9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: It takes two to tango

Letos 18. - 21. června se konal už třetí ročník festivalu Tango Alchemie, největšího setkání tanečníků argentinského tanga v Praze. Nebudu tady vypisovat statistiku, počty účastníků a podobně, myslím, že stačí říct, že přijeli lidé z asi pětadvaceti států.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucka V. 20.7.2009 10:29

Taneční

mi dokonale znechutil o rok starší spolužák z gymplu. Jeho a moje maminky byly kamarádky, on byl neskutečný vůl ;-D a pořád za mnou lezl.  Pak jsem mu soukromě sdělila svůj názor na jeho osobu, on si postěžoval mamince ( v sedmnácti!!!8-o), já jsem si doma vyslechla, že jsem na něho byla sprostá. Poslala jsem do háje všechny a místo tanečních jsem se začala věnovat historickému šermu. Ale moc ráda koukám na lidi, co tančit umí a moc je obdivuji, je to nádherné! A Jendův článek nemá chybuR^R^R^

Matylda 20.7.2009 10:51

Re: Taneční

No vidíš, a já jsem pořádně začala tancovat v historickém šermu- měli jsme tam pár mladších kluků a ti nás zvali na všechny prodloužené. Moje taneční byly nuda- spousta holek z gymplu a málo kluků.:-)

dalmatin 20.7.2009 9:44

Jsem na tom jako YGA

Tancovala bych, až bych brečela. Ale! Přednosta netančí a jak jsem byla hodná a nenáročná, tak jsme ani tančit nechodili. A s někým jiným - to by mi asi neprošlo :-D Takže tančím po špitále a v domácnosti. Jendo, super!

Jakub S. 20.7.2009 10:20

Re: Jsem na tom jako YGA

Nebyla by nějaká fotodokumentace tancování po špitále, sím? Když jsi teď viac ako povereník.

YGA 20.7.2009 9:37

Jsem unesená

- tango argentino je úžasné. Jendo, napsal jsi o svém koníčku se zápalem - je mi jasné, že to miluješ.

Já kdysi velice ráda tancovala, ale jak už to tak bývá, Jenda (proboha, ne pisatel článku!-chich) není příliš tancovací a já vypadla ze cviku. Teď když s někým tancuju, tak jsem celá nervní, abych ho nepodupala a nebyla za úplné děěrevo - takže tím pádem se mu projdu po obou nohách (a někdy i podpatkem) a jsem tuhá jak štangla, takže je mnou smýkáno jako smetákem - a potěšení z ladného pohybu je fuč.

Ještě k tomu videu - ti tanečníci se fakt nedomluvili?, že teď se bude kroužit nohama 8-o - smekám, dámy a pánové, smekám širák a odhazuji v dál ...

Jenda 20.7.2009 14:38

Re: Jsem unesená

Myslim ze ne, ale neptal jsem se jich. Ono to zas nefunguje uplne tim stylem, me by si muz vymyslel a zena provedla. Dost casto si muz neco vymysli, zena udela neco trochu jineho, tak on musi okamzite zmenit plany a nejak z toho vybruslit. Ani u tech nejlepsich paru to vzdycky nevyjde tak jak to puvodne partner vymyslel, ale oni se z toho dokazi vylhat tak ze to zvenci ani neni poznat. A pokud je partner dobry tak dokonce tak, ze ani ta partnerka nepozna, ze vlastne udelala neco jineho nez on puvodne chtel.

Krom toho ty nejzajimavejsi figury vznikaji omylem ;-)

Dede 20.7.2009 9:16

už jsem psala Jendovi,

že jeho sugestivní líčení argentinského tanga mi připomělo, ehm, zcela jiné činnosti ;-) a pokud jde o mě, tak je velmi lákavé. Miluju tanec, i když poslední roky (došly svatby v rodině, noví kandidáti z další generace zatím nemají ten správný věk ;-P) tancuju leda sama v obýváku. Ale užívám si to, i když pokud mě při tom zastihl Marek, tak obvykle zdvihal obočí a pronášel poznámky o pubertálních matkách ;-D A mám radost, že nám Jenda o tanci napsal a zatáhl nás zase do úplně jiné komunity, než s jakými se tu setkáváme. Takže jsme zase o kus bohatší - ale chtěla bych toho víc!  Přála bych si, aby Matylda psala víc o historických bitvách, Terra-san pokud vím šermuje, Jajka se potápí, Veram  cvičí tai-chi a... vůbec se v našich řadách děje tolik zajímavých věcí, kteří si jejich tvůrci a účastníci nechávají pro sebe 8-o Cožpak se tady inspirovat milí Zvířetníci, no?

Jakub S. 20.7.2009 9:35

Re: už jsem psala Jendovi,

Pubertální matky... slyšela jsi už určitě elegantní hodnocení mého občasného blbnutí mou cerenkou: Tati, tobě se uleví, až vyrosteš z tý puberty - !

Jakub S. 20.7.2009 9:38

Re: už jsem psala Jendovi,

Jo a ty  j i n é  činnosti - ty to přece má připomínat.  J s o u  to jejich náznakové nápodoby! Decentní, románsky vášnivé a přitom v mezích a náznakové, stylizované, mají řád, rytmus... všecko. Olé guapa!

Vzpomněli jste si taky na poslední noční tango v Někdo to rád horké? A na Poslední tango v Paříži, ten magický uhrančivý film?

YGA 20.7.2009 9:42

Re: už jsem psala Jendovi,

Dceři musím oponovat - neuleví se ti (no, možná jim ;-D), protože pak budeš seriózní pán se zapšklým pohledem na svět - žádná radost, samá starost - a to je nějaká úleva 8-o?! Pchááá, to ti véna písk, že nééé. Tak se nedej.

Jakub S. 20.7.2009 10:21

Re: už jsem psala Jendovi,

- se nedám. To pude rovnou do senility. Pro mě dobré, pro ně - no... to už mě nebude zajímat.

Rpuť 20.7.2009 9:59

Re: už jsem psala Jendovi,

Jakube, to nic není. To já už slyšela: "Mami, ty si hroznej šašek"... ;-D

Lucka V. 20.7.2009 10:09

Re: už jsem psala Jendovi,

;-D;-D;-D To já jsem se zase dozvěděla, že Argus nemůže nebejt střelenej, když je můj... No, nabídla jsem k zamyšlení fakt, že to dítko s nevymáchanými ústy je taky moje;-P

Dede 20.7.2009 10:18

Re: už jsem psala Jendovi,

Bingo! Lucko, to je skvělá myšlenka, s tím původem našich dětí ;-D;-D;-D

Jakub S. 20.7.2009 10:18

Re: už jsem psala Jendovi,

:-DR^ jó! Mater semper certa est. Teda bývala. Donedávna... Už ani ta jistota mateřství není co bejvala, pani.

Myš 20.7.2009 8:33

Pěkné, leč...

Povídání jsem si se zájmem přečetla, leč tanec, to není to pravé ořechové pro mě. Jednak mám absolutní hudební hluch, druhak mám problémy s pravou a levou rukou, nohou, čímkoliv a i když jsem taneční absolvovala a bavily mě, dokonce jsem ani neseděla v koutku, na plese jsem byla všehovšudy dvakrát. Takže já raději taneček s tím válečkem po zdi, to by mi docela šlo ;-D.

Myš 20.7.2009 8:34

Re: Pěkné, leč...

Jo a málem bych zapomněla popřát všem hezký den, tady už sluníčkový VV.

Olčava 20.7.2009 7:53

mně se to děsně (tedy moc) líbí

ale jenom koukat, protože ano, já jsem to pověstné dřevo...

Jakub S. 20.7.2009 9:39

Re: mně se to děsně (tedy moc) líbí

- ale nevypadáš! Nevěřím.

Rpuť 20.7.2009 7:23

Dobré ránko!

Týjofka - TANGO! No, naposled tak před 30 lety. Ale hezkej koníček!

Xerxová 20.7.2009 7:01

hezký den

hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům :-), těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej VV

Já se přiznám - článek jsem přečetla s chutí, klidně si přečtu o "nadšencích z jiných světů" ;-P - ale tanec mi opravdu nic moc neříká. Taneční jsem absolvovala (ani jsem velké dřevo nebyla - koneckonců tělocvična s průpravou moderní i sportovní gymnastiky se musela podepsat), ale tím to zkončilo. A polovička je na tom podobně - takže plesy u nás nehrozí ;-)

Jendovi přeji příjemný týden s tancem v Pelhřimově ;-)

Sluníčko vykukuje, tak sned Matyldovi nebudou stavět stan v průtrži mračen

Jenda 20.7.2009 8:07

Re: hezký den

Diky. Podam hlasani.

RenataE 20.7.2009 0:51

Moc hezky jsi to napsal, Jendo

Kdysi dávno jsem učila v tanečních pro dospělé a základní mantra těchto kurzů byla: "Při tanci se pravidelně střídá pravá a levá noha. Jinak upadnete." Někteří občas opravdu upadli. Zvlášť na kurzu pro zaměstnance nejmenované ambasády nebyla o humor nouze. Při shlédnutí videa v článku jsem o své mantře skoro začala pochybovat;-D

RenataE 20.7.2009 2:13

a když už jsem zavzpomínala

tak jsem se taky podívala na stránky Starletu Brno. Na jejich Letní školu tance do Skryjí jsem léta jezdila a už tehdy mi Vladimír Buryan připadal jako tancmajstr v nejlepších letech, vlastně jsem ho na parketu nikdy neviděla. Ale vypadá to, že tanec je nejlepší způsob, jak stárnout;-D

Jenda 20.7.2009 8:06

Re: Moc hezky jsi to napsal, Jendo

:-)))

Jeden rok jsem v tanecnich asistoval a fakt meli nekteri problem stridat nohy.

V argentinu by to obcas bylo dobre ... jenze by zaroven museli udrzet rovnovahu... ;-)