25.6.2022 | Svátek má Ivan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Ifijová 17.5.2022 20:06

Veterináře obdivuji. Jejich povolání v sobě snoubí práci se zvířaty a lidmi (s těmi bývá občas horší pořízení). Znám vety dobré, skvělé, horší i příšerné.

Evo Ž. - nepřemýšleli jste o psí fyzioterapii? Hydro/aquaterapie dokáže rozpohybovat i fest ochrnutá zvířata díky spinální chůzi. S pruhatým Troldou máme za sebou první návštěvu u specialistky, včera jsme byli na úvodní, seznamovací terapii. Troldík kvůli svým zdravotním problémům nemůže brát léky, dysplatické nožky mu začínají dělat problémy. Coby labil zvládl aquaterapii skvěle, masáž si užil a cviky za domácí úkol dostal. Pokud byste se rozhodli ještě zabojovat, doporučuji zvolit tuto možnost. Držím palce. V

E. Žampachová 18.5.2022 9:52

Problém je, že tady je práve ta spinální chůze v háji, odumírají jí nervy. Ona byla v kondici, nasvalená je ještě dobře. Jen díky tomu ještě dokáže s podporou látky pod břichem vylézt na zahradu a vyvenčit se. Jakmile začne atrofovat a to bez ohledu na pasivní cvičení bude, už bych ji musela jen nosit. A to s jejími 40 kg nezvládnu. Navíc začíná mít bolesti které ještě celekm slušne tlumíme Až vše odumře, bolesti mít asi nebuda, ale současně ani šanci se začít hýbat. Tady nejde o to, co jsem ochotna vynaložit a jestli chci bojovat, ale co je schopno pomoci. S Dornovkou do toho vůbec jít nechtějí. Kdybych nechtěla bojovat a netahala ji celé dny, kam chce, a když potřebuje vyvenčit, tak už píšu nekrolog. Navíc ona je závislák a každá půlhodina odloučení je pro ni teď, když je bezmocná trápení. Dřív to ve smečce zvládly, teď má problém. Jedna věc je, že něco jinému pomohlo. Druhá věc je, že se choroby páteře liší. My si vyfasovali jednu z nejhorších. Asi ji nedokážu nechat v plenkách ležet (k tomu by došlo) a trápit se, když zbytek smečky lítá.

E. Beranová 18.5.2022 11:38

Evi, myslím na Vás všechny usilovně...zkusila jsi obvolat i veteriny tady v HK? Jsou tu opravdu dobří vetové. Vím, že je to daleko, ale aspoň konzultace nejdřív po telefonu...abys měla klidnou mysl, že jsi zkusila úplně všechno. navíc, když se představíš, že jsi lidský doktor, budou vědět, že přesně rozumíš...

Š. Matyášová 18.5.2022 13:08

máš centrum v Kuklenách

https://caninecentrum.cz/

A. Zemanová 17.5.2022 14:52

Nemohla bych být ani "liduškou", jak moc hezky píše YGA, ani veterinářkou, ani ošetřovatelkou. Ne proto, že by mi vadila krev nebo rány, možná bych zvládala pohotovostní služby, ale těžko bych zvládala dlouhou léčbu, utrpení, neúspěchy. To je poslání a to jsem neobdržela. S péčí o duši už je to jiné, psychologie by se mi líbila. Ale všechno bylo tehdy hodně komplikované.

Herriot by mě snad k veterinařině přitáhl, ale pak jsem si uvědomila, že to kouzlo souvisí s tou krajinou a lidmi a velkou láskou k nim.

Z. Jenny 17.5.2022 13:29

Liko, díky za vterináře.VR^Ano, jsou různých druhů a zaplať pánbu, za ty dobré.My jsme byli dnes stříhat na léto obě holky a páč jsem sebou vzala MLP,musím se teď duševně občerstvit. Taky jsem chtěla být veterinářkou ,ba i lékařkou,myslím ,že bych byla slušný diagnostik,ovšem jako u Inky,straná,ta levá by nedovolila,byla jsem ráda za průmku,bez dalších možností. Dnes je to téměř k nepochopení. Chjo.

Z. Lika 17.5.2022 14:44

Přesně tak, Jenny, dobrý veterinář je poklad. U tebe si umím představit, že kdybys byla veterinářkou, měla bys teď doma mnohem víc zvířátek :-)V

Z. Jenny 17.5.2022 18:58

No, to asi ano, sice bych pořád remcala ale jen tak na oko, nakonec bych byla jimi obklopena. R^V:-) Ale na každý odchod zvířátka bych připravena asi nebyla.V

Z. Mawe 17.5.2022 12:07

Hezky pohled na praci veterinare. Ja jako dite urcite chtela byt veterinar lrootze sem.si rikala ze to je pichat injekce kocickam a pejskum a u toho je hladit... nastesti me to ale preslo, protoze kdyz veterinar dava injekci a u toho hladi pejska... byva to cesta posledni a nic skvelyho na tom neni... jinak taky platime bez reptani i nejaky dysko muz casto necha... proste pro nas lidi ve zvirecich tlapkach kridlech a ploutvicjach je spolehlivy veterinar neocenitelny poklad.

Z. Lika 17.5.2022 14:49

Ano, injekce jsou různé, i když někdy se o tu poslední páníček skoro i modlí (vlastní zkušenost). Osobně si musím dávat pozor, abych se na veterině nevykecávala přespříliš, mám k tomu sklony a oni bývají zdvořilí :-P

E. Žampachová 17.5.2022 11:15

Veterinářkou jsem být chtěla, moc, ale rozmluvili mi to, fyzičku na krávy jsem neměla. Naštěstí jsem šla na školu v krátkém rozmezí před normalizací, tak mě postili na medicínu, ale jen na hygienu a zkončila jsem u mikrobů. Na veterině jsou nejhorší majitelé. Z těch bych asi rostla. Když nechají trpět "ze soucitu" (především se sebou samými) trpící zvíře, asi bych navrhla eutanazii jim. Pro psychivkou poruchu.

Momentálně je to pro mě extrémně bolavé téma. Derunka mi ochrnula na zadní. Má skřípnutou míchu a takové změny, že to nejde operovat (není to plotýnka). Pokoušíme se to zlepšít léky, zatím bez úspěchu. Po bytě se plazí, na zahradu ji nesu na hadru pod břichem, předkem jde. Je tlustá (moje chyba), má přes 40 kg a tak za trest posiluji- konkuruji Xerxové. Máme max týden, pokud se to nezlepší (a bohužel to nevypadá), budu ji muset nechat jít. Už je z toho unavená. Jinak je zdravá, ale ta páteř je v hrozném stavu. A aktivní pes upoutaný na lůžku nebude... Nebyl by to život, ale živoření. Skoro nejsem schpná psát...

T. Zana 17.5.2022 11:38

Ach jo, to mě mrzí moc, Derry je přece ještě poměrně mladá.

Myslím na vás.

Jo a dávej si pozor na svoje záda...

E. Žampachová 17.5.2022 11:45

Derry je 11,5. víc, než se dožívá většina fletů. Ale jinak je zdravá, nemá nádor, nemocná játra, ledviny, nic. Mohla by se dožít věku našich prvních dvou 13 nebo 13,5. Ale už po těch 4 dnech je vidět,jak jí ubývá energie a chuť o života. Drtí ji to psychicky. Nemohu jít od ní víc, než na 5 m, pak se pokouší lézt za mnou. Jsem s ní, pokud to jde. Při přesunu z místnosti do místnosti ji přesouvám radši také. Ona je ale bába paličatá, přesuny nechce, ale pak se plazí za mnou.

Moje záda mají smůlu... Teď je důležitější se postarat o psa.

Z. Jenny 17.5.2022 13:23

Evo, moc mne to mrzí a líto mi je, však víš. VV Rozhodnutí je na Tobě a to je to nejtěžší, achjo. Přála bych Derry aby se stal zázrak!

J. Hlavsová 17.5.2022 17:14

Moje jezevka Dulinka taky měla skřípnutou míchu. Operace tenkrát prováděla jen klinika v Brně nebo Čáslavi. Jeli jsme do Čáslavi, tam nám řekli, ať počkáme, až úplně ochrne. Někdo mi pak doporučil veterinu, co byla u SOŠ veterinární v Hradci Králové, Kuklenách. Tam byl technik, jehož dcera byla rehabilitační sestra a on od ní měl rehabilitační pomůcky, které už pro lidi nepoužívali. S Duli jsem tam absolvovala deset návštěv, kdy jí na záda dával ultrazvukovou podušku (původně pro lidské koleno). Pomohlo, mícha se uvolnila, jen od té doby Duli nesměla chodit po schodech a po prudších svazích. Ordinace se prý pak přestěhovala někam dál do Kuklen - zkus zadat do vyhledávače veterina_Kukleny - objeví se tam pár možností, třeba se dopátráš nějakého řešení. Pokud mohu soudit podle Kory, pes dá najevo, že chce odejít. Jen ležela a očima jako prosila, že už nechce být. Když se Derry pořád snaží Tě sledovat, řekla bych, že se za Duhu ještě úplně nechystá.

Jinak - už jsem tady psala, jak jsem u babičky žila mezi zvířátky. Veterina mě docela lákala, ale přírodní vědy nebyly mé oblíbené, ač jsem z nich měla dobré známky. Babička to věděla, tak našla jiné řešení a nabádala mě "Janinko, když máš tak ráda zvířátka, vem si ňákýho veterináře."

E. Žampachová 17.5.2022 17:56

U jezevčíků to bývají ploténky, ty lze operovat i rehabilitovat. Tohle je prakticky zarostlý kanál v křížové kosti, s tím se nic dělat nedá. To ani nezrehabilituješ, ničím nerozhýbeš. Neboj, že jsem nehledala skoro vše. Navíc naše veterinářka to zbytečně nezvládá. Naději mi skoro žádnou nedává. Teď je sice hodně možností, ale na něco bohužel nejsou. (ani u lidí).

Z. Yga 17.5.2022 11:44

Je mi to moc moc líto. Je před tebou těžké a smutné rozhodnutí, ale ty uděláš takové, aby bylo pro Derry jen dobré... VV

E. Žampachová 17.5.2022 11:46

Tentokrát poprvé nevím...

Z. Xerxová 17.5.2022 12:17

netrap ji... V nech ji jít V

E. Žampachová 17.5.2022 13:05

Cítím, že máš pravdu, ale pořád doufám v zázrak. Ještě jí nechám pár dní. Jsem s ní doma, má věškerou péči. Nejhorší na tom je, že je jinak zdravá. Kromě nadváhy, ale za to mohu napůl taky.

Z. Lika 17.5.2022 14:43

Hlavně jestli nemá bolesti... jak mě loni vzala ta záda (blokáda L4-5), tak mám trochu představu, efektivně mě to znehybnilo 8-o a bolesti při pohybu kruté.

E. Žampachová 17.5.2022 18:00

Bolesti tlumíme. Snad je nemá. Ono je tohle trochu jiné, než klasický blok. Tam, kde jde intervenovat, je to jakž takž, jsou tam srůsty a změny, ale ty by šly zvládat. Tohle je na tak blbém místě, že tam není prostor pro nic. Snad zázrak.

Z. Lika 17.5.2022 19:10

Tak zkus přikládat ruce. Zázraky se dějí.

E. Beranová 17.5.2022 12:33

jestli nemá bolesti, snad bys jí mohla zkusit udělat postroj s kolečky... viděla jsem podobnou věc na starém psovi, ale to byl jezevčík...naprosto chápu, že váháš. pejska je jinak zdravá, ale tohle ji ničí ;-( a ty nechceš udělat zásadní rozhodnutí předčasně, dokud je nějaká naděje.

Z. Yga 17.5.2022 12:56

Jezevčíci v nouzi, tam drandí na vozíku každý druhý, ale u těchto vozíků je potřeba je nechat sestavit na míru a nevím, jak dlouho to trvá (o penězích nemluvě). Ale Eva se rozhodne správně... V

E. Žampachová 17.5.2022 13:01

Něco jiného je jezevčík a něco jiného je velký aktivní pes, zvyklý běhat v terénu, plavat... O vozíčku jsem uvažovala, o peníze nejde. Ale asi to není dobré řešení

Z. Mawe 17.5.2022 12:09

To je mi lito s feneckou:(

A. Zemanová 17.5.2022 12:19

To mi je opravdu líto, Evi, pro tak aktivní psy je nemožnost běhat určitě hrozná. Přeju Ti hodně sil pro správné rozhodnutí ve správnou chvíli. V

Z. Matylda 17.5.2022 13:09

To je mi moc líto, ale pokud to špatně nese psychicky....

Z. Lika 17.5.2022 14:37

Berunka Derunka, to je mi tak strašně líto...8-oV