3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Láska - záleží na úhlu pohledu

Láska. Kde kdo se už jistě zamyslel nad tím, čím je tato zajímavá emoce způsobena. Podle úhlu pohledu se může společnost rozmýšlejících rozdělit na dva základní tábory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vave 22.11.2006 11:19

Re: Vysvětlení a dodatek k článku

Ne, milý Marku, byl jste srozumitelný dostatečně, ale jak pravila přede mnou YGA, tak si z Vás děláme trošinku legraci, abychom nebyli příliš nostalgičtí.:-) 

A pak taky, dneska se člověk všelijako vědecky rozebírá a zdá se, podle současného poznání, že nejsme nic jiného než nějaká mobilní chemická továrna. 8-o Možná je to tak, ale já to nějak nemůžu přijmout za své, že mě řídí nějaké chemické postupy. :-/

I když samozřejmě vím, že stačí jen lehký závan vůně, a člověk je jinde, a někdy i s někým jiným, dávno ze života vyprchaným ....  VVVVVV

abyt 22.11.2006 12:26

Re: Re: Vysvětlení a dodatek k článku

Ano, také mám  starou lahvičku od parfému a když si ji očuchám, jsem přesně tam, kde jsem byla před dvaceti lety, i když toho dotyčného už nikdy neuvidím.

Zdena b.p. 22.11.2006 12:32

Re: Vysvětlení a dodatek k článku

Marku, opravdu jsme to pochopili všichni. Jen mé předřečnice netuší, že kdo se ve věku nepitvá, může být zatraceně nečekaně překvapen i v trojnásobku sedmnácti jar. CHECHECHE. A to je potom logicky - romantický mazec!

abyt 22.11.2006 8:37

Atˇje to jak je to,

láska je dar a člověk jich za život zas tak moc nedostane. Těšte se, Marku.R^

Beda 22.11.2006 11:05

Re: Atˇje to jak je to,

můj podpis!:-):-):-)R^VV

jiný Honza 22.11.2006 8:23

No, řekněme, že je to půl na půl

Napřed je to otázka.... vkusu? stylu? Prostě někam přijdu a tam je NĚKDO. Na pohlaví nezáleží - prostě mě někdo upoutá. Je-li pohlaví stejného - lze předpokládat, pokud je dojem oboustranný, že se spřátelíme (neb nepatřím mezi 4%ní menšinu). Je-li pohlaví opačného, začne fundovat chemie. No buďme upřímní - její vliv s rostoucím věkem producenta klesá. Zajímavý je i fakt, že zlato u mne funguje nikoli jako katalyzátor, ale spíš reakce výrazně tlumí (myslím ten zlatý kroužek na levém prsteníku - ale to může být jen můj dojem). Řekněme, že zlato převádí objekty ze skupiny 2 do skupiny první.

Což nepochybně dosud není Markův případ. Spíš jen (zatím) neobjevil správný objekt ze druhé skupiny. Ale na každého jednou dojde. 8-))) To není škodolibost, jen trocha životní reality (a závisti).

Li 22.11.2006 9:18

Re: No, řekněme, že je to půl na půl

Bůh ví čeho. Já myslím, že to známe všichni - jdeme ulicí a potkáváme naprosto cizí lidi. Někteří působí neutrálně, někteří působí tak mile a známě, že jim člověk málem řekne  AHOJ a padne jim okolo krku a pak jsou tací, že má člověk nutkání jim dát facku ;-D

Kadlus 22.11.2006 16:20

Re: No, řekněme, že je to půl na půl

Dovolím si jen malilinkatou opravu. M. zatím(snad?) nebyl objeven tí správným objektem z druhé skupiny.Moje dlouhodobá a hluboce vědecky propracovaná zkušenost, která ve spojení s praxí není ani slepá, ani hluchá mi velí k jejímu zveřejnění.Naše předstíraná role lovců je pouhou fatou morganou, sloužící k psychlogické podpoře našeho samolibého ega.Většinou,blížící se k absolutoriu 100% jsme v pozici štvané a lovené zvěře(což nám činí dobře).Většina z nás si to uvědomí pozdě,řekl bych, že na hodinách je 5 minut po dvanácté.Tolik drobné připodotknutí.Hergot, jak to jen ty ženský dělaj,že donutí naše niterné chemické laboratoře k činnosti,jejímž kýženým výsledkem je vystavení se do pozice k zaměření a přichází následný odstřel?

jiný Honza 22.11.2006 20:19

Re: Re: No, řekněme, že je to půl na půl

Někdy odstřel, někdy sestřel. Podle toho, co zrovna zamýšlí - povznést se s námi do ráje nebo nás poslat do pekel. A je fakt, že to umí - už od mala. 8-(((

Olčava 22.11.2006 22:11

Re: Re: No, řekněme, že je to půl na půl

No ale pánové, nedělejte, že vám to nědělá dobře:-)

Olčava 22.11.2006 22:14

Re: Re: Re: No, řekněme, že je to půl na půl

Teda pardon, já to přehlídla, Kadlus se přiznal, že mu to dělá dobře.;-)

YGA 22.11.2006 8:20

Milý Marku

pěkný rozbor - jen co je pravda. Jenom doufám, že své první lásce nešeptáš (či nebudeš šeptat) do ouška - To víš, že tě miluji, ale to není nic nadpřirozeného - to jenom vylučuji z nadledvinek chemické látky (teď jsem zapoměla, jak se jmenují, ale ty to určitě víš) a ty je vylučuješ taky a naštěstí se tyto látky přitahují a tak tu tady s tebou sedím a držím za ruku (o dalším průběhu se už šířit nebudu). Možná bude lepší nadhodit ze začátku něco o těch hvězdičkách a o slavíku, jak libě tluče a tak. I když nevím, jestli dnešní dívky si na toto potrpí.

Jinak ti přeji tu nejkrásnější první lásku - ať s nadledvinkami nebo bez.

Vave 22.11.2006 8:28

Re: Milý Marku

:-D:-D:-D

Eva 22.11.2006 8:17

Halo, halo! Palcodržna!

Včera měl Murphy od Lucky v Pelhřimově nehodu. Srazilo ho auto. ;-(Snad "jen" tržné rány. Prosím, abyste se ke mě připojili s palcodžnou R^R^R^

Olčava 22.11.2006 8:23

Re: Halo, halo! Palcodržna!

Drřím držím držímR^R^, ať to je opravdu jen to "jen"

Vave 22.11.2006 8:29

Re: Halo, halo! Palcodržna!

Ach můjtybože! Držím! R^R^R^R^ VVVVVV

A už pádím, dnes moc nebudu.

Mějte krásný den!!:-)VV

jiný Honza 22.11.2006 8:30

Re: Halo, halo! Palcodržna!

Držím!!!!

Lucka V. 22.11.2006 8:33

Re: Halo, halo! Palcodržna!

Chudinka chlupatej, snad to bude dobrý, natrženej kabát jde zašítR^. Samozřejmě držíme všechno, co máme a prosíme o zprávy!VVV

Eva 22.11.2006 10:08

Re: Re: Halo, halo! Palcodržna!

Ještě včera ho v Pelhřimově pozašívali, dnes mi Lucka psala, že chodí po třecha chystá se s ním na kontrolní RTG. Je to pro ně velký šok

YGA 22.11.2006 8:58

Re: Halo, halo! Palcodržna!

To je taky moje noční můra - Milá Lucko a milý Murphy - držím palce, ať to je jen natržený kožich!

dalmatin 22.11.2006 9:17

Re: Halo, halo! Palcodržna!

Chlupáč jeden neopatrnej - držím fest!

Li 22.11.2006 9:19

Re: Halo, halo! Palcodržna!

Držíííííííííííííííííím všechno !!R^R^R^VV

Beda 22.11.2006 9:35

Re: Halo, halo! Palcodržna!

UFFFFFFFF8-o:-/ ... taky držím, ať je to dobré!!!R^VV

terra 22.11.2006 11:09

Re: Halo, halo! Palcodržna!

Chlupatec nešťastnej! Tak hlavně ať to není nic zlomeného, kabátek mu sroste... Držím palce, tlapky s drápky a tak vůbec.

JoVo 22.11.2006 12:27

Re: Halo, halo! Palcodržna!

R^R^Držíme palečky.R^R^

KláraS 22.11.2006 12:36

Re: Halo, halo! Palcodržna!

ježiši kriste 8-o8-o držííííme všechno R^R^R^R^R^

zana 22.11.2006 13:57

Re: Halo, halo! Palcodržna!

R^R^VR^R^

Alča 22.11.2006 14:06

Re: Halo, halo! Palcodržna!

Držím moc a moc!R^

Hana Williamson 22.11.2006 8:04

Analytik

Hele Marku: analyzovat to muzes, co hrdlo raci, ale nakonec je to oboji anebo od kazdeho kus. Taky jsem nikdy uplne nepochopila, proc se dva urcity lidi pritahujou - neco tam tahne, treba chemie (proc ten a ne jinej), ale pak zabere ta romantika. A kdyz ta romantika nezabere,tak ta chemie se casem vytrati. Omlouvam se, ze ze mne ta slova nepadaji tak sofistikovane jako z tebe, ale asi pred hodinou jsem se vratila ze sluzebni cesty, projela neobvyklou snehovou bouri v Jizni Karoline, a  jsem tak unavena, ze nemuzu jit spat. Takze jen zvatlam. Malo co v zivote je cerne nebo bile, spis je to spektrum a odstiny barev

Alča 22.11.2006 7:56

Milý Marku

moc pěkné zamyšlení na báječné téma!

Já jsem přesvědčena, že tak, jako jsme každý trošku jiný svou fyziognomií, náturou, náladou, zkušeností , ale i tou chemií a celkovým pohledem na život, tak  je i spousta různých pohledů na lásku. Proto je láska nedefinovatelná, tajemná, nepředvídatelná .... a přejme si, aby tomu tak bylo navěky.

Přeji ti, aby ty Tvé byly krásné a nezapomenutelné, obohacující i ubíjející, náruživé a opětované ... zkrátka takové, jaké mají být!V