21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

105 PLUS: Hubnutí

Minule jsem psala o tom, jak se postavit k větru, a tak mě napadlo, že bych se mohla zmínit taky o tom, jak se stavím k hubnutí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hlavsová 31.3.2022 22:46

Tak na toto téma bych snad mohla napsat knihu.;-) Zamlada jsem bývala celkem hubená, ale stresy mi vždycky přidaly. Když jsem neudělala na závěr VŠ dvě státnice ze čtyř, přibrala jsem přes prázdniny šest kilo. Dlužno podotknout, že mamka studentce při učení vydatně podstrojovala. Pak to šlo léta tak různě nahoru, dolů, celkem snesitelně. Změna k horšímu nastala v těhotenství, které jsem převážně odležela na tzv. absklidu (absolutní klid - člověk nesmí vstát z postele, hygiena apod. se zajišťuje na lůžku), posledních pár týdnů zas v mamčině péči - no přibrala jsem skoro třicet;-( a a už přes třicet let s tím bojuju, ale ti, na něž jsem se obrátila, mě málokdy dokázali dobře motivovat a stálo mě to peníze. Nejhorší, co jsem podnikla bylo několik dlouhodobých hladovek, nejdelší šest týdnů. Tenkrát se o jojo efektu nevědělo nebo se neřešil. ;-OBezglycidová dieta (nic od mouky, žádný cukr), beztuková dieta, strava bohatá na tuk, jíst často a málo, jíst větší porce jen 3x denně, občas půst, pravidelně půst ........ :-P Přijde mi, že ani odborníci často nevědí kudy kam. Dnes vím s jistotou, že hladovět nesmím, neboť pak, když něco sním, tělo si ukládá. Když mám stres, přibírám snad i po vodě, když jsem v pohodě, vůbec nemusím řešit, co a kolik sním. Ráda bych se víc hýbala, ale stent v ledvině, který by měl pomoci od ledvinových kamenů, mi způsobuje při pohybu takovou bolest, že s Golim chodíme jen na krátké venčení a ještě dva týdny budeme (tedy aspoň doufám, že stent půjde pryč).

Z. Iva 31.3.2022 20:08

No, knedlíkové pravidlo, to už bych měla záporný knedlík, protože maximum, které jsem kdy snědla byly dva, slovy dva knedlíky a to v pubertě, pak jsem jedla i třeba jeden. Když už nic jiného, tak mi zase až tak nechutnají.

Jinak někdy před 25 lety jsem si šila na pohřeb sako a kalhoty. Minulý týden jsem se do saka vešla v pohodě, gatě jsem musela popustit. Hmm, takže takto prostorově výrazná jsem byla už před pětadvaceti lety.

A. Zemanová 31.3.2022 20:21

Zas na druhou stranu, které z nás může říct, že se vejde do věcí, které nosila před 25 lety? Já tedy ne! :-) To knedlíkové pravidlo je asi myšleno obecněji, prostě čím je člověk starší, tím je záživnější, a proto by měl mít menší porce. :-)

Z. Hanča 31.3.2022 15:23

Mno, na mě článek, a to hned jeho první odstavec, silně zapůsobil. Konkrétně zmínka o zmrzlině ve mě vyvolala podezření, že se v mrazáku již delší dobu vyskytuje osamocené mražené Oreo. A že by se mělo zkontrolovat, jestli už není po záruce. Nebylo. Chutnalo výborně! :-P Děkuji za pěkný článek! :-)

Z. Jenny 31.3.2022 17:26

;-D;-DR^V

A. Zemanová 31.3.2022 20:17

Nemluv o zmrzlině! :-) Vnoučata ji tentokrát nezožrala všechnu, tak mám zmrazené pokušení na dosah. :-)

A. Bytova 31.3.2022 15:14

Milá Vave, trochu mimo téma. Inspirace tvým meteorologickým kačerem vnesla mi do života vzruch a napětí. To jest, každý chtěl něco jiného, (dost dlouho byla favoritem ta srandovní včela), nicméně zvítězil kačer prostý, bez kloubouku. Dneska dorazil, a zřejmě budou následovat další vzrušené debaty, kam ho umístit. Dotaz, prosím. Neplaší příliš krmné ptactvo?

No a na hubnutí teda myslet nebudu neb se z něho tedy naopak nehubne, jak jsem se teď radostně dozvěděla. ;-D

A. Zemanová 31.3.2022 20:16

Milá Abytí, gratuluju Ti k příletu kačera bez klobouku bos. :-) Zpěvné ptactvo tyto mobily rozhodně neruší, sousedovic beruška a straka jsou kousek od mého krmítka a není s tím žádný problém. :-)

T. Zana 31.3.2022 13:39

Hehe, to je mi téma..

Celý život jsem byla holka krev a mléko. Kolem padesátky se následkem různých stresů přidalo i sádélko.

Před začátkem covidu jsem byla na operaci, pak ten koronáč s prvním lockdownem... já byla otrávený jak šváb, tak otrávený, že mi ani jíst nechutnalo.

Budu nejspíš jedna z mála, co v téhle době zhubli.

Strašně moc se snažím to udržet!

A. Zemanová 31.3.2022 20:07

Kamarádka onehdy hlásila na fb, že covidu odevzdala 12 kg. Je jasné že covid si je nenechá, ale hezky pěkně ta kila přerozděluje. Ačkoli jsme na ně nestála ve frontě, dostala jsem příděl a teď přemýšlím, jak s ním naložit. Komu ho podstrčit. Nemá někdo zájem? :-)

Z. Jenny 31.3.2022 10:14

Napřed jsem si říkala,že toto snad ani číst nebudu,způsobím si tím stres a nezhubnu.;-DNakonec jsem psaní přece jen dala a protože jedu na finančňák s rybářským účetnictvím,teda daně, že jo, jak jinak než na poslední chvíli,stres mne konečně přejde a tudíž začnu hubnout. Dneska je to složitý,třicítky vypadají na dvacet,čtyřicítky na třicet, atd, jen my skoro osmičky ať jsme tenký nebo tlustý, "pořád stejný".;-DR^V

A. Zemanová 31.3.2022 20:02

Milá Jenny, všechny vypadáme skvěle a mladě, ať nám je, kolik chce. :-)

Z. Matylda 31.3.2022 9:43

Snažím se, abych mohla nosit pořád to stejné oblečení. Tu hranici jsem přeťápla jen jednou a návrat byl krušný. Dva roky covidu mi sebraly návyk pravidelně jezdit na cvičení, tak to budu muset vybudovat znovu. jen co dopíšu kroniku za loňský rok... jen co... ale zatím se ještě vejdu!

A. Zemanová 31.3.2022 19:59

O kronice mi radši ani nemluv. :-) A o oblečení taky radši ne. :-) I když dnes jsem spokojená, sháněla jsem něco na sobotní akci a koupila si prima kousky na horní část těla a ještě bezva květované domácí kalhoty.

Z. Lika 31.3.2022 8:39

Mášenka jde na to šikovně :-) Jinak myšlenky na hubnutí vyvolávají stres, a stres brání hubnutí. Znamená to, že když budu myslet na stres, vyvolám hubnutí? ;-D

Vave přeji hezký den, někde v teple, zabalené v kiltu :-)

A. Zemanová 31.3.2022 12:40

Liko, jak je? Už je to lepší? V

Z. Lika 31.3.2022 13:10

Díky za optání, není to horší, což je dobrá zpráva R^

Z. Lika 31.3.2022 13:11

Teda pokud se neptáš na moji hmotnost ;-D Ale tam v podstatě platí totéž ;-D

A. Zemanová 31.3.2022 19:57

:-) Pak jsi tedy po všech stránkách šťastná žena. R^

A. Zemanová 31.3.2022 7:27

Milí Zvířetníci, za chvilku nám na celý den vypnou proud a někdy okolo půl třetí budu odjíždět do Hradce Králové pomoci instalovat výstavu quiltů na téma Božena Němcová a K. H. Borovský. Protože se u nás nebude topit, na dopoledne mám naplánováno nějaké vyřizování mimo domov. Takže budu sporadicky přítomna jen přes mobil, k pc se dostanu až kdo ví kdy. Děkuju předem za všechny komentáře, budu se na ně těšit.

Přeju všem dobrý den. V

L. Blaza 31.3.2022 6:33

Téma stále aktuální, mnohdy neřešitelné a mnohdy bolestné. Jak jsem už někde psala, kritický bod nastává, když se na mě třesou přebytky. Vzhůru do práce, plavkové období se blíží! ;-D

A. Zemanová 31.3.2022 19:56

Čím jsem starší (a kulatější, tím víc si říkám, že koupací oděvy ke kolenům a s kanýrky měly něco do sebe. :-)

L. Blaza 31.3.2022 21:46

A víš, že jsou zase v módě? A víš, že podobné jsem si teď pořídila a manžel mi pochvalně povídal, že jsem jak z první republiky? ;-D

A. Zemanová 31.3.2022 21:48

No paráda! Musím se po nějakých podívat. :-) Nejlepší je sice koupání bez plavek, ale všude to nejde, protože všude straší lidi. :-) Bohužel čím jsem starší, tím méně je mi příjemný mokrý textil na těle.

Z. Xerxová 31.3.2022 6:24

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Taky mám "kritický bod" na váze, za který fakt nelezu. Jsem myslela, že s malým štěňátkem budu mít málo pohybu (výlety nebudou)... a on mi chlapec můj minimální počet kroků za den výrazně navýšil. A ještě posilovnu přihodil... Myslíš, že jsem zhubla?? Ne... ale taky nenabrala ;-)

Z. Lika 31.3.2022 8:40

Určitě nabíráš svaly, budeš mít hezky vypracovanou postavu R^

A. Zemanová 31.3.2022 12:32

Je hezké, jak se Xerxové zátěž automaticky zvyšuje. Má to dobře vymyšlené. 

Š. Matyášová 31.3.2022 13:12

to si všichni budem pořizovat dogu?;-D;-)