21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Švýcarsko – cesta tam a zase zpátky

V sobotu v půl sedmé večer jsme nastupovali do vlaku a hledali svoje lůžkové kupé. Eh, bylo už ustláno, dvě postýlky nad sebou a vedle nich prostor o něco užší než ta lůžka. Vzhledem k tomu, že jsme vezli malý a větší kufr a dva „jednodenní“ batohy, bylo zaděláno na klasický nerudovský problém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 25.7.2014 8:32

Re: Zano, velikej dík!

Krásný! Jsou!

A s těma kolenama máš taky pravdu...

T. Louk 24.7.2014 22:37

Zano, velikej dík!

Cestování s vámi mě náramně baví odjakživa a tentokrát text i fotky byly obzvlášť potěšující. Hory jsou prostě krásný, ať si kdo chce co chce říká :-). A když při výletě nevrzají vlastní kolena, tak tuplem :-)).

T. Zana 24.7.2014 20:15

Re: Moc a moc děkuji, Zano

Alex, díky! Tahle doba je v Alpách přelom jara do léta a kvete úplně všechno. Hlavně mě fascinuje, jak jsou některý kytičky maličký - nám na skalce rostou do větších rozměrů.

Vzpomínala jsem na Heidi - dodnes si pamatuju, jak se tam píše, jak na pastvě žasla nad tou krásou kvítků kolem sebe.

A. Lex 24.7.2014 19:56

Moc a moc děkuji, Zano

za krásný Rozcestník a album na Rajčeti. Lepší jak TV!!! Ty kytky jsou fakticky nádherné ve svém prostředí. Co nadělá ubohá skalničkářka v Čechách, proti takové nádherné síle hor!

Obdivuji vás oba čím dál víc, já už bych asi shlížela na tu velebnou krásu směrem vzhůru z údolí.  (nejlépe z toho lehátka u jezera :-)  )

T. Zana 24.7.2014 19:49

Re: Kaštan

Alpy jsou krásné všude!

Ať to Sebíkovi prospěje!

T. Zana 24.7.2014 19:46

Re: tak hlásím návrat

Tak to vypadá dobře, to je príma.

No a na všechny tyhle místa se určitě podíváte :-)

T. Zana 24.7.2014 19:45

Re: Interlaken = Balaton

Hanko, ta lanovka byla fakt mírně děsná.

Hm, takže Japonci to tam mají obšlápnutý už dvacet - houby, třicet let! Teda touhle dobou tam na deset lidí vyjde tak pět Japonců, dva a půl Inda a dva a půl Evropana.

T. Zana 24.7.2014 19:41

Re: Páni, zano,

Hančo, my jsme totiž strašlivě zpovykaní, zatím nikdy jsme v Alpách neměli hnusně. Tak halt na nás konečně došlo...

Ehm, víš, kolik je těch míst, kam by se dalo popojet????

T. Zana 24.7.2014 19:39

Re: a jestě něco

Ještě - ruka rychlejší myšlenky: mně hlavně fascinovalo, jak je to uzoučké. Tam člověk ležel pěkně připažený.

T. Zana 24.7.2014 19:38

Re: a jestě něco

Hm, to slyším poprvé, resp. slyšela jsem, že dámy s obrovskými účesy (to ovšem nejsme u prostého lidu) spali vsedě.

T. Zana 24.7.2014 19:37

Re: krása, krása

Maričko, děkuju :-)

Taky si myslím, že na pastvu se tahle těžká paráda nenosí, asi to bude jako se svátečním krojem.

M. Crossette 24.7.2014 19:34

a jestě něco

Máme tady stále kamarádku a prohlíželi jsme si její fotky z cesty po Anglii (z jakéhosi muzea). A tam byla podobná fotka, jakou má v albu Zana - úzká, krátká. Já se domnívala, že postele byly kratší, protože i lidé byli dříve v průměru menšího vzrůstu. Ona to vysvětlovala jinak (podle popisu v muzeu). Dříve prý lidé NIKDY v posteli zcela neleželi. Spali polo opření o bočnice postele u hlavy, takže krátká posteljim zcela stačila. Plně naležato na posteli prý leželi už jen ti mrtví. Víte něco o tom?

M. Crossette 24.7.2014 19:22

krása, krása

Zano, další úžasný Rozcestník. Kdybyste si doma do mapy na zdi napíchali špandlíky tam, kde jste už byli, určitě by třeba v Alpách pro špendlíky pomalu nebylo místo !!! Co vy dokážete za dva, tři dny shlédnout je obdivuhodné, žádné rozmary počasí vás neodradí. A tvýma očima se pak těmi krásnými místy procházíme i my. A nemusíme zápasit z klíčo-kartou do kupé vagónu, nesmeta nás vítr, nezmokneme. Tvoje fotky jsou jako vždy nádherné pokoukání. Také, jak mi roky narůstají, zjišťuji, že při pohledu do hlubin mi rychleji tluče srdce, než tomu bývalo dříve.

Mám moc ráda alspkou architekturu, ze všech obydlí vyzařuje útulnost, pohoda. Možná je to tím (vyřezávaným) dřevem, které samo o sobě působí teple. K tomu přesně na mm nařezaná polínka, kytičky kam oko padne, rozkvetlé louky, nebo bělostný sníh - prostě nádhera. A Švýcaři a Rakušané se svých tradic drží zuby, nehty, což se mi moc líbí. Stále (alespoň na venkově) dost běžně nosí jejich kroje, i když často třeba už jen do kostela).

Také jsem v Alpách kdysi žasla nad vahou těch ohromných kravských zvonců. Přišlo mi, že chudák kráva ani nemůže krk zvednout. Prý největší zvonec na pastvinách nosí vedoucí kráva, ostatní pak mají menší. Ale přesto bych chtěla věřit, že ty óbr zvnoce (na tlustých vyšívaných řemenech), co člověk ani nezvedne krávy nosí jen při slavnostních průvodech pro parádu, na pasení na loukách dostanou přeci jen lehčí.

Z. Štětinka 24.7.2014 17:30

Re: Žijůva!

tak to se klaním, já jsem z těch, co by se jen rádi vezli...teda chodili :D

Z. Štětinka 24.7.2014 17:28

Re: tak hlásím návrat

jj, Vojtík měl taky přicpanej jeden kanálek, ale pediatrička nám dala ještě čas a ono se to fakty pak zlepšilo samo

Z. Hanča 24.7.2014 17:23

Páni, zano,

mně jsi teda udělala Švýcarskem obrovskou radost, strašně se mi tam líbilo! A už je to tak dávno, co jsme tam byli, v 90. letech!! No jo, teď jezdíme se psem a vnučkami, tak volíme  kratší trasy.  :))

Co se týče požadavku na teplé a slunečné počasí ve Švýcarsku - není problém, je třeba popojet více na jih do kantonu Ticino, k jezerům Lago Lugano a Lago Maggiore, tam jsou jak ty Alpy, tak téměř středomořské klima i vegetace a v jezeru se koupou i slabší nátury.

Jo, a v Interlakenu jsme tenkrát zmokli taky.

M. Pajakerryková 24.7.2014 17:06

Re: tak hlásím návrat

ne žádné stěry, tak já doufám, že to stačilo a že na další protahování nejdeme...pan očař je kapacita, jezdí za ním z celé republiky snad už to bude dobré

ale naše dětská taky říkala, že se to často nechává...

a to protáhnutí prý nebolí jen se musí mrně asi fest chytit proto ten řev... prý je to hnusná jehla velká...

P. Kaštan 24.7.2014 16:46

Re: tak hlásím návrat

Nedělali Oloušovi před tím stěry, aby zjistili, co se mu v očičku usadilo? Ségra s tímhle bojovala v Řecku. Tam to řeší metodou - nechat být, že to přejde samo. Tady v ČR se na to pediatrička podívala, udělala stěry a už ségru hnala k jakési specialistce, která prošťuchuje slezný kanálek drátkem. A pak se konalo to samé - matka za dveře, řev... Dostali kapičky, přitlačovali a vymačkávali hnis. Do Řecka se vraceli s očima čistýma a pěknýma. Alexíčkovi se to díky bohu už nevrátilo, což prý se může stát. Pediatrička v Řecku žasla, prošťuchovací metodu tam totiž nikdo neumí a proto to prostě nechávaj... Pediatrička v Čechách byla na mrtvici, neb trvdila, že díky metodě - nechat to plavat - už viděla spoustu cizinců, kteří museli na plastiku slného kanálku. A pak že je naše medicína špatná. Houby, do Řecka s těma, kdo to říkaj....

H. Williamson 24.7.2014 16:22

Re: Žijůva!

Organizatorko, ja jsem taky vzdycky organizovala vsechny vylety, vcetne organizovani kempingovych zasob.A i jsem to z vetsi casti odridila, krome nocnich prejezdu.

H. Williamson 24.7.2014 16:11

Interlaken = Balaton

Teda ne uplne, ale pro mne skoro tak. Tak nejak jak Xerxova. Kdyz jsem tam byla, tak mraky sedly dolu, a bylo to jak rovinka. Pratele, u kterych jsem byla, mi ukazovali, ze kdyby nebyly mraky, tak tamhle bych videla Jungfrau. Byla jsem v desti a mlze provezena spis mestama. V r. 1986 to bylo, aleuz tehdy vladli Japonci. Na tom krytem moste v Luzernu meli uz tehdy malou svatebni kapli pro Japonce. Ale na prejezd pres Alpy ve franc. mluvici casti bylo nadherne.

A mas Zano nadherne fotky. Ale tou lanovkou bych nejela - s myma zavratema by mne asi kleplo.

M. Pajakerryková 24.7.2014 14:56

tak hlásím návrat

od doktora, děkuji za palečky, pídr nakapal něco oranžového Olimu do obou očí, levé v pořádku, pravé špatně, následně došla druhá sestřička, matku vyhodili za dveře a za chvilku řev... pak mi pídr vysvětlil co udělal a kde byla chybka a co se bude dít dál, takže máme kapky (ehm stejné měla Yorča :) a mám masírovat koutek a kořen nosíku a nebát se přitlačit, za měsíc a půl zavolat nebo dojet na kontrolu, jé a sranda, sestřička mi dělala praktikantu na táboře, to mi bylo 9let, taky léta páně pravěk....ale krásně jsme si povzpomínaly na milovaný Třemešek....

a teď k Švýcarsku, Zani opět děkuji za krásný výlet, fotečky naprosto báječné krásné!! jednou se určitě do Švýcarska podívám a taky do Irska, a budu spokojená :)

P. Kaštan 24.7.2014 14:33

Kaštan

Zano, krásně si o Alpách napsala. Já je miluju, i bych se tam na důchod odstěhovala, kdybychom na to měli a jestli se toho vůbec dožiju :D Letos jsem si je užila pouze jen jako okukující cestou na Gardu a pak na Gardě. Seděli jsme k večeru u jezera za příjemné teploty 25°C a koukali se skleničkou aperolspritzu na zasněžené vrcholky v dáli. A to jsme si s Nielsíkem říkali, že si v Bayerischzellu půjčíme v srpnu od kamarádů jejich letní byt a trochu si pochodíme. Nic z toho... Strávím celý srpenec se Sebíčkem v Olivově léčebně v Říčanech. Tak snad příští rok... Tvoje povídání mě vrátilo na Brenner, i když bylo odjinud. Alpy jsou ale krásné všude!

Z. Lika 24.7.2014 14:04

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!

Týně přeji všechno nejlepší, ať se dobře daří!

T. Zana 24.7.2014 13:53

Re: No tak, kdyby mi někdo garantoval,

Jooo, sezení u kafíčka na terase nad vodou, to taky není špatný!

T. Zana 24.7.2014 13:52

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!

Milá Týno, všechno nejlepší, co nejmíň starostí a hodně zdraví, spokojenosti, radosti a lásky! Ať se ti daří, na co sáhneš.

J. Jovo 24.7.2014 13:40

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!

Dnes má svátek Týna, přejeme všechno nej, nej a posíláme kytičku.

http://jovo.rajce.idnes.cz/Pranicka_22_2014#Tyna_sv_2014.jpg

J. Jovo 24.7.2014 13:39

POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!

T. Zana 24.7.2014 13:31

Re: OT - Najt

Gratuluju!

Sákryš, jsem si plánovala, že uvidím štěňátko :DDD

T. Zana 24.7.2014 13:29

Re: Ha,

Aaale, teplo docela bylo a na koupání jsou tam jezera (fakt jsem viděla lidi, jak se v nich koupou. Dva :-)

Z. Dalmi 24.7.2014 13:26

Ha,

všechno to spí včetně přednosty, my s Terkou děláme krásné zbytečnosti a já honem nakukuji. Týva, nic pro mě. Já chci teplo a moře!

Ale ráda se kouknu, to jo. I bych jela, kdyby mi někdo zaručil.... (viz Vave) :-)

Nádherné fotky, nádherné!