22.4.2021 | Svátek má Evženie


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 7.4.2021 19:42

YGO, tebe číst je vždycky radost a dneska je to obzvláště hezké:-) A na tvé "makro" fotky jsem obdiv pěla už několikrát, ale klidně zapěji znovu:-). Rodiče jsi měla opravdu moc hezké. Těším se na pokračování.

Moje svatba byla hezká, ale nijak velká, rodina, pražské a mimopražské příbuzenstvo, přátelé. Jídlo v restauraci, předem naplánované menu. Vesnickou svatbu jsem zažila u sestřenice, kde se také vyklidil nábytek, aby se vešly stoly pro hosty a v komeře na prknech ležely vyrovnané řady koláčů. Jaká tomu předcházela příprava nevím, my přijeli až v den svatby. Nevěsta v té době pracovla jako servírka v rest. takže po návratu z kostela (a focení) se převlékla do pohodlného oděvu, uvázala si zástěru a sama rázně roznášela hostům jídlo - tři talíře (i polévky) naskládané každé ruce nad jejich hlavami a dodnes slyším její varovné volání : "pozor, opařím, opařím" :-)

Vaše "svica" je asi zdejší předsvatební mejdan. Nevěsta pořádá tzv."Hen party" nebo "Bachelorette party" a ženich pak "Stag do" nebo "Bachelor party". Osobně jsem žádné vyprávění z úst zůčasněných neslyšela, ale podle filmů a různých vedlejších popisů, zpráv jsou to mejdany opravdu ve velkém (třeba na půjčené lodi, v hotelu apod.) . Skoro vždy končí alkoholem zmoženými (ba přiotrávanými) hosty, bohužel někdy i tragicky nebo rozhádanými kamarády a kamarádkami.

Z. Yga 7.4.2021 20:17

Ano svíca je takové rozloučení se svobodou - ale ujišťuju tě, že za našich mladých let tam nebyli žádní policisté, ze kterých by se vyklubali striptéři či striptérky... o co všecko jsme došli ;-D;-D;-D!

Příště si povykládáme, jak taková echt slovácká svatba vypadala - teda co si pamatuju, na poslední takové dvojdenní jsem byla ve svých dvanácti-třinácti letech. ;-)