Diskuse
ČLOVĚČINY: Rozhovor
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Jiří Růžička
Čekal jsem s napětím na reakce,
tento příběh má totiž pokračování. Rozhovor se odehrál v době, kdy mému synovi bylo 11 let a jeho děj je pochopitelně upravený. Takže se opravdu odehrál, ale bylo to malinko jinak.
Ten otrava a násilník pochopitelně existoval a dnes sedí za těžký zločin a ještě pěkných pár let sedět bude. Tak mě tak napadá, kdyby se s ním dal někdo z těch malých hrdinů tenkrát opravdu do křížku...
Tak zase někdy. Zdravím všechny Zvířetníky a hezký zbytek dne, J.R. a Píšek.
Vave
Re: Čekal jsem s napětím na reakce,
Těžko říct, pane Růžičko, co by bylo, kdyby.
Možná kdyby tehdy nejen malí hrdinové, ale hlavně dospělí dali tomu klukovi najevo, že síla není vše, nemusel teď sedět. Kdo ví ...
Každopádně je Váš příběh námět k zamyšlení, pro každého z nás.
Vave
Na pondělek
je to hodně vážné téma, těžké. Ale já mám za to, že zlu se vždycky musí čelit, a hlouposti také, i když to je nikdy nekončící boj, který přináší občas velké ztráty. Jenže je to jediná možnost, podle mého, jak se dívat rovně na svět.
Chápu ale, že vysvětlit tohle všechno dítěti, o které mají rodiče zákonitě strach, je velmi nesnadné.
Vave
Re: Na pondělek
Nedá mi to, pořád musím myslet na tuto pasáž: "No, už mi příště dá pokoj...?" "To si nejsem tak jist, ale mám na mysli ještě něco jiného. On si vyhlídne někoho slabšího a bude se mstít. To myslím."
Právě proto! Právě proto, aby si to zlo nevyhlídlo někoho slabšího, proto se mu musíme postavit včas.
Lucka V.
Velmi aktuální téma...
Pravda, blbci se lze do jisté míry vyhnout. Jenže...proč se mám vyhýbat já, když jdu mírumilovně po chodníku a nemám ani v úmyslu někomu ubližovat? Pokud je blbec navíc agresívní, nepraští sice mě, ale za chvíli to schytá někdo jiný. Není tedy lepší se okamžitě tvrdě a účinně bránit? Převážná většina agresorů je totiž v podstatě zbabělá... Zlu asi není dobré ustupovat...
YGA
Pane jo, pane Růžičko
- dnes jste nahodil sakra vážné téma. Já tedy nevím - už někdo moudřejší řekl, že jak jednou jeden začně utíkat, už utíká pořád - no, a co až jednou mu dojde dech, doběhne do slepé uličky, vběhne pod vlak - ono utíkat asi nebudo to pravé ořechové. Jenže - vracet hlupákovi jeho hloupost a ještě přitvrdit?! Oko za oko, zub za zub? Tož to taky není echt - z toho je vidět, že život je velice složitý a prožít ho ke své vlastní spokojenosti je velice těžké. Přeji hezký den bez hlupáků, co do vás šťouchají na chodníku
.
Medvídek
Utéct a vyhnout se ?
A jste si jist že to je řešení ? Taky jsem si to myslel. Jenže příště si vás najde znovu. Znovu utečete ? Zase si vás najde a bude to horší. Co jsem z toho všeho měl ? jen strach, kde na mně si znova počíhá a chození domů oklikama. Dlouho mi jako klukovi trvalo než jsem pochopil že to prostě řešení není. A tak jsem se nedal. Jo, byl jsem bit jako žito, protože měl kamarády a byli tři, ale zadarmo to teda nedostali, modrožlutý oka dvou z nich vidím i dneska jako tehdy. Já byl modrej celej, ale měl jsem od té doby pokoj. A politika ? Tam je to ...ne stejný, ale podobný, ustupovat zlu je k ničemu, dožene vás - právě proto že je to zlo. Máme myslím ve vlastních dějinách dostatečný příklad.
Bláža
Je to velmi složité,
sama si pamatuji okamžik, kdy jsem se snažila dítku vysvětlit, že si nemá nechat nic líbit, ale zase se nepouštět zbytečně do konfliktů... fakt je to těžké... Naštěstí on má povahu takovou, že vyjde s každým a to je výhra v loterii! Pěkný den! 
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz