5.8.2020 | Svátek má KristiánDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Soutěž o nejkrásnější bobek. Nebo ne?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 3.8.2018 20:40, přehled diskusí

To je tuze milé povídání,:
Autor: Z. Vave Datum: 2.8.2018 22:56

děkuju, potěšilo.

:
Autor: Z. Maw Datum: 1.8.2018 20:04

:D dik za zprijemneni vecera:)

velmi úsměvný článek :))):
Autor: M. Crossette Datum: 1.8.2018 18:22

moc pěkné fotečky a moc hezký pejsek.

My tedy "městem" s Trixie nechodíme, ale i tak po ní uklízíme. Protože i když chodíme divočinou, tak je to po jediných cestách, které jí protínají a používají je i jini chodci. Takže pokud si sama neodskočí kus z cesty, buď vše zcela sebereme do sáčku, nebo alespoň klackem odhodíme do postranního porostu. Když není možnost sáček cestou vyhodit, doneseme ho zpět k autu, zavěsíme na postranní zrcátko a vyhodíme doma. Protože Trixie má od mala trochu pokřivené zadní kyčle, málokdy vydrží nahrbená nehnutě stát na jednou místě. Takže její hovína sice nejsou "v kolečku" jako u Quicksíka, ale často je poskládá "do lajny", jak při tlačení balancuje vpřed. Neuklízet po velkých psech (jak píše Nelina)nechápu. Když si lidi (hlavně ve městě) pořídí velkého psa, přeci musí počítač i s tím, že jeho hromádky budou take větší, než třeba od jezevčíka!

Jehéééé:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2018 15:24

Selfí s bobkem!! Asi Pavlem, ne? :D :D :D

Kimi, to je slušnej zářez tuhlencto!! Díky, se tu směju stejně tak jako včera, když jsem si přečetla tuten ftip:

"To som ja! Otvor."

"Aký otvor?"

"OTVOR! DO RITI!'"

Re: Jehéééé:
Autor: T. Zana Datum: 1.8.2018 18:28

:DDDD

Re: Jehéééé:
Autor: Z. Vave Datum: 2.8.2018 22:57

Chichichi.

Neuklízel nikdy:
Autor: Z. Nelina Datum: 1.8.2018 14:44

Na Malé Straně bydlel známý herec, měl psa obrovských rozměrů, než došly na Kampu, milý pejsek vyrobil něco co spíš vypadalo jako od koně. Majitel nikdy nic neviděl. Potkávala jsem je každé ráno cestou do práce. Od té doby, což je určitě 40 let, jak ho vidím hrát, vždy mně naskočí ty obrázky. A tak ho nemám ráda.

Re: Neuklízel nikdy:
Autor: Z. Nelina Datum: 1.8.2018 14:45

Oprava: než došli na Kampu.....

Díky za vtipný článek :-):
Autor: A. Lex Datum: 1.8.2018 14:02

Zajímavé jsou postřehy ostatních. U nás na cestáh a u cest také leží houna od mamutů.Tihle pánečci, od mamutů, opravddu zásadně nesbírají. Já sbírám i venku na cestičkách přes louky, zrakem orlím sleduji (ahojky Zano), potom vezmu do papírového kapesníku a umístím ke kořenům do křovisek. Všechno se pěkně rozpadne. Včera večer, kapesník nemaje, jsem sbírala i do věchýtku sena a šlo to. Ještě ekologičtějčí! Ajvi je totiž naše první knírajda - naprosté čuně. Neodchází vykonat potřebu, jako každá jiná psí dáma pěkně do ústraní, ale dřepne pěkně rovnou na cestičku.....

Re: Díky za vtipný článek :-):
Autor: J. Hlavsová Datum: 1.8.2018 15:10

Já jsem si teď pořídila ekologičtější pytlíky - mají v sobě mít bambusové vlákno a rozloží se dřív než mikroten. Byly sice dražší, ale to celkem ráda obětuju.

Re: Díky za vtipný článek :-):
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2018 15:26

Hlásím se do skupiny mamutů, ale čistotných mamutů! Teda takhle, občas právě čistotná nejsem, páč bobky sbiraje..... ale to se o mě ví, že jsem prostě nešikovná :-D

Ve fotogalerii přibyly fotky:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2018 13:59

Uvidíte, jak vzorně se Cora v přítomnosti enona chová :-)

Uklízím, :
Autor: Z. Matylda Datum: 1.8.2018 13:19

i když to jsou asi ty nejmenší bobky v okolí, ty velký zůstanou ležet skoro vždycky... mimo vesnici teda ne, tam odšprtnu bobek klacíkem tam, kam lidi pravděpodobně nešlapou (ke svodidlu) a na poli už vůbec ne, po zajících , srnkách a tak to taky nikdo nesbírá... jen někteří prasopsi to žerou.

no teda ta fotka:
Autor: M. Beda Datum: 1.8.2018 11:39

je epesní, skoro jsem tomu uvěřila, i když mi bylo divný jednak že by to Kimi opravdu fotila, druhak že by u toho ten pes tak spořádaně ležel (čumák skoro u toho)

ehmmmm, to se opravdu posílají někam posílají bobky????????? nebo jsem zase "slečna důvěřivá" (výraz mojí dcery)??? vždyť nemůžou dojít v celistvém stavu a tvaru, navíc v těch vedrech - nechtěla bych to čuchat :-DDDDD

ale nejvíc se mi asi líbil výraz "mýho smečky Golijáše"... můj smečka, nebo dokonce můj smeček, je geniální... Kimi, piš častěji :-))))))

jo, ale já opravdu mám neskutečnou fotku hovénka, to jsem prostě MUSELA vyfotit, zkusím to najít a dát na rajče a pak se s vámi podělím :-DDDDDDDD

Re: no teda ta fotka:
Autor: Z. Inka Datum: 1.8.2018 12:06

Bedo, něco jim musíš nakecat, aby to nevypadalo tak blbě. Jasně že to posíláme do koše, eventuálně do popelnice

Re: no teda ta fotka:
Autor: J. Hlavsová Datum: 1.8.2018 13:30

K Orlickému deníku vycházela svého času příloha Moje rodina, kde psala úvodníky paní redaktorka jménem své "bordelterijérky" Kačenky. No a jednou ten úvodník byl k házení bobků (zapytlíkovaných) do schránek (myšleny byly speciální koše na psí exkrementy). A to mi bylo inspirací pro článek původně do městského časopisu. Když se Korince řekne "Ukaž bříško" vyvalí se na záda. Pak stačilo přidat bobek a kamarád mohl fotit.

Zrovna včera:
Autor: T. Zana Datum: 1.8.2018 10:03

Jsem zmoženě koukala z okna, jestli je pořád ještě takový vedro, a dole psík vyráběl bobek. Dokonal a nic - nikde ani človíčka. Tak si říkám - snad se neztratil?

Ne, neztratil. O nějakou chvíli později se objevil pán, dokonce zkoumavě hleděl na trávník, ale nenašel :-((

Měla jsem děsnou chuť ho shůry navigovat, ale nějak jsem neměla v tu chvíli v sobě tu správnou asertivitu...

A ještě...:
Autor: Z. Jitur Datum: 1.8.2018 9:16

...díky za super vtipně napsaný článek!

Re: A ještě...:
Autor: T. Zana Datum: 1.8.2018 10:04

Jo!

Mě nejvíc dostala ta poslední věta, prý honák dobytka :-))

Re: A ještě...:
Autor: J. Hlavsová Datum: 1.8.2018 11:27

Takto popis plemene (část) v Atlasu psů:

Předci velmi starého plemene se údajně dostali na území Louisiany se španělskými osadníky. Na jejich dalším vývoji se podíleli psi zdejších Indiánů a postupně tak vzniklo velmi zajímavé a také všestranné plemeno, které je v zemi svého původu označováno jako Louisiana Catahoula Leopard Dog a u nás jako Louisianský leopardí pes. Plemeno bylo používáno při lovu, výborně pracovalo při ochraně a přesunu stád dobytka a vzhledem k tomu, že má po svých indiánských předcích velmi vyvinutý smysl pro ochranu teritoria, stalo se také vyhledávaným psem hlídacím.

Re: A ještě...:
Autor: T. Zana Datum: 1.8.2018 13:05

A co je Catahoula?

Re: A ještě...:
Autor: J. Hlavsová Datum: 1.8.2018 13:21

Catahoula znamená Čistá modrá voda a je to jméno jezera, kde ti 3panělé ponechali v bažinách kolem jezera své mastify, ti se zkřížili s divokými rudými vlky a s domácími psy tamních Indiánů - a bylo tu nové plemeno. Většina psů tohoto plemene má modré oči. Takže název je Louisiánský leopardí(podle strakatosti) pes nebo Catahoula leopard dog.

Re: A ještě...:
Autor: J. Hlavsová Datum: 1.8.2018 13:22

Španělé - samozřejmě.

Re: A ještě...:
Autor: T. Zana Datum: 1.8.2018 14:14

Dík :-)

Re: A ještě...:
Autor: Z. Yga Datum: 1.8.2018 16:36

Jůů - a já vždy myslela, že se používali na lov leopardů ... no v Luisianě teda spíš pum ... asi, teda (:o)). Další životní zklamání (;o)

sběr...:
Autor: Z. Jitur Datum: 1.8.2018 9:11

...také mívám někdy pocit marnosti. A pak i dojem, že víc sběračů je mezi majiteli malých plemen psíků. Někdy také nemám chuť zvednout bobek, ale pak si říkám, když se na to vykašlu jednou, dvakrát, dopadnu tak, že sbírat nebudu, a to nechci. Jak si domyslíte z níže popsaného příspěvku, u nás je to trochu složitější jednotlivé části dohledat... :-). P. S. docela nechápu ty, co nesbírají - všichni většinou venčíme na nějaké obvyklé trase - vždyť pak do těch h...n ti naši miláčci znovu šlapou... když tedy pominu, to že tam nevenčím sám, ale šlapou v tom pak i druzí...

Re: sběr...:
Autor: A. Nikoloki Datum: 1.8.2018 9:35

U nás taky kdosi venčí zřejmě mamuta a nechává to ležet, to kdyby po něm chtěl člověk odklidit, tak na to musí jít s lopatou ...

Re: sběr...:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2018 9:50

U nás se stalo, že právě kolem takového velemamutího lejna někdo červeně nasprejoval srdce (bylo to na chodníku) a k tomu napsal: Milujeme psí hovna. Do druhého dne to teda zmizelo.

Re: sběr...:
Autor: T. Zana Datum: 1.8.2018 9:59

Jo, tohle to chce :-) !!

Re: sběr...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 1.8.2018 10:17

a ještě toho mamuta musí krmit nevím čím - neb Night je osmdesátikilový mamutík a bobky v pohodě sbírám do igeliťáku.