1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Ruce

Už jako malá jsem měla „staré“ ruce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Blaza 16.12.2020 10:40

Kvůli svým vlastním nehtům jsem leta nosila umělé nehty, pak jsem na tu procedůru začala mít alergii, tak jsem se zase vrátila ke svým přírodním a už to neřeším. No, že bych zmoudřela? :-P

A. Zemanová 16.12.2020 9:59

Silvestrovské OT (omlouvám se Bláže)

Dostala jsem dotaz, jestli může poslat věty i ten, kdo na Silvestra u počítače (moc) nebude. Určitě může, jsou potřebné. Z vašich vět bude vytvořen základní příběh a během Silvestra ho budou dotvářet ti, kdo na to budou mít čas a náladu. Jakým způsobem, to se dozvíte až na Silvestra.

A pozor, možná ještě do toho 20. prosince vyhlásím poptávku po konkrétně zadaných substancích příběhu. Chodí od vás úžasné věty /a ano, doufám, že s některými Zvířetníky budu mít časem příležitost pohovořit si z voka do voka!:) /, ale stále ještě mi nějaké stavební kameny chybí. Tak neváhejte a pište a posílejte své věty Lice, která jest v této záležitosti supervizorem,

Z. Lika 16.12.2020 10:40

Lika má email: zviretnik.lika@gmail.com

Z. Nítkovská 16.12.2020 11:08

Mám poslat další sadu (sady) větiček? ;-)

Z. Lika 16.12.2020 12:31

MaRi, určitě se k tomu vyjádří Vave, já jsem v tomto centrální přeposílač :-)

A. Zemanová 16.12.2020 19:13

Eh, odpovídala jsem ráno, ale kde to je?

Milá MaRi, jestli máš chuť, pošli ještě něco - takříkajíc do rezervy. Bez záruky, že to použiju všechno, ano?

E. Šusová 16.12.2020 9:53

Hezký téma :-) . Moje ruce píšou příběh psí. Mám na nich různý "kousance" . Třeba od Bubinky, která měla, ač stará babuša hubu jak hever křížený s ocelovou pastí na mamuty ;-Da její projev vítací byl ten, že vás prostě potřebovala chytit za ruku v zápěstí. No a než se naučila přesměrovat tohle chování jinak, zůstala mi po ní památka. Hnedle vedle památky štěněčí od Ešusa, kterej mě taky vzal zubem. Na druhé roce mám zase na prsteníčku - teď už skorem neviditelnou jizvu po Murphíkovi. Rumíček s Tali mi nechali vizitky na stehně pravý nohy :-) . Jinak vzhledem k tomu, že mám hrozně suchou kůži, tak mám taky starý ruce, upracovaný a teď momentálně ve stavu zedníka kříženýho s uhlířem. Protože do tý suchý a teď ještě neustálým mytím sušší kůže se mour z uhlí, kterým topíme v Domečku zažírá do kůže a pod nehty stejně dobře jako prach stavební. a nehty momentálně nemám žádný, vůbec... nic... ušetřím za laky na nehty ;-D

L. Blaza 16.12.2020 10:36

Úplně tvé ruce vidím, dokážu si je představit, mám podobné, když pracuju s grafitovým sprejem. ;-D

E. Šusová 16.12.2020 12:01

Je to peklo, jak mám navíc rozdrbaný ty nehty......... tak fuj teda, někdy to prostě nejde a nejde a neeejde vycídit,

Z. Lika 16.12.2020 12:34

Nejlepší na kůži je vepřové sádlo, nesolené. I tvrdohlavá špína, která se nerozpouští ve vodě, se rozpouští mastnotou. Na indulony a spol. pozor, používat jen při práci, fungují jako rukavice, ale kůže pod nimi nedýchá. Pod sádlem ano.

A. Zemanová 16.12.2020 9:43

Mám ruce po dědovi. Šičoké dlaně, krátké prsty, kloubnaté, žilnaté. Momentálně obě bolavé v zápěstí. Na pravé mě zlobí karpály a na levé (z nedostatku vhodných žil) mi brali krev z takového místa, kde jim to už nikdy nedovolím, páč mě z toho už týden brní ruka a na zápěstí mám modřinu. Ruku si nemůžu ani zlehka pohladit, jak jsou všechny nervy citlivé.

Chtěla jsem kdysi mít ruce jako dvě holubice, útlé, křehké, ladně se kolem mě vznášející, s dlouhými prsty a krásnými nehty. Ale mám takové, jaké mám. A jsem jim vděčná za všechno, co dokázaly, co zvládají a co umí. Moc si přeju, aby mi ještě dlouho vydržely. Někdy v nich už není takový cit a jsou háklivé na chlad a hodně je musím mazat, kůže je suchá, tenká a citlivá. Vždycky si slibuju, že na ně budu hodná, ale občas nejsem. Měla bych se polepšit a nehřešit na to, že mi to mé ruce nakonec vždycky odpustí.

L. Blaza 16.12.2020 10:42

Chystám se teď nějakou dobu dát rukám klid, snad si to užijí... ;-)

Z. Lika 16.12.2020 8:39

Ještě mě napadlo - Blážo, nejsou to fotky z tvé knížky o práci s cínem, kterou jsi napsala?

L. Blaza 16.12.2020 10:35

Liko, myslíš mou letošní knihu VŠE O CÍNOVANÝCH ŠPERCÍCH? https://bit.ly/37sAxcJ ;-D

Tyhle fotky rukou vznikly už dříve, do knihy jsem fotila spíš nástroje, nářadí, pomůcky a podrobné postupy pro výrobu cínovaných šperků. A svou knihu samo doporučuji, je u nás v ČR jediná, která vyšla o této technice, vydala jsem jí vlastním nákladem, mám na ní skvělé recenze, třeba tady: https://bit.ly/2K2CjZ8 ;-)

Z. Lika 16.12.2020 10:42

Výborně, blahopřeji!

Z. Lika 16.12.2020 8:38

Moc se mi líbí fotky - drobná práce, šikovné prsty od kovového prachu zřejmě... Učitelka to sice zřejmě myslela jinak, ale nakonec se trefila.

Pamatuji se, že jsem občas řešila podle článků v časopisech, jestli mám zločinecké sklony a pod. :D (jde o délku prostředníku, myslím). A když jsem chodila do klavíru, zase se řešilo, že kdybych měla delší malíček, mohla bych hrát na housle. S láskou vzpomínám na svoji učitelku klavíru, měla nás, lemry líné, všechny moc ráda V

J. Fialová 16.12.2020 8:45

A máš ty zločinecké sklony? Rychlé přiznání bude polehčující okolnost ;-D

Z. Lika 16.12.2020 8:56

Čoveče asi mám, občas mám chuť někoho zabít nebo aspoň přizabít, a to si hned vzpomenu na ten prostředník, že by mě prozradil :-/

E. Šusová 16.12.2020 10:36

tak v tom případku aspoň ten prostředník použij ;-D . Mně zase profesor na psaní strojem říkal, že mám ruce kapsáře ;-D

A. Bytová 16.12.2020 11:00

Tak já se tedy radši přiznám hned. Též jsem kdysi po přečtení jakéhosi "odborného" článku zjistila, že jsem rozený vrah. Šlo o počet nějakých rýh na zápěstí, když se lehce ohne dlaň. Neb to bylo v dětství, měla jsem z toho trauma a dlouho pak zkoumala všem vůkol zápěstí pro porovnání. ;-D

L. Blaza 16.12.2020 10:38

Vidím úplně tvůj vztyčený dlouhý prostředník... ;-D

Z. Inka 16.12.2020 8:33

Krásný námět pro zamyšlení. Já mám ruce poměrně malé, prsty krátké a o nehtech raději nemluvím. Ale slouží mi spolehlivě a doufám, že ještě dlouho sloužit budou

J. Fialová 16.12.2020 7:23

Tak já doufám, že to mám podle standardu:

"Nadprstí silné, při pohledu zepředu rovné, při pohledu ze strany směřuje pouze nepatrně kupředu. Tlapy okrouhlé, vysoko klenuté a s dobře uzavřenými prsty. Drápy krátké, silné."

L. Blaza 16.12.2020 8:10

No ano, ruce nás charakterizují!

E. Žampachová 16.12.2020 8:38

To já je mám ve standardu poměrně odbyté.

Kulaté a silné s těsně přiléhajícími, dobře klenutými prsty. Polštářky silné a tvrdé.

Tak nevím... Odpovídám standardu, nebo ne ;-D

J. Fialová 16.12.2020 8:42

;-D

Z. Lika 16.12.2020 8:58

Takhle si představuju, že by nějaký veselý rozhodčí posuzoval: Odpovídá standardu, nebo taky né ;-D

E. Žampachová 16.12.2020 10:56

No, ony se tomu některé posudky a rozhodnutí trochu blíží :-P a není to úplně veselostí. Veselá bývám já, třeba když mi rozhodčí na výstavě tvrdila, že je Ája tlustá /byla jen hodně nasvalená, ale proti výstavním modelkám kus feny) a já ji bránila, že je pracovní a je nasvalená. Paní rozhodčí na to"nojo, oni musí být svalnatí, když nosí ty srnky" ;-D To už jsem skoro nedala s vážnou tváří (srnec má 10-15 kg a pes ho obvykle neunese, možná srnče, ale srnec se jen dosleduje, to je najde podle stopy. Nosit ho pes nemá, nosí drobnou zvěř do velikosti zajíce)

Z. Lika 16.12.2020 11:07

Třeba myslela, že si na ni srnka sedne a jede 8-o Já teda od vás tady na Zvířu občas čtu dost neuvěřitelné historky o rozhodčích, a bude to jen špička ledovce, kterou utrousíte.

Snad paní rozhodčí rozhodla, že je to teda v ókeju, ty svaly?

Ještě s tou tlustostí - zcela oslí můstek - občas někdo na veterině chce, aby jejich kočce operovali kýlu, a ono je to kočičí sádlo ;-D

J. Fialová 16.12.2020 11:39

I ruce rozhodčích bývají v ohrožení. Jeden pan rozhodčí, který nás dost často posuzoval v době kdy jsem vystavovala kavkazáka, jednou musel vyloučit psa, který ho kousl do ruky. Ovšem stalo se to když v kruhu posuzoval jiné plemeno, a to čivavy ;-D ;-D