19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

PSI: Dinečka

Dávno, dávno je tomu, co v jedné horské chatě žila fenka foxteriéra Dinečka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 15.9.2015 18:28

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Petro, díky za dlouhé vysvětlení. V "kastračním názoru" se bohužel neshodneme :)), já jsem holt pro vždy silně ovlivněna těmi mnoha a mnoha miliony "přebytečných" psů a koček co se v Americe ročně utrácejí. Ale tys velmi zodpovědná pejskařka a možná máš pravdu v tom, že u 13 a půl leté Bubišky by to byl (spolu s operací) velký nápor za dobré hojení (Trixie byla tenkrát roční a zotavení byla otázka pár dnů). Tak moc přeji aby se Bubiška už brzy nemusela vůůůbec šetřit a zase běhala jako mladice !!!

E. Šusová 15.9.2015 12:02

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Maryčko - vetka také navrhovala provést zároveň kastraci. Řekla jsem jí, ž epouze v případě, pokud na orgánech budou nějaké změny signalizujíci nutnost tohoto zákroku. Naštěstí jak děloha, tak vaječníky byly cajk.

A teď proč za mne ne:    1. je to další hojení, Bubišce je 13,5 a tělo by se muselo vyrovnávat s dalšími ranami uvnitř těla - takže ne-e.

2. vím, že je - tedy teď už byla :-D, páč se do hárání pustila - před háráním. To jsou orgány hodně prokrvené a mohloi by to být o velkém krvácení, tzn. velká komplikace. Takže ne-e

3. Ty orgány do těla patří, plní tam nějakou funkci, takže z mého pohledu, pokud není nutné ze zdravotních důvodu, tak kastraci ne-e. Byl moment, když jsme si ji přivedli domů akdy jsem v sobě řešila dilema, kdy prosti sobě stál tenhle můj silný argument a to, že může nastat pyometra, které se bojím, ale dokud nebylo / není nutné, nebudu jí dávat takovou zátěž, jako je takhle velká operace. Ale jediným mým důvodem k pochybnostem tehdy bylo to, že by se jí mohlo tohle přihodit. Tož tolik moje disertačka na téma kastrace :-). No s paní doktorkou jsme se dohodly, že kdyby bylo něco špatně, zavolá mi a dohodneme se. Naštěstí volat nemusela.

A ano, anoléky jsme vysadili, aby si byla vědoma toho, že není všechno úplně v normě a šetřila se.

Z. Lída 14.9.2015 19:59

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Petro, naší Miu doporučila moje "lidská" lékařka - internistka- na bolesti lidský lék Movalis. Prý psům neškodí ani při dlouhodobém používání. Konzultovala jsem i s vetem a doporučil taky. Takže jestli jsi prášky proti bolesti nevysadila z důvodu, který uvádí Marička, zkus se zeptat svého veta. Bubišce i nadál držím palce!

Z. Dalmi 14.9.2015 18:42

Re: Ach, v Jeseníkách všecko možné!

Ahaaa. Tak nic, šampíčko nebude. A taková to byla příležitost!

M. Crossette 14.9.2015 17:23

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Petro, jsem ráda, žes o Bubišce napsala a moc nadále držím palce, aby přišitý žaludek držel fest už nafurt.

Jen tak opatrný dotaz :)! Nešlo při té operaci zároveň Bubišku vykastrovat - aby měla (ona i ty) o jednu "starost" do budoucna méně? Já vím, žaludek je trochu jinde ale přeci jen, když už byla v té narkóze "naříznutá" ??? A další - proč jsi vysadila prášky proti bolesti? Domnívám se správně, že proto, že s nimi měla Bubi pocit, že je v pořádku, nic jí nebolelo a tak řádila neúměrně ke své závažné operaci? Tak je lepší, aby byla "bolavá" a sama se šetřila?

Matyldo, také přeji aby se Kuba zdárně vyléčil.

Z. Vave 14.9.2015 17:22

Uááááááá!

Rputěníčko jako vínko! Se tu tlemím, až probudila všechnu zvěř. :o)

Z. Vave 14.9.2015 17:21

Re: jablonecké oko vydrží cokoliv....

Likooooo!

M. Crossette 14.9.2015 17:12

tedáá Rputi :)))))))

no ááno, bylo mi Dinečky líto..."z trouby vyrazil vytřeštěný, přičmoudlý pes a vrhl se kuchaři přímo pod nohy", však jsem taky měla při dalším četní v oku slzu...jenže od smíchu :))

Z. Jitur 14.9.2015 16:30

Tedy, to...

...je nářez!

Z. Jitur 14.9.2015 16:27

mimo mísu,

odpověď Lice: krásné povídání o hlídání Mikeše, těším se na pokračování!

Z. Jenny 14.9.2015 15:51

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Šmánkote, Matyldo,dítě a taková věc,chůďa malé. A už je to dřív nebo včilék, ať je to jak chce , hlavně když je to dobrý.

E. Šusová 14.9.2015 15:32

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Jojo, na Rpuť je vždycky spoleh!! :-D

E. Šusová 14.9.2015 15:31

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

mě jen plašilo to, že v sobotu byla taková akční (prášky vysazeny v pátek) a v neděli se jí nikam nechtělo - myšleno krátká procházka (máme od počátku povolených 20min. klidný chůze) Uklidňovalo mě to, že byla naštvatá, že Rumajzlík si cvičí a ona nic. Tak jsem jí vymyslela náhradní program a toho se dychtivě chytla. Po příjezdu večer domů a dneska ráno, si zase fordila vesele prostorem a psala vzkazy, že je k mání :-D. Neb do toho se nám ještě rozhárala. Blbý u tohodle je, že se neví, zda se přišitý žaludek chytil a zda se to nevrátí (což se bohužel stává, kdykoliv, i po nějaké době) a já mám o ní takový strach!! Tohle budu muset zpracovat a to teda nevím vůbec jak. :-(

Z. Rpuťová 14.9.2015 15:22

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

To víš, že držím! Jsou to nervy, jen vydržať, kruci! Je to facha!

Z. Lika 14.9.2015 14:43

Re: Ach, v Jeseníkách všecko možné!

Ygo, kdybys napsala o dovolené článek, tak si ji vlastně prožiješ znovu a tím si prodloužíš léto :-)

Z. Lika 14.9.2015 14:39

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Nadále držíme! Jsem ráda, že máme Rpuť, ta to dnešní šedivé pondělí pořádně rozčísla :-)

Z. Matylda 14.9.2015 14:38

Re: Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Bubi je chudák a ty seš taky chudák, protože kdo má toho naprdnutýho psa snášet, když má člověk o něj ještě strach, že jo. Vysazení prášků proti bolesti bývá protivný, jak můžu potvrdit na vlastním dítěti se zánětem okostice.

Z. Yga 14.9.2015 14:12

Re: Ach, v Jeseníkách všecko možné!

Dalmi - PRACOVNÍ rok - neb dovolená skončila a na další se můžu těšit až za rok (:o)))). A začátek takového roku se asi šampusem neoslavuje ...

Z. Dalmi 14.9.2015 13:42

Re: Ach, v Jeseníkách všecko možné!

Ygo, Tobě začíná dnes nový rok? Co to máš za kalendář? Že bych šla pro šampus a přidala se?

Z. Dalmi 14.9.2015 13:38

Pindělí

je blbej den, takže Rputinko moc děkuji, žes mi ho vylapšila :-)

Z. Yga 14.9.2015 13:26

Ach, v Jeseníkách všecko možné!

Jak začíná nový pracovní rok Rputí, hned je člověku veseleji na duši i těle.

Jinak se hlásím na značce - dva jesenické dny byly báječné (jak jinak) - počasí přálo a zábava jak na horách (myslím, že Jeseníky mne ještě nikdy nezklamaly). Pokračování v móře taky dobré - teda tady nás počasko kapku vypeklo (spíš nedopeklo, neb byla i zima, ale voda pořád luxusní) a bloudění v maďarské pustě je pro silné povahy (neměli jsme mapu, zato totálně zblblou "zuzanu" - sice nová, ale měla na mále, aby ji Jeník nezašlapal mezi krávy "Jak já se těším, až ji vrátím!").

E. Šusová 14.9.2015 13:16

Nééééééééééé Rputi, NE.-NE!!

Tuto nejni možný, tos od á do zet musela vymyslet :-D :-D.Směju se tu jako pitomá. Díky, potřebuju to.Jsem kapek v nervech (krom Bubi, ještě máma zas v nemocnici), jak se už prý tady zmínila Xerxová, máme veselo.

Díku moc všem za držení palcůch. Zatím všechno SNAD vypadá dobře, ale jsem totál vystíhovaná, furt jí hlídám, rozhodí mě úplně všechno. Bubi už je naštvaná ze všeho, má hlad, bolí jí to (prášky na bolest už jsme vysadili), takže jí vadí manipulace, už se jí to nelíbí ani ode mne, která jsem ji ještě v pátek mohla vzít v klidu do náručí. Teď už nechce. Tak se modlím, ať je to tím vysazením prášků a ne něčím co by někde něco nějak.......

Z. Matylda 14.9.2015 10:29

Uááá,

tak oko v polívce bych asi nevydejchala- jestlipak panáka dostal i postižený tůrista?

Z. Jenny 14.9.2015 10:23

Nic

tak nepotěší, jako trable těch druhých :-))), zábavné povídání ale připečená Dinuška ve mně pudí pomstychtivé myšlénky, ještě, že to bylo táák dávno a dobře to dopadlo.

Včera jsem omylem zavřela Miu ve skříni a dostala jsem pěknou dršťkovou, seřvala mne děsně a poblila mi bezoárama gaučovou deku.

Z. Lika 14.9.2015 10:22

Re: jablonecké oko vydrží cokoliv....

Máš pravdu. Ale zase kdyby sis pískala písničku, hned máš dvojhlas :-)

Z. Lika 14.9.2015 10:21

Re: Při pondělku si zaskočit na Šerák

Možná jsem si to spletla s jinou protézou - zubní. Tam vím, že když se lidi hodně smějou, protéza může přijít mezi nás :-) Takže se smějou opatrně. Teď mě napadá - kdo má skleněné oko, neměl by kulit oči, jinak by ho mohl vykulit doslova :-) Omlouvám se nositelům protéz, nějak jsem neodolala infantilnímu vtípku:-)

Š. Matyášová 14.9.2015 10:20

Re: jablonecké oko vydrží cokoliv....

NESTRAŠ, PAK NĚKDO PÍSKNE A TOBĚ PÍSKNE OKO..ŠÍLENÁ PŘEDSTAVA

http://www.ocniprotezy-sklo.cz/neco-o-me/

Z. Jenny 14.9.2015 10:17

Re: kuk...

Mějte se nááádherně a užijte si to.

T. Zana 14.9.2015 9:43

Re: kuk...

Tak pěknou dovču!

T. Zana 14.9.2015 9:41

Moc hezky

Jsem si při pondělí početla, hned se ten týden jeví privetivejší :-)

Pamatujete si někdo na film Moji přátelé? Tam byla jedna z povídek kuchyňská, velmi podobného raženi. To byl báječnej film.

Rputi, dík, moc hezký!