18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

AKVARISTIKA: Akvárium – mít či nemít?

Akvárium „na koukání“ mám už skoro dvacet let. Koncem loňského listopadu v něm plavalo šest pruhovaných teter...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 20.1.2016 10:07

Krásné dopoledne všem...

...a dodatečně díky za články, k nimž jsem se dostala se zpožděním, ale přece :-)

Z. Jenny 20.1.2016 9:14

To by ani nebyla

naše milá Marička , aby neopečovávala i rybičky. Přemýšlím, co by u Maričků nemělo přístřeší a péči, snad jen komáři :-)). Maričko, krásné fotky i videa,uklidňující pro nás a pro kočičky bezva kino,trojrozměrné a zdarma, tedy pro kočenky, jinak akvárko taky něco stojí.

Můj bývalý tchán byl špičkový akvarista a obhospodařoval tzv. zájmovou činnost v jednom podniku, kterou byla akvaristika. Bylo tam v klubové místnosti spousta akvárek s rozličnou náplní krásných rybek a rostlin. Chodili jsme tam randit, tajně, pozdě večer, hlavně v zimě neb tam bylo vždy teplo a tajemná atmosféra,na to ráda vzpomínám. :-)

M. Crossette 20.1.2016 19:05

Re: To by ani nebyla

Jenny, děkuji :) No komáři u nás take mají přístřeší, jenže nežádoucí. Jeden z důvodů, proč jsme před pár lety zrušili jezírko a jakmile se v sudu na dešťovou vodu začnou hemžit komáří larvy, jdu ho vyzalévat na záhon.

Mě v obchodě s rybičkami take oči přecházeli to rozmanitostí a krásou. Měli tam nějakého (dobře 30cm) sumce, kterému právě před name odlovili 3 karásky "na smlsnutí". Nechtěla bych mit doma rybičky, které bych musela krmit jinými, živými !

Z. Lika 20.1.2016 8:44

Akvárium je pro mě tajemné

Neumím to s ním ani trochu. Jako malé mi soused vyrobil akvárko z okenních skel, která slepil nějakým průmyslovým tmelem. Přinesené neonky se brzy odebraly do věčných lagun. Majitelé dobře fungujících akvárií mají můj respekt.

A Marička taky. V duchu ji vidím, jak lítá s kýblem sem a tam, převařuje a chladí vodu, každou chvilku rybky povzbuzuje, aby v zavařovačce vydržely, že už jen chvilku... to je hrozný nervák.

Na druhou stranu, když se to podaří, ta podívaná je fascinující. Ne nadarmo jsou počítačové hry s tématem rybiček, života mořských útesů atd. velice oblíbené.

M. Pajakerryková 20.1.2016 12:43

Re: Akvárium je pro mě tajemné

taky jsem si Maričku představila jak pere kamínky a lítá s vodou....jsem ráda, že akvárko nakonec máš :) a že se líbí kočkám, naši měli doma rybky, teda segra a perská kočka Bonny ráda lehávala na horním skle a dokonce se jí povedlo akvárko vylovit :)

M. Crossette 20.1.2016 19:11

Re: Akvárium je pro mě tajemné

No bohužel bylo litany s kbelíky zbytečné, rybičkám to nepomohlo. A Liko, máš pravdu, na svém prvním laptopu jsem měla jako screensaver "akvarium" s krásnými mořskými rybkami i se zvukovou kulisou bublající vody. Bylo to velice uklidňující.

T. Zana 20.1.2016 8:30

Akvárium jsme taky měli

a pohled do něj jsem milovala. O moc lepší než bedna :-)

Jenomže pak nám prasklo a vytopilo pokoj (kdysi dávno jsem tu o tom psala) a tím jaksi naše akvaristická kariéra skončila. Ale kamkoliv přijdu a mají tam rybičky, dlouho postávám a okukuju.

O krupičce jsem už někde četla, ale naštěstí nás nikdy nepostihla. Maričko, moc dobře jsi udělala, že jsi tu tetru nenechala samotnou. Za odměnu teď budete mít krásný vodní svět.

M. Crossette 20.1.2016 19:14

Re: Akvárium jsme taky měli

Jo Zano, prasklé akvárko !!! Zmínila jsem se výše. My přišli tenkrát domů a na zemi pořádná louže. Nám tedy neprasklo, ale uvolnilo se lepení skel, takže voda zase tak rychle netekla. Ale přijít třeba o dvě hodiny později, možná už rybky lapaly vzduch. A já si fak k těm svým často sednu a jen tak na ně s potěchou koukám.

Z. Matylda 20.1.2016 7:25

Maričko,

v domově důchodců, kde mám babičku, akvária ve společných prostorách mají, třeba v jídelně. Takže když přijdeme na návštěvu, často si jdeme sednout k "rybičkám". Je to krásně opečovávané akvárium (vídám správce, jak chodí krmit a čistit, dřív jej doprovázel černý labrador, ale ten už umřel na stáří) s barevnými tlamovci, je to paráda.

M. Crossette 20.1.2016 19:19

Re: Maričko,

Ano Matyldo, tohle jsem měla na mysli a všechna čest domovu, kde máš babičku. Jak občas vidím v TV záběry z domovů důchodců, je mi jich líto, jak někdy sedí a převážnou část dne jen koukají do prázdna (třeba proto, že nic jiného nejsou schopni duševně či tělesně dělat). Myslím, že při koukání na rybičky by jim doba "nečinosti" mnohem rychleji utíkala.

M. Crossette 20.1.2016 19:26

Re: Maričko,

Tak to tu možná bude 2x, ale znovu.

Tohle přesně jsem Matyldo myslela a čest domovu, kde máš babičku. Občas vidím v TV záběry z domovů a někdy tam ti staří lidé jen tak sedí a koukají do prázdna (možná proto, že nic jiného už nejsou duševně a fyzicky schopní dělat). Myslím, že kdyby mohli koukat na krásné rybičky, čas by jim rychleji utíkal.

V. Glover 20.1.2016 7:09

ty jsi tak šikovná

Maričko, ty vždycky tak pěkně píšeš a o svoje zvířátka se s láskou staráš. Mě na tuhle nemoc umřely všechny rybičky, po tom co jsem donesla pár nových, měla jsem tetry neonky, a na dně corydoras. Bylo to hrozné, a akvárium jsem zrušila, už jsem to nechtěla zažít znovu, ale kdyby alespoň jedna zbyla, taky bych dokoupila víc, jako jsi to udělala ty. Tetry žijí v přírodě ve velkých hejnech a kdyby byla jediná, tak by byla nešťastná. A máš se zase na co dívat, jak se hemží ve vodě, je to moc pěkný pohled.

M. Crossette 20.1.2016 19:27

Re: ty jsi tak šikovná

Vendulko, díky. Přesně tak - zbyla jedna, bylo mi jí líto :))

Z. Xerxová 20.1.2016 6:54

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Akvárium je hezké pokoukání, když je čisté a s láskou opečovávané. Takový malý vodní svět stojí sice hodně práce, ale odmění se kusem přírody doma...

M. Crossette 20.1.2016 19:27

Re: hezký den

Ano, když koukám na rybky při snídani, někdy až zapomenu jíst :))