27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

PSI: Výchova štěněte ve smečce

Laudie z prvního Skyina vrhu (flat coated retrívr)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 24.5.2021 18:26

Moc hezké představení fletí holčičky. Žasla jsem u fotek, v jak krátké době se "zvedla na nohy a protáhla tělo" :-) Video hry se strejdou je moc roztimilé. Mohla by být soutěž "zkus se nesmát", kdy by na sedícího (ležícíhoa) "soutěžícího" byla vypuštěna smečka mrňavých štěňat (jakékoliv rasy) která by ho začala valchovat. Úkolem by bylo neusmívat se :-). Kdysi jsem viděla nějakou reportáž, že se štěňata dají dokonce zapůjčit (v různém počtu) na hodinu, dvě. (dovezou je a zase odvezou). Třeba na oslavu dětských narozenin, na povzbuzení (při) po nemoci apod. Ukázky dětí s hordou štěňat v jednom chumlu - no pohled si užívali i dohlížející dospělí.:-)

Tak malé Laudi přeji jak ve smečce, tak v rodinném kruhu hodně radosti a páníčkům naopak málo starostí.

E. Žampachová 24.5.2021 18:45

Štěňata od mámy bych určitě nepůjčovala. Byl by to pro ně doscela nepříjemný zážitek, navíc na dětské oslavě je otázka, zda někdo hlídá, jak se děti ke štěňatům chovají. Ale větší určitě. K nám děti mohou dost brzy, jen pečlivě hlídám, aby ani jedna strana neměla špatné zážitky. Je to pro mě velmi náročné, opravdu jsem jak ostříž kombinovaný s vědmou.

Na povzbuzení při nemoci je lepší už trochu uklidněný mazlivý pes. Štěně je moc zubaté a drápaté.

Naše potvůrka roste a vyspívá velmi rychle (ne abnormálně rychle). Za půl roku bude mít dospělou velikost a hlavu a manýry puberťáka.

M. Crossette 24.5.2021 20:19

Nene, to nebyla štěňata od mámy, ale z útulku, už větší, ale stále velmi hravá. Proto možný zapůjčený počet záležel na tom, kolik jich zrovna v útulku měli (a vždy to byla směs ras). A zamozřejmě na ně bylo dohlíženo a myslím, že tak zároveň inzerovali, že štěňata jsou k adopci a případní zájemci měli možnost zjistit, jak se zvíře chová k dětem a děti k němu (ale "z fleku" adoptovat nešlo, museli přes útulek). Už je to hodně dávno, co jsem to viděla, ale ten nápad se mi líbil, protože se na omezenou dobu vyblbli děti i štěňata. Ovšem riziko bylo, že se dítě nadchlo, že chce štěně a když štěně vyrostlo, nadšení pominulo. Takže to záleželo na zodpovědných rodičích. Asi jako teď tady v US čtu, jak jsou útulky zase přeplněné, protože lidi vracejí psy(i kočky), které si vzali pro rozptýlení během covidu a teď už na ně nemají čas či je už nebaví ;-€

E. Žampachová 24.5.2021 20:36

Tak to je něco jiného, takovéhle akce jsou dobré. A Covidoví psi - škoda mluvit. Já si dávala hodně pozor, aby naše štěňata nebyla covidová. Ostatně naší šli z domu až po velikonocích, to už hlavní boom covidových psů byl snad za námi.