18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Jeden obyčejný půlden…

Kde šeš?! Maminko, kde šeš? Tady. Mžourám do tmy na budík, tři hodiny ráno, utřu uřvanej nos, lehnu si na kraj postele a položím ho na zbývající tři čtvrtiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
julča 3.1.2007 9:13

Śtětinko super!!!

Štětinko, to přesně znááám. Mám doma 2 sviště 2 a 4 roky, takže tohle znám důvěrně R^R^R^VVVMOc hezký článek a je fajn, že vyšel samostatně;-)

zana 3.1.2007 9:14

Re: Śtětinko super!!!

Julčo, to máš pravdu, takhle jsme si ho víc užili.:-)

Štětinka 3.1.2007 9:33

Re: Re: Śtětinko super!!!

moc vám děkuju, já to opravdu psala za běhu, tak za půl hoďky to bylo vypocený i s několika odběhnutíma na komín, vytřenou louží po štávě a znovuuvedení akvária do původního stavu.  Nenapadlo mě, že se to dotkne vzpomínek tolika liďulí ;-)

aida 3.1.2007 9:11

Štětinko,

moc pěkné :-) - hned jsem se vrátila tak o 10 roků zpátky. I když Ti to teď přijde k nevydržení, ještě jednou budeš ráda vzpomínat, hrozně rychle to uteče. Tak si dětiček pořádně užívej, v tomhle věku jsou nejroztomilejší.:-)

Štětinka 3.1.2007 9:36

Re: Štětinko,

ono to neni k nevydržení, já to líp zvládám než malé spící novorozeně (to nezvládám vůbec), spíš mi chybí alespoň půlhodˇka týdně "chvilky pro sebe". I večer ty zvířata choděj spát pozdějc než my, takže po mě furt šlapou, skáčou a škrábou. Ale spíš diriguju chodící děti než nemluvňata

aida 3.1.2007 9:42

Re: Re: Štětinko,

A co mužíček, nemůže pomoct? Ten můj mi pomáhal (a pořád pomáhá) dost, teda hlavně o víkendech, jedno mimino do kočáru, druhé za ruku a už někam šupajdili, dodneška na to vzpomíná (až po pár letech mi prozradil, jakýma stezkama krkolomnýma kolikrát chodili). Nebo, když jsme měli ještě jen toho staršího samotného, měli jsme dohodu, že si aspoň jednou v měsíci můžu v sobotu dopoledne vyrazit do města a trochu projít obchody. Něšlo by to u Vás taky nějak podobně zařídit, až to mimi trošinku odroste? (no, já vím, dvě děcka a tři, to je při hlídání dost rozdíl...)

Štětinka 3.1.2007 10:30

Re: Re: Re: Štětinko,

Aido, nasaď mu svatozář! Já znám už jen jednoho takovýho a toho mi "ukradla" sestřenka ;-D;-D;-D

jiný Honza 3.1.2007 11:31

Re: Re: Re: Štětinko,

U nás jsem měl (krom normální výpomoci) službu jedno odpoledne v týdnu a sobotní dopoledne. To odpoledne mi zůstalo, ale o víkendech už vstanou sami, pustí si pohádky v bedně a oblečou se (teda někdy... no, vlastně občas... no, mladej jakž takž, ta nejmladší skoro nikdy)

Zdena b.p. 3.1.2007 9:48

Re: Štětinko,

Tak to je i můj případ. Když je to malinkaté mimi, tak mne svazuje strach, ale jakmile to prohlásí : "NEPUDU, NEBUDU, NECI" tak je to moje, moje, moje mimi. Ukřičené, usoplené, paličaté ňuňuňu. :-)

Štětinka 3.1.2007 10:31

Re: Re: Štětinko,

mě nesvazuje strach o něj, ale já se bojím toho mimina!;-D;-DR^

Olčava 3.1.2007 9:08

Ech

já musím do práce;-P A teď se to ve mě pere...lidi moc toho nepište, ať o něco nepřídu! x  lidi pište, ať mám večer co číst !

PŘEJU VÁM VŠEM KRÁSNEJ DEN!:-)

jiný Honza 3.1.2007 9:04

Štětinko paráda,

my už se z toho dostáváme, ale pořád to stojí zato. Nejnáročnější je léto - bazén, v něm cca 8 kousků a já je musím hlídat. Kluci na mě visí a zkouší mě utopit, obrana je jediná - odhodit je v dál (do vody) - je však třeba rozlišovat, každý snese něco jiného a hlavně šířící se vlny houpou děvčátka, ty zas chtějí hrát na honěnou (bazén 3,5 m v průměru). K tomu kontrola studených rukou a modrých rtů - tatí, stlejdo, estě chvilku, plosím.

Teď je to spíš boj o počík (zkuste hádat proč jsem se celé vánoce ozýval jen sporadicky). 8-)))

zana 3.1.2007 9:09

Re: Štětinko paráda,

Honzo, k tomu boji - máš (beze srandy) jedinou možnost - pořídit druhý a ten nedat. Mám dobrou zkušenost s repasovanýma kancelářskýma kouskama, slušné věci za slušné peníze.

aida 3.1.2007 9:13

Re: Re: Štětinko paráda,

Zano, u nás na tom už pomalu pracujem; radši každý hned dostanou jeden, fakt už na to nemáme nervy.

jiný Honza 3.1.2007 9:16

Re: Re: Štětinko paráda,

Hmmm, doma leží jeden za skříní - chybí mu vlastně jen monitor a sw. Jenže.. do 3 minut od zasednutí následuje požadavek na mou aktivitu... MLP se stará abych se věnoval i jí a domácnosti a zbytek zaberou dětičky. Navíc se teď chce vybavit i mladá... A 3 PC v baráku by asi MLP nerozdýchala. 8-)))

Medvídek 3.1.2007 10:51

Re: Re: Re: Štětinko paráda,

No...už abys začal po baráku sekat datové rozvody....;-D

Dede 3.1.2007 11:17

Re: Re: Re: Re: Štětinko paráda,

Pořiďte si wifi! Je to bez sekání a zvládá to plynule nárůst počtu PC v rodině...:)))

zana 3.1.2007 12:55

Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko paráda,

tohle mě zajímá. Máte někdo s wifi zkušenosti?

My o tom uvažovali kvůli dědovi, přece jen to pevné připojení něco stojí. Ale nakonec jsme vsadili na jistotu a šli do kabelu, na který jsme zvyklí. My na něm máme doma dva PC.

Xerxová 3.1.2007 13:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko paráda,

na jediné wifince se realizuje má polovička, já s notebockem, babička, případně i mlaďaska i její kamarád..... Je to od O2, nic extra a stačí to.....

aida 3.1.2007 13:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Štětinko paráda,

Zano, mě by zajímal i ten kabel, taky jsme přes něj doma připojení, ale zástrčka je jen v jednom pokoji. Co s tím dál? - budem potřebovat připojení i ve dvou dalších pokojích. Nevěděl byste někdo? Díky moc předem.

Beda 3.1.2007 13:50

Re: aido

my máme taky kabel a dva počítače - přes routerR^ ... do jiného pokoje? no přece vyvrtat díru do zdi;-D (tak jsem v předchozím bytě (psssst, načerno) připojila dvě telky;-P

aida 3.1.2007 13:54

Re: Re: aido

Bohužel, u nás to nejde. Ty dva "aspirující" pokoje jsou od původní zástrčky docela daleko, vesměs přes dvě zdi. A na zemi je buď dlažba nebo plovučka. 

Beda 3.1.2007 14:02

Re: Re: Re: aido

... tak pod stropem;-D ... a hooodně dlouhý kabel8-o ... nebo jinam zástrčku, to už je ale pro techniky od poskytovatele, já to brala tak, abyste je právě nepotřebovaliR^

¨baty 3.1.2007 15:46

Re: Re: Re: aido

Podobný vzdálenostní problém- byt na rohu, jeden pokoj do náměstí, předsíň a dva do pravého úhlu v ulici a pokojíček s počítačem do dalšího vinglu do dvora, zdířka v předním pokoji na sever, počítač v pokojíčku na západ, vzdálenost cca 15 metrů, původně řešeno prostě kabelem po zemi, jakkoli bylo nutno servisního technika kabelovky donutit skoro brachiálním násilím k něčemu tak nepořádnickému (hosti to  museli v předsíni překračovat).A jak mi s váma bylo na zvířetníku od září dobře!! I když šel kabel podle skříní, podle skal a někde snad i zelený mužík zatleskal.. Ale zetě mám elektrotechnika   a ten trpěl tak, že mi Ježíšek přinesl něco, co se jmenuje Wireless G Router, půlka je u modemu na podlaze za dveřma tři metry od zdířky, půlka je v počítači a jede to fantasticky, kabel je na zemi jen dokud mladý nepřijdou po svátcíchna návštěvu, !pro jistotu" a pak zřejmě bude potupně vržen do popelnice.

ri 3.1.2007 15:36

moc tomu wifi nerozumím, ale opticky to vypadá takhle:

v zástrčce na konci býval počítač a teď tam bydlí krabice, která způsobuje, že počítače jsou na internetu v kterékoli místnosti bytu, bez drátu, kam zrovna ten notebook odtáhneme.

Používá se to zejména při čtení zvířetníku večer v posteli a na zahradě u kávy ;-D;-D;-D

Xerxová 3.1.2007 15:47

taky nám wifinka došáhne na zahrádku

a je to parádní, sedět venku pod borovicí a pracovat...... O tom by má polovička mohla vyprávět.

Dede 3.1.2007 16:08

Re: taky nám wifinka došáhne na zahrádku

Jak dostanete domů internet je jedna věc: po telefonní lince, kabelu nebo bezdrátově. Druhá věc je, jak ho rozvedete po domě. My máme doma (na vsi) bezdrátový internet (přes wi-fi) napojený doma na další bezdrátovou wi-fi anténu. Pokryje to dům i s kusem zahrady a sezónním sousedem, který platí občasným pozváním na lahvinku červeného. Tady máme internet přes kabel a po domě opět bezdrátově pomocí wi-fi antény. Napojeny jsou všechny potřebné počítače (velké i notebooky), síť je zabezpečená. Chtějte domácí wi-fi a oni vám porozumějí...:)))

aida 3.1.2007 16:17

Re: Re: taky nám wifinka došáhne na zahrádku

Paní Dede, i Vám moc dík, všecko vyřídím. Já jsem přes PC fakt analfabet.

aida 3.1.2007 15:53

Re: moc tomu wifi nerozumím, ale opticky to vypadá takhle:

Aha, dík. Zkusím si to zapamatovat a pak vysvětlit našemu domácímu počítačovému mágovi, on určitě bude vědět. Ještě jednou dík, všem, jste moc hodní.

aida 3.1.2007 9:11

Re: Štětinko paráda,

Honzo, nápodobně.:-)