9.3.2021 | Svátek má Františka


PSI: Soutěž o nejkrásnější bobek. Nebo ne?

1.8.2018

Tak prosím, moje panička krade! Jinak si na ni nemůžem s Golijášem stěžovat, máme se u ní dobře, ale tohle je skandál! Každej ví, že našinci si voznačujou svý území loužičkama a bobkama. Cesty kolem remízku, kam nás chodí venčit, jsou samej bobek – teda cizejch psů, protože ty moje a mýho smečky Golijáše panička sbírá a odnáší. Taháme ji pryč, že se nám to nelíbí, ale nedá si říct.

Pak mi jednou četla článek z novin Naše rodina, kde bordelterijérka Kačenka vyprávěla, jak její panička taky sbírá bobky, ale hází je do takovejch schránek, odkud putujou do soutěže vo nejkrásnější bobek, a taky jak lituje ty pejsky, co jejich pánikové nesbíraj, takže jejich bobky se do žádný soutěže nedostanou. Což voto, kvůli výhře bych to značkování voželela, jenže naše panička sbírá, ale nikam neposílá, krade je a schovává u nás na zahradě v popelnici.

Říkala sem Golijášovi, že teda sbírat a posílat by bylo dobrý, když jsme smečka dvouch, máme větší šanci vyhrát, ale porád mi vrtalo hlavou, proč tolik bobků zůstává na cestách, až jsem na to přišla! Voni, jako našinci, se s těma bobkama fotěj, a do soutěže posílaj jen ty fotky – Selfí se tomu prej říká (Selfí – to bude asi méno psa, co se vyfotil první).

Fenka Blue Beer Espero Koro s cvičným bobkem

Fenka Blue Beer Espero Koro s cvičným bobkem | foto: Kimi

Tak jsem taky ukradla – já paničce bobek, co dostala vod kamarádů ze cvičáku, a pořídila jsem si fotku. Golijáš ale řikal, že fotky neplatěj, protože se to právě může vošidit umělým bobkem, jako sem to udělala já. Von to musí vědět, páč je z Prahy.

Takže psové, vykašlete se na focení a ať vaši pánici sbíraj a posílaj, anebo pánici, slitujte se nade mnou a Golijášem a kraďte svým pesanům bobky taky a vodnášejte si je!

Foto: archiv Kimi. Klikněte do obrázku v textu a podívejte se do pěkné fotogalerie!

Co tak může táhnout hlavou fence Blue Beer Espero Koro, zaznamenala Jana Hlavsová (laskavý čtenář promine styl, toto plemeno je původem honák dobytka).

Kimi Neviditelný pes