3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Láska - záleží na úhlu pohledu

Láska. Kde kdo se už jistě zamyslel nad tím, čím je tato zajímavá emoce způsobena. Podle úhlu pohledu se může společnost rozmýšlejících rozdělit na dva základní tábory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kadlus 22.11.2006 7:45

První dojem

Milé wéwečko asi fakt zklamu,první dojem mi naskočil při čtení,ještě před diskuzí. Jaký ?

Sedím na břehu rybníka,hladina zamrzlá skoro jako norská jezera,jenom moje intuice,získaná díky mírně pokročilému mládí, mi říká,že to na bruslení není.V tom se hrne mladík,něco kolem 20, nic nedá na varování a dopadne to podle očekávání.Po pár krocích má mokro v botách, naštěstí bylo mělko.

Proč? Protože Romeo a Julie věděli prdlajz o nadledvinkách a dalších chemickejch potvorách.Zato Montekovic i Kapuletovic stařešinové věděli o úplně jiných, zejména materiálních veličinách.Ostatně,já jsem téměř před 50 léty taky nekoumal zrovna o chemických pochodech mé tělesné schránky,spíš mne zatěžovaly projevy úplně jiného druhu(byť chemicky zdůvodnitelné).Naštěstí,ty projevy byly obapolné a vzhledem k okolnostem,že kostelní myši byly na tom s majetkem stejně jako my,tak přednostová vládne pevnou rukou už...,raději to zamlčím,není nutno se tím číslem chlubit.Ale,vlastně je.Jenom dodám: hvězdičky byly,motýli néééé,integrály už vůbec.Spíš knížky.

Ještě poznámku-k papírovejm šnuptychlům mám hluboký odpor,není nad poctivej,sametově hladkej látkovej,navíc když v šuplíčku leží snítka sušené rozmarýnky z vlastní zahrádky.Naštěstí, na rýmu moc netrpím,na svůj nos potřebuji rozměr spíš větší.Tak jí šetřím.Tu pračku, to dá rozum.Tolik vzkaz pro madame de Scheybell.

Zdena b.p. 22.11.2006 7:14

Abych řekla pravdu,

Milý Marku, ve Tvém věku jsem rozhodně nepitvala biochemické reakce Lásky. Ta se mnou cloumala úplně viditelně a bylo to nádherné. A teď napíšu něco, co neber jako hrozbu, ale spíš jako přání všeho krásného. Však ono na Tebe taky jednou dojde!  :-)

terra 22.11.2006 11:12

Re: Abych řekla pravdu,

:-D:-D:-D dojde - ale není nad to, když člověk teoreticky ví, proč se v praxi chová jako zatracenej cvok. Díky, Marku, ten Váš studijní objekt (kolegu)... tak ten přímo vidím. V oparu růžové aury se srdíčky kolem hlavy :-D

Vakandi 22.11.2006 6:55

:-)

Jooo chemie, ta mocná čarodějka ;-D;-D;-D

Vave 22.11.2006 6:33

Milý Marku,

mně se líbí, jak to máte hezky teoreticky zmáknuté.:-)  Ale víte, až přijde ta pravá, tak zapomenete nejen na chemii, a budete šťastně hledat vše, co vás spojuje! Máte rád bramborová jídla? A Vaše vyvolená také? Óóó, jak jste si podobní, jak jste si blízcí! ;-)

Já se tomu tady tak trošku posmívám, ale věřte, že to je možná ze závisti, protože tato  nádherná vzplanutí máte ještě všechna před sebou. VVVVVV Tak si je krásně užijte!!

P.S. Možná, až budete proplétat své prsty s prsty své vyvolené, bude Vás přes místnost sledovat nějaký ten teoretik a bude si myslet své o chemii. Kontrolní otázka: kdo z vás dvou bude šťatsnější? ;-P

Li 22.11.2006 8:07

Re: Milý Marku,

No jo, ale je fáze zamilování, kdy má jeden rád bramborová jídla jen proto, že je má rád ten druhý ;-)

Krásné povídání Marku R^;-)

Vave 22.11.2006 8:36

Re: Re: Milý Marku,

Ale to je jinak, Lídošku! ;-) To jeden někdy dochází k poznání, že byl dopusud v životě tak hloupý, že neobjevil krásu a vůni bramborových jídel. Když si je fakt zamiluje, je to dobré, když mu ale ve skutečnoati nechutnají, je to zlé. :-/

Ale já jsem měla na mysli spiš to krásné na lásce, že i běžné a normální věci povyšuje na něco nádherného a jedinečného.  Pak to vypadá, že jediní dva jedinci na celém světě, milující bramborová jídla, se konečně sešli (a budou spolu na věky vekův šťastně baštit brambory). ;-P

Li 22.11.2006 8:52

Re: Re: Re: Milý Marku,

Já vím :-D To já si jen tak hladově rýpla :-D:-D:-D

Anezka Sejbalova 22.11.2006 5:02

Ach ta laska nebeskaaaaa (1)

Jeeee, holky, to je vam dneska tema ! Ja kdybych to umela tak bych napsala neco krasnyho, aby tady dneska celej Zviretnik bulel a smrkal do kapesniku. Pan Kadlus by mi napsal : "Sejbalova, ja myslel ze umite psat jenom o Bimbovi,  ale ted me to  vopravdu vzalo !! Voci mam cerveny jako angorak a smrkam do staryho lajntuchu, protoze nam dosly papirovy kapesniky.

Vono opravdu zalezi na uhlu pohledu. Ja jsem vam holky mela pred prednostou dve takovy skoro vazny znamosti. Ten prvni, to byl basnik. Sedaval se mnou na lavicce v parku." Podivej Anezko, na tu hvezdnou oblohu, copak tam schazi ?!!" A ja vejrala, vsechno bylo na miste, Velkej i Malej vuz, mesic a Severka a spousta ostatnich hvezd. Nevim spitla jsem. No preci kometa !! Pravil basnik a tou kometou jsi ma mila Anezko ty.  Hladil me po vlasech, ja je mela dlouhy, tak asi jako ze jsem ta kometa vlasatice ! Veris mi Anezko ?! Ptal se vroucne .A ja vzdy spitla, "ach to je tak krasne, ze tomu ani nemohu verit !"

A psal me vam holky krasny dopisy ." Anezko, nedovedu si predstavit, ze by jsi mi znova uletla do vesmiru. A kdyby se tak stalo, tu pak bez vahani nasednu na Velkej vuz a pojedu te hledat. Kdyby se neco na nem porouchalo, tak presednu na Malej vuz a i kdyby jemu se zadrely loziska, tak budu skakat z hvezdy na hvezdu a z doskaci do galaxie, ve ktere se pred mou laskou schovavas !"

Pak zmizel nakonec on s nejakou jinou kometou, ale daleko se nedostal, jenom do Nejdku a vidavam ho obcas v Kauflandu, kdyz jsou slevy.

Ten druhej byl matematik.To jsem zase byla jeho "nedelitelnej zlomecek, integral, nejkrasnejsi rovnice", prej at me prevede na kterou stranu chce, tak jsem jeho milovana Anezka  Veris mi ma mila Anezko, ptal se nezne vypocitave  To je trak krasne slozite, ze tomu ani nemonu verit, spitavala jsem! "Jsi atom myho zivota," psal mi v dopisech. Ja jsem tvuj elektron, kterej neprestane kolem tebe krouzit ". Pak asi nestala nejaka nerizena stepna reakce, elektron se odpoutal a uz jsem ho nevidela.  POKRAC;

Anezka Sejbalova 22.11.2006 5:23

kristepane !!!!

Dopsanej druhej dil ulitnul do hajzliku.

Ja ho dopisu az se vyspim, pro poradek !! To mam vztek !

Zdena b.p. 22.11.2006 7:06

Re: Anežko!!!!!!

Já ťukááááám jako blázen. Anežko, ty nikdy nezklameš.  Jen nevím, jestli by nešlo dopsané dílo zálohovat.

Alča 22.11.2006 7:58

Anéžko

v klidu se vyspinkej a pak to dopiš. Však my počkáme, protože víme, že to bude stát za to!

jiný Honza 22.11.2006 8:07

Re: kristepane !!!!

Já to říkám pořád - dopíšu, zaberu celý příspěvek a zmáčknu klávesy Ctrl a C. A když se příspěvek ztratí, kliknu do okýnka pro psaní a stisknu Ctrl a V. Funguje to moc dobře!!!

YGA 22.11.2006 8:10

Re: Ach ta laska nebeskaaaaa (1)

Ač nejsem Kadlus - Voci mam cerveny jako angorak a smrkam do staryho lajntuchu, protoze nam dosly papirovy kapesniky. Jó - dávný lásky nám vhrnou slzy do očí (akorát někdy nevím, zda jsou to slzy dojetí nebo bezuzdého řehotu). Jsem zvědavá, jaká rande byla s mladým Šejbalem - že ty jsi mu, mrško jedna, originálně odpovídala "... tomu nemohu ani uvěřit, jak je to krásné a složité". Je mi totiž jasné, že tvoje zlato je kombinace básníka a matematika.

Moje první láska byla na základce (osmá třída) - posílal mi psaníčka, která mi vkládal do kapsy kabátu. To první jsem četla tolikrát, že jsem ho musela polepit průhlednou páskou, aby se mi nerozpadlo - ale až potom, co jsem červenou propiskou opravila pravopisné chyby - věříš, že jich bylo na čtyřech stránkách školního sešitu pro prváky neuvěřitelných 146?! (např. Stražně se my lýbýž!!! - bohužel dopis se ztratil v propadlišti času - škoda, mohla jsem si nad ním zaslzet i dnes.) A přesto jsem ho milovala - asi ty nadledvinky - byl to totiž velký fešák. Jo a jednou mě pozval do kina na úúúúžasný film Černá kabina. Až na místě samém  (a to jsem musela do kina šlapat do sousední vesnice bratru 5 km) jsme zjistili, že se nehraje - on to totiž nebyl emerický film z prostředí formule jedna (jak jsem původně doufala), ale ruský film o napraveném trestanci Červená kalina, a nesešlo se dost lidí - pět. Byli jsme jen čtyři - a tu se ukázalo, jaký je to borec, protože zakoupil jeden lístek do kina (v ceně 2, -- Kčs) navíc - je možné nemilovat takového bonvivána?

Zdena b.p. 22.11.2006 8:26

Re: to kino.

Příbuzní měli dohodu s babičkou, že jednou za týden bude mít službu u ratolestí a oni půjdou do kina. CHACHA. Babička určila čtvrtek, tak chodili ve čtvrtek, ať se hrálo cokoliv. No, a za půl roku jim zahráli v kině fanfáru a dali diplom věrného diváka sovětských filmů. Ona se v ten den hrála tvorba JEN z tohoto území. Příbuzní uvažovali o pohybu po městě jen kanály :-). Jim ale opravdu šlo jen o to vypadnout na chvíli z domu a kino bylo bezkonkurenčně nejlevnější.

jiný Honza 22.11.2006 8:40

Ten film

To je jako hlásání obecního rozhlasu před r. 89: Místní kino dnes uvádí švédský erotický film Baba dala vojákovi. Film je nepřístupný do 18let.

Celá dědina se sbíhá v obvyklých 5 odpoledne před kinem, kde visí doplňující informace: Flim není švédský, ale sovětský, není erotický, ale panoramatický a nejmenuje se Baba dala vojákovi, ale Balada o vojákovi. A navíc není nepřístupný do 18 let, ale hraje se až od 18 hodin, protože jsem ve městě na nákupu.

Olčava 22.11.2006 8:45

Re: Ten film

;-D;-D;-D;-D;-Da eště jeden;-D

YGA 22.11.2006 9:00

Re: Ten film

Paráda - to je ještě lepší.

WWW 22.11.2006 16:36

Re: Re: Ach ta laska nebeskaaaaa (1)

Cetl jsem mila Ygo, cetl a bavil se !!

Hana Williamson 22.11.2006 8:19

Re: Ach ta laska nebeskaaaaa (1)

Sejbalova: jses jak studnice moudrosti. Az se proberu ze stuporu - vstala jsem rano v sest, posilala mejly a visela na telefonu soubezne, spisovala cosi a ve tri odpoledne vyjela do Charlestonu za padani zmrzleho deste tak intenzivniho, ze skoro nebylo videt. Po pul hodine nastala ta vzacna prilezitost, ze v Jizni Karoline snezi jednou za par let. cely stat jde do paniky - a byly to pekne vlocky, velikosti korun. Nezz jsem se dostala domu, tak bylo po jedne hodine rano a mam pretahly spani.

Pekny sny, Anezko ( u nas v rodine Aneso - s hackem nad "s" - to je po hanacky.

Olčava 22.11.2006 8:42

Re: Ach ta laska nebeskaaaaa (1)

Anežko,  že jsi žena praktická rázná a moudrá, to už dávno vim,  a dneska jsi nám tady odhalila svou křehkou romantickou duši....tak jsem se s tebou zasnila, že jsem málem nedovařila ani čaj. Zapomněla jsem totiž zapnout konvici a půl hodiny jsem čekala, než se voda začne vařit. Co čekala, nečekala, jak píšu...zasnila jsem se.....

dalmatin 22.11.2006 9:24

Re: Ach ta laska nebeskaaaaa (1)

Anežko, povídej. Budu poslouchat a zasním se - jak jsem málem skončila na Mauritiu. Tam by mi listopad nevadil!!!

JoVo 22.11.2006 9:48

PRO OSPALÉ WÉWÉWÉČKO A ŠEJBALOVOU TAKÉ!

;-(Milá Anežko alias WWW, včera večer jsem Ti poslal na obou článcích vtip na večer, abys nemusel plakat. Ještě jsem tam dal dotaz na toho anděla strážnýho. Kde nic, tu nic, od Tebe žádná reakce. Tak až se probereš z mrákot, tak si to přečti tady:

:-/Milý WWW, ještě se vracím k tomu andělu, zkusil  jsi modlitbu? Zkus to: „Andělíčku můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku, od všeho zlýho i škodnýho. Ámen.“:-/Jó, abys nemusel plakat, tak jeden na večer::-) „Němčina je hrozně těžký jazyk, píšeme schön a čteme šén,“ říká Němec. Angličan mu oponuje:„Nejtěžší je angličtina - píšeme Jean a vyslovujeme Žán!“ Čech říká: „Nejhorší je čeština - píšeme Praha 10 a vyslovujeme Vršovice.“;-(Dobrou noc, ať Tě štípají blechy celou noc!;-DR^

YGA 22.11.2006 10:43

Milý JoVo

Já tu modlidbu znám trošku jinak - jako malé robě jsem si večer se sepjatým ručičkama deklamovala:

Andělíčku, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku, aby ve dne v noci cnostná byla, pánubohu se líbila.Amen. Už tenkrát jsem dávala důraz na tu cnost. Jo - ještě perlička - ke svaté zpovědi jsme měli takový tahák v podobě lesklé červené knížečky (ještě dnes ji vidím před očima) a v ní byly jak předepsané formule pro zpověď, tak i nejčastější hříchy - já jsem zřejmě málo hřešila (taky co za hřích může mít devítiletá dívčina na vesnici, že), tak jsem si ty nejzajímavější hříchy v knížečce podrhla a z ní je pak panu faráři pěkně přečtla. Maminka ji pak jednou našla a s hrůzou zjistila, že mezi jinými je tlustě podtržená věta - smilnila jsem. Když mě se to slovo moc líbilo - připadalo mi takové starosvětské a já si říkala, to je hezký hřích, to za něj dostanu zatrest pomodlit zdrávasmaria a ne jenom očenáš jako za lhaní.

JoVo 22.11.2006 12:14

Re: Milý JoVo

;-DMilá YGO, jak často jsi se od té doby modlila zdrávasmaria?8-o

jiný Honza 22.11.2006 12:23

Re: Re: Milý JoVo

I ty jeden, pikantních podrobností se ti zachtělo! Že zavolám JoVovou. 8-)))

JoVo 22.11.2006 12:31

Re: Re: Re: Milý JoVo

;-DJoVová je tady a taky jí to zajímá, protože chodila 6 let do kláštení školy.;-D

jiný Honza 22.11.2006 12:46

Re: Re: Re: Re: Milý JoVo

Bídáku, ležím pod stolem. 8-)))

YGA 22.11.2006 12:40

Milí JoVovi

Bohužel - ne často - já patřím mezi bezvěrce - mně se tato modlitba líbila pro svůj rytmus - zdravás maria, milosti plná, pán s tebou ... a zbytek mi vypadl - budu si  muset někde osvěžit mozkovnu.

JoVo 22.11.2006 12:48

Re: Milí JoVovi

Milá YGO, i když JoVová chodila do klášterní školy, tak není úplný „věrec“. Jak by také mohla, když si vzala takovýho beznaboha, jako jsem já.;-D;-D;-D