16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

PSI: Psí hlavy lámání.

Hlavolamy poskytují psu duševní vyžití a rozvíjejí ho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Šusová 30.10.2017 16:55

Re: Dobrého dne

No tak jsem na týden doma, a budu ležet a zahánět psy :D a vařit čaje a inhalovat je

Z. Yga 30.10.2017 13:02

Re: Dobrého dne

Milá Petro - já vím, jak ti je. Držím palce, ať se ti co nejdřív uleví.

E. Šusová 30.10.2017 16:56

Re: Dobrého dne

Díky Ygo, zatím to jde. Není to chřipka jako taková, je to prostě podzimní klasika- nosohltan a horní cesty dýchací. Stavila jsem se od doktorky na Pho-bo, ta mi ulevila hodně, jenže jsem měla před sebou ještě cestu domů-vítr u nás furt jede, takže to teplo mi vyfoukal.

Z. Asteris 30.10.2017 13:15

Re: Dobrého dne

Nezabral by rýmovník? Od té doby, co ho mám doma, tak jsem nedostala rýmu, takže pořád nevím, jestli by opravdu fungoval...

Š. Matyášová 30.10.2017 14:31

Re: Dobrého dne

jeslti má rýbu silnou,tak už ne..on je na slabší a spíš prevence.....

E. Šusová 30.10.2017 16:54

Re: Dobrého dne

No rýmovník je kde?? V PRÁCI!! Nedávno jsem ho dostala a ještě nepřevezla domů, hlupaňa jsem!

O. Joklová 30.10.2017 13:19

Re: Dobrého dne

Petro, lity lity, dýba je hnusná a otravná věc - ať je brzy líp!!!!!!

E. Šusová 30.10.2017 17:03

Re: Dobrého dne

díky moc, zatím, jak říkám to jde. Jen prostě neumím moc dýchat pusou :D

Z. Jenny 30.10.2017 13:33

Re: Dobrého dne

Tak přeji krásnou náruč teplý peřiny a léčivý pobyt pod ní.

E. Šusová 30.10.2017 17:03

Re: Dobrého dne

díky ležení a čaje stejně dělají nejvíc.

Š. Matyášová 30.10.2017 14:30

Re: Dobrého dne

EUCASOL !!! VE SPREJI !!!

T. Zana 30.10.2017 15:54

Re: Dobrého dne

Sharko, kde ho kupuješ? Já jsem ztratila kontakt. Když tak mi prosím třeba pošli na mail, ať tu neplevelím...

Dík.

T. Zana 30.10.2017 15:55

Re: Dobrého dne

Ale chuděro, tak teplo, klídek... ono to (nakonec) pomůže. letos je těchhle potvorností nějak moc :-(

Z. Maya 30.10.2017 9:11

Hihi, kdyz jsem koupila interaktivni hracku, ktera ma 4 krabicky s ruznym otviranim, spic ji malem rozslapal, aby se do ni dostal, ale premejslet ho nenapadlo, lapinek premejslel a naucil se to vsechno otvirat napodruhy a to vcetne suplicku a pak uz to umel tak rychle, ze mu to cely trvalo snad dve vteriny. Toz hracka sla do skrine a vytahuje se jen obcas, prece jen mu to pak po case jde pomaleji. Jinak pouzivame taky silikonovou formu na mufiny nebo nejaky dortiky nebo co, proste ty prohlubne jsou dole takovy ruzne tvarovany, takze vybrat mlsky chvili trva. A taky brcka v krabicce a mlsky mezi ne.

E. Šusová 30.10.2017 11:12

Re:

jojo, chytrej luštitel - to je trošku problém :D Zkus mu koupit tu dětskou kasičku :D

Z. Maya 30.10.2017 12:31

Re:

Tu jsme meli a on se ji bal, myslim ze je na nej moc hlasita.

E. Šusová 30.10.2017 16:57

Re:

Tak nejdřív natrénovat, že o nic nejde? Cinkat s tím nejdřív někde pod dekou třebas, cink, odměna, cink odměna...... pak tu deku poodrhnout....až se dostanete na to, že to nebude řešit a bude to brát v pohodě.

Z. Lika 30.10.2017 8:32

To je fajn

že tu máme další díl psího "hračkářství", spousta lidí potřebuje inspiraci, jak psy zabavit. Aby se nemuseli jen ploužit deset minut na vodítku a pak se placatit doma. Petro, bezva.

A dneska je doufám už i vás krásně a na vycházky se už může. I když v porostech asi stále opatrně, tam to bude ještě dopadávat.

Přeji pěkný den!

E. Šusová 30.10.2017 11:13

Re: To je fajn

no a to voni jsou jedinci, kterým ani dvouhodinová procházka na volno není málo :D

T. Zana 30.10.2017 8:22

Báječné, úplně to vidím

Petro, ty totiž máš doma psí filozofickou fakultu :-)

Těším se na videa, na mobilu se mi nechtějí spustit, tak až doma.

E. Šusová 30.10.2017 11:14

Re: Báječné, úplně to vidím

No vižla je pan profesor, s tou germánskou frakcí, bych byla trochu s tou fakultou opatrná :D .

Z. Yga 30.10.2017 7:59

Milá Petro,

Super článek o hlavolamech. Přiznávám, my jsme zamrzli u zarolovaného ručníku, ovšem oba ho rozrolovat umí moc hezky (:o)).

To víko od koše teda určitě zkoušet nebudu - otevírat koš a vybírat si "pamlsky" zvládá Brůča bravurně od malička, aniž by jí to někdo ukazoval (vždycky jsem radostně donesla koš s novým otevíráním a s přesvědčením, že teď už jsem nad ní vyzrála - a ona, iďa náhodou kolem, mi ukázala, jak do něj). A Erníkovi určitě nebudu ukazovat, že pod zaklaplým víkem je dobrůtka.

Ale ostatní tvé nápady vyzkouším, přece jenom nastávají dlouhé zimní večery a nějaké to povyražení je třeba.

E. Šusová 30.10.2017 11:15

Re: Milá Petro,

No ešče, že tu Brůču máš! Jinak by ses do toho koše nikdá nedostala :D

Ž. Petrs01 30.10.2017 7:57

Hlavolam

Zrovna včera jsem se inspirovala - konečně jsme vybalili lampu a ona byla v takovém zajímavém polystyrenovém obalu - placky s mnoha "mističkama". No nedalo mi to, vyrobila jsem na to kryt s čumákovým odklápěním a předložila broučkům. JO! Musím říct, že pány hračka velmi zaujala!

E. Šusová 30.10.2017 11:15

Re: Hlavolam

Jooo, dědoušek začal studovat univerzitu třetího věku a Vašík našel novej směr!! Tak si užijte zábavu.

Z. Maw 30.10.2017 6:58

jojo, dej hlavolam spicovi a bude na tebe cumet co po nem chces :D ale asi pokud bychom k tomu psa vedli vic, asi by se naucil s tim pracovat:)

Z. Yga 30.10.2017 8:03

Re:

Chichi - tohle by dělala Toya, ta takové "blbosti" neuznávala. "Máš pamlsek? Tak mi ho dej rovnou a nedělej s tím takové caviky? Jo, ty sis to narvala do krabičky? No holka, v tom ti nepomůžu, vyndej si ho sama ... a mezi tím mi dej ten, co máš v ruce!" Někteří psi jsou TAK inteligentní, až jím to škodí ... a někteří psi jsou přesvědčení, že ani psi nejsou! Takový pejsek byla nezapomenutelná Toya, srdíčko fousaté.

Z. Maw 30.10.2017 10:54

:D tak nejak mi to taky prijde s tim, ze kdyz nedostane ani ten dostupnej, tak se klidi s vyrazem ze ona ho ani nechtela :D

E. Šusová 30.10.2017 16:59

Re:

No a zase - Toya další důkaz, že feňule na to jdou přímočaře :D

E. Šusová 30.10.2017 11:16

Re:

Jo, určitě to je o určitých postupných krocích, krabici s pár kuličkama papíru, pes bude řešit velmi jednoduše, pak kuličky přibudou, ztíží se to a jede se dál a dál... zepte se Talimůry :-)