jiná chuť , jiný jídlo ;-D

Z. Xerxová 22.1.2021 6:50

hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

O víkendu jsou v plánu houby - vytáhnu z mrazáku "základ" a pro houbožravce bude k pečenému kuřeti i smaženice. Maso na houbách (často mix, jindy na bílých hřibech a jindy liškách) je u nás často... protože jsou zdroje. Namraženo i nasušeno je dost.

Š. Matyášová 22.1.2021 7:16

já mám v plánu odzkoušet něco, co jsem objevila na netu..když to dobře doopadne, bude další Mlsotník ;-)

M. Skálová 22.1.2021 8:22

a na ryzcích - to je taky dobrota. Jenže ryzce se málokdy podaří nasbírat.

L. Blaza 22.1.2021 6:42

Už teď mám na to chuť! R^

Š. Matyášová 22.1.2021 7:14

už máš stát u řezníka ;-)

J. Fialová 22.1.2021 9:06

Máš dát vědět, den dva předem ;-D

Š. Matyášová 22.1.2021 9:41

dneska koupíš, přes noc upečeš....;-)

Z. Lika 22.1.2021 10:25

Tohle noční pečení čehokoliv má tu výhodu, že pak vstáváš do naprosto luxusních vůní :-)

Š. Matyášová 22.1.2021 10:29

v tomto případě, se probudíš nalitá :-D

A. Alimo 22.1.2021 11:45

Neprobudíš, protože neusneš ;-D. Před troubou bude bivakovat zoufalej pes a kníkat a kvílet;-D. Když něco pomalím přes noc, nesmíme zapomenout zavřít dveře do kuchyně, protože Darek je děsnej;-O. Ono to je trošku cítit i tak, ale už to není tak výrazné a to neřeší.

Š. Matyášová 22.1.2021 13:11

leda by Lika hlídala troubu před Frantou ;-);-D