26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

ČLOVĚČINY: Budiž světlo!

Poslední dva roky přece jen občas pobývám v hotelích v České republice, a tak bych k nim ráda něco poznamenala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 13.9.2017 9:03

Re: Po hoteloch

Špinavý hotel jsem zažila jen jednou v Brdech. Krásné místo, navíc blízko nádraží.

Secesní hotýlek, akorát v něm asi uklízeli naposled před znárodněním.

Z. Yga 13.9.2017 10:22

Re: Po hoteloch

No možná, že jste to měli echt stylové - secesní hotýlek včetně secesní špíny! No kdo to má?! (:o)))

A. Lex 13.9.2017 9:31

Re: Po hoteloch

Km, tak takovou jsme měli pět let přímou sousedku. Začala ječet v půl roce v kočárku, venku na zahradě a skončila až v pěti letech. Rodiče také nic. Celá ulice jí přezdívala píšťala. Není zanedbaná, je obletovaná, naprosto nevychovaná. Ale děti ve školce ji už "narovnaly".Není nad socializační smečku.

Z. Matylda 13.9.2017 10:17

Re: Po hoteloch

No já jsem hnusná teta :) Když v sobotu ráno sousedovic kluk vystřelil za zahradou třetí bouchací cosi, vyletěla jsem ze dveří a zařvala: "Mohl bys toho nechat?" Pravil, že jo, a zmizel domů :)

Z. Xerxová 13.9.2017 7:18

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Naštěstí se mi daří hotelům vyhýbat. V pronajatých prázdninových domcích se vždycky nějaká použitelná lampička najde - a hlavně večer spíš posedíme a pokecáme a k tomu nám stačí hvězdičky :o) A zrovna ondá jsme vzpomínali, kdy jsme byli naposledy v hospodě... skoro nechodíme. Jen podotknu, že nejen malé řvoucí děti, ale i větší řvoucí společnosti, co se domnívají, že je hospada jejich... klidnému rozhovoru nepřejí.

Zítra ráno tu proletím - ale kdyby nee - nic se neděje neb jedeme na velký rodinný výlet... a jelikož horská chaloupka je bez připojení (lampička snad bude), tak se nějaký čas neozvu...

Ž. Petrs01 13.9.2017 8:53

Re: hezký den

Řvoucí kdokoliv je přesně ten důvod proč raději spíme v autě na odlehlých místech. Letos jsme z nouze museli na jednu noc do hotelu (Obluda si dala noc v servisu) a ... víme, proč spíme v autě.

Lampičkový problém tak jde mimo nás. I když - ono to světlo v autě taky není nic moc, baterka překáží a uprostřed lesa koukání na hvězdičky moc nejde.

Z. Matylda 13.9.2017 10:18

Re: hezký den

Ehm, vzpomínám, jak jsme měli předvánoční Brnění a u vedlejšího stolu se jedna ženská okázale smála vtipům svých kolegů- nebyla jsem daleka od toho, abych vstala a šla ji požádat, aby sklapla.

Z. Yga 13.9.2017 10:20

Re: hezký den

A proč jsme ji nepřesmály?! (:o)))

Z. Matylda 13.9.2017 10:29

Re: hezký den

Protože byla tak děsná, že byla na rozbití hu... úst.

A. Rgova 13.9.2017 11:48

Re: hezký den

Jednu zimu jsem měla pocit, že je z nějakýho důvodu nutný, aby sebou všechny větší lyžovací party měli řehtačku. Holka s otravným nápadným smíchem co se směje VŠEMU a mluví vysoko nad hranicí snesitelných decibelů.

To bývalo snad horší jak ty děti.

Š. Matyášová 13.9.2017 7:05

Máš pravdu Matyldo,

pořád čekám, že to najednou v holetech začne vypadat jak v Neználkovi na Měsíci,kde se za všechno platilo na jinak velice levném pokoji. Za vodu,za mejdlo,za světlo...za ramínko..za deku a polštář, za postel,aby se sklopila...

A ty uvřískaný děti u jídla mi vaděj snad ještě víc...je to jako když mě bodnou a pak otáčej nožem v ráně..a ti jejich zploditelé nic..ať se miláček vyřve,alespoň pak usne...

takže jsem zažila odchod z restaurace se slovy, ať to zaplatí ta rodina, co má ty uvřískaný haranty, odcházíme kvůli nim, tvrdili jste, že se zde najíme v klidu..a hoteloví hosti v počtu 8 lidé se sebrali a odešli..a to jsme ten rebel,co to spunktoval,nebyla já... mě s ezadařilo včera, po schůzce s zasklívači lodžií, jsme se sousedkou šly na skleničku Malvasie a probrat si ty zasklívací systémy v klidu. Ona je naprosto netechnická, takže jsem vysvětlovala věci,které jí naprosto unikaly tak, aby to pochopila. Do poklidu večera se najednou vhrnul do hospůdky človíček v černejch hadrech s podlouhlým kufříkem, zbystřila jsem, terorista to nebyl, i když...otevřel kufřík a jal se vybalovat piáno. Podívala jsme se tak zhnuseně, že si toho všimla obsluha. přispěchala k našemu stolku a prý jestli j evšechno v pořádku, Ne,není. Co to je? On tu po večerech hraje, lidem se to líbí. Seděly jsme tam celkem 4. Já se sousedkou a starší pár, co si špital nad červeným vínem. Otázala jsme se , jaký lidi má na mysli. Oni přijdou. Takže začne hrát až přijdou,Do té doby bude ticho. Obsluha odešla k teroristovi s piánem. vrhnul na mě pohled, kterým zabíjel. Usmála jsem se,pozvedla Malvasii a připila mu, za pochopení. Od dveří do kuchyně se na mě smál kuchař a ukazoval mi palec nahoru, fakt palec. Hudebnik se svíjel nepochopením, al eneodvážil se začít. Starší pár zaplatil a odešel.My si daly 4 dvojky skvělé Malvasie a užívaly si nádherný ticho., Do našeho odchodu lidi,co poslouchají se zalíbením pianistu-teroristu,nepřišli.

Z. Matylda 13.9.2017 10:20

Re: Máš pravdu Matyldo,

Vidíš, a mně se mockrát stalo, že v kavárně, kam jsme si šla s někým popovídat, řvalo rádio tak nahlas, že jsme se neslyšeli. Na dotaz, jestli to můžou ztlumit, mi obsluha řekla, že na příkaz pana majitele na to nesmí sahat... tak už mám seznam míst, kam v Brně nechodím :)

Z. Oskarina 13.9.2017 1:17

Souhlasím

Pokud chceš pracovat v jídelně hotelu nebo ve veřejném prostoru, tak to neporadím, ale do pokoje si vozím v kufru lehoučkou plastovou lampičku na klips, s dlouhou šňůrou, má menší 40 klasickou žárovku a svítím si s ní při čtení v posteli i jinde. Nezabere to místo, je to lehoučké a plní to účel.

Třebas toto:

https://www.svitidlaeglo.cz/svitidlo-eglo-81061-manhatten

T. Zana 13.9.2017 9:07

Re: Souhlasím

No jo, ale taky by sis měla vozit ramínka - dva kusy v dvoulůžkovém pokoji jsou docela častý úkaz. Hlavně že mají bednu přes celou zeď.

A. Rgova 13.9.2017 11:25

Re: Souhlasím

ramínka lidi běžně odvážejí sebou, šrumec při odjezdech Ti moc šancí na kontrolu všech položek dává pramalou šanci. Lidi chtějí být do poslední chvíle na pokoji a kdyžmají počkat 10minut u recepce na odevzdání klíče mají psotník ....

A. Lex 13.9.2017 9:37

Re: Souhlasím

Oskarino, také si vozím lampičku, je z IKEA, je to takové LEDkové nic na dlouhém, ohebném drátu a má to kupodivu velmi dlouhou šňůru. MLP pro jistotu vozí ještě malou prodlužovačku. A pak se divím, že máme plno zavazadel ;-) .

Z. Matylda 13.9.2017 10:11

Re: Souhlasím

No jo, ale pokud si budu vozit půl vybavení pokoje, tak nemalý poplatek za pokoj jaksi ztrácí smysl.

A. Rgova 13.9.2017 11:29

Re: Souhlasím

cena je většinou daná polohou a stářím. Vybavení co není přibitý lidi odnášejí. Myslím, že bys za dva roky provozování změnila názor co je a co není přemrštěná cena za krátkodobé ubytování.

Člověka ani moc nenapadne, kam všude provozovateli odtejkají koruny.

Nepíšu to abych prudila, jen jsem pár let dělala oboru a pořád některým zážitkům neveřím :o)).

T. Zana 13.9.2017 19:51

Re: Souhlasím

Víš, podle mne tohle řeší taková ta ramínka, co mají háček na pevnou přidělaný

A. Rgova 13.9.2017 20:17

Re: Souhlasím

Zano asi jsem ještě nikdy neviděla. Jako nápad úžasný. Přednesu na vhodnou adresu. Mohlo by zaujmout.

Ž. Petrs01 13.9.2017 20:26

Re: Souhlasím

Zbydou ti jen ulámané "háčky"