27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

VíP aneb Víkendový pokecník

My máme Edu. Paní má kohouta. Eda má kohouta. Ó, ten se má!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Svobodová 14.8.2016 23:51

Eda je fakt borec

Prořehtala jsem se až ke konci a vzpomněla jsem si na své dětství. Taky jsem jednoho ptáka oškubala. Byl to hnusně zákeřný a zlý houser,který denně ces tou do školy ubližoval mé kamarádce a zároveň i spolužačce v první třídě. Po oškubání pak už neublížil nikomu. Ten husám totiž napadal i dospělé, kteří šli po zcela veřejné cestě.Majitelka husáka vůbec nic neřešila, i když si stále i dospělí stěžovali,ona se jen smála. O tom jsem však kdysi dávno psala jseště na starý zvířetník

Z. Svobodová 14.8.2016 23:41

dotaz na liku

lLko, došly ti oba mlsotníčky nebo se to zas někde v drátech ztratilo?

Z. Lika 14.8.2016 23:48

Re: dotaz na liku

Ano, došly, odepsala jsem a počítám s nimi. Děkuji!

Z. Svobodová 14.8.2016 23:53

Re: dotaz na liku

LIKO, TVOJE ODPOVĚ ́D SE ZTRATILA, NIC MI NEDOŠLO, PROTO JSEM SE PTALA TAKHLE

H. Williamson 14.8.2016 20:04

Eda je pes vtipny

... kohouta si oskube a uschova do opatrovani. A o kote se postara. :)

U nas doma se cicmaji Jakey a Kuliferda Pratelsky. Kdyz jsme domu prinesli uz ne tak maleho stenika Jakeyho bojacneho, tak Kulich byl stestim bez sebe. Hele, zvire, treba si budem hrat!! Druhy domaci kocour Kocur Chlupac byl na Kuliska nevrly a nevsimal si ho. A tak se Kuliferda vrhal Jakeymu kolem krku, Jakey vypadal, ze snad chce umrit, ale nejak si to mezi sebou vyresili. Jakey je strasne hodny a oddany pes, Kulich zas ma rad pozornost a tak si vyhovuji. Maji nejake hry, ale hlavne Jakey kocoura casto olizuje, takze Kulich je takovy oblemtany....

Z. Lika 14.8.2016 22:16

Re: Eda je pes vtipny

Hlavně že spolu vycházejí. Z toho má člověk sekundární radost a potěšení. Kočky se i samy dokážou vyumývat až k oblemtání, tak si Kulich třeba připadá jako od mámy :-)

Moc hezké.

A. Lex 14.8.2016 11:59

Včera jsem celý den

svatbovala, i s Ajvi a pánečkem. Ajvi dospává, páneček relaxuje u motocyklových závodů a já byla brzy ráno s Darečkem v mlze fotit. Byla rosa a nádherné ráno, mlha se brzo zvedla a vyloupl se krásný letní den. Odpoledne jedeme po návštěvách našich maminek v Domovech. Na svatbu přijeli další příbuzní tak jedeme celá tlupa oblažit naše babulky.

T. Zana 14.8.2016 12:05

Re: Včera jsem celý den

To je krásný program, Alex!

O. Joklová 14.8.2016 11:22

hlásím že je krásný, teplý, slunečný letní den

stejně jako včera(!!!) - sakra já už mám letos radost i z jednotlivých dnů, je to léto docela jako na houpačce - kolem mne se po stole prochází Myška a otírá si hlavičku, Zuzanka se napapala a tráví ve svém křesle

takže veskrze hezká neděle :-))))))

Z. Lika 14.8.2016 23:01

Re: hlásím že je krásný, teplý, slunečný letní den

Bedo, moc krásná neděle! Umím to docenit.

Z. Rpuťová 14.8.2016 7:49

Moje sousedka je fakt hvězda!

O šíleném sněhulákovi jsem již byla informovala http://neviditelnypes.lidovky.cz/jak-povesit-zaclony-0qe-/p_zviretnik.aspx?c=A160107_221504_p_zviretnik_kosa

Včera se jí zas podařilo mě totálně rozštípnout! Po delší nemoci zemřel v pátek v ulici jeden pán a ona mne o tom přišla informovat:

"V necelých 69", pokyvovala tragicky hlavou. Myšlenky jí evidentně zabloudily mým směrem a jelikož "co na srdci, to na jazyku", neváhala se zeptat: "A kolik je tobě?"

Šla jsem do kolen a měla tisíc chutí říct, že rakev jsem ještě neobjednala, ale podařilo se mi udržet vážnou tvář. :))))

Z. Lika 14.8.2016 7:52

Re: Moje sousedka je fakt hvězda!

Taková sousedka je taky "poklad domácnosti" :-) je aspoň zábavné pozorovat, jak se pak ti lidi tváří a snaží se z toho vybruslit a zamotávají se do toho. A nakonec skončí "ale ty vypadáš dobře... na svůj věk" :DDD

Z. Jenny 14.8.2016 9:57

Re: Moje sousedka je fakt hvězda!

Hahaha, to mi povídejte milé dívky! Zvláště, když už se nedá ani říct " a tak brzo " škoda ho/jí ", to jsme konstatovaly na posledním třídním srazu z průmkky. Máme ho pro jistotu už teď každý rok. :-))

Včera jsem však dostala jednu velmi pozitivní zprávu,náš spolužák, žijící mnoho let v Německu, se vyléčil z rakoviny a daří se mu již dobře zrovna byl na CT a všechno v pořádku, tak jsem ráda za něj a všechny, kterým se to podařilo.

O. Joklová 14.8.2016 11:19

Re: Moje sousedka je fakt hvězda!

ááááááách, to je ale vskutku milá sousedka - přečetla jsem si znovu i toho sněhuláka, i když jsem si to docela pamatovala

zas ale je od ní hezké že se stará, no ne? :-))))))

Z. Rpuťová 14.8.2016 14:14

Re: Moje sousedka je fakt hvězda!

Bedásku, ona za to nemůže, pánbůh dopustil a kdyby hloupost nadnášela... Jen to bylo tak přímočaře blboučké, že jsem se musela chechtat... :))

Z. Xerxová 14.8.2016 6:38

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Vstáváme a vyrážíme směr les... Dneska i s mojí maminkou - tak to bude Night nadšen

Z. Lika 14.8.2016 6:45

Re: hezkou neděli

Dnes je tu krásné ráno. Jít ráno do lesa, to je skoro jako ráno si zaplavat v moři :-)

M. Crossette 14.8.2016 18:45

Re: hezkou neděli

Tak u nás je už od brzkého rána na padnutí po týdenních deštích (ale teplých) je zase jasno a hic, takže vlhkost venku se doslova šílená (a radostně se rojí komáři).

Ale tím "ráno si zaplavat v moři" jsi mi Liko něco připomněla. Bazén u našeho domu byla taková třešnička na dortu. Dům a hlavně zahrada by se nám (tedy hlavně mě) líbily i bez bazénu, ale samo, že jsme mu byli rádi. Tenkrát ale v předsevzení,že ho budeme hojně používat - koupat se v záři měsíce v krásně nasvíceném bazénu - jsme nechali opravit rozbité vnitřní osvětlení. Dost draze, museli kvůli tomu vykopat nový rozvod přes trávník k pojistkám, protože staré už nefungovalo(bylo slabé). No první tak rok jsme si pochvalovali a v parném létě jsme si při měsíčku opravdu chodili skoro každý večer před spaním plávnout, bylo moc hezké, byla to romantická novota. Mne ale nadšení docela rychle přešlo, mám při plavání přeci jen ráda "slunce na hlavou". Manžel vydržel mnohem déle, dokonce plaval nejen večer, ale i ráno vstával o trochu dříve aby se před odchodem do práce osvěžil v bazénu místo sprchy. A teď? Bazénu jsme nadále rádi, chyběl by nám, ale už je prostě součástí zahrady. Vnitřní nasvícení rozsvítíme vlastně jen při návštěvách, když si třeba sedneme ven, někdy ani to ne. Když začíná "bazénová sezóna" já do vody nevlezu, dokud nemá min. +26, jinak (když se nutně potřebuji po práci schladit a smýt pot), tak tam vstupuji s představou "zachraňuji kočku" - jak se smočím, už mi "nevadí" ani těch +24, ale do chladnějšího bazénu bych už musela akorát spadnout :) No jo, život na Jihu je holt jiný, jsme teplem rozmazlení :)

Přeji všem hezký zbytek neděle (brrr, já napíšu "neděle" a ono mi to přepíše na "needle"!!!), podle dnešních komentářů se neděle povedla a Rputi, tvůj zážitek se sousedkou je sobotní, tak doufám, že dneska jsi to tomu už take jen smála.

Z. Lika 14.8.2016 22:14

Re: hezkou neděli

Maričko, no ty mi dáváš s bazénem :D Je pravda, že na dobré si člově zvyká rychle. A taky je pravda, že na lodi lezu po ránu do vody, protože jinak není co dělat :-D A miluju to.

Z. Jenny 14.8.2016 9:59

Re: hezkou neděli

Jj, maminky umějí chystat dobré svačinky. :-)) Určo jste si to užili.

Z. Rpuťová 13.8.2016 21:28

Já asi dneska zaspím soudný den!

Kudy chodím ... ehm, spíš ležím ... tudy spím. Tedy míněno, že se rozhodnu "na chvíli zavřít voko" a v tu ránu nevím o světě. To počasí je fakt praštěný!

U nás byl kradák Blesan, který se specializoval na miminka. Matka Líza už ho z koťama neřešila, neb věděla, že je na něj spoleh a aspoň na chvíli měla od těch zmetků pokoj :)

Za to šťastná majitelka labradořího štěňátka Nelinky byla značně nervózní. Nelinka věděla, co se patří, tak hodila záda, Blesan zkontroloval bříško a od té chvíle "byla jeho" a nelibě nesl, že mu do toho ta ženská kecá. Bděl ostřížím okem, aby Nelinka nezakopla, aby nehapala ze stráně, aby se neutopila v potoce a vůbec byl vzorná chůva.

Nakonec před tím bláznivým čoklem panička seděla na bobku a říkala mu: "Víš, Blesánku, my opravdu už musíme domů, musíš mi Nelinku vrátit!" Vůbec se mu to nelíbilo a jevil tendenci si ji odnést domů. :))))))

Z. Lika 13.8.2016 21:31

Re: Já asi dneska zaspím soudný den!

Moc pěkné :D

Pozoruju to i u koček, resp. kocourů, že jsou velmi dobří pečovatelé.

Doufám, že ti někde v podpaží spí i Čičulína, to se odpočívá dvakrát lépe!

Z. Rpuťová 13.8.2016 21:56

Re: Já asi dneska zaspím soudný den!

Jj - kocour MUlisák vzorně pečoval o aplégra! :)))

Z. Xerxová 13.8.2016 20:45

pochválím trošku Nigta...

Night byl dneska vcelku vzorný (akce 28 lidí). Děti (od plazivce po předškoláka) zná a oni jeho. Neřeší je - přiblízne a nechá být i když třeba hodně dítka řádí. Známé dospěláky přivítá nadšeně - ale ti vědí, co s ním. Ovšem jakmile cizí lidi se nad ním rozplývají... tak udělá hop a přiblízne jim nos. Naštěstí levituje aniž by se od nich odrážel nohama - ale stejně... Někteří byli dost v šoku. Fajn je, že neleze do talířů (a že by možností měl), nekrade hračky (i když občas moc chtěl) a jediné mínus je, že chodil lemtat vodu z bazénku pro nejmenšího... ale prý bude mít synek lepší imunitu... pravila neteřka

Doma se teď pes napucnul a padnul... je společensky znaven :o)

Z. Lika 13.8.2016 21:32

Re: pochválím trošku Nigta...

Co synek... Najtík bude mít lepší imunitu :-D Podpoří se navzájem.

Night je určitě ozdobou každé společenské události.

M. Crossette 13.8.2016 20:04

jedno vípákové OT

Tedy nejprve Liko hurááá, žes zase na netu, kůži časem take najdeš :)

Včera jsem při procházce s Trixie našla v lese hromadu krásných žlutých lišek. Jenže, jak jsme tu měli skoro týden šeredně pršavo, tak lišky sice krásně narostly, ale byly dost nasáklé vodou. Ale nepřenesla bych přes srdce takovou vzácnost (i kdy nacucanou) tam nechat. Všechny jsem je posbírala s tím, že doma zkusím experiment. Nejprve jsem je propláchla (byl v nich totiž písek a mokré už stejně byly), nechala vykapat, pokrájela a na pánvičce podusila. Když vychladly, rozmixovala jsem je a získala hustou "hořčici" (přes půl litru)! Ale fakt dobrou, peprné chuti! Rozdělila jsem tu pastu do malých kelímků, dala do mrazáku a v budoucnu ji hodlám použít do omáček :)) Už jste někdo něco podobného s houbami dělal?

Z. Lika 13.8.2016 20:13

Re: jedno vípákové OT

Páni, Maričko, ty jsi úplná alchymistka! Trochu váhám nad informací, že jsou lišky peprné, to si nějak nevybavuji. Ale každopádně pokud je budeš používat jako hořčici, tj. v míře mírné, na škodu to nebude.

A děkuji za přesvědčení, že svou kůži zase najdu :D

Z. Lika 13.8.2016 19:34

Eda a kohout

Ta fotka je perfektní!

Pamatuji se, jak jsme měli jezevčíka, a jednou se ozval jeho nářek. A on ho kohout zahnal do rohu a začalo jít do tuhého. Tak jsme jezevčíka vysvobodili. On si totiž číhal na slepice a válel je jako sudy po dvorku. Tak mu kohout asi chtěl vytmavit.

Eda mi vylepšil náladu, já jsem ještě nenašla kůži, ze které jsem včera vzteky vyletěla, kvůli zchromlému pecku. Ale když nejde o život, jde o...

M. Crossette 13.8.2016 19:18

Evo, moc hezké

a což teprve fotka Edy hledícího na krásného kohouta - ta se mi fakt vééélice líbí.

Tím jak jemně si Eda uměl "přidržet" kohouta jsem si vzpomněla na fenku manželových rodičů. Ta ve svých namíchaných genech měla také něco z labradora (i když do "labradorské" krásy měla daleko) Uměla na zahradě sebrat vypadlá křehká ptačí vajíčka a nejenže nám je nosila ukázat, ale kladla nám je zcela neporušené do dlaně - asi ten aportovací instinkt. Nikdy jsem se tomu nepřestala divit, jak je vůbec dokázala bez nejmenšího nakřápnutí sebrat z trávy.

Už jsem myslím jednou psala, že naši mladí sousedi mají na zahradě slepice - tedy přesněji 3 slepice a kohouta. Jeho kokrhání mi nevadí (ono zase není tak časté), naopak mi tak trochu připomíná "českou vesnici" :) A kupodivu tihle opeřenci ani nevadí Trixie. Když se slepice promenádují po zahradě, někdy přijdou i blízko plotu. Trixie si jich někdy vůbec nevšímá, jindy přijde k plotu, chvilku je pozoruje ale nikdy na ně neštěká. Ovšem jsem si jistá, že kdyby se ke slepicím dostala, situace by nabrala rychlý spád a tragický konec.

D. Ruščáková 13.8.2016 14:01

A ještě ke včerejšku - Maričko, tos mi ale udělala

radost s tím článkem! O kapustňácích vím, ale pořád tak nějak mlhavě, nakreslit bych kapustňáka neuměla:)) Krásné povídání i fotky, díky!

Jo a ještě něco - ti námořníci museli fakt trpět potlačovanými touhami, pokud tohle roztomilé zvíře mělo být lepou Sirénou!:)))