18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Kouzelnice větru

Dneska jsem náhodou našla v počítači tenhle útržek vzpomínky, záznam takové malé krásné příhody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JoVo 14.3.2007 11:45

ZPRÁVA O LENCE S.

Včera večer jsem ve 21:51 hod. dával do Člověčin zprávu o Lence S. že nemá jistotu, zda jí pustí dnes domů. Tak v 10:09 hod. dnes, jsem dostal esesmesku, že jde domů. Ještě jednou děkuje fšem, za držení tlapek.R^R^

Vave 14.3.2007 11:47

Re: ZPRÁVA O LENCE S.

HURRRRÁ! ZDRAVÍM LENKU S.! R^VVVVVV

Li 14.3.2007 11:49

Re: ZPRÁVA O LENCE S.

VVHURRRÁ !!R^VV Moc jí zdravím, holku jednou ušatou a ať je co nejdřív fit R^VV

radanova 14.3.2007 11:55

Re: ZPRÁVA O LENCE S.

to je dobře

alimo 14.3.2007 12:09

Re: ZPRÁVA O LENCE S.

Výborná zpráva- LENKO, OPATRUJ SE A HODNĚ BRZO ZASE TADY !!VV

PetraK 14.3.2007 12:16

Re: ZPRÁVA O LENCE S.

Juhůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů Hurááááááááááááááááááááááá Jupííííííííííííííííííííjééééééééé. To je skvělýýýýýýýýýýýýýýýý!!!R^R^R^

YGA 14.3.2007 13:53

Re: ZPRÁVA O LENCE S.

Třikrát hiphiphurá, hiphiphurá, hiphiphurá naší Lence S., že se zmátořila a opustila nemocnici. Je to holka statečná a šikovná a naše.

Zkumavka 14.3.2007 13:56

Re: ZPRÁVA O LENCE S.

MILÁ LENI,VÍTÁME TĚ,UŽ SE TĚŠÍME JAK SE TADY OBJEVÍŠ ! HODNĚ ZDRAVÍČKA !!!

TRALALA TRALALÁ TO JE DNESKA KRÁSNĚ !!

Beda 14.3.2007 15:47

Re: ZPRÁVA O LENCE S.

LENKOOOOOO, DOMA JE DOMA!!R^... TAK AŤ UŽ JE DOBŘEVVVVVVVV

Štětinka 14.3.2007 18:03

Re: Re: ZPRÁVA O LENCE S.

LENKO, JEN SE TEĎ HEZKY ŠETŘI! A PÍSNI, JAK TI JE!!V

WWW 14.3.2007 11:40

az ted

jsem to zpozoroval.

Mila LI -preji Ti vse nejlepsi k narozeninam. pekne to oslav.

Ano, vzpominam si take na ten vek.Je to uz tak davno a ach, jak jsem byl mlad !

WWW 14.3.2007 11:28

Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Tohle je uzasne povidani. Cetl jsem ho jednim dechem. Jen si to predstavte ! Mala holcicka vstoupi do pochmurne naladene ranni tramvaje. Vzdyt tam jedou lidi, co je ceka tezky den, Jedou do prace a ceka je nenavideny sef. Jeste hur, odpoledne prijde exekutor, ceka je treba rozvod. A ta mala holcicka jim ukaze, ze se tomu nemaji podat. Ze si maji zavolat svou "Kouzelnici vetru."

Myslel jsem pak na to, proc se ty nase dejiny odvijely tak jak se odvijely. Proc, my co porad snime o" Blanictich rytirich," proc jsme je nikdy neumeli zavolat v pravy cas na pomoc ?!  Verejne !! Proc porad jsme cekali, ze se probudi sami a utesovali se, ze jeste neni nejhure.

Predstavte si jen  E.Hachu v risskem kanclerstvi, jak odlozi pero toho14. brezna 1939 v noci a povstane. "Blanicti rytiri," zvola, "vyhlasuji vam pohotovost." ! "Kouzelniku privalovych destu, sestro jeho vichrice ukrutna" volam vas na pomoc.

Hitler byl priserne povercivy. Muselo by to vyvolat v risskem kanclerstvi zdeseni. Na kolenou by prosil o to, aby cesky narod, s tak mocnou podporou vzal pod ochranu narod nemecky.

Smlouva o protektoratu by pak mohla byt strucna a nasledujiciho zneni : ""-Ja Emil Hacha, prezident Ceskoslovenske republiky, slibuji, ze nas narod  cesky vezme slechetne pod ochranu narod nemecky  a uchrani ho pred katastrofou. Vudce Adolf Hitler slibuje, ze veskere  jeho zavazna rozhodnuti budou se mnou konzultovana."" ------Na nadvori by kapela SS hrala dojate "Kde domovm muj " cestna jednotka SS  by nevydrzela vzorne "vpravo hled", a zacala se spontane s placem objimat. Nemecko by bylo zachraneno. Nad Risskym snemem nemusel vlat 2.kvetna 1945 rudy prapor. Osvetim by neexistovala. Bylo to vsechno jinak ! Kardinalsky ztraceny kloboucek u Domazlic, kdy zdeseni Krizaci prchali pred pouhym zpevem Husitu, byl zapomenut. Pocitali se zase knedliky a hrnce bramoracek proti "Klese" a kotlum eintompfu.

radanova 14.3.2007 11:53

Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

tak teď bych ráda věděla jestli se nevolá v pravý čas proto, že jsme poprděný a chceme aby to vyřešil ten druhej a nebo tak optimistický a nikdy nám to ještě není tak zlý...

www krásná je představa dojatých essesáků, kam ty na to chodíš, tam musí být vážně hezky

ťukám milé www

Medvídek 14.3.2007 12:17

Re: Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

V roce 38-39 tady nikdo "poprděný" nebyl dovoluju si upozornit. Myslím že čeští piloti ve Francii, v RAF, Tobrúcké krysy, apod. to vcelku jasně dokládají. Jenom nám bylo jasně dáno najevo že v případě obrany jsme viníky rozpoutané války. O zradě spojenců ani nemluvě, to s tím souviselo. Představa dojatých esesáků se mi nějak nedaří, nedávno jsem se koukal na starý seriál "17 zastavení jara" a scénu kdy esesák mučí miminko ruské agentky Käthe, aby ji přiměl k prozrazení rezidenta, jsem nemohl rozdýchat dva dny.

WWW 14.3.2007 12:31

: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Medvidku, byla to fixe, nebudem to sem tahat.

Ale nemas tak uplne pravdu. Jen na okraj Anglie nas spojenec nebyla. SSSR pak zautocil z druhe strany na Polsko. To by byla dlouha debata. Nikdo ale, kdo sam rezignuje na svou obranu, by nemel ukazovat na druheho. Je to trapne !

Medvídek 14.3.2007 12:40

Re: : Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Anglii jsem na mysli neměl, o žádném ukazování na druhého tu nevím, prostě jsem jenom shrnul důvody proč k obraně nedošlo s tím že to rozhodně nebyla "poprděnost". Shrnul jsem je stručně právě proto, že to je složitá otázka a na úplně jinou debatu.:-)

Medvídek 14.3.2007 12:48

Re: Re: : Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

P.S. a nebyla to reakce na Tvůj příspěvek, té jsem se zdržel, protože jak jsem už napsal, nedávno jsem viděl to co jsem viděl a protože "17 zastavení jara" není fikce ale dle skutečného příběhu, a protože obsahoval dost smutné a otřesné věci tak holt prostě ještě nejsem schopen o tom žertovat. To není Tvá chyba, milý WWW, to je můj problém. Byla to reakce na tu "poprděnost", z toho je mi vždycky smutno a dráždí mně asi, připouštím, zbytečně hodně  - protože to je plivnutí na hrob nejen pilotům RAF, či obráncům Tobruku, nebo padlým na Dukle ale i mých předků (jeden z nich byl sudeťáckou sběří zavražděný četník a jeden za aktivní odpor skončil v Dachau, odkud se nevrátil.). Nic ve zlém. Prostě to tak cítím.

radanova 14.3.2007 12:50

Re: Re: Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

medvídku promiň ten výraz, já vím, že tu tehdy byli i lidi stateční a udělali co mohli (a kolikrát mnohem víc), až sem jsem to nedomýšlela, moje blábolení bylo to o tom jak se věci řeší v hospě a u telky a když dojde na věc nikdo buď neví co by nebo dělá že tam není, vždyť já třeba to nerada vlastně dělám taky svýma kolikrát negativníma komentářema,

když dáš špatným lidem tu moc vymyslej hrozný hnusárny, jedno ve jménu čeho - to k tomu mímu

dojatý esesáky  jsem myslela tak , že je tolik neočekavané a přitom by to bylo fajn a  www si to umí aspoň představit, třeba je to cesta k lepšímu nakouknou z hezčí strany a  když ji nenajdeš tak si ji představit

Medvídek 14.3.2007 12:57

Re: Re: Re: Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Já nechci aby to vyznělo jako že na Tebe štěkám, vím že jsi to nemyslela zle a moc se taky omlouvám. Dnes je mi dost špatně a jsem přecitlivělý. Tak prosím promiň. 

Vave 14.3.2007 13:10

Nějak se to rozjelo,

ale myslím, že zbytečně. Milý Medvídku, tech mlčících je vždycky mnohem víc a pak Ti, co nemlčeli jsou ještě mnohem větší,  a Tvého příbuzného je mi líto. Esesáci mučili a komunisti taky, hajzlové jsou všude a vždycky a nemělo by se k tomu mlčet. Nesnáším zbabělost Evropy už od počátku minulého století, jen si hrabat na svém písečku a když si to tu zaděláme, volá se Amerika na pomoc, aby se na ní pak plivalo. Všimni si, říkam, že Evropa je zbabělá, nikoli že Evropané, protože za všech dob se tu našla spousta velice statečných lidí, díky nim se tu pořád dá dýchat.

Ale já jsem ráda, že se tyhle věci na Zvířetníku neřeší, na hlavním NP je na to prostoru dost, já už tam nechodím, málokdy, nemám na to nervy, ať Zvířetník zůstane oázou. To není proti různosti názorů, já jen že některé věci se písemně špatně diskutují.

Wéwéwéčko říká pravdu, aniž by to bylo v rozporu s pravdou Medvídka, tak to je.

jiný Honza 14.3.2007 18:15

Re: Nějak se to rozjelo,

Moc hezky jsi ta písmenka nakladla, Vavísku.

radanova 14.3.2007 13:18

Re: Re: Re: Re: Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

to je mi tě líto medvídku bolavý, já Ti mám taky někdy dny, už se nebudem omlouvat , šécko v okeji a přeju ať se Ti brzo uleví

mimochodem teď jsem mluvila s tátou a už má konečně vyšetření od neurologa prý je ve stavu v normě po dvou měsících ležení, ale hlavně bolení ustupuje, jizva se zaceluje a motolice už taky není tak děsivá a naučil se jí předcházet, tak apoň nějak tak

Medvídek 14.3.2007 13:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

VV

jiný Honza 14.3.2007 18:13

Re: Re: Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Těžký souhlas ve všem. Taky to tak vidím.

WWW 14.3.2007 12:33

Re: Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Diky, ze jsi to vzala jako predstavu, mila Radanova ;!

Vave 14.3.2007 11:54

Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Buééé, wéwéwéčko, s Tebou je to fakt hrozné, člověk se snaží, a pak přijdeš, tuhle támhle ťupneš štětcem, a zaťukání je lepší než příspěvek, chjo, zabít je málo, máš štěstí, že jsi tak daleko! ;-)R^:-):-):-)VVVVVV

WWW 14.3.2007 12:32

Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Ne tohle nemuze nic ubrat na sile tveho prispevku.

Placici jednotka SS uz vubec ne !

Ejška 14.3.2007 11:55

Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

no jo, milé wéwéwečko, čas se nedá obrátit, nebýt fouskatýho, mohlo být jináč;-D, ale taky třeba hůř. Dilema teď je, co nechat spláchnou a co ponechat ?, jaký je teď domov můj...;-( co je lepší-kluzký knedlíky nebo hamburger v sladký bulce.... Já mám radši ty naše knedle, voňavou bramboračku a hodný lidičky bez dalšího rozlišování . Jestli by se nemělo znovu prozkoumat to, co by naše rytíře probudilo8-o   přeju krásný den !;-D;-D;-D

WWW 14.3.2007 12:35

Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Uz by je nic neprobudilo mila Ejsko. Zachumlali se do houne a na veky chrni. Kdyz cekali na zavolani, tak se neozvalo !

Medvídek 14.3.2007 12:09

Re: Kouzlniku privalovych destu volam te na pomoc !!

Nevím zda to víš, ale čeští senzibilové se skutečně pokoušeli Hitlera ovlivnit, možná dokonce zabít.