1.3.2024 | Svátek má Bedřich


PSI: Dinečka

14.9.2015

Dávno, dávno je tomu, co v jedné horské chatě žila fenka foxteriéra Dinečka.

Pro teplomilného psa není nic lepšího než žít ve velké kuchyni, kde se pořád něco vaří a tudíž je tam neustále teplo. A navíc se tu najde nějaká ta kostička či odřezek, které jí laskavě poskytoval kuchař zvaný Očko, neboť měl jedno oko skleněné.

Ten den na to Dinečka obzvláště vyzrála, jelikož objevila otevřená dvířka, té správně teplé, trouby. Doba oběda se však blížila a tak kuchař troubu zavřel a zapnul. 10 minut na to rozlehl se kuchyní příšerný rachot a vytí baskervillského psa.

Vylekaný Očko přiskočil a z trouby vyrazil vytřeštěný, přičmoudlý pes a vrhl se kuchaři přímo pod nohy. Očko se zapotácel, zakopl a strašlivě se praštil do čela o kuchyňské skřínky. Při tom ovšem vylétlo mu oko z očního důlku a s cinknutím kdesi zmizelo. To už v kuchyni vyli dva.

Do místnosti vřítil se zděšený chatař a nalezl bědujícího kuchaře, kterak leze po čtyřech a hledá své ztracené oko, a co bylo horší, Dinečku, která v šoku ležela na podlaze, oči v sloup a všechny čtyři „štajf“.

Na horském hřebenu veterináře se nedovoláš a tak se chatař chopil osvědčeného prostředku, který i jemu pomáhal zvládat krizové chvíle. Vzal lahev rumu a nalil jednu odlivku do psa, druhou do kuchaře a třetí do sebe. První vzpamatovala se Dinečka a poněkud vrávoravě se odebrala pod lavici, odkud vrčela na každého, kdo šel okolo.

Chatař s kuchařem pak pilně hledali oko a dále se při tom posilňovali. Leč byla doba oběda a bylo nutno obsloužit hosty. Očko si ovázal zuboženou hlavu utěrkou, takže vypadal jak kostkovaný Žižka, ale i jednooký a pod vlivem alkoholu zvládal svou práci celkem dobře.

Po obědě ponořila se chata do klidné alkoholické podřímlosti, když v tom se dostavil poslední host a žádal si hovězí polévku. Bylo mu vyhověno a všem už bylo všechno jedno.

Vzápětí pak rozlehl se opět strašný křik, tentokrát z jídelny. Chatař, už hrůzou zježený, doběhl do jídelny, kde zastihl velmi vulgárně řvoucího hosta, ukazujícího na talíř s polévkou. A tam, mezi nudlemi, koketně jukalo modré očko.

Nejhorší na tom je, že je to všechno pravda - tady jsem si fakt nevymýšlela ... nebylo potřeba! :D
KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !