10.5.2021 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

VíP aneb víkendový pokecník

Na prášky

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 6.8.2016 15:45

Naštěstí

jsem nikdy dlouhodobě kočkám nemusela dávat prášky. Max. pár dnů antibiotika a naštěstí to nikdy nebylo tak hrozné I když se Smoky to byl menší zápas, Dixie byla zlatíčko.

Jinak Liko - štítná žláza u kočky? Jak se to projevuje? A jak to dr.vet zjistí - jako u lídí krevním rozborem? To by mě zajímalo. Já na ni také už léta beru prášek a budu to též doživotně.

Od čtvrtka tu máme na týden kamarádku, snad budu alespoň stíhat nakouknout. Dneska jedeme do divadla na "disneyovský" muzikál "kráska a zvíře" Tedy myšleno (nejen) pro děti. Viděli jsme to prvně asi před 3 týdny, když tu byla švagrová, ale naštěstí pro velký zájem představení(vždy vyprodané) už 2x prodloužili a tak jedeme s kamarádkou podruhé(a rádi)

Z. Lika 6.8.2016 19:08

Re: Naštěstí

Maričko, na poruchu štítné žlázy se přišlo při celkové prohlídce před plánovaným ošetřením zubů, tedy z odběru krve. Zjistila se zvýšená činnost, tj. hypertyreóza. Já si zatím do té doby všimla jen jakési mírné "zvadlosti" a že kocán pospává na nezvyklých místech, a že mu při pohlazení nahmátnu páteř. Přičítala jsem to věku. Po nasazení léků do měsíce ožil, omládl (projasnil se mu zrak), začal si znovu hrát, páteř přestala být hmatná, vyrýsoval se mu pas a mužná ramena (osvalil se) a úžasně se mu zlepšila srst, narostly mu i pořádné rousy na těch správných místech po těle. Bez těch léků by se metabolismus zrychloval stále víc, došlo by k poškození ledvin a jater, přičemž by zvíře bylo stále vychrtlejší a žralo by jako nezavřené. S těmi léky utíkáme před jakýmsi rychlíkem, který ho stejně nakonec dožene, ale organismus se opotřebovává rovnoměrněji. Štítnou žlázu má zvětšenou, příčina se zkoumat nebude, stejně by se nedalo nic dělat.