19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

CHATNÍK: Co si pamatuje nos?

Milí Zvířetníci, vítám vás tímto na prvním víkendovém fóru uvedeném na první pohled trochu divným slovem - CHATNÍK.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 10.1.2009 19:49

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

nedávno jsem si na tebe vzpomněla - viděla jsem jakýsi inzerát na novou velkou ekofarmu - hledali lidi na práci se zvířátky, ale i s přestěhováním - nejlépe manželský pár... A ty by ti asi doma neprošlo

štětinka 10.1.2009 19:54

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

díky, Xerxí, to je to, když se někdo usadí:-/. A zrovna tak blbě - u Prahy;-)

Ale dnes mě opět naštvali v práci (máme od ledna novou vedoucí), tak kdo ví, třeba se naštvu a zamávám hadům,pavoukům, štírům a roselámR^

štětinka 10.1.2009 19:51

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

;-€ubývá, šiš vostuda jedna vostudná;-O

Louk 10.1.2009 19:53

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Štětinko, vždyť to je přesně to ono, to nejpodstatnější o čem se v souvislosti s čichem bavíme V. Ono je celkem fuk, jaká je to vůně, ale co v nás vyvolává. V noci už jsem psala, jak jsem trávívala prázdniny v prasečáku. A jak zmiňuje jiný Honza králíky - u druhé babičky bylo mojí nejoblíbenější zábavou nacpat se králíkům do kotce a vést s nimi řeči (pokud jsem se zrovna neschovávala v psí boudě).

Ještě jsem si vzpomněla na knížku Parfém - příběh vraha. Nijak zvlášť mě nenadchla, ale hodně mě bavily barvité popisy vůní. Později vznikl i film, ale ten jsem neviděla.

štětinka 10.1.2009 19:59

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Asi jo, máš pravdu. Já jsem holt furt pod náporem naší rodiy, kde se za mě tak trochu styděli. Tady to holt neznáte. Pamatuji se, jak se mamka za mě styděla, když jsem před nástupem na hnojárnu jako první výpad učinila návštěvu Obuvi. Nesháněla jsem totiž skvělé kozačky,ale pořádný holiny:-P

zana 10.1.2009 21:03

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

No jo, králíci mi taky voněj:-).

S krávama moc zkušeností nemám, ale ... Štětinko, mám pocit, že čím jsem starší, přibejvá i věcí, po kterejch se mi stejská. Asi to tak v životě chodí.

Ale ono opravdu nemusíš v tom Zverimexu zůstat. Ber to tak, že máš místo. Kluci rostou. Dej tomu chvilku čas a občas se rozhlídni, jestli někde třeba nenajdeš něco, co by ti bylo milejší.

jiný Honza 10.1.2009 19:31

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Tak tobě voní kravín? Já zas můžu pach králičího hnoje. A vůbec dobře zabydlené králíkárny.

Matylda 10.1.2009 19:42

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Mně zase voní hořící listí a tráva, když se pálí na podzim- pro spoustu lidí nesnesitelný smrad. U rodičů na chalupě miluji vůni klíny na podzim, spáleného listí a takové to podzimní ostro ve vzduchu, kdy ještě svítí sluníčko, ale už je ten podzim tam...

Matylda 10.1.2009 19:43

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Hlíny, že ano;-)

Pitrýsek 11.1.2009 0:29

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Ahoj, ahoj, už jsem zde. Přemýšlím, čím přispět. Když ono je toho, co voní, tolik. Mám připomenout kolínskou mé první lásky (pamatuji dodnes)? Vůně kvetoucích borovic tu už byla (tu já moc mohu! Kvetoucí borovice a v rozžhaveném létě  vůně prýštící pryskyřice a uvadající pokosené trávy). Ale asi si vyberu, já okoralá schnauzerhercna, vůni miminek. A toho mého obvzlášť ( i s pokanými plenami). A zrovna tak mě odzbrojuje vůně malinkatých štěňátek. Asi to máme, my ženské, v sobě nějak geneticky zakódované. Vůlně mláďátek je nejkrásnější!

Matyldo, jen doplním. Vůně podzimních ohníčků je krásná. Ovšem, venku na polích, nebo vůně táboráku. Jenže, kdybys bydlela tak, jako my, v domečku ve svažující se ulici, tak je to o něčem jiném. V celém našem obrovském bloku jsou zahrady a vinohrádky. A na podzim (a lajdáci i na jaře) tu všichni pálí odpad. Ochlazený dým se plazí z toho svahu dolů a plní náš domek odporným čpícím kouřem. Tak to nepřeji nikomu. Naštěstí, po sekačkách a křovinořezech přicházejí do módy mulčovače a kompostéry a tak budu snad (aspoň trochu) ochráněna.

Jiřina z ČR 11.1.2009 10:04

Pitrýsku,

všimla sis, jak miminkům krásně voní prsty na nožičkách? Čichám k nim zezadu, tam kde vypadají jako hrášky...

Děkuji za jednu hodně starou fotku, která mi nejen vyloudila úsměv, ale i zahřála u srdíčka.

Maťa 10.1.2009 19:42

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Milá Štetinka, ozaj ti skoro všetci rozumieme. Ja tak milujem voňu koní a stajní, až je mi niekedy k plaču, pretože som sa nejakým nedopatrením stala mestským  človekom. A ihličnatý les v lete po daždi, keď sa na každej vetvičke ligoce kvapka a sem tam spadne za golier - tak to je tiež vôňa vôní.

štětinka 10.1.2009 19:49

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

jj, koně mi taky voní, stejně jako ovce, kozy,...prasata taky voní,a le nesmí být v prasečáku. V Americe mají venkovní odchovy, každý pašík má svou budku a zahrádku a jsou spokojení, čistotní a nesmrdí, pokud nemusí žít ve svých výkalech.

Ale krávy....krávy, to je jako něco, co je kus mě. Takový hodně silný niterno, člověk má pocit, když na to vzpomíná, že má knedlík v krku, že se až zadusí, že moc chce to zase cítit. Ono je to asi tím, že jsem tam pracovala. Kdybych stávila x let mezi ovcemi, bude mě zase bolet vzpomínka na ovčí pižmo

Pitrýsek 11.1.2009 0:34

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Milá Štětinko, jsi ještě mladá roba, dočkáš se. Myslím si o sobě, že Ti rozumím. Víš, ona ta pracovní doba u  kraviček také není nic moc. Řekni si: až budou kluci větší, tak já se tam vrátím..

zkumavka 10.1.2009 21:08

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Mě nevadí krávy,spíše ta siláž.za našich mladejch časů se krmilo seno a řezanka a taky šrot.Tohle mi zrovna fakty nevoní.

jiný Honza 10.1.2009 18:30

Tak to se tedy povedlo

Konečně mám jednou čas sednout o víkendu a číst. MLP vedle probírá nějaké pojistky - to finanční poradenství ji sice děsně baví, ale je to otrava to poslouchat.

Moje oblíbené pachy tady už padly taky: letní paseka rozpálená sluncem, čerstvě nařezané dřevo. Krom toho ještě (se budete smát) mi děsně voní dvoutakt - Wartburg a Trabant, motorky už tak moc ne.

Díky za odkaz na agility - zavzpomínal jsme na staré časy.

Vítek mi teď přišel žalovat do ouška a teď se vzteká, že o tom píšu.;-P Byli bruslit na rybníku a teď dělali iglů z hromady sněhu, kterou jsem jim udělal při úklidu cesty (výhoda traktoru;-P).

štětinka 10.1.2009 19:12

Re: Tak to se tedy povedlo

mně voní benzínové pumpy :-P

Jiřina z ČR 10.1.2009 17:27

Milí Zvířetníci,

tak jsem dnes vyndala všechny pohledy z Vašeho alba, ikdyž hrozí nebezpečí, že už je tam neposkládám tak pěkně, jako Yga. Ale musela jsem si je ohmatal, prohlídnout a přečíst znova. Strašně ráda bych Vám poděkovala každému zvlášť, protože jsou to dárečky opravdu i s kouskem každého z Vás a od srdíčka. Nevím jak to udělat....Tak opět děkuju hromadně Všem...VVVVVV

Zdena b.p. 10.1.2009 17:36

Re: Milí Zvířetníci,

Jiřko, myslím na tebe každý den VV

Myš 10.1.2009 17:40

Re: Milí Zvířetníci,

Taky posílám spoustu síly a sluníčka VV.

Xerxová 10.1.2009 17:45

Re: Milí Zvířetníci,

VV:-)

jiný Honza 10.1.2009 18:32

Re: Milí Zvířetníci,

Ač jsem se neúčastnil, myslím na tebe. VVVVVV

Fallowa 10.1.2009 19:12

Re: Milí Zvířetníci,

Také jsem se neúčastnila,ale držím palceR^R^R^,aby bylo líp,než vloni a myslím na TebeVVV.

Jakub S. 11.1.2009 0:20

KAMARÁDKO - KRUTÉ DOZNÁNÍ PŘED NASTOUPENOU JEDNOTKOU,

a možná malá výtka... Totiž: já jsem měl pohled pro tebe na Brnění... jenže jsem ho zapomněl předat.. A nikdo mi to nepřipomněl.  Tož tak. Kaju se, zklamal jsem. Aji sebe. To se mi stává čím dál častěj už. Jo, snaha se cení... ale moc nepomáhá, a je to až dodatečně. Já prostě koncem roku nejsu dobrý a su rád že su rád, dost lidí to ví. Ale stejně. Já to časem nějak napravím, brzo!

Jiřina z ČR 11.1.2009 10:08

Jakube,

tak já Ti uděluju pochvalu před vlající vlajkou za to, že ses přiznal.:-D

Jakub S. 11.1.2009 10:50

Re: Jakube,

Děkuju! A buď ZDRÁVA, jak to jde!

Jiřina z ČR 11.1.2009 10:57

Re: Jakube,

je od Tebe hezké, že ses mi nevysmál, ale určitě víš, že to nebyla vlající vlajka, ale rozvinutý prapor, nebo rozvinutá zástava?

Jakub S. 11.1.2009 11:21

Re: Jakube,

Pochvala před vlající vlajkou je přece krásné! V ozbrojených složkách se říká před rozvinutou zástavou, ano. Mezi prapor a vlajka je přísně vzato zásadní rozdíl, jako mezi dopisem a psaním třeba, ale máme relevantnější věci na nesouhlas či precizování dneska, že - nejsem a nikdy jsem nebyl hnidopych. Právě proto, že za skoro 40 let technického, právnického, obchodního překládání mám těch specifikací a upřesňování a zužování významu atd. atd. v mimoprofesním životě plné zuby. L´important, c´est la rose... nespa? Spa.

Jiřina z ČR 11.1.2009 12:10

Re: Jakube,

No vidíš a mě dodnes nikdo nevysvětlil, jak se píše hnidopych... je to od slova pýcha a nebo píchat, čili hnidopich - jakože člověk do něčeho rejpe.

Jakub S. 11.1.2009 12:45

Re: Jakube,

Ovšomž že hnidopich, páč takový píchá do každé hnidy. Hnidopych by je kradl, takže by to bylo jako lesní / polní  p y c h .  No já su už na ostudu.