25.6.2021 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

VíP aneb víkendový pokecník

Na prášky

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Iva 6.8.2016 23:46

Re: Pane jo

Já byla vychována Herodeskou zdravotní sestrou a s podáváním léků vlastnímu dítěti jsem neměla problém. Prostě to spolkl a žádné opičky se nedělaly.

Z. Nelina 6.8.2016 22:13

Léčení košišáků

opravdu není věc jednoduchá. Měla jsem psy a to je o něčem jiném.

Kocouři zatím neměli, a kéž by neměli, chorobu s potřebou delšího léčení. Černoch si nechá v naprostém klidu ostříhat drápky, čistit uši i oči, ale jelikož ho na žádnou dobrotu nenalákám, potřebná ATB jsem řešila cestou nejmenšího odporu - injekčně.

Kebul je kapitola. Zlomený špičák mu vet vytrhla při kastraci a v duchu se modlím, aby nepotřeboval lékařskou péči. To nevím jak s ním zvládnout. Sice pokrok, už přijde i na klín, ovšem stále musím být ve střehu. Ani tu kapku mu za krk nedám, ani neostřihnu slepenou srst na zádech. Oči má stále na stopkách při každém mém pohybu. Odčervení oběma v pastě.

A. Lex 6.8.2016 21:57

Liko, děkuji dole za odpověď!

Pokud je to tady 2x, tak se omlouvám, ale nechce se mi příspěvek odeslat i když se tváří, že je odeslán. Nepomáhá ani F5.

Z. Matylda 6.8.2016 21:45

Re: Pane jo

Taky jsi praktikovala: Ano, vím že je to hnusný. Tak to aspolkni a můžeme si o tom popovídat :)

T. Zana 6.8.2016 20:04

Re: Pane jo

Že bych byla matka Herodeska?

;-)

Z. Lika 6.8.2016 19:18

Re: pilulky jsme taky podávaly

No ano, srdceryvný dětský nářek dere hůř než drápy kočičí. A nepoměr té tlusté jehly a maličké dětské končetinky... Hlavně že to pomohlo.

Z. Lika 6.8.2016 19:11

Re: Pane jo

Nikdy jsi nemusela cukrovat lžičku a dělat letadýlko přistávající do hangáru? :-)

Z. Lika 6.8.2016 19:10

Re: Nám teda

Je fajn, že jsi Jáju takhle vypíchla, aspoň se pořádně dočteme, jak se má.

Těmi příspěvky "reagovat" je to holt takové zajímavější :-)

Z. Lika 6.8.2016 19:08

Re: Naštěstí

Maričko, na poruchu štítné žlázy se přišlo při celkové prohlídce před plánovaným ošetřením zubů, tedy z odběru krve. Zjistila se zvýšená činnost, tj. hypertyreóza. Já si zatím do té doby všimla jen jakési mírné "zvadlosti" a že kocán pospává na nezvyklých místech, a že mu při pohlazení nahmátnu páteř. Přičítala jsem to věku. Po nasazení léků do měsíce ožil, omládl (projasnil se mu zrak), začal si znovu hrát, páteř přestala být hmatná, vyrýsoval se mu pas a mužná ramena (osvalil se) a úžasně se mu zlepšila srst, narostly mu i pořádné rousy na těch správných místech po těle. Bez těch léků by se metabolismus zrychloval stále víc, došlo by k poškození ledvin a jater, přičemž by zvíře bylo stále vychrtlejší a žralo by jako nezavřené. S těmi léky utíkáme před jakýmsi rychlíkem, který ho stejně nakonec dožene, ale organismus se opotřebovává rovnoměrněji. Štítnou žlázu má zvětšenou, příčina se zkoumat nebude, stejně by se nedalo nic dělat.

Z. Lika 6.8.2016 19:01

Re: Zkušenosti s podáváním prášků

Možná to měl jako u lidí - poklesly mu elektrolyty a tlak, a prostě to s ním na chvilku seklo. Takže taky doufám, že je v ókeju.

Z. Lika 6.8.2016 18:59

Re: S Jájou

Tak to bylo dílo, završené naštěstí úspěchem. Jája se má. A pobytem venku svou imunitu zároveň posiluje, ono všechno má něco. Hlavně že je spokojený a často určitě i šťastný.

Jinak určitě zajímavá zkušenost i pro ostatní majitele koček - co všechno se může stát a co s tím. Ne že bych to někomu přála, ale je dobré to vědět.

Ať žije Jája! :-)

T. Zana 6.8.2016 17:23

Pane jo

zdá se, že bych měla být vděčná, že tohle mě minulo - on i synek byl poměrně poddajnej pacient ;-)

Z. Hanča 6.8.2016 17:06

Zkušenosti s podáváním prášků

mám pouze u psa. Denis měl zpočátku tendenci separovat a prověřovat, co že to dostává, ale brzo s tím přestal a tabletu lehce omatlanou taveňákem spolkne bez protestů. Bere prášky na srdíčko - původně půl Fortecoru, ten ale teď zmizel z trhu, tak dáváme půl Benamaxu, a to je poměrně obří tableta, takže nám spotřeba taveňáku stoupla. :-))

Denis nás vystrašil na dovolené - bylo to v jednom tom teplejším dni (ale žádný tropický extrém), kdy kráčel po terase pensionu a najednou zničehonic mu klesly nohy a padl na zem. Sám se postavil a po pár krocích sebou praštil ještě jednou. Znova se zvedl a došel do pokoje. Dostal pořádně napít, masivně jsem ho chladila mokrým ručníkem a asi hodinu odpočíval. A pak zase dobrý, normálně čilej jako vždy. Tak doufám, že to od srdíčka nebylo, že to bylo jen přehřátí, možná v kombinaci s únavou.

Z. Dalmi 6.8.2016 16:46

Re: pilulky jsme taky podávaly

Pamatuji, jak jsem seděla obkročmo na mé malé roční dcerce a píchala jí penicilín. Je hustej a často se ucpe jehla :-(

Pejskové to nikdy neprožívali, ani Rony, ani Sorbon. Tak se vždycky otočili dozadu: Paničko, když myslíš....

Z. Tora 6.8.2016 16:13

Re: Nám teda

Hele fakt jsem dala odpovědět, ale udělalo se to jako samostatný příspěvek, no tak holt je to samostatně :), tak jsem to teda nemyslela, ale co už teď s tím :)

Z. Tora 6.8.2016 16:12

S Jájou

je to na dlouhé povídání. On má FIV a tehdy někdy vloni touto dobou se mu prostě nějak rozhodilo zažívání, měl problémy se zuby, nechali jsme mu je vyndat, po operaci místo aby se zlepšil, tak sice žral, ale stále hubnul a začal mít ty průjmy. Půl roku jsem mu denně vařila kuře s rýží, dávali jsme dvakrát denně kousek Entizolu, Probican pastu, I/D dietu. Podařilo se nám ho vytáhnout hrobníkovi z lopaty, řekla bych. V nejhorší chvíli měl váhu 3,3 kila, z původních šesti. Dnes je zpátky na nějakých pěti a půl kilech, baští všechno a průjem už nemá. Ale ono prý u toho FIV se stává leccos, ty kočky mají prostě oslabenou imunitu, a každý výkyv se může stát osudným. No tak ho víc hlídáme, ale na druhou stranu je to kočka, chodí ven, takže co víme, k čemu se kde dostane. A zavřít doma kocoura, co byl minimálně deset let venku, je docela problém. Ale už je zas v pohodě a fajn, za což jsem moc ráda.

M. Crossette 6.8.2016 15:45

Naštěstí

jsem nikdy dlouhodobě kočkám nemusela dávat prášky. Max. pár dnů antibiotika a naštěstí to nikdy nebylo tak hrozné I když se Smoky to byl menší zápas, Dixie byla zlatíčko.

Jinak Liko - štítná žláza u kočky? Jak se to projevuje? A jak to dr.vet zjistí - jako u lídí krevním rozborem? To by mě zajímalo. Já na ni také už léta beru prášek a budu to též doživotně.

Od čtvrtka tu máme na týden kamarádku, snad budu alespoň stíhat nakouknout. Dneska jedeme do divadla na "disneyovský" muzikál "kráska a zvíře" Tedy myšleno (nejen) pro děti. Viděli jsme to prvně asi před 3 týdny, když tu byla švagrová, ale naštěstí pro velký zájem představení(vždy vyprodané) už 2x prodloužili a tak jedeme s kamarádkou podruhé(a rádi)

Z. Lika 6.8.2016 13:23

Re: Nám teda

Jo a půl roku průjmy... to je teda hrozné. Infekce? Strava? Nevíte?

Z. Lika 6.8.2016 13:22

Re: Nám teda

:D Tak hlavně že jste přišli na to, jak na něj. Od vetky vím, že easypill sice nefunguje stoprocentně, ale úspěšnost je mimořádná. Mám štěstí, však si toho považuju.

Není marné podívat se na články pana Červenky, na něž jsem dávala odkazy, je tam krásně a názorně popsáno, jak na nespolupracující kočku.

Z. Tora 6.8.2016 12:49

Nám teda

na tohle Easy Pill skočil Jája asi třikrát, a pak už ani náhodou. A protože jsme mu potřebovali ty tablety dát, nastoupil podavač, jinými slovy můj muž, který svými silnými prsty velmi jemně otevřel milému Jájovi tlamku, šikovně až dozadu vsunul prášek a tlamku překvapenému kocourovi zavřel a podržel. Následovalo překvapené polknutí a uražený Jájův pohled ve smyslu no počkej, to si na tebe zapamatuju, jo ty máš maso, jo? no žes to neřekl dřív, koukej navalit maso a cos to vlastně po mně chtěl?

A tak denně asi tak skoro půl roku, než se Jája zberchal a přestal mít ty šílené průjmy.

Já bych asi zápasila, ale muž s tím byli hotový raz dva. Díkybohu.

Z. Lika 6.8.2016 10:58

Re: hezký den

U Xerxů to vypadá na vydatný den :-)

Z. Lika 6.8.2016 10:57

Re: pilulky jsme taky podávaly

Velice soucítím, taky mě trápí vzpomínky, jak jsem s předchozími zvířaty někdy zápasila a nutila je do léků, i když jsem to považovala za "dobro". Oni mi to nakonec odpouštěli, mně to vrtá hlavou dodnes.

Z. Lika 6.8.2016 10:54

Re: Kocour rváč

No jo, bývá to souboj vůlí:-) Když to kočka bere jako sport, je to ještě dobré.

Přeju co nejméně nutností podávat kočce prášek, to mi vždycky svět zešedl, když jsem tohle u veta slyšela.

Z. Lika 6.8.2016 10:49

Re: Likóóó,

Jmenuje se to Easy Pill for Cats (ale dělá se asi i pro psy). Jeden buřtík sice vyjde asi na třicet kaček (u veta dráž), ale podle velikosti prášků vydrží i měsíc. A velice dobře na tabletkách drží, dokonce slušně drží i na hladkých kapslích. Obal nutno uzavírat, aby neosychal.

Doporučuje se kočce nejdřív nabídnout drobet bez tablety, aby si to mohla očichat a uznala, že je to velmi jedlé :-)

A. Lex 6.8.2016 10:37

Likóóó,

sem s ním (název paštiky) a ne, nebude to bráno jako reklama, ale nezištná pomoc. Z Darečka se stal tak urputný bojovník.

O. Joklová 6.8.2016 10:24

pilulky jsme taky podávaly

a to poměrně dlouho

teda nejdřív jsme už asi pět let píchaly malou kočičku, to kvůli cukrovce - beruška moje malá to tooooolik nechtěla, ale vždycky si to (ode mne) píchnout nechala

no a poslední skoro rok to byla ještě i pilulka na ledviny... ona už viděla že ji držím, přikrčila se k zemi a snažila se uniknout, ale dost pomaličku, tak jsem ji vždycky dostihla, po nějaké době už "unikala" na gauč, tam se strachy přikrčila a tam jsem jí to vždycky podala... moje trpělivá beruška, tak byla hodná

a už mi tečou potoky slz....

Z. Rpuťová 6.8.2016 8:00

Kocour rváč

mne naštěstí nepotrefil, ale schopným flusníkem bylo několik milášků! Jak to dělali nevím, ale prostě to věděli, že tam ta pilulka je a bezpečně ji dovedli vypreparovat.

Nejvíc je vždycky naštvalo, když jsem je dlouho hlídala a nedala jim příležitost pilulku tajně vyflusnout. Ona se mezitím rozpustila a jaksi už ji vyflusnout nešlo. :)))

Z. Xerxová 6.8.2016 7:08

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Trpajzlíci vstávají nějak brzy - nestííííháááám