25.6.2021 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

PSÍ ROZCESTNÍK: Night na Sicílii – část druhá

Na sobotní ráno natahuju budíka. Přeci jen chceme na bájné starověké hoře Eryx být brzy – dokud světlo na fotky bude šikmé a výhledy se neschovají do oparu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Matylda 14.5.2018 21:07

Myslím,

že máš nejzcestovalejší dogu :) My psice bereme jen těsně za hranice :)

Z. Xerxová 14.5.2018 21:25

Re: Myslím,

třeba na Oybin :o) Já vím :o)

M. Crossette 14.5.2018 19:38

díky za další povídání a sadu skvělých fotek

Já vím, celá Italie je podobnými památkami posetá, ale přesto mě překvapilo, kolik jich je na přímo Sicílii (a kolik jste jich za tu dobu sami stihli). A máš pravdu, že díky tomu, že jste nejeli s cestouvkou, viděli jste kus "skuteční" Sicílie.

Ten "kořenový strom" se tady jmenuje "Bayan tree" tak teď už vím, jak je to i česky. Když jsem je prvně viděla na Floridě (celou alej), byla jsem z nic celá paf, že takhle take může strom růst. No a Najtíkovi jak mezi kytičkami, tak na podstavci to moc sluší. Ale je dobře, že si občas užil i cachtání a měkou pláž pod tlapkami. Jstě všichni velice odolní. Těším se na další díl.

Z. Xerxová 14.5.2018 20:07

Re: díky za další povídání a sadu skvělých fotek

Maričko - Sicílie byla křižovatkou námořních cest - měla skvělé přístavy, úrodnou půdu, dostatek vody... tudy kráčely dějiny. Antické vykopávky má skoro každá vesnice... Zvolili jsme dopředu jen tři - řadu dalších nalezišť (i těch slavných - třeba u Syrakus) jsme míjeli. A těch pozdnějších památek - třeba překrásného baroka se tam dá také nalézt spousta. Doplňuje to krásná příroda - krajina je velmi různorodá, moře je čisté...

A znovu napíšu - parádně zvolený termín. Jarní rozkvetlá krajina byla báječná

Z. Vave 14.5.2018 13:28

Vaše dovolené s dogou

jsou vřdycky zajímavé, ale tahle mi připadá opravdu hodně náročná. Sošný Najtík nemá chybu, stejně jako na břehu moře či v kytičkách. A vůbec jsou fotky tradičně krásné, stativ nestativ.

Z. Xerxová 14.5.2018 13:49

Re: Vaše dovolené s dogou

protože jsme měli dvě ubytování, strávili jsme relativně málo času na cestách. A tak zbylo docela dost "válícího" času. Oba jsme si vezli pracovní resty - a tak - každý počítač, k tomu dvě deci výborného vína, kousek sýra a klobásky... psisko slastně relaxovalo... Fakt byly i náročnější dovolené

Z. Vave 14.5.2018 13:54

Re: Vaše dovolené s dogou

To jsem ráda, že zdání klamalo. :) Psisko na fotkách vypadá nejspokojeněji u moře.

Z. Xerxová 14.5.2018 14:07

Re: Vaše dovolené s dogou

on je Night taky velká hééérečka - rád se předvádí lidem... Takže on i v Palermu se tvářil spokojeně, i u památek vrtichvostil na každého, koho potkal. A netvářil se znuděně - jen někdy lehce uvařeně (na velikonoční pondělí v Liberci sněžilo a hned pak jsme jeli a tam bylo skoroletní počasí) - teplo vadilo jemu i mně - jen Pepa si lebedil. Asi nejvíc si psík užil "sladkovodní atrakce" - Calcinaru a Alcantaru - ale o tom bude až poslední díl (za 14 dní)

Z. Vave 14.5.2018 14:35

Re: Vaše dovolené s dogou

Tak to se těším. :) ... a prej že hééérečka! musím se smát.

O. Joklová 14.5.2018 12:31

Night po krk

ve žlutých kytičkách mne asi nadchnul nejvíce!!! ale i ostatní květnaté fotky, a je jich tentokrát docela dost :-))))

no a ten na podstavci (fotka "tady už měl antiky Night plný zuby"), ten vypadá jako by tam byl vysochaný - nebýt černej, mohl by být vyfocen v nějakém bedekeru a vy byste za něj mohli vybírat vstupné (nebo čumné) :-DDDDDDD

T. Zana 14.5.2018 11:25

Pane jo

Obdivuju, kolik jste toho stihli. Přiznávám, jsem trochu barbar a moje kapacita na města, byť historická a krásná, není nejvyšší :P

Ale ráda si o tom čtu.

Je vidět, že jste si vybrali správnou roční dobu, v sezóně to asi takhle pohodové nebude.

Z. Xerxová 14.5.2018 12:28

Re: Pane jo

myslím, že to může být fajn i jako zimní dovolená. Jaro tam bylo překrásné.

Kapacita "městských okruhů" je volena s ohledem na Najtí tlapátka i nutnost jít na krátkém vodítku. Takže toho moc není (hodina v Erice) - a nebo je pak za odměnu poběhání v moři a průzkum v mimozovém lese (po Palermu) . Holt se tomu čoklovi přizpůsobujeme dosti :o)

Z. Yga 14.5.2018 10:00

Dovolenková krása

Je vidět, že jste si Sicílii hodně užili. Mezi námi - zdechnout mi GPSka, tak tam sedím s bečem na kameni eště teď ... a proto vozíme jednu klasickou, i když Jeník taky preferuje tu v mobilu.

Najtík na piedestalu vypadá jako římská vlčice (:o)).

Jinak i já vás obdivuju, tolika cestování, tolika památek a hrad za humny je nedobytný! to je pech (:o)))). A doufám, že jste se i v moři pořádně vycachtali, když už jste ho tam měli.

Z. Xerxová 14.5.2018 10:22

Re: Dovolenková krása

ona ta místní doprava by byla asi na speciální vyprávění. Ale to se nedá popsat, to se musí prožít :o)

A. Lex 14.5.2018 8:49

Nádherné počteníčko po ránu!

Tolik starých, slavných šutrů za dva dny! Obdivuji vaši kondici, odpočinková dovolená to zrovna není. Je vidět, že Jizerky vám daly dobrý základ. Jsem přesvědčená, že Nigh je nejscestovanější dogoušek! V Evropě určitě! Kolik slavných chodníků jeho tlapátka prošla! Je to Velký Cestovatel. Doslova.

Z. Xerxová 14.5.2018 10:23

Re: Nádherné počteníčko po ránu!

odpočinková dovolená bude za dva měsíce - s Trpajzlíky u teplého moře... tam se výletit moc nebude, tam se bude koupat

O. Joklová 14.5.2018 12:28

Re: Nádherné počteníčko po ránu!

čemu prosím říkáš teplé moře??? teda jestli se smím zeptat? :-)))))

Z. Xerxová 14.5.2018 12:58

Re: Nádherné počteníčko po ránu!

myslím, že Jadran v půlce července bys mi uznat mohla :o) A jestli to klapne, tak to bude možná dobré dobrodrůžo... 4 Trpajzlíci, jedna doga, 4 dospěláci a jeden jediný osamocený dům... jinak kam až oko dohlédne jen pusté pobřeží a moře... Ehm - s ohledem na Trpajzlíky (nejmladší 2,5 roku, pak 5 a skoro 6 a nejstarší 8) je naštěstí civilizace v relativně krátké dojezdové vzdálenosti (možnost nákupu i zdravotní středisko) - ostrůvek to není

T. Zana 14.5.2018 13:06

Re: Nádherné počteníčko po ránu!

No hlavně zmrzlina v dojezdové vzdálenosti :-)

Z. Xerxová 14.5.2018 13:25

Re: Nádherné počteníčko po ránu!

ta se spíš bude dovážet... neb celý ten "cirkus" stěhovat dvěma autama po nezpevněné cestě kvůli zmrzlině... prostě bude nákupní služba :o) Otázka je, jestli kolektory utáhnou mražák (proud tam jiný nevede :o))

Z. Lika 14.5.2018 13:44

Re: Nádherné počteníčko po ránu!

Jsem si říkala, jestli nejedete hlídat maják :D

Z. Xerxová 14.5.2018 13:52

Re: Nádherné počteníčko po ránu!

no - i majáky v kategorii "robinsonská dovolená" jsou. Ale přeci jen Trpajzlíci by maják nedali :o) A doga by taky nadšená nebyla... Tohle je ta "nejcivilizovanější " z robinsonád... Na silnici (a k prvnímu dalšímu baráku) je to kousek přes kilák... a do obchodu 20 minut autem

O. Joklová 14.5.2018 14:35

Re: Nádherné počteníčko po ránu!

tak to jo, Jadran v půlce července asi bude opravdu teplý moře :-))))

a jak tak čtu další příspěvky, jsem ráda že aspoň páník si v teple lebedí - možná i trpajzlíci :-)))))

Z. Lika 14.5.2018 8:14

Tomu říkám

správné prázdninové ladění - slunce, památky, spousta rostlinstva, a moře k tomu. Co víc si přát! Sicílie bývala obilnicí Evropy, teď často vídám sicilská vína (výtečná) a občas narazím na video se zpracováním sicilských rajčat, temně rudých, nasáklých sluncem a skutečnou půdou. Nevím, jestli pokrok a rozvoj musí znamenat devastaci, ale moc bych Sicílii přála dobrou infrastrukturu a obchod.

Nádherné fotky. Muselo to tam nádherně vonět. Vůně rozkvetlých citrusů patří k nejkrásnějším na světě. Díky za nahlédnutí.

Z. Xerxová 14.5.2018 10:25

Re: Tomu říkám

Sicílie se hledá... potenciál má velký (zemědělsky i turisticky) - přesto je ničí obří nezaměstnanost, opuštěné vylidněné vesnice, chudinské čtvrti ve městech...

Jsem ráda, že jezdíme bez cestovek a nebydlíme v nejbohatších destinacích... vidíme ten kraj bez pozlátek.

Z. Xerxová 14.5.2018 6:21

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Dneska je to už měsíc, co jsme se z "velké jižní cesty" vrátili.