5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

BTW: Zpráva ze zvláštní školy aneb Nazgúlové v akci

Když už jsem tu oznámila, že Nazgúlové nastoupili do zvláštní školy by vylepšili své chování a ovládli loveckou vášeň, tak se sluší abych podala i zprávu, jak se nám ten nápravný proces vede.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 29.8.2007 17:38

Re: Re: Re: jen drobný filologickoetnologický dotaz:

Jakube, první odstavec přesně jako Veram (Pražák jako Brno;-)), "zachrout" jsem potkala až v dospělém věku.

alimo 29.8.2007 16:52

Re: jen drobný filologickoetnologický dotaz:

Používáme běžně Jakoubku:-), hlásí Most, původem ze Žatce:-)

Kačer 29.8.2007 14:45

Re: jak podlehnout reklamě...

Ha! A já včera četla o možnosti zdravotního pojištění psa, v případě, že přijde nemoc či úraz. Nevím jak to bude fungovat v praxi, ale pokud by pojišťovna měla smlouvu s veterinárními ordinacemi, bylo by to super. Bohužel je to u nás novinka a třeba kdybych si teď chtěla pojistit Růženku tak mám smůlu, neboť pes v době uzavření pojistky musí být zdravý a řádně oočkovaný. Až bude mladá v pořádku, tak nám nedoporučovali očkování kvůli recidivě....:-/ Každopádně si myslím, že bylo už na čase se zaměřit s pojistkami i na psy, obzvláště u nás, kde psů je...no jako psů. :-)

Kačer 29.8.2007 14:50

Re: Re: jak podlehnout reklamě...

P.S. teď mluvím pouze o zdravotním pojištění, ne o pojistkách na škodu, kterou pes způsobí, které tu jsou již dost dlouho.

LFSH 29.8.2007 14:58

Re: Re: Re: jak podlehnout reklamě...

Ráno jsem na to také narazila a vzhledem k aktivitě (a aktivitám) našeho psiska to zajímá. Zveřejnili už někde podrobnosti?

Kačer 29.8.2007 15:03

Re: Re: Re: Re: jak podlehnout reklamě...

já to četla na ihned.cz byla tam povšechní informace, ale pojistky na pejsky uzavírá česká pojišťovna, takže informovat se můžeme tam. Já to asi vypátrám, zajímalo by mně jaká minimální měsíční sazba pojistného. Mám leč neblahé tušení, že to bude přes 1000

tosca 29.8.2007 15:28

Re: Re: Re: Re: Re: jak podlehnout reklamě...

Hmmm, kéž by tu něco takového začalo konečně fungovat :-/ V posledních letech se tak 1-2x za rok se objeví takový "výkřik" nějaké pojišťovny (první byla tuším Pojišťovna Slavia už před hezkými pár lety), ale zatím to žádná nedokázala dotáhnout do nějakého rozumného produku :-(

Jedna z "fungujících" možností úrazové pojistky je zde, ale ... nelíbí se mi na nich dost věcí (smluvní vet jen v Praze, max. věk psa 8 let ...) No a veeelmi zajímavá diskuse zrovna na tuto pojišťovnu je zde :-)

Trošku starší přehled možností je http://www.vsechochut.estranky.cz/clanky/pece-o-psa/pojisteni-psazde, hodně pojišťoven však jakoukoliv pojistku podmiňuje PP psa.. tak jsme zvědavá, co nakonec vypadne z ČP :-)

Eva P. 29.8.2007 15:58

Re: Re: Re: Re: Re: jak podlehnout reklamě...

no 3kilovy minipes je za par stovek, ale u nasich pesanu to pujde k litriku myslim :-/ mesicne.. Ono se to asi i vyplati, ale stejne je to drahy a podmineny spoustou veci, nejen vahou a vekem.. jen ty PP myslim nejsou potreba, pokud je pes cipovany.

JanaBa 29.8.2007 15:35

Re: Re: jak podlehnout reklamě...

Bude to jistě podobné jako tady v Norsku. Mohu mít pojištění na psa, ale i kočku životní, rošířené životní a veterinární.

Zivotní - pes zemře, pes se musí z nějakých důvodů utratit, pes se ztratí, nebo je ukraden.( Jen na okraj, zahrnuje přejetí, požár, utopení, rakovina, ledvinový kolaps apod.).

Rozšířené - to samé,  ale má ještě zvláštní kompenzace pro služební a pracovní psy.

Veterinář - vyšetření a ošetření, operace apod. Zahrnuje veterinářův honorář, léky a materiál, který veterinář použije a nutný pobyt ve zvířecí nemocnici. Majitel zaplatí z vlastní kapsy 20 %. Léky, které zvíře potřebuje k léčení, platí majitel.

alimo 29.8.2007 13:52

Dede :-)

Nazgůlové jsou jedničky, ale spíš obdivuju tebe za tu trpělivostR^. Já vím, jinak to nejde...A fotky jsou zase krásný, moc klukům chlupatým s Majkem závidíme to koupání, to musí být nádhera, zvlášť labroš by to ocenil;-). Přeju krásnou a klidnou dovolenouV

JanaBa 29.8.2007 13:25

Dede,

nešlo by to raději obraceně? Učit pséky losy lovit? Losí maso je skutečně výtečné, kam se hrabe nejlepší hovězí! Také je podle toho drahé. Nazgúlové by to zvládli levou zadní, vždyt elghund (losí pes), je menší než Daník. Tedy relativně, on je trochu jinak stavěný. Popřemýšlej o tom;-).

Hezkou dovolenou!! Psi jsou u Marty, nebo s Markem doma?

Dede 29.8.2007 13:31

Re: Dede,

Zůstávají oba kluci, přijel Andy. Jen se modlím, aby to zvládli bez malérů. Strašně toužím po skutečně bezmalérové dovolené! :-P:-)

zana 29.8.2007 17:44

Re: Re: Dede,

určitě to vyjde!!R^Klici jsou velcí a rozumní (cca ve věku mého, ale URČITĚ MNOHEM ROZUMNĚJŠÍ;-D;-D)

Dede 29.8.2007 23:21

Re: Re: Re: Dede,

!!;-D;-D;-D!!

Vave 29.8.2007 12:28

Zdravím všechny!

Milá DedeVV, doufám, že píšeš Nazgúlům do notýsku jedničky s obrázky a že už si nosíš i pro sebe řádné odměnky. ;-) A přeju ti skvělou dovolenou!VVVVVV

Včerejší článek o Alče byl skvělý, těším se na další! R^VV

Všem, kteří drželi palce, hlásím, že mamča už je od pondělka doma z nemocnice a hezky se hojí. A že Lucka má tu boreliózu naopak lepší, byl to planý poplach, nějaký roztržitec popletl starý nález s novým, kontrolní odběr to prokázal! Spadl mi kámen ze srdce, děkuju moc všem, kdo nám drželi palce. R^VVVVVVVVPřeju všem krásný den! :-)

Fallowa 29.8.2007 12:51

Re: Zdravím všechny!

Vavísku,to jsou dobré zprávyR^V!Já si říkala,co to bylo za ránu,co jsem slyšela a on Ti spadl  kámen ze srdce - moc Ti přeju,aby starostí ubývalo i nadále a radostí přibývalo:-)VVV.

Hezký den všem!

Štětinka 29.8.2007 13:15

Re: Zdravím všechny!

Vavís, chválím za dobré zprávy!

PetraK 29.8.2007 13:18

Re: Zdravím všechny!

No to je skvělý!! Houšť takových zprávR^

Kačer 29.8.2007 13:32

Re: Zdravím všechny!

Vavíš, to je báječné! Který mamlas zaměnil zprávy...fujka. No ještě že tak! VVVVVV

alimo 29.8.2007 13:46

Re: Zdravím všechny!

Nikdy není dost dobrých zpráv, tak jen tak dál !!!:-)VV Hezký den VavískuV

Rpuť 29.8.2007 14:06

Re: Zdravím všechny!

Vavís, to je bašta!R^

zana 29.8.2007 17:45

Re: Zdravím všechny!

Vaví, to je moc dobře:-)VVVV.

Akorát mě napadá, že bych asi měla chuť toho zaměňovače malinko přidusit:-P

Eva P. 29.8.2007 9:46

Dlouhe sedani

Dede myslim (doufam), ze to nebude ten pripad, ale kamaradce se takhle presne choval vlcak, dlouhy sed, trvalo mu to.. Nejdrive to taky brala jako mirny projev revolty a dominance, zvlast kdyz se to po kazdem dalsim prikazu behem prochazky zlepsovalo. Ale asi po roce nahodou zjistili, ze ma chudak neco s kycli :-/ Vet to vysvetloval tak, ze psa kloub boli jen v uhlu sedani si, v behu a kroku nic neciti. A castejsim sedanim si na bolest (tlak) zvykne a seda si svizneji. Nechci byt sycek :-( starosti ted mate azaz. Jen opravdu pro info..

Lastury psum prekvapive opravdu nevadi, mam sestrenku za louzi na vychodnim pobrezi a jeji 2 nadherni bloodhoundi tam denne obiraji skaly od mlzu plzu, semtam dokonce ulovi i rybku v metrovy hloubce. Asi za to muzou fakt zaludecni kyseliny.

Povel uhni zname, v lesaci diky cyklistum je velice frekventovany. Jenze Charlik je pes kamikaze a tak (aspon mne to tak prijde) naschval vstupuje kolum obcas skoro pod kola. Takze ho radsi predem odvolavam.. Kdyz bezi vedle nasich kol, jsou prekvapive rozumni, zvlastni.. A co se bezek tyce, tam mame zas psa sadistu, desne rad slape na patky a pak kouka, jak bezkar (v naprosty vetsine ja) pada cumakem do stopy a pro snih v puse nemuze ani nadavat ;-D

Nase smecka bude mit ted v souladu s novym skolnim rokem taky opacko, o prazdninach logicky polevili (no ja taky) a privolani je dost tristni, hlavne u dominantniho Rondy. Taky si Vas pes obcas demonstrativne ocura kerik nebo strom cestou k Vam??? To bych ho v tu chvili hodila do stekanatku..

Xerxová 29.8.2007 9:54

Re: Dlouhe sedani

Evo - nejsi sama, koho to při čtení článku napadlo:-/. Xerda měl také od určité doby nechuť k sezení. Na povel sedni rovnou uléhal;-). Věděl, že mi je jedno, jestli někde čeká v sedu či v leže... A rozhodně to u něho nebyla dominance, ale bylo to ze zdravotních příčin.

dalmatin 29.8.2007 10:08

Re: Re: Dlouhe sedani

Jo, Rony taky nechce sedět. To je nějakého přešlapování. Radši sebou žuchne.

Eva P. 29.8.2007 10:09

Re: Re: Dlouhe sedani

Xerxova to jsem trochu rada, ze nejsem za pesimistu sama :-/ vubec se mi to ani nechtelo psat.. ale zas bych si neodpustila a svedomi by me kousalo :-( kdyby..

Zdena 29.8.2007 9:55

Re: Dlouhe sedani

Naše čubizna si občas cestou přidřepne a samozřejmě se rozptyluje přičucháváním. Jo, máte pravdu, to je na štěkanátky.

Jenže ona dělá ještě horší věc: když jí přivoláváme, tak se nejdřív rozhlídne na všechny strany, kdeže je to, od čeho jí odvolávám!!!!! To je na zadupání psa do země, tedy na okamžitou výrobu předložky před postel!!!!!!!!!!

Eva P. 29.8.2007 10:08

Re: Re: Dlouhe sedani

Jeee vitejte do klubu ;-D To dela Ronda pravidelne taky, zvlast kdyz v mem hlase zaslechne nadech "sakra at si ten cokl nevsimne ze 3 metry od nej jse zjevil beauceron/malamut/velky pes.." ;-D Jsou to mrchy vycurany a chytry, zadny stroje na poslouchani. Nastesti v naproste vetsine pripadu i kdyz dotycneho zmerci, tak nakonec poslechne, jen ho zprazi pohledem westernoveho serifa ;-D Ale nesmi tam byt prcek, to se pak tatik Ronny nezna :-(

PetraK 29.8.2007 10:40

Re: Re: Re: Dlouhe sedani

Na rozhlížeče je nejlepší metoda nepřivolávat jen v případě nouze, přivolávat cvičně během procházky i když se nic neděje, pesana vychválit do nebes, narovnat třeba obojek, poňuchňat a hned jásavě vypustit, ale to se asi všeobecně ví,to nosím dříví do lesa. Napsala jsem to spíš jen, kdyby tu byl někdo čtoucí, mlčící a měl podobný problém. Jinak je taky dobrá právě píšťalka. Je totálně bezemoční, takže i když se vám chce zařvat: "Okamžitěsempoďzmetkujedenvšivejsicsešsynem srmti!", tak to při tom připísknutí slyšet není a pes přiběhne spíš, než když zaslechne varování či vaši nejistotu v hlase, jestli si toho psa v dálce všimne nebo ne. Na píšťalku nedám dopustitR^

tosca 29.8.2007 11:11

Re: Re: Re: Re: Dlouhe sedani

Souhlas, souhlas, souhlas ... :-)

Píšťalka je super vynález a opakování (byť známých) skutečností (zkušeností) není nikdy dost :-)