3.3.2021 | Svátek má Kamil


Diskuse k článku

PSI: Trixie v plence

Loni na podzim jsme si všimli, že Trixie začala při procházkách za chůze učůrávat...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Matyášová 20.2.2018 9:21

Re: Maričko,

Beru Tě za slovo.....

Š. Matyášová 20.2.2018 9:13

Re: O.T. prosbička

mám v Pardubicích,ale v Praze ne...

M. Crossette 19.2.2018 22:14

Re: Maričko,

Ivo, máš asi pravdu, že u degeneratvního onemocnění olej moc nezmůže. U tohoto veterináře už souhlasím méně, že by šlo o šarlatánství. Např. taková čínská medicína má ve svých přípravcích daleko horší složení (které by mě až lekalo), než bylinky a přesto jí spousta lidí věří. Já před svatbou (před 46lety) měla po jednom nachlazení měsíce šílený kašel, vychrchlávala jsme tlusté hleny. Nevyléčila jsem se ani do svatby. Doktoři mi dávali pouze tetracyklin na který jsem nakonec zístala reakci (vyrážku) a tak jsem dostala další prášek na její utlumení a měla brát dál.(a dlouhodobé užívání tetrac. mi zničilo do té doby zářivě bílé zuby). Jeden doctor mě dokonce přijal viditelně kysela že prý jen hledám důvod jak získat omluvenku do práce. Trochu "zlidštěl" až když mi pak na plících našel šmouhu ale i tak řekl, že asi bude trvalá (a myslím, že mi nevěřil, že nejsem tajný kuřák - v životě jsem nekouřila). Pár let po svatbě jsem dostala doporučení na Weledovský bylinný čaj (bohužel ho už dávno nevyrábí). Nebyl právě chutný, ale už po krátkém užívání jsem cítila úlevu, po dvou měsících jsem byla zcela zdravá, kašel, hleny fuč a dodnes plíce čisté. Takže právě z vlastní zkušenosti alternativní léčbu neodsuzuji, vždy za zkoušku stojí. Vždyť kolik léků má základ právě v bylinném výtažku? Jinak netvrdím, že často platí i to "víra tvá tě uzdravila".

Z. Iva 19.2.2018 21:42

Re: Maričko,

Maričko, ano, je rozdíl mezi oleji. Ale není žádný rozumný důvod, proč by měl mít nějaký rostlinný olej(kokosový v tomto případě) léčivý vliv na degenerativní onemocnění páteře, zvlášť když se ten olej normálně používá ke konzumaci.To by v zemích, kde se produkuje museli být všichni zázračně zdraví, bez pohybových obtíží, a tomu asi nikdo nevěří.

K veterináři - zřejmě to bude obdoba šarlatánů pro lidi - někomu to možná pomůže, většině neuškodí, někoho zabije...

Z. Vave 19.2.2018 21:15

Re: Na Trixie

To samozřejmě pomáhá, milá Maričko, ale hlavní je laskavé a milující srdce.

E. Šusová 19.2.2018 20:30

Re: Maričko :-)

Mááááričkooooooooooooooooooooooooooooooooo!! Teď jsi mě hrozně, ale hrozně rozesmála. Nakoukla jsem k Tobě do alba a našla tam to pro PetruK.....hihihííííííííííííííííííí, to je prostě vižla! :D :D a ten labík, tak ten je taky víc než výstižnej. Smát se budu ještě zítra :-D, pláču si tady, pláááčůůůůůů :-D

Však taky ty kšandy ale Trixie ale sluší, proč měnit model, když se tuten osvědčil :-) a nejdůležitější je, že jí sedí a neotravuje jí to.

Z. Jenny 19.2.2018 19:55

Re: Milá Maričko,

Maričko! Děkuji!

M. Crossette 19.2.2018 19:35

Re: Maričko :-)

Uvažovala jsem o tom, koupit Trixie modernější kšandy. Jenže ty co jsem v obchodě viděla byly až moc široké a nepérovaly tak snadno, jako tyhle staré už trochu vytahané. Ty opravdu vůbec T. pod krkem neškrtí a tak u nich zůstanu.

M. Crossette 19.2.2018 19:33

Re: Milá Maričko!

Alex, jak jsem posílala odkaz na prášky Petře, tak mi tu teď od té stránky naskakují různé další nabídky. A jedna jsou i homeopatické kapky. Nejsou to náhodou stejné, co používá tvůj vet.?

1url.cz/ht9IV

M. Crossette 19.2.2018 19:22

Re: Maričko,

Hančo, to víš, že bychom byli raději, kdyby plenku nemusela mít. Na druhé straně jsme rádi, že když už tu ten problém je, dá se řešit a Trixie plenka nevadí. Zatím jsem nemusela "testovat" její plnou savost, nevím, jak by se Trixie líbilo mít jí na sobě třeba celý den v domě, kdy by asi časem byla promočená a třeba by jí moč působila vyrážku. Takže tohle řešení je pro nás snadné, lehce zvládnutelné.

Pohlazení a podrbání předám, jak tohle napíšu, jdu také ven dodat choti vodu na zavlažení hrdla, je tam fakt teplo.

E. Šusová 19.2.2018 19:16

Re: Maričko :-)

Moc díky Maričko za svolení, takových rad a zkušeností není nikdy dost a vždy je lepší zkusit opisovat co už někde fungovalo, než začínat pokusničit. Už jsem tam poprosila kamarádku s jejimi zkušenostmi s Cauda equina u jejich německého ovčáka, co dodržovali, co nedělali a co jemu vyhovovalo. Já jsem v práci právě ty obrázky léků neviděla, jen fotky Trixie, který to vážně sekne. Kšandy, navíc široký kšandy, k tomuhle plemeni... tooo nemá chybu. Je skvělý, že plenku neřeší a užívá si doplnejch, jak přesně ty čtyři kopýtka u lustru o tom svědčí :-) a vám oběma ještě jednou velký dík za to jak vždycky přemýšlíte aby se to dalo udělat nejlíp pro to zvířátko. Kloboku nemaje smeknu v předsíni kulicha, jo? :-)

M. Crossette 19.2.2018 19:16

Re: Jste skvělí, Maričko

Ano Zano, právě jsem tohle napsala pod Maw, že příroda si s léčbou dává vice na čas (ale zase bývá trvalejší).

M. Crossette 19.2.2018 19:14

Re:

Maw, děkuji. Zatím se zázrak nestal, ale nespěcháme, vím, že přírodní přípravky "léčí" pomaleji, než chemické.

M. Crossette 19.2.2018 19:12

Re: Maričko,

A ještě jeden odkaz, kde curcumin pomohl kulhavému psu. Ten předešlý odkaz jsem zapomněla zkrátit, snad to nevadí.

1url.cz/wt9IE

M. Crossette 19.2.2018 19:10

Re: Maričko,

Děkuji moc milá Dede. Já bych tedy kokosový olej neviděla stejně jako Iva, vždyť je rozdíl mezi olivovým a třeba kukuřičním olejem, tak proč ne mezi kokosovým? Jen to musí být ten lisovaný za studena (stejně jako olivový). Beruščin problem je myslím degenerativní, ale jestli olej můžeš koupit, proč to nezkusit, určitě neuškodí. Ale možná lepší by mohl být ten curcumin, o jeho kladných výsledcích jsem toho četla dost. Trixie nemá žádnou negativní reakci. Já se pro cur. rozhodla po shlédnutí tohoto videa. Je to veterinář, který se vzdal normální vet. praxe(po neshodách byl vyloučen),protože mu nechtěli uznávat alternativní medicinu, které věřil a kterou doporučoval svým "pacientům". Teď radí na netu, můžeš kouknout i na jeho další na "Veterinary Secrets".

https://www.youtube.com/watch?v=QxtIdMbToRM

Z. Svobodová 19.2.2018 19:07

Re: Milá Maričko,

hm, tak tento problém byl i nás taky.ve vedlejším domě měla ženská 2 psy. jednoho obrovského, druhého malého. neuklízela po nich takn dlouho, až mne to naštvalo a jednala jsem .Vše, co po jejích čoklech zbylo před i za domem jsem sesbírala do mikrotén.sáčku. Jednou večer jsem si udělala výpravu a obsah pytlíku jsem "nadělila "přímo na její rohožku před bytem. nezabralo to tedy hned, takže jsem vonnou nadílku několikrát zopakovala.Zabralo to asi až potřetí, ale od té doby uklízela a uklízí. Velkého čokla už nemá,po malém uklízí poctivě celá rodina. A tak to má bvýt. Nikdo z nás nestojí o psy posr... trávník, na kterém si hrají děti třeba s míčem. Když jsem si tehdy zkusila postěžovat na městě a donesla jsem i foto kadících psů, bylo mi řečeno, že jelikož není zřetelně vidět čísla psích známek, nelze s tím dělat nic.Dostala jsem opravdu vztek a jednala jsem intuitivně.

M. Crossette 19.2.2018 18:49

Re: Maričko, jste úžasní

Bedo děkuji! Tak to jsem nevěděla, že jsou plenky i pro kočičky, já na netu rovnou hledala ty psí.

Ano, Trixie současné preparáty chutnají. Ale také bere jednou za měsíc prášek na ochranu proti srdečnímu červu. Ten má také játrovou příchuť a Trixie ho okamžitě schoupne na jedno kousnutí. Kupujeme je na předpis od veta. Jeden rok ale dostala jinou značku. Také měl mít stejnou příchuť, jenže jak ho Trixie "dala na jazyk", zase ho vyplivla :) Tak jsem jí ho musela zabalit do kousku plátku sýra. Takže není příchuť jako příchuť. A celkově je známo, že podávat prášky kočkám je mnohem těžší, než psům, ty většinou ani "kouskem sýra" neošidíč, umí prášek i tak dokonale vypreparovat. U některých to jde snadno, jiné se v ten moment změní v 12.hlavé saně:)

M. Crossette 19.2.2018 18:38

Re: Výborný nápad prověřený praxí

Jo, Liko, Trixie když zebra, nebo má extra radost, tak vlní celým psem a na to nejsou tyhle krátké plenky fakt dělané. Ale kšandy to jistí :)

Jestli léčba zabírá zatím těžko říci. Venku je dneska +27 a na záhoně kvete asi tucet krásných narsiců a další nalévají poupata. Ani jsem jich tolik nečekala, loni jsme je nestihli rozsadit a čekala jsem jen narcisový trávník. Před chvílí jsem od vedle přivedla Trixie a jak jsem psala níže, je teď raději venku, než uvnitř. Za mnou se sice přihnala do kuchyně, ale jen aby něco dostala (ano dostala obrovské jabko)a teď se rozvaluje na sluníčku kousek vedle pracujícho chotě. Takže na ty krátké chvilku v domě jí polenku nedávám. Žádný flíček jsem nenašla, ale to může být právě tou krátkou dobou, co je uvnitř. Večer plenku má.

Jinak děkuji za včerejší odpověď na moje dotazy.

T. Zana 19.2.2018 18:21

O.T. prosbička

Pěkně prosím, nemáte někdo osvědčeného malíře pokojů? Když tak mi prosím písněte, jo? Děkuju.

M. Crossette 19.2.2018 18:18

Re: Maričko :-)

Petro, děkuji a také si myslíme, že jí kšandy sluší. Včera večer ležela v obýváku na svém plelíšku. Blaženě rozvalená na zádech , "všechny 4 nahoře", zadní packy roztažené téměř do placata a mezi nimi plenku :)

Samozřejmě můžeš můj článek dát na svůj web, bude mi ctí a budu ráda, pokud někomu dalšímu informace pomohou. Ty prášky na močový měchýř jsou na posledních 2 fotkách a schválně jsem tam ofotila složení. Jednak, kdyby to někoho zajímalo a pak kdyby nebyly k sehnání u vás, třeba jsou jiné, podobného složení.

My je máme z téhle jejich stránky

1url.cz/4t9IL

M. Crossette 19.2.2018 18:12

Re: Obdivujem

Moc děkujeme za pochvaly.

M. Crossette 19.2.2018 18:11

Re: Milá Maričko!

Tak za účelem "posilovací hýbání" jsem začala Trixie večer, než přijde k nám, pouštět červenou tečku lasarového ukazovátka. Jeden čas jsem s tím musela přestat, protože on jím byla přímo posedlá. Já jí za "tečkou ve tmě", nechala lítat, dokud jí to bavilo, což bylo tak dlouho, až jsem až dostala strach, aby jí nekleplo. Teď jí nechám zahradu přeběhnout 2x a šlus.

M. Crossette 19.2.2018 18:04

Re: Milá Maričko,

Ach milá Jenny, to je smutná zpráva. Ale zase ten věk, kterého se Babuška dožila !!!! Dožila se ho v lásce a úžasné péči, kterou svým zvířatům (a ptícám) poskytujete. Od doby, co Tě "znám" vím, že sis psích odchodů (a jak smutných) už zažila víc, než by sis zasloužila. Ale také jistě vím, že každý bolí stejně, jako by byl první. Posílám pohlazení a je dobře, že máš doma dvě raubířky (+ kočičí duo), které Ti bolest pomohou zmírnit.

M. Crossette 19.2.2018 17:56

Re: Milá Maričko,

YGo děkuji. Trixie dávám na pelíšek tu tlustou osušku, zatím promočená nikdy nebyla, jen navlhlá. Dávám velkou plážovou a i ta bývá často zmuchlaná, jak se T. v noci na pelechu vrtí.

Radost Brooke z vašeho návratu si umím představit. Měli jsme kamarády s kokršpanělkou. Při každé návštěvě jsme museli být při vstupu do domu zticha, "nevítat se". Protože jejich fenku návštěvy tak rozradostnily, že se nadšením počůrala. Až když jsme se z předsíně přesunuli dál a one se mezitím uklidnila, mohli jsme jí také pohladit.

Ohledně "hýylpsa", chápu, že nemáte zájem provokovat soused. Ale nešlo by trávník třeba polít čpavkem, nebo něčím podobným, co by fenku odradilo? Tedy samozřejmě ne nic nebezpečného, ale, něco odpudivého?

M. Crossette 19.2.2018 17:45

Re: Na Trixie

Děkuji milá Vave. Jsme s našimi zvířaty doma skoro celé dny "pod dohledem" a mají možnost běhat po zahradě. To opravdu pomáhá v péči o ně, je to mnohem snažší, než třeba u pracujících, městských majitelů.

Z. Hanča 19.2.2018 17:45

Maričko,

moc bych vám přála, aby léčba zabrala! I když je Trixie zlatíčko, že si nechá nasadit (a bez problémů nosí) kalhotky na kšandy, bylo by fajn, kdyby vám tahle starost ubyla. Držím palce a posílám Trixie pohlazení a podrbání!

Když jsem ještě chodila do školy, měli jsme psíka jezevčíka, který učurával z velké radosti. To už jsem jezdila do Prahy a když jsem jednou za čas přijela domů, doslova učurával blahem. S tím se ale nedalo dělat nic, to byla prostě přemíra emocí.

M. Crossette 19.2.2018 17:38

Re: Zatím jsme se s takovým,

Ano Radko, jak napsala Petra, asi ten problem u nekastrovaných fenek je minimální.

A Petro, plenky pro psa jsou trochu jiné než pro fenku. To jsou spíše "zábaly", široké pruhy (na suchý zip, nebo zavázání) do kterých se vkládá sací vložka. Ale s tím zkušenosti nemám.

M. Crossette 19.2.2018 17:35

Re: hezký den

Ano, také doufáme, že se problém alespoň nezhorší. Trixie plenku nosí jen v domě a opravdu ji neřeší, což je dobré i v tom, že v klidu postojí a "zabalení" je jen otázka minuty. Teď, jak je zase venku teplo a sluníčko, Trixie je převážně venku. Do domu se jí nechce a když tak jen na pár minut (kouknout, jestli by něco nááhodou nedostala), kdy ji na tu chviličku ani plenku nedávám.

M. Crossette 19.2.2018 17:28

Re: Maričko,

Sharko děkuji. A také doufám, že až (a jestli) bude třeba, takovouto "seniórskou péči" si budeme moci poskytnout vzájemně.

Z. Jenny 19.2.2018 16:23

Re: Milá Maričko,

Všem Vám moc děkuji,že jste se mnou rozloučili s Babuškou,byla jsem s tím smířena a těší mně, že jsem ji mohla doopatrovat.