3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – září 2017

Letošní září významně pozkoušelo moje přesvědčení, že na počasí se nadávat nemá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 3.10.2017 6:33

To je zajímavé,

v Praze asi zdaleka tolik nepršelo, nebo alespoň já mám ten pocit. Vůbec mi přijde, že letos bylo hezké léto, ovšem já to poměřuju dny, kdy jsem pracovala na zahradě a opálila jsem se při tom jako nikdy.

Samozřejmě jsem na zahradu jezdila, když byla příznivá předpověď, to dá rozum. A tak mám vyfiltrované hezké léto i hezké září. :)

Máš pěkné fotky, kraj je pěkný a fotogenický, a Hradec také. Ráda se tam s Tebou toulám.

A dokonce ani houby nezávidím, protože jsem se přece jen jednou dostala do lesa a jednu velkou nadílku dostala. :)

T. Zana 2.10.2017 16:59

O.T.

Vyúčtování je na Hadech.

Z. Lika 2.10.2017 17:00

Re: O.T.

Děkuji, Zano!

O. Joklová 2.10.2017 14:42

teda fotky

jsem opět zobala už v předstihu - i některé komentovala, jsou tradičně moc hezké a Hradec i poznávám... jojo, barevné listí mě snad i smiřuje s podzimem - ovšem musí na něj svítit sluníčko, teď jsme si pár dnů babí léto užili, ale obávám se, že to byl jen záchvěv

a.... jsem hrozná jsem hrozná jsem hrozná, ale nejvíc mě nadchly ty slíváky, úplně tu vůni cítím až sem :-DDDDDDDD

D. Ruščáková 2.10.2017 19:00

Re: teda fotky

Díky Bedo! A máš pravdu, slíváky voněly úžasně. Dokázaly mi provonět celé expediční vozidlo:))

(Když se jede na celodenní psí akci daleko od domova - a já pak ještě pokračovala na Moravu, tak je auto vždycky v expedičním módu, tedy plné:))

A. Lex 2.10.2017 13:17

A jejda

fotočlánek od Dede, tak to je zase další měsíc fuč. Hrozně moc to letí!

Krásné fotky, Dede! Té vody jste měli opravdu dostatek. A ta záplava hub!

D. Ruščáková 2.10.2017 13:21

Re: A jejda

Jo, záplava, jakou jsem zatím tady u nás nezažila:))

Vody bylo dost, chvílemi jsem čekala, že se do mě dá plíseň, jako do rajčat :P

A. Lex 2.10.2017 18:10

Re: A jejda

Nebo ve vlasech vyroste hřib!:-).

D. Ruščáková 2.10.2017 13:01

Pár odpovědí na komentáře k fotkám:))

Děkuju moc za milé komentáře u fotek a pokusím se odpovědět na některé vznesené otázky:

Ano, Labe u nás ještě není ani v pubertě - umí být divoké i lenivé, často se červená, ale mohutnost mu zatím chybí:)) Prostě horní tok velké řeky...

Nevím, kdo pečuje o Masarykovu studánku a nalakoval dračici drápy, ale moc se mi to líbí! Doufám, že by dračici ocenil i ten Masaryk...:))

K pocitu ze zámku ve Velkých Losinách - ano, já tam tu ponurou část minulosti cítila taky. A nejvíc mě naštvalo, že ta baba, co za to mohla, si nejspíš v klidu umřela stářím. Doufám, že šla rovnou na pekelnou hranici.

Železniční most má po boku lávku pro pěší. Schůdná je jen ta jižní, severní je zavřená pro chatrnost:))

J. Polák 2.10.2017 18:01

Re: Pár odpovědí na komentáře k fotkám:))

Trochu Kainara.

https://www.youtube.com/watch?v=mJ-9QVf-hMc

D. Ruščáková 2.10.2017 18:53

Re: Pár odpovědí na komentáře k fotkám:))

Díky, hezky to sedlo:))

M. Crossette 2.10.2017 18:50

Re: Pár odpovědí na komentáře k fotkám:))

Milá Dede, umíš krásně fotit, ale dovolím se přidat k JaněBa, která níže napsala.."to se to fotí, když má jeden k dispozici takový kraj" ! Patřích k těm, kteří jeho krásu umí ocenit, vážit si jí a rozhlížet se. Když jsem bydlela v Praze, samozřejmě jsem ji milovala, maminka nás už od mala po ní vodila. Ale její krásu jsem brala jako samozřejmost, protože jsem na ni koukala od malička, narodila jsem se do ní. Až když jsem městem začala chodit s manželem (který P. miluje) a dívat se nejen "do výloh", ale i na domy a hlavně na jejich horní část - teprve pak jsem si pořádně uvědomila, jaká perla Praha je. Ty teď asi podobně koukáš na přírodu kolem sebe. Milovala jsi ten kraj od dětství, ale teď se na něj diváš už "dospělýma očima" a je to vztah vyzralejší, vice chápeš jeho minulost a oceníš co kraj nabízí. Moc ti to místo tvého srdce přeji.

Velké Losiny jsou krásné, ale přiznávám, že jsem o nich nic nevěděla, musela jsem si zagooglit. Samozřejmě jsem viděla Kladivo na čarodějnice (krátce když přišel film do kin), ale spojení s V.L. mi unikla, nebo jsem to spíše už zapomněla (ale film mě dlouho "střašil" a nikdy bych se na něj znovu nedívala).

Patrik je roztomilý klučina, ta fakta s Berry je moc povedená. A samozřejmě tvým psím holkám to na všech fotkách náramně sluší :)

D. Ruščáková 2.10.2017 18:58

Re: Pár odpovědí na komentáře k fotkám:))

Maričko děkuju, napsalas to moc krásně.

Fotek a videí Patrika a psů mám plno - jsou inspirativní, ti tři. Většinou jsou to fotky veselé a blbnoucí, často je to Patrik ležící na koberci vedle rozestavěných dřevěných kolejí a posouvající vedle ležící Ari kousky její anatomie (hlavně tlapy a ocas:)), aby nerušily železniční provoz:)) Ari je vždycky někde poblíž Patrika. Jenže tahle situace, kterou jsem fotila, byla jiná. Patrik se k Berry chová úplně jinak než k Ari, taky si k sobě déle hledali cestu. Tady prostě najednou krásně souzněli. :)

T. Zana 2.10.2017 11:49

Září

Navzdory všemu je v tvých fotkách jako malované. A ten déšť - no, musí pršet, že jo... Fotky louží a divoké řeky taky mají něco do sebe :-)

Jak už se tu psalo několikrát, Patrik už je veliký a psice vypadají spokojeně a vůbec, všecko je v pořádku :-)

D. Ruščáková 2.10.2017 13:05

Re: Září

Díky Zano!

Labe je citlivé na déšť na horách a toho bylo letos v létě a hlavně září plno. Mám i video divokého Labe... Vůbec teď mám dost videí, protože je Patrik chce. Strašně rád na ně kouká - na sebe, na psy, na to, co si sám zažil:))

Z. Jenny 2.10.2017 11:02

Dede,

nemohla si to lépe napsat a nafotit,k tomu již nelze nic dodat.

Klid se rozhostil v duši. Dík!

D. Ruščáková 2.10.2017 13:13

Re: Dede,

Děkuju, milá Jenny!

Z. Janaba 2.10.2017 10:53

Co říct,

už jsem jednou psala, to se to fotí, když má jeden k dispozici takový kraj, jaký je pod Zvičinou! Překvapil mě javor, vyvedený krásně dozlatova. Náš vlastní javor, tady na severu, je stále ještě zelený a jen tak zkušebně pustí sem tam nějaký list. Asi chybí sluníčko, které by ho vymalovalo, ráno jsme se psem zmokli a vrátili se mokrý jak kavky.

D. Ruščáková 2.10.2017 13:14

Re: Co říct,

U nás už stromy zlátnou a červenají - začínají dokonce i buky a ty si obvykle dávají na čas. Doufám, že to nevěstí tu předpovídanou tuhou zimu...

Mám ráda zimu - ale všeho s mírou, že:))

K. Miháliková 2.10.2017 9:36

Krásne fotky Dede

km11: Dobre, že si ich nechala chronologicky, jak išiel čas. Páči sa mi, jak je v sedle pod Zvičinou vždy taká dramatická obloha :) (asi veterné miesto). Masliačiky v záhrade možno len závidieť. Trošku sa už huby rozbehli aj na našom suchom juhozápade, ale nič hromadného a hlavne je viac hubárov (a odpadkov), než húb. Množstvá áut a ľudí v lese sú ohromujúce, na každom kraji lesa desiatky zaparkovaných áut, niektorí križujú autami aj po lesných cestách, napriek zákazom. Asi k tomu prispieva aj internet a asociálne siete, nikdy doteraz sme v lese nestretávali toľko ľudí, ktorí vôbec netušia, čo zbierajú a po asi kilometri od svojho auta sú načisto stratení. Nemohli by si nájsť iného koníčka?

T. Zana 2.10.2017 11:52

Re: Krásne fotky Dede

Současná móda "zdravého životního stylu" vyhnala od bedny s fotbalem a od bábovky do přírody spoustu lidí. Část z nich tam fakt nepatří a řekla bych, že z toho ani moc nemají radost. Ale nebyli by IN, kdyby nemohli napsat na příslušné sociální sítě, jak úžasně strávili víkend :P

D. Ruščáková 2.10.2017 13:15

Re: Krásne fotky Dede

Ano, to jsou ti, po kterých v lese nacházím tolik odpadků. Až bude definitivně po houbách, tak si holt jeden den vezmu rukavice, igelitovej pytel a budu sbírat... Protože oni do příštího roku do lesa nepáchnou, ale já bych kolem toho musela chodit denně.

Z. Janaba 2.10.2017 16:54

Re: Krásne fotky Dede

Taky, Dede? Já dělám totéž, ne tedy v lese, to není potřeba, ale... Bydlím v jedné z ulic, kterou se dá jít od T-bány do svých domovů. A teď! Člověk má celý den ve své kapse krabičku cigaret. Kouří, krabička se prázdní, ale je stále v kapse. Člověk jede večer domů, vystoupí, vezme poslední cigaretu a krabičku odhodí na zem. Nedá jí zpátky do kapsy, kde ji měl celý den. Ne, odhodí ji! Přitom to má domů kousek, protože další stanice je max 15 minut pěšky. Ale on už tu svou prázdnou krabičku těch 5-10 minut neunese, aby ji vyhodil doma. Já tomu prostě nerozumím! No a tak se občas sehnu a odpad seberu, abych se na to nemusela dívat. Bych ráda věděla, jestli si dotyčný po čase všimne, že krabička nebo obal od čokolády zmizel. Nedělám si naději, prostě to zmizí. No a co!

A. Lex 2.10.2017 18:26

Re: Krásne fotky Dede

Chi, chi Jano. Chodím skoro každý den ze psí prochajdy a odnáším z luk před lesem různé druhy lahví, petek a pod. Ale bude to už lepší, protože skončila vedra.

A. Lex 2.10.2017 18:21

Re: Krásne fotky Dede

Tak přesně tohle dělá kamarádka, která bydlí na samotě u lesa a zažívá poslední roky peklo s houbaři, kteří skutečně i vjíždějí do lesa s auty! Všude plno odpadků. To se sociálními sítěmi nás nenapadlo, proč se to tak najednou rozšířilo. Díky Zano, za tip.

Z. Lika 2.10.2017 8:54

Nejlepší jsou ty kaluže

A ta zeleň! To bylo parádní září, pokochala jsem se. A je dobře, že jsi zachytila, jak to u vás může vypadat mokře.

D. Ruščáková 2.10.2017 13:18

Re: Nejlepší jsou ty kaluže

Díky, milá Liko, u nás to není jen zelené, ale čvachtavé až mlaskavé, když si chvilku nedáš pozor:))

Z. Yga 2.10.2017 8:36

Milá Dede

Krásný barevný podzim máte u vás. A ty západy slunka nemají chybu. A psí holky jsou spokojené a Patrik je už velký kluk. Líbí se mi dívat na váš kraj tvýma očima.

D. Ruščáková 2.10.2017 13:18

Re: Milá Dede

Děkuju, milá Ygo!

T. Zana 2.10.2017 16:08

Re: Milá Dede

Ygo, jak bylo na Slovensku?